dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 237 z 249
Pokaż wyniki od 4.721 do 4.740 z 4970
  1. #4721

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek_bolecki Zobacz post
    Wiecie co?, może lepiej zróbcie porównanie w kilku kluczowych dziedzinach.
    Wiesz co? kiedyś w okresie PRL to porównywano Poloneza do Volvo... kierownicę miało i to i to, biegi również, silniki też -nawet spalanie podobne było, karoseria też podobna...Ale brakowało tego COŚ....

  2. #4722

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    wszystkim się zdawało, że to Wojski wciąż gra jeszcze
    A to echo grało
    szach mat
    MARTINOS

  3. #4723

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    A to co? następny z samouwielbieniem nam sie objawił??? zniknął Włodek to teraz TY Opisujesz jakie super hiper produkty produkujesz i sprzedajesz??? hehe ciekawe że to ciągle sie dzieje u jednego producenta..... co producent sprzedaje kocioł ,to zaraz the best, co zmieni dostawcę sterów to- Normalnie ideał....chyba jakieś kółko różańcowe powstało...

    A ty z jakiej parafii jesteś?, na czole ci pisze za kim sutanne trzymiesz 2 metry nad ziemią więc się nie wypowiadaj bo nic ciekawego nie wniesiesz swoim mąceniem. Doskonale pamiętam jak próbowałeś bez wazeliny w tyłek wejść gdy się tylko tutaj pojawiłem. Non stop jakieś meile jak to "NASZA FIRMA" nie straci trzymając z Jareckim. Z kim się kumplować a z kim nie. Jeszcze z przyzwyczajenia do ES na jakąś wycieczkę chciałeś przyjechać do mojej firmy- a takiego!.
    Pogoniłem Ci kota to of course jestem beee.
    Co cię czytam to mi się jawisz jako garbaty kurdupel który kulejąc i rozkładając ręce zaprasza mnie na pokoje rozganiając zarazem resztę pospólstwa. Mam alergie na takich więc idź bujaj dzwonki na zachrystię.
    Nie wiedziałem że Jarecki zmienił dostawców i w końcu znalazł tego jedynego, najsłodszego. Ot to ci nowość bo jak znam życie to na bierząco wybiera z kilku(nastu) modeli w zależności co kto chce.

    A z Poldasa nie drwij bo mu do wętla nie dorastasz.
    Ostatnio edytowane przez bolek_bolecki ; 22-03-2014 o 16:31

  4. #4724
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Wymieniałem info z Boleckim + staram się śledzić jego forum. Oferował mi ster na testy ale nie brałem. Wolę potestować na poprawionej instalacji.
    Planuję przejście na palenie ciągłe lub prawie ciągłe. Teraz pod pokojówkę mam podłaczony piec. I działa to na zasadzie włącz/wyłącz cały piec. Wg mnie to nie jest dobre rozwiązanie. Chcę zrobić aby pokojówka sterowała pompą CO --> włącz/wyłącz. Ale tutaj niestety muszę jakoś opanować grawitację. Przy wyłączonej pompce zawór różnicowy wszystko puszcza w instalację. Piec stygnie z 60 stopni do 30 stopni w 30-45minut. .
    A nie lepiej pompa CO non stop (będziesz mógł obniżyć
    temperaturę zasilania ) a piec. na zasadzie włącz/wyłącz pokojówka.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 22-03-2014 o 16:34
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  5. #4725

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    A nie lepiej pompa CO non stop (będziesz mógł obniżyć
    temperaturę zasilania ) a piec. na zasadzie włącz/wyłącz pokojówka.
    Jedna z opcji do sprawdzenia po zainstalowaniu głowic na 100% grzejników.

    Choć opcja włącz/wyłącz piec to porażka...
    MARTINOS

  6. #4726
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Jedna z opcji do sprawdzenia po zainstalowaniu głowic na 100% grzejników.

    Choć opcja włącz/wyłącz piec to porażka...
    Głowice na grzejnikach nie są aż tak konieczne, przy ciągłym przepływie na zasilaniu wymianie wody w grzejniku ,możesz sobie pozwolić na znaczne obniżenie temperatury zasilania ,przy niższej temperaturze czynnika masz mniejsza wymianę pomiędzy powietrzem a źródłem ale na całej powierzchni grzejnika .Gdy nauczysz się grzać mieszkanie na "zimnych grzejnikach " zauważysz ze wraz ze wzrostem temperatury w pomieszczeniu ustaje wymiana pomiędzy grzejnikiem a powietrzem ,to się nazywa samoregulacja . Więc tu głowice nie mają co robić .
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 22-03-2014 o 17:15
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  7. #4727

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Jedna z opcji do sprawdzenia po zainstalowaniu głowic na 100% grzejników.

    Choć opcja włącz/wyłącz piec to porażka...
    Nie musi być aż tak źle pod warunkiem że piec się w miarę szybko zorientuje w sytuacji.

  8. #4728
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek_bolecki Zobacz post
    Nie musi być aż tak źle pod warunkiem że piec się w miarę szybko zorientuje w sytuacji.
    Coś musi włączać kocioł jak uparł się na pokojówkę ,to ona musi sterować nim , albo zaworem 4D .
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 22-03-2014 o 19:19
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  9. #4729

    Domyślnie

    Załączenie z pokojówki pompy C.O czy otwarcie zaworu to w zasadzie dla pieca jeden czort bo zareaguje tak samo. Martinos nie napisał dlaczego jest to porażka ale domyślam się że chodzi o opóźnioną reakcje kotła i jego przeciągnięcie lub spory spadek temperatury. Jeśli tak, to mając sygnał z pokojowego można natychmiast podjąć jakieś działania i te skutki złagodzić.

  10. #4730

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Coś musi włączać kocioł jak uparł się na pokojówkę ,to ona musi sterować nim , albo zaworem 3D .
    1. Będę testować opcję gdzie pokojówka steruje pompą CO (włącz /wyłącz).
    2.Będę też wypożyczał siłownik ze sterownikiem do zaworu 3D.
    3.Głowice głównie z myślą o tym, że z różnych przyczyn piętro mam cieplejsze niż parter --> teraz przy pokojówce w jednym miejscu jest problem.

    Plus stara instalacja z grubymi żeliwnymi rurami, częściowo ukryta w ścianach i pod podłogą i trudno ocenić jak to w całości wygląda. itp.

    Czas pokaże.
    MARTINOS

  11. #4731

    Domyślnie

    bolek_bolecki za cienki Bolek jesteś, schit robisz ,chcesz ten schit wypromować na forum....bo na twoim tylko te same niki... i tyle.. a porównywać się z chcesz.... z czym do ludzi ??? z tymi 20 sprzedanymi sterami....

  12. #4732

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek_bolecki Zobacz post
    Załączenie z pokojówki pompy C.O czy otwarcie zaworu to w zasadzie dla pieca jeden czort bo zareaguje tak samo. Martinos nie napisał dlaczego jest to porażka ale domyślam się że chodzi o opóźnioną reakcje kotła i jego przeciągnięcie lub spory spadek temperatury. Jeśli tak, to mając sygnał z pokojowego można natychmiast podjąć jakieś działania i te skutki złagodzić.
    wolny restart. w czasie postoju grawitacja wszystko wysysa. piec rusza temperaturą 30stopni na liczniku. Zanim rozgrzeje się piec to czasem zdąży już się w domu... wyziębić.
    MARTINOS

  13. #4733

    Domyślnie

    Wiosna przyszła! Wojnę uważam za rozpoczętą...

  14. #4734

    Domyślnie

    Cytat Napisał echelon Zobacz post
    Wiosna przyszła! Wojnę uważam za rozpoczętą...
    to nie wojna, to wiosenne gody
    MARTINOS

  15. #4735

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    to nie wojna, to wiosenne gody
    Nie o to idzie.... gnojek ma swój wątek ( na swoim to niech i sobie pisze że złote sterowniki sprzedaje !! - g ... mnie to obchodzi) ,ale że tam mało odwiedzających i ciągle te same niki to zachwaszcza tematy ogólne...

  16. #4736

    Domyślnie

    A doczytałeś że w tym roku nie mam czasu????

  17. #4737

    Domyślnie

    QIM, Piotrek lubi czasem "pochwaścić" Ot tyle.
    MARTINOS

  18. #4738
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    bolek_bolecki za cienki Bolek jesteś, schit robisz ,chcesz ten schit wypromować na forum....bo na twoim tylko te same niki... i tyle.. a porównywać się z chcesz.... z czym do ludzi ??? z tymi 20 sprzedanymi sterami....
    Do sprzedanych 20 sterów proszę doliczyć i mój. Kocioł z podajnikiem bezawaryjnie pracuje u mnie dopiero 22 lata. Dwadzieścia jeden z "moim" sterowaniem. Ponad rok szukałem sterownika, pomagali mi i inni. Dopiero sterownik Boleckiego spełnił warunki techniczne pozwalające na poprawne sterowanie kotłem.

  19. #4739

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    Do sprzedanych 20 sterów proszę doliczyć i mój. Kocioł z podajnikiem bezawaryjnie pracuje u mnie dopiero 22 lata. Dwadzieścia jeden z "moim" sterowaniem. Ponad rok szukałem sterownika, pomagali mi i inni. Dopiero sterownik Boleckiego spełnił warunki techniczne pozwalające na poprawne sterowanie kotłem.
    No i?? a sprawdzałaś inne stery??

  20. #4740

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    bolek_bolecki za cienki Bolek jesteś, schit robisz ,chcesz ten schit wypromować na forum....bo na twoim tylko te same niki... i tyle.. a porównywać się z chcesz.... z czym do ludzi ??? z tymi 20 sprzedanymi sterami....
    Nie wiem czy @Bolecki ma się jak obronić - CBA zarekwirowało mu komputery : http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6413589

Strona 237 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony