dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 249
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 4970
  1. #21

    Domyślnie

    Powierzchnię mam 240m2
    No i co wystarcza tej mocy? Czy jest na styk? - rzecz jasna w czasie dużych mrozów.
    Kielar podaje: 29 kW na powierzchnię do 200 m2. Wydaje mi się że trochę zaniża.
    Ja będę miał 280 m2 (w tym ok. 40 m2 lekko dogrzewanego garażu). Sprzedawca-instalator sugeruje mi żeby zainstalować coś w okolicach 35 kW.
    Jakie sterowanie na Twój kielar (jest w standardzie? czy się dokupuje?) - prośba wytłumacz jak laikowi - co czym steruje.
    No i w końcu - czy jest wart tych niemałych pieniędzy?

  2. #22

    Domyślnie

    Faktycznie Kielar trochę zaniża, dane te nie pasują do budynków dobrze ocieplonych.

    Mocy jest że cho choooo

    Na piecu mam nastawione 55 stopni więc rezerwa jest jeszcze spora.
    Piec pracuje z termostatem pokojowym na którym programuje się godziny grzania i oczekiwaną temperaturę - bardzo wygodne.

    Z pieca wychodzą 2 obwody: CO i CWU.
    W obiegu CO jest zawór mieszający - rozdzielający czynnik grzewczy na obieg CO i podmieszanie stabilizujące pracę kotła - przydatna i zalecana rzecz. Za nim pompa CO sterowana np przez sterownik pieca lub termostat.

    Obieg CWU to pompa i zasobnik 120l. z dwiema spiralami oraz grzałką elektryczną na wszelki wypadek.


    http://murator.com.pl/forum/viewtopi...ht=kielar+xavi
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  3. #23

    Domyślnie

    dzięki xavi.
    Ciepełka chyba Ci nie braknie.
    Mnie już zrobiło się gorąco jak dzisiaj usłyszałem cenę za kielara 29 kW od (chyba Twojego) sprzedawcy w Bełchatowie: 8200 + VAT i od tej kwoty zero upustów.
    Toż to się robi ponad 10 000 zł !!!
    Teraz lekko stygnę do zakupu kielara

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał yasioo
    dzięki xavi.
    Ciepełka chyba Ci nie braknie.
    Mnie już zrobiło się gorąco jak dzisiaj usłyszałem cenę za kielara 29 kW od (chyba Twojego) sprzedawcy w Bełchatowie: 8200 + VAT i od tej kwoty zero upustów.
    Toż to się robi ponad 10 000 zł !!!
    Teraz lekko stygnę do zakupu kielara
    O dziwo ja swego Kielara kupowałem w Zelowie w firmie Stivex - teraz piec tam kosztuje ok 8600 zł z VAT !!!!
    Dodatkowo robiłem tam całą instalację - naprawdę tanio !!

    W Bełchatowie ceny są odjechane bo sprzedawcy doją bogatych pracowników Kopalni i Elektrowni !! !!
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  5. #25

    Domyślnie

    za Linga 35kW zaplacilem wlasnie 9200 z 22% vatem.Od tego odlicza mi jeszcze 15 % po podlaczeniu .

    I nie wiem jak gdzie indziej ale ja na piec czekalem 5 tygodni a o znizkach nie bylo zadnej mowy.Inne piece owszem....od reki a nawet ze znizka.....ale od Linga nic...

  6. #26

    Domyślnie

    Swój piec kupowałem w grudniu 2003 przed 22% VAT.
    Dostałem 4 % rabatu.
    Piece w najmniejszych mocach są od ręki, te w większych już nie, ale mi piec był potrzebny dopiero za 9 miesięcy
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  7. #27

    Domyślnie

    A ja mam jeszcze inne pytanie dot. takiego pieca. Mianowicie, czy są jakieś konkretne wymagania co do pomieszczenia, w którym stanąłby taki piec? Nie przewidziałam wcześniej i mam do dyspozycji pom. gosp. przy garażu o wym.1,1x3,5m. Czy wystarczy? No i jak się mierzy zapotrzebowanie na moc takiego kotła- chodzi o pow.domu po podłodze czy użytkową?
    na pewno się uda!!!

  8. #28

    Domyślnie

    Pomieszczenie takie jest zdecydowanie za wąskie.

    Sam piec ma ok 60cm szerokości, do tego za nim trzeba zostawić ok 50cm i przed nim ok 100cm = 210cm. Podobnie z szerokością: piec 120cm + od ściany 20cm + od podajnika ok 60cm = 200cm. Ale przepisy zalecają jeszcze większą kotłownię na paliwo stałe.

    Zasadniczo powierzchnia użytkowa to powierzchnia po podłodze .
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał xavi
    Pomieszczenie takie jest zdecydowanie za wąskie.

    Sam piec ma ok 60cm szerokości, do tego za nim trzeba zostawić ok 50cm i przed nim ok 100cm = 210cm. Podobnie z szerokością: piec 120cm + od ściany 20cm + od podajnika ok 60cm = 200cm. Ale przepisy zalecają jeszcze większą kotłownię na paliwo stałe.
    Ja mam kotłownię o wymiarach 180x240.
    I to jest na styk. Między podajnikiem a ścianą z ledwością się można przecisnąć.

    Grzegorz

  10. #30

    Domyślnie

    Pow. użytkowa to pow. po podłodze?? Myślałam, że użytkowa to powyżej 1,9m. Ale ostatecznie chodziło mi o to, która pow. jest istotna do zmierzenia zapotrzebowania na moc kotła
    na pewno się uda!!!

  11. #31

    Domyślnie

    a co myślicie o kotłach wystawianych ostatnio na allegro ??
    Są w cenie:
    4800-4900 brutto - KWM-SGR.
    Albo STALMARK 25 KW - 5300 brutto,
    KMG-1 - 5700 brutto (z podajnikiem tłokowym - czy to lepiej ??)
    Miał ktoś z którymś styczność ?? Chcę kupić coś w tej cenie. Czy będzie to dobry zakup ??

  12. #32

    Domyślnie

    Xavi, jeśli można wiedzieć jakiego rzędu są roczne koszty ogrzewania ? Na wiosnę ruszamy z instalacjami, ale wybór ogrzewania spędza mi sen z powiek.
    ***************************************
    ....jutro jest wolne od błędów....
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=106507

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Strasznie ekogroszek poszedł w górę. I jeszcze pójdzie. Popyt duży, to i ceny idą w górę. Jednak co by nie mówić jest to fajne rozwiązanie. Warunek to dobra elektronika. Przez tę elektronikę miałem kupę biedy z pewnym kotłem na ekogroszek. Dlatego nie warto oszczędzać i należy kupować kotły sprawdzonych marek. To się zwróci na opale.
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  14. #34

    Domyślnie

    Janussz popieram pełną gembą i zaznaczam, że jeszcze przy spooorym wzroście ceny węgla i tak będzie najtańszy w dzisiejszych realiach.

    znalazłem nowego "mercedesa w piecach na groszek" - jest to piec reco.

    www.r-eco.pl

    Ma najbardziej inteligentny sterownik jaki widziałem!!! Tylko ta cena ….

    Dom jest 2-rodzinny, ma 240m2 i kubaturę ok 650m3 do grzania. Ściany k=0,25; szyby k=1,5; strop k=0,2; podłoga k= 0,24.

    Ten rok to moje pierwsze palenie, dom nie był jeszcze w pełni uszczelniony (spaliłem ok 6T).
    Dlatego jeśli chodzi o koszty to docelowo powinienem się zmieścić w 5T groszku na rok przy paleniu całorocznym czyli CO + CWU.

    Przy obecnej cenie groszku daje to koszt 154 zł na miesiąc za CO + CWU
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  15. #35

    Domyślnie

    Przypatruje się Waszym rozważaniom i chciałbym skorzystać z tego Napiszcie więcej o zasadności montażu zaworu mieszająceg?! Mam w budowie instalacje na paliwo stałe z zasobnikiem 140 litrowym z grzałką oczywiście w układzie otwartym. Czy taki zawór wpłynie jakoś "widocznie" na działanie systemu grzewczego? Dodam jeszcze że w tej chwili zamierzam zamontować tylko na piętrze reguratory na kaloryferach.
    Pozdrawiam

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tiktak

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    czesc,a moze ktos posiada piec CRE"URZOŃ" z Pszczyny bo zastanawiam sie nad nim.Patrząc na wagę (350 kg) to chyba jest ok, proszę o opinie bo jakos nikt tu o nim nie wspomina,moze ktos ma juz taki piec i moze podzielic sie swoimi spostrzezeniami.

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    areksam

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Wszystko jest fajnie - piece ładne i oszczędne. U mnie miał być gaz a będzie pewnie ekogroszek. Najbardziej mnie martwi przekrój komina, ktory dla pieców 20-30kW oscyluje w granicach 400cm2. Ja mam komin zrobiony 15x15 czyli 225cm2 a więc połowę zalecanego przekroju. Co teraz zrobić??
    "Należy spodziewać się tego co najlepsze. Zło przyjdzie samo."
    "Nic nigdy nie zostało zbudowane według planu i w granicach budżetu"
    http://www.sieradz.spanie.pl

  18. #38

    Domyślnie

    ja mam Elektromet,uzywam od około 1 miesiaca i na razie jesteœmy bardzo zadowoleni. jakich barziejtechnicznych danych nie podam bo sie na tym nie znam, wiem jedynie, że jest 25kw, ważyl cos ok 400 kg, ogrzewamy nim dom 200m2 i grzejemy wodę, uzupełniamy zasobnik gdzies co 4 dni

  19. #39

    Domyślnie Re: Piece na ekogroszek z zasobnikiem!?

    Cytat Napisał Barti4



    2. TERMO TECH typ EKO TECH 26KW lub 19KW bez dodatkowego rusztu do palenia tradycyjnego. 5 lat gwarancji na spawy, na reszte standardowo 2 lata. Nieco ładniejszy niż PER EKO, posiada ten sam sterownik, dmuchawę i ślimak. Łatwo dostępny ruszt do czyszczenia. Groszek sortu 4-20mm. Generalnie jest to chyba to samo co PER EKO. Jest najczęsściej kupowanym piecem. Cena ok 7.200zł. http://www.prosat.pl/podstrony/kotly...h_eko_tech.htm




    ....................
    Co mogli byście poradzić, może macie jakieś doświadczenia w tym zakresie, może niedawno wybieraliście sami piec i jesteście na bieżąco? Na co zwracać uwagę. Który mogli byście mi zaproponować?

    Dom o powierzchni 130m2, z suporka 24 plus 15cm steropianu w parterze ( w przyszłości może zagospodaruje poddasze. kotłownia w garażu.
    Na razie ważna jest dla mnie bezawaryjność, trwałość i możliwość palenia resztek drewnianych po budowie (ok 5m3 drewna, plus ok 3m3 ściętych drzewek) Dodatkowo dobry sterownik z czujką temperatury w domu no i jak największy zasobnik żeby mozna było jak najrzadziej dosypywać węgla.................
    Za termotech 19kW płaciłem 5800 zł.

  20. #40

    Domyślnie

    Witam. Drugi sezon używam KDO Economic 25 kW z Zywca. Ile pali latem nie wiem bo grzeję CWU elektryką (druga taryfa). Zimą co 4 dni zasyp 130-135 kg węgla. Temperatura wody w kotle - 60, na kaloryfery idzie 42-44, a na CWU 52-53, mam zawór trójdrogowy stąd te róznice. Dom 192 m2, ściana trójwarstwowa z 5cm wełny. Oprócz tego szary pustak i max. Posiada dodatkowy ruszt na resztki z budowy (ja spaliłem dwie sterty desek i sporo stempli, które już do niczego się nie nadawały).Wady: mały pojemnik na popiół. Wybieram po każdym załadunku ok. 1 wiadra. Ale jak otworzę popielnik to dużo wysypuje się na podłogę i robi się trochę bałaganu. Prosty sterownik - ustawia się tylko 5 wielkości i już. Mam znajomego, który ma piec chyba czeski zbardziej skomplikowanym sterownikiem i chyba lepszy jest prostszy, bez dziwnych parametrów typu histereza (cokolwiek by to miało znaczyć). Nie mam sterownika pokojowego chociaż jest możliwość dokupienia bo jestem obrzydliwym palaczem i spędzam w kotłowni dużo czasu wygnany przez niepalącą rodzinę. Generalnie jestem zadowolony, Ekogroszek kupuję po 360 zł zaworkowany i z transportem do domu. Pozdrawiam
    pewal

Strona 2 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony