dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 192 z 249
Pokaż wyniki od 3.821 do 3.840 z 4970
  1. #3821

    Domyślnie

    Cytat Napisał waldi11 Zobacz post
    Podawanie 17s,
    przerwa 60 s
    siła nadmuchu 35 %
    przysłona wentylatora - odsłonięta na 2,5 cm
    Ekspertem co prawda nie jestem, ale skoro są niedopałki, to zmniejszyłbym podawanie.
    W zeszłym roku paliłem testowo (nie mieszkam jeszcze), to chyba miałem 8/50 i wentylator na 25%.
    BTW: mam identyczny kociołek.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  2. #3822
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    kolorado dobrze Ci radzi - masz bardzo długie podawanie.

    Lepiej podawać częściej małymi dawkami niż rzadziej dużymi

    U mnie przy piecu 18 kW podawanie/przerwa to 6/65.

  3. #3823

    Domyślnie

    dzięki za poradę, zastosuję się do Waszych sugestii i obniżę podawanie na razie do 10 , przerwę pozostawię bez zmian 60. Pozdrawiam

  4. #3824

    Domyślnie

    Cytat Napisał yacek13 Zobacz post
    Mam sterownik przy kotle Geco 403-02 a w domu sterownik pokojowy Auration 2005. WZ pieca mam na jednej pompce wodę do grzejników a na drugiej do bojlera.
    Zgodnie z tym, co jest w instrukcji wszystkim steruje czujnik w bojlerze i w związku z tym temperatura włączania kotła to teperatura wody w boilerze – 2 stopnie czyli D4 a temperatura wyłączania i przejścia w blokadę to temperatura zadana kotła czyli U0.
    Pytanie: Jeśli te temperatury bardzo się różnią (np. u mnie 47 i 63 stopnie) to kocioł włącza się dość rzadko, ale na bardzo długo (bo musi podgrzać wodę aż o 16 stopni), jeśli są bardziej zbliżone (czyli np. 52 i 55 stopni) włącza się dużo częściej ale na krócej. Jak będzie bardziej ekonomicznie? Z góry dziękuję za pomoc.
    Witam,

    Ja mam ten sam sterownik miałem ten sam sterownik pokojowy. Po dwóch latach odłączyłem sterownik pokojowy, pozakładałem głowiece termostatyczne na każdy grzejnik i jest ok. Pompka Co chodzi cały czas. Piec teraz nie ma długich przerw które później musiał nadganiać dlugo dochodzac do zadanej temperatury.
    Piec HEF 25 KW.

    Pozdrawiam,

  5. #3825

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radek1974 Zobacz post
    Witam,

    Ja mam ten sam sterownik miałem ten sam sterownik pokojowy. Po dwóch latach odłączyłem sterownik pokojowy, pozakładałem głowiece termostatyczne na każdy grzejnik i jest ok. Pompka Co chodzi cały czas. Piec teraz nie ma długich przerw które później musiał nadganiać dlugo dochodzac do zadanej temperatury.
    Piec HEF 25 KW.

    Pozdrawiam,
    Ktoś już mi radził takie rozwiązanie, ale przynajmniej na razie u mnie jest to nierealne. Chodzi mi o poradę w takiej konfiguracji jak mam.

  6. #3826
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szybowiec

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    Kupiłem Piec Eko Perfekt Lazar 42 KW w programie Ograniczania Niskiej Emisji .Od tej pory bardzo dużo czasu spędzam w kotłowni.

    Piec wyposażony jest w podajnik Ardeo 50 KW , który zamontowany jest 15 cm od deflektora .Spaliny po przejściu przez ruszt wodny nie dopalają się i szybko osadzają sadzę i pył na ściankach wymiennika ciepła. Dodatek sadpalu pomaga tylko częściowo gdyż pyły muszę usuwać ręcznie raz w tygodniu. Zajmuje mi to ponad godzinę .Piec ma zaślepiony otwór do rusztu wodnego co znacznie utrudnia czyszczenie.
    Piec ma bardzo dużą stratę do otoczenia .Ogrzewam piwnicę o powierzchni 80 m2.Drzwi pieca 3 szt są nie ocieplone i zajmują powierzchnię 140x40 cm .Zamontowany podajnik 40x40 jest bez żadnej podkładki i również jest nieocieplony.
    Czy jest możliwe żeby piec ten osiągał takie parametry sprawność 81 % http://www.hkslazar.pl/pliki/atest-eko-perfekt-2_41.pdf
    Czy można gdzieś reklamować piec który został dopuszczony do programu Ograniczania Niskiej Emisji , a w którym zablokowanie wejście do rusztu wodnego bardzo utrudnia czyszczenie ?

  7. #3827

    Domyślnie

    Cytat Napisał szybowiec Zobacz post
    Witam
    Kupiłem Piec Eko Perfekt Lazar 42 KW w programie Ograniczania Niskiej Emisji .Od tej pory bardzo dużo czasu spędzam w kotłowni.

    Piec wyposażony jest w podajnik Ardeo 50 KW , który zamontowany jest 15 cm od deflektora .Spaliny po przejściu przez ruszt wodny nie dopalają się i szybko osadzają sadzę i pył na ściankach wymiennika ciepła. Dodatek sadpalu pomaga tylko częściowo gdyż pyły muszę usuwać ręcznie raz w tygodniu. Zajmuje mi to ponad godzinę .Piec ma zaślepiony otwór do rusztu wodnego co znacznie utrudnia czyszczenie.
    Piec ma bardzo dużą stratę do otoczenia .Ogrzewam piwnicę o powierzchni 80 m2.Drzwi pieca 3 szt są nie ocieplone i zajmują powierzchnię 140x40 cm .Zamontowany podajnik 40x40 jest bez żadnej podkładki i również jest nieocieplony.
    Czy jest możliwe żeby piec ten osiągał takie parametry sprawność 81 % http://www.hkslazar.pl/pliki/atest-eko-perfekt-2_41.pdf
    Czy można gdzieś reklamować piec który został dopuszczony do programu Ograniczania Niskiej Emisji , a w którym zablokowanie wejście do rusztu wodnego bardzo utrudnia czyszczenie ?
    81% sprawności jest mozliwe (kociol tej mocy powinien wejśc na ok. 86-88%sprawności, 81 to pewnie wina tych słabo izolowanycyh drzwiczek), czyszczenie kotła co 5-7dni to czas odpowiedni. Nie wiem tylko jak dużo pyłu Ci się zbiera.
    Nie wiem też, czy kanały dymne sa poziome.

    Nie wiem też czy z tym palnikiem kocioł byl na badaniach. Mógł być z innym, lepiej dobranym moca do wielkości wymiennika wodnego.
    Zbyt duży palnik w mniejszym wymienniku może pracowac na zbyt małej mocy, aby osiągnąć optymalne spalanie, zamiast sie opał spalać - opał sie pali jak w ognisku - czerwony płomień i czarny dym i stąd większy syf na wymienniku.

    Spróbuj dobrac takie przerwy podawania oraz takie przymknięcie rozety na dmuchawie, aby uzyskac jasny kolor płomienia i pozbyć się czarnego dymu - polepszy to spalanie.

    Utrudnione dojście do rusztu wodnego to kwestia upierdliwości obsługi a nie spalania.


    Palnik Ardeo ma fabrycznie sznur uszczelniający jak mocowany jest do kotła. Deflektor powinien wisieć w miarę centralnie nad palnikiem, do Ardeo deflektory sa ceramiczne, wklęsłe.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  8. #3828
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szybowiec

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    Kanały w piecu są poziome.Jest to stara konstrukcja Viadrusa U 22.Na ściankach zbiera się okolo 3-5 mm pyłu.Moje ustawienia to U1 7s U2 25 s U3 35 min Szczelina dmuchawy ustawiona na 1,5 cm Sterownik Reca Art z regulatorem pogodowym i zaworem czterodrogowym.Komin mam 12,5 m długi o przekroju 220 mm Effe 2.Po wyczyszczeniu pieca temperatura spalin na szczycie komina 80c .Deflektor ceramiczny ustawiony centralnie ale wypukły w kształcie stożka .Pomimo różnych ustawień czyścić muszę co tydzień i wyglądam jak kominiarz. Zaślepienie rusztu wodnego znacznie wydłuża czas czyszczenia.
    Firma Lazar montuje podajniki na silikonie wysokotemperaturowym 300 c.Na sznurze są montowane podajniki Ardeo w ich piecach i sznur osadzony jest w specjalnym rowku.Firma Ardeo podaje w instrukcji, że odległość palnika od deflektora dla tej mocy powinna wynosić min 20 cm.
    W okresie letnim zrezygnowałem z grzania wody bo straty do otoczenia były tak duże ,że taniej mnie wyszło ogrzewanie prądem.
    Skoro nie mogę nic reklamować to proszę o pomoc w ustawieniach .

  9. #3829

    Domyślnie

    Ja mam stosunek do podawania do przerwy 9/75 i jest nienajgorzej.

  10. #3830

    Domyślnie

    Witam mam piec 25kw z pleszewa firmy tomex sterownik argon 2 mam 8 s podawania 30s przerwy spala mi około 30 kg a popiół muszę wybierać co dwa dni ekogroszek workowany ekoret i chciałem zapytać czy jest to wina ustawień czy ekogroszku

  11. #3831

    Domyślnie

    30kg/dobę przy 25kw to całkiem dobry rezultat w zalezności od docieplenia budynku.

    Dążyć nalezy do całkowitego spalania i minimalizacji spieków. Najczęściej spieki poza złą jakościa paliwa powoduje za duża ilośc powietrza
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  12. #3832
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurak Zobacz post
    Witam mam piec 25kw z pleszewa firmy tomex sterownik argon 2 mam 8 s podawania 30s przerwy spala mi około 30 kg a popiół muszę wybierać co dwa dni ekogroszek workowany ekoret i chciałem zapytać czy jest to wina ustawień czy ekogroszku
    Zwiększył bym czas między podawaniem do jakiś 38 nawet 40 sekund. Podejrzewam że nie dopala ci wszystkiego eko i dlatego jest tyle popiołu. Sprawdź popiół, czy eko jest wypalony. Druga sprawa że ekoret i retopal pozostawiają trochę szlaki a jeśli nastawy są coś nie tak to może być jej dużo.

  13. #3833

    Domyślnie

    Nie powiem spieków trochę jest ale gdy je kruszę to jest tylko popiół i ogólnie węgla nie ma (czyli się wypala i nie spada z retorty) i właśnie dlatego nie wiem czy jest to wina groszku czy ustawień

  14. #3834
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Jedyne co mi przychodzi do głowy to kup gdzie indziej ze 100kg eko i zobacz co się będzie działo.

  15. #3835

    Domyślnie

    Jak sam popiół po skruszeniu, to nie widząc jak to chodzi można przypuszczać, że wina leży w większej części po stronie opału.

    Możesz spróbować delikatnie zdjąć powietrze (przysłonką na dmuchawie)
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  16. #3836

    Domyślnie

    Jeżeli wszystko wypalone to to w czym Ci przeszkadza te trochę spieków?

  17. #3837
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedz1 Zobacz post
    Jeżeli wszystko wypalone to to w czym Ci przeszkadza te trochę spieków?
    Koledze nie przeszkadzają spieki, tylko ilość spalanego eko/dobę.

  18. #3838

    Domyślnie

    Ilość spalanego paliwa najbardziej zależy od strat ciepła a nie od paliwa czy kotła. Rodzaj instalacji, izolacje, ocieplenie, otwory itp. sprawy. To tak na mój chłopski rozum.

  19. #3839

    Domyślnie

    chodzi mi w dużej mierze o ilość popiołu jaki wyrzucam a co za tym idzie duża ilość groszku a dom mam ocieplony 15 styropian dach skosy wylewane na to 25 wełna jest to mój pierwszy okres grzewczy palę już półtora miesiąca i chyba mury powoli powinny się już wygrzać,spalam około 30kg groszku a jeszcze nie załączałem ciepłej wody

  20. #3840

    Domyślnie

    No to zrób sobie 7 s. podawanie i ze 45 przerwy i obserwuj co będzie. Ja mam czasami za niski poziom żaru, to sobie go ręcznie podciągnę. Wolę tak, niż przepalać niepotrzebnie węgiel.
    Skoro dom jest dobrze ocieplony, to coś się musi dziać z taką ilością wytworzonego ciepła. Albo idzie w komin, albo gdzie indziej ucieka, no bo piec w zasadzie uzupełnia tylko straty ciepła w systemie.

Strona 192 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony