dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 187 z 249
Pokaż wyniki od 3.721 do 3.740 z 4970
  1. #3721
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    czp01 a jaką odległość miałeś od kopalni za te 400 pln ?
    Gdzieś ponad 50 km w jedną stronę

  2. #3722

    Domyślnie

    Dziękuję za linkaJa mieszkam na lubelszczyźnie,w średniej miejscowości i jest problem z groszkiem.Jest 2 składy,które go sprzedają.Za workowanie jedni liczą 50PLN(w sumie niedużo) a drudzy w ogóle workować nie chcą i mąż jeździ sam z workami i workuje u nich.Zajmuje mu to2-3h,ale b.narzekaNo i dojrzałam do kupna workowanego ,tylko naczytałam się o oszustach i chciałabym kupić z pewnego źródła.

  3. #3723
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    ofelia - ja aktualnie kupuję ekogroszek w Angora we Wrocławiu na Zakopiańskiej: www.eko-groszek.info.pl

    Dowożą w całym kraju, na targach wystawiali się na jednym stoisku z producentem pieców ( który byle kogo by nie polecał ).

    Mają workowany w kopalni lub z ich workowni w Bytomiu - co ważne podpisują się pod własnymi workami i podają na nich parametry węgla (wcześniej brałem "Pieklorza" w białych workach bez żadnych opisów w okolicznych składach.

    Fakt, że są trochę drożsi, bo tona każdego z ich oferty (łącznie z Pieklorzem 28.5-29 MJ) kosztuje u nich 860 zł, ale mam już dość tego w białych workach po 790 zł/tonę który zawiera sporo mokrego miału.

    Podobno jest to oszustwo, bo albo powinien być suchy i wtedy może zawierać trochę miału, albo mokry (płukany) powinien zawierać znikomą ilość miału bo własnie po to jest płukany żeby go nie zawierał.

    W każdym razie ja po targach wziąłem od nich po 2 worki różnych gatunków i np. Pieklorz Chwałowicki ma sporo nadziaren i podajnik hałasuje (chrupie), Pieklorz Piekarski i Retopal są mniej kaloryczne i w tej samej cenie co mi się nie opłaca, ale najlepiej wypadł Pieklorz Bytomski na który się przerzuciłem.

    Do tego gdy porozmawia się z nimi to widać, że są w tym temacie fachowcami np. dowiedziałem się, że warto kupować na zimę pod koniec upalnego lata, bo jest bardziej suchy (schnie podczas transportu taśmociągiem po płukaniu).

    Karoka - ile kosztuje w Resover Pieklorz z KWK Bobrek ?

  4. #3724
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Był ostatnio po 790 ale gdzieś od tygodnia podnieśli na 840 ale cena już zawiera transport.

  5. #3725
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    karoka65 - dzięki za namiar - mają świetne ceny i pewnie z nich skorzystam

  6. #3726

    Domyślnie

    Ja też sie raczej na nich zdecyduję,przeważyła dobrze przygotowana strona internetowa,na większość pytań odpowiada bez zawracania ludziom głowyPozostaje kwestia decyzji,który kupić.
    Ostatnio edytowane przez ofelia ; 23-05-2010 o 23:58 Powód: Ekores VIP paliłeś?

  7. #3727

    Domyślnie puma hasła serwisowe

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    A konkretnie o jakie hasło chodzi, co chcesz zmienić i w jakiej konstrukcji kotła (ślimak czy tłok)

    Hasło serwisowe do wizualizacji pracy kotła- rysowanie krzywych to 1203
    Wyłączenie rysowania to ponowne wbicie kodu 1203

    Haseł jest więcej, ale musze wiedziec w jakim celu i do jakiego typu podajnika
    Dziękuję bardzo, wykresy już się wyświetlają.
    Jest to tłokowiec, chciałem podejrzeć kilka rzeczy, między innymi temperaturę załączenia pomp, parametry podawania paliwa itd.
    Czy jest gdzieś dostępny spis wszystkich haseł? Trudno mi określić co mogę potrzebować.
    Pozdrawiam
    Rafał

  8. #3728

    Domyślnie ..

    Cytat Napisał radams Zobacz post
    Dziękuję bardzo, wykresy już się wyświetlają.
    Jest to tłokowiec, chciałem podejrzeć kilka rzeczy, między innymi temperaturę załączenia pomp, parametry podawania paliwa itd.
    Czy jest gdzieś dostępny spis wszystkich haseł? Trudno mi określić co mogę potrzebować.
    Czy PUMA, którą posiadasz ma czujnik temperatury powrotu?

    W innym wypadku to, co możesz zmieniać masz w menu korekcji klienta po przytrzymaniu guzika +
    Korekcja wysokości kopca do tłoka w strone + skraca przerwy między dawkami oraz wydłuża czas mocniejszego nadmuchu po podaniu
    Korekcja wysokości kopca do tłoka w strone - wydłuża przerwy między dawkami oraz skraca czas mocniejszego nadmuchu po podaniu

    Jest max. ograniczenie siły nadmuchu, do którego algorytm ma prawo rozkręcać dmuchawę
    Jest podanie minimalnej mocy kotła, to przy tłoku odpowiada za wygaszanie kotła przy pracy na niskiej mocy np. z samym bojlerem, do tłoka minimalna moc kotła w zakresie 6-9% a nie wyjściowe 3%.

    Tyle Ci wystarczy, temp. załączenia pompy się nie ustawia.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  9. #3729

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Czy PUMA, którą posiadasz ma czujnik temperatury powrotu?

    W innym wypadku to, co możesz zmieniać masz w menu korekcji klienta po przytrzymaniu guzika +
    Korekcja wysokości kopca do tłoka w strone + skraca przerwy między dawkami oraz wydłuża czas mocniejszego nadmuchu po podaniu
    Korekcja wysokości kopca do tłoka w strone - wydłuża przerwy między dawkami oraz skraca czas mocniejszego nadmuchu po podaniu

    Jest max. ograniczenie siły nadmuchu, do którego algorytm ma prawo rozkręcać dmuchawę
    Jest podanie minimalnej mocy kotła, to przy tłoku odpowiada za wygaszanie kotła przy pracy na niskiej mocy np. z samym bojlerem, do tłoka minimalna moc kotła w zakresie 6-9% a nie wyjściowe 3%.

    Tyle Ci wystarczy, temp. załączenia pompy się nie ustawia.
    Dziękuję bardzo za podpowiedzi. Nie mam czujnika temp. powrotu. Czy warto go dołożyć we własnym zakresie? Wiem, że można aktualizować soft, skąd go brać? na stronie producenta Pumy nie zauważyłem działu download.
    Pozdrawiam
    Rafał

  10. #3730
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wacek1970

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi do http://resover.eu to mogę coś na ten temat powiedzieć albowiem od ubiegłego roku kupiłem już trzy razy u nich ekogroszek (piekarski i ekores), z tego około 24 tony spalone. Problemów z węglem żadnych, klient jest traktowany jak gość a nie cebrzyk, któremu można ciemnotę wciskać. Żadnej ściemy, zachwalania itp. tylko wyczerpująca i rzeczowa informacja. Dostawy profesjonalnym sprzętem, palety eleganckie, kultura na każdym kroku. Do 10 dni można zwrócić towar - nie spotkałem firmy handlującej ekogroszkiem , która poszła by na taki numer. Wynika to z tego zapewne, iż są pewni swojego węgla. Jeszcze w ubiegłym roku poleciłem ich swoim znajomym, wszyscy zadowoleni zawsze byli , z wyjątkiem mojej teściowej bo miała dostawę wieczorem a serial wtedy leciał ... Resumując w mojej ocenie jest to solidny i rzetelny dostawca, z którym warto się związać na dłużej.

  11. #3731

    Domyślnie

    Cytat Napisał radams Zobacz post
    Dziękuję bardzo za podpowiedzi. Nie mam czujnika temp. powrotu. Czy warto go dołożyć we własnym zakresie? Wiem, że można aktualizować soft, skąd go brać? na stronie producenta Pumy nie zauważyłem działu download.
    Na chwile obecna nowy soft możesz dostać, jeżeli o niego poprosisz. Firma Elektro-Miz wyśle Ci go mailem.
    Nowe softy wymagają czujnika powrotu.

    Tak- warto zamówić czujnik powrotu w firmie Elektro-Miz, bo tylko z nim współpracuje system autoadaptacji ADC. Zdjęcia wkleiłem na poprzedniej stronie tego wątku, zanim kolega zaczął swoja wojnę. Dopisano obsługę rusztu awaryjnego oraz ADC. Uruchamia sie to w menu klienta, na ikonie wysokość kopca idąc na +10 aktywuje sie ADC a idąc na -10 aktywuje się ruszt awaryjny.

    Rozumiem też, że nie masz zapalarki, bo wówczas nie można korzystać z systemu ADC, czujnik powrotu dla kotłów ślimakowych czy tłokowych opalanych węglem montowany jest w miejsce czujnika spalin dla wersji na biopaliwa.

    Po przegraniu softu będziesz potrzebował kod serwisowy, aby aktywować tłok i wgrac odpowiednie czasy wyzwolenia czujnika krańcowego i jego powrót oraz zadać wyjściową przerwę do liczenia paliwa, wgranie softu powoduje często wpisanie danych wyjściowych dla ślimaka.

    Warto zatem przed wgraniem nowego softu w przypadku tłoka wejść w menu kodowe i spisać aktualne parametry wyjściowe, aby wiedzieć, co ustawić.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  12. #3732
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    hmmmn, nie to zebym się czepiał ale 2 posty?? i 2 peany na cześć resovera?? no cóz reklama dzwignią handlu
    Proponuję ci kolego: zadzwoń, zapytaj, sprawdź a później mów o reklamie. Ludzie pytają to się odpowiada, po to jest to forum. Widzę że ofelia chyba już dzwoniła. Gdy ja znalazłem tą firmę i zadzwoniłem to też byłem zaskoczony podejściem do potencjalnego klienta. Brałem u nich już trzy razy. Pozdrawiam.

  13. #3733
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Pytanie do Jareckiego. Czy wiesz może kiedy każdy śmiertelnik będzie mógł kupić Pumę? Czytałem że na razie dostają tylko producenci kotłów. Jaka jest cena tego sterownika? bo też gdzieś czytałem może nawet w tym temacie że 1200 Pln. Trochę drogo. Obecnie mam Lidera. Udało mi się go jakoś ujarzmić i w sumie to jestem z niego zadowolony. Może szybciej bym się z nim zaprzyjaźnił gdy bym prędzej znalazł to forum.

  14. #3734
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wacek1970

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    hmmmn, nie to zebym się czepiał ale 2 posty?? i 2 peany na cześć resovera?? no cóz reklama dzwignią handlu
    No cóż, nie było moim zamysłem by mój post był tak postrzegany. Zarejestrowałem się na forum kilka miesięcy temu i gdybym chciał robić im reklamę to postów miałbym z 200 a nie 2. Rozbudowę mojego domu ukończyłem kilka lat temu, czasem coś poprawiam i stąd moja obecność na forum. Źródło wiedzy jest na tyle bogate, iż nie mam potrzeby śmiecić na forum zadając pytania, na które wiele razy udzielono już odpowiedzi. Forum muratora nie jest jedynym na które od czasu do czasu zaglądam. Nie było moim zamiarem pisanie poematów pochwalnych na ich temat, moje odczucia należy traktować jako subiektywne, a że są jak najbardziej pozytywne to nic na to nie poradzę. Sam prowadzę interes i staram się swoją robotę wykonywać jak należy. Dlatego podoba mi się, jak ktoś coś robi dobrze. I tylko tyle.

  15. #3735
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PAPROCIAK
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Babica
    Kod pocztowy
    38-120
    Posty
    225

    Domyślnie

    Resover jest ok firmą , ale na dzis mają wysokie ceny. Sprawdzcie u regionalnych przedstawicieli kampani weglowej http://paliwa_kwalifikowane.kwsa.pl/...ic_wegiel.html
    GREG

  16. #3736

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Pytanie do Jareckiego. Czy wiesz może kiedy każdy śmiertelnik będzie mógł kupić Pumę? Czytałem że na razie dostają tylko producenci kotłów. Jaka jest cena tego sterownika? bo też gdzieś czytałem może nawet w tym temacie że 1200 Pln. Trochę drogo. Obecnie mam Lidera. Udało mi się go jakoś ujarzmić i w sumie to jestem z niego zadowolony. Może szybciej bym się z nim zaprzyjaźnił gdy bym prędzej znalazł to forum.
    Detaliczna cena wynosi 1200zł brutto dla panelu do zabudowy lub 1250zł brutto za model w obudowie z gniazdami komputerowymi pod podłączenie pomp, dmuchawy,podajnika .
    Sterownik jest już w sprzedaży.

    Producenci kotłów mają oczywiście swoje upusty.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  17. #3737

    Domyślnie spieki

    witam chciałbym zapytać o poradę w jaki sposób można obniżyć spieki w palenisku, gdyż zakupiłem ostatnio pieklorza z kopalni bobrek który pali się bardzo dobrze jednak wykazuje tendencję do spieków, czy spróbować może zmniejszyć nadmuch , teraz jest 33 procent?

  18. #3738

    Domyślnie

    U mnie zmniejszyły radykalnie się spieki gdy zacząłem mieszać węgiel z owsem . Oczywiście pozytywnie tez to wpływa na kieszeń - bo owies tańszy .

  19. #3739

    Domyślnie

    Cytat Napisał waldi11 Zobacz post
    witam chciałbym zapytać o poradę w jaki sposób można obniżyć spieki w palenisku, gdyż zakupiłem ostatnio pieklorza z kopalni bobrek który pali się bardzo dobrze jednak wykazuje tendencję do spieków, czy spróbować może zmniejszyć nadmuch , teraz jest 33 procent?
    zmniejsz iloscpowietrza do ok 25-28 %

    aigel

  20. #3740
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał waldi11 Zobacz post
    witam chciałbym zapytać o poradę w jaki sposób można obniżyć spieki w palenisku, gdyż zakupiłem ostatnio pieklorza z kopalni bobrek który pali się bardzo dobrze jednak wykazuje tendencję do spieków, czy spróbować może zmniejszyć nadmuch , teraz jest 33 procent?
    Pieklorz z bobrka jest chyba najbardziej kalorycznym eko ale niestety te najbardziej kaloryczne mają tendencje do spiekania. Jeśli zmniejszysz nawiew trochę to pomoże ale zacznie ci bardzo sadzować. Miałem kiedyś z bobrka i podobne zjawisko. Proponuję ci dokupić jakiegoś słabszego węgla i mieszać. Ja mieszałem z czeskim i paliło się wtedy super, żadnych spieków, mało popiołu.

Strona 187 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony