dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 244 z 249
Pokaż wyniki od 4.861 do 4.880 z 4970
  1. #4861
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No teraz wszystkie tematyczne są o popach ciepła.
    Niech jeszcze Liwko dostanie jakiś tytuł to już nawet tam gdzie szamba będą pompy, hehe
    Bo to niezłe szambo .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  2. #4862
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Bo ogólny powinien od tego być... niezależnie jakie ludzie mają kotły, stery,instalacje czy opał... po prostu normalna wymiana poglądów...a od noży to watki tematyczne
    Też jestem tego zdania.

    Jak ktoś zakłada temat typu "Jaki kocioł na ekogroszek", to kurna oczekuje rzeczowej odpowiedzi i pewnie już jest zdecydowany lub nie ma wyjścia, żeby kocioł na paliwo stałe zainstalować.
    Nawet jeśli już ktoś chce kogoś za wszelką cenę odwieźć od tego, to może podpowiedzieć coś w stylu: "słuchaj jesteś pewien tego "ekosyfu", może pompa ciepła, może prąd, może gaz, czytałeś coś o tym ? Wejdź na wątki tematyczne, pogadamy, policzymy..." itp.

    Co innego tematy "Jaki system ogrzewania wybrać", tutaj macie Panowie pełne pole do popisu...

    Czy to tak trudno zrozumieć ???

  3. #4863
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Widać Ci niby najbardziej inteligentni mają z tym bardzo duży problem

  4. #4864

    Domyślnie

    Cześć,
    Może wszyscy idą w pompy ciepła ja jednak uznałem że nie jest to najbardziej uzasadnione ekonomicznie rozwiązanie.
    Zdecydowałem się na piec 19KW, który będzie miał za zadania ogrzać 160m podłogówki + bojler z wodą + 2 niewielki grzejniki w garażu.
    Uważacie, że taka moc wystarczy ?

    pozdr

  5. #4865
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał skoti1984 Zobacz post
    Cześć,
    Może wszyscy idą w pompy ciepła ja jednak uznałem że nie jest to najbardziej uzasadnione ekonomicznie rozwiązanie.
    Zdecydowałem się na piec 19KW, który będzie miał za zadania ogrzać 160m podłogówki + bojler z wodą + 2 niewielki grzejniki w garażu.
    Uważacie, że taka moc wystarczy ?

    pozdr
    Nawet jak nie ocieplisz domu to wystarczy, chyba ze budynek z poprzedniej epoki bez jakiejkolwiek termomodernizacji to wtedy moze byc za mało lub na styk.
    Moze, a nawet na pewno nie wszyscy idą w pompy ciepła.

  6. #4866
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Napisz więcej o domu bo jeśli zaś jest to nowy dom to może być ze dwa razy za duży ten kocioł.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  7. #4867

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Napisz więcej o domu bo jeśli zaś jest to nowy dom to może być ze dwa razy za duży ten kocioł.
    ściana porotherm 25 piórowpust wienebergera.
    Ocieplenie zewn. styropian 15 austrotherm. Dach izolacja wełna 18 międzykrokwie isover super mata|(Lamdba 0,33) plus 5cm kontry. strop. 10cm styropianu. Dach nad garażem ma tylko wełnę między krokwiami, Lambda 0,40
    Podłoga styropian 2 razy układany łącznie 25cm.
    Okna nowe ale nie energooszczędne..
    Ostatnio edytowane przez skoti1984 ; 18-11-2014 o 17:20

  8. #4868
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Czyli jak wyżej

  9. #4869

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Czyli jak wyżej
    Czyli sugerujesz, że będę miał o dwa razy za mocny kocioł ? Firmy sprzedające kotły ciągle mi chcą wepchać 25kw

  10. #4870
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    ja myślę że na te 160metrów to 10KW kociołek i nie więcej przy takim ociepleniu.
    Ci "fahofcy" zawsze pchają klamoty bo mają z nich prowizję(chyba od kilograma im płacą i im cięższy i większy tym lepsza kasa dla nich).
    jak jeszcze nie popełniłeś instalacji to podłogówka po całości i będzie dobrze. a może to nie musi być węgiel?
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  11. #4871
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał skoti1984 Zobacz post
    Czyli sugerujesz, że będę miał o dwa razy za mocny kocioł ? Firmy sprzedające kotły ciągle mi chcą wepchać 25kw
    Nie sugeruję, twierdzę.
    Takie rzeczy słyszę na codzień, jeden da się przekonać, drugi słucha instalatora który go nastraszył

  12. #4872
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał skoti1984 Zobacz post
    ściana porotherm 25 piórowpust wienebergera.
    Ocieplenie zewn. styropian 15 austrotherm. Dach izolacja wełna 18 międzykrokwie isover super mata|(Lamdba 0,33) plus 5cm kontry. strop. 10cm styropianu. Dach nad garażem ma tylko wełnę między krokwiami, Lambda 0,40
    Podłoga styropian 2 razy układany łącznie 25cm.
    Okna nowe ale nie energooszczędne..
    Rozumiem, że te okna 2 szybowe ?

    Jeśli tak to nawet kocioł 12 kW będzie sporo przewymiarowany, lecz gdy się boisz i chcesz mieć zapas to taki zamów.

    Zobacz jaki mam dom - u mnie maks zimą potrzeba na CO i CWU 7,5 kW [dane z ciepłomierza].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  13. #4873
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    ja myślę że na te 160metrów to 10KW kociołek i nie więcej przy takim ociepleniu.
    Ci "fahofcy" zawsze pchają klamoty bo mają z nich prowizję(chyba od kilograma im płacą i im cięższy i większy tym lepsza kasa dla nich).
    jak jeszcze nie popełniłeś instalacji to podłogówka po całości i będzie dobrze. a może to nie musi być węgiel?
    W sumie te grzejniki w garażu jak pójdą na temperaturze takiej jak podłogówka to też będzie miał tam dodatnią temp. zimą więc nawet jeśli ma instalację to nic straconego.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #4874

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    ja myślę że na te 160metrów to 10KW kociołek i nie więcej przy takim ociepleniu.
    Ci "fahofcy" zawsze pchają klamoty bo mają z nich prowizję(chyba od kilograma im płacą i im cięższy i większy tym lepsza kasa dla nich).
    jak jeszcze nie popełniłeś instalacji to podłogówka po całości i będzie dobrze. a może to nie musi być węgiel?
    podłogówka jest w całym domu z tradycyjnych grzejników zrezygnowałem. wstawiłem tylko 2 do garażu. Tam nie potrzebuje więcej.
    Dlaczego ekogroszek? mieszkam na śląsku i dostęp do tego surowca nie jest ani problematyczny ani drogi.
    Olej to na bogato, gaz mhnnn? tutaj właśnie się zastanawiałem, pompa-droga inwestycja i swoje prądu też weźmie.
    Został eko groszek a uzupełnianie pieca nie jest dla mnie problemem.
    Z nowoczesnych fanaberii poszedłem tylko w rekuperację, z ciekawości
    Szyby 2 komorowe, nic specjalnego, współczynnik szyby 1.0 okna trochę więcej.
    Ostatnio edytowane przez skoti1984 ; 18-11-2014 o 20:35

  15. #4875

    Domyślnie

    a z ciekawości to ile kosztuje groszek na śląsku, pozdr zachpom.

  16. #4876
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    skoti
    jak masz jeszcze rekuperację to tam kociołek nie za wiele będzie miał do roboty
    koszt węgla na śląsku to zapewne dodatkowy atut obniżający koszt ogrzewania. niestety węgiel nie jest bezobsługowy a przy takim domu różnica w kosztach prądu do pompy ciepła i ekogrochu nie będzie znaczna a komfort bezobsługowości jest zaletą.
    kalafiory w garażu jak pisze SUSPENSER na niskie zasilanie i na każdym czajniku pojadą . tam nie musi być 20st
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  17. #4877

    Domyślnie

    Szczerze nie wiem po ile jest węgiel
    Wiem, że górnicy często sprzedają kartki i można mieć tonę za 400zł. ja jednak chcę iść w pakowany a szwagier pracuje w składzie węgla w Żywcu i ceny mam przystępne cenie.
    Za niedługo dowiem się co i jak. Zazwyczaj największym problem jest transport

    edit:
    i jest odpowiedź 680zł netto za tonę paczkowany.
    Mieszanka groszku o kaloryczności 30 i 22.
    Jutro mam otrzymać przeliczone dokładnie ceny
    Ostatnio edytowane przez skoti1984 ; 19-11-2014 o 11:13

  18. #4878
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał skoti1984 Zobacz post
    Szczerze nie wiem po ile jest węgiel
    Wiem, że górnicy często sprzedają kartki i można mieć tonę za 400zł. ja jednak chcę iść w pakowany a szwagier pracuje w składzie węgla w Żywcu i ceny mam przystępne cenie.
    Za niedługo dowiem się co i jak. Zazwyczaj największym problem jest transport

    edit:
    i jest odpowiedź 680zł netto za tonę paczkowany.
    Mieszanka groszku o kaloryczności 30 i 22.
    Jutro mam otrzymać przeliczone dokładnie ceny
    To szału nie ma bo u mnie Kazach 29 MJ jest po 800 zł brutto workowany z dowozem do 30 km.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  19. #4879
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Avionik

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    11

    Domyślnie

    Kłaniam się wszystkim tu obecnym .

    Po przeczytaniu przez dwa tygodnie 244 stron forum z laptopem na podajniku opału postanowiłem napisać a co może i mnie ktoś pomoże bo ostatnia deska ratunku to jakiś dobry psychiatra .Z kotłowni wychodzę tylko na posiłki , po fajki i czasem spać

    do rzeczy :

    -Dom postawiony w 2010 ale zamieszkałem w lipcu br.W ubiegłym roku paliłem troszke jak schodziło poniżej -10 żeby mi nie przyłapało gdzieś na rurach . pustak ceramiczny 30 cm + styro 12 cm
    -dach skośny .dachówka ceramiczna + wełna 30 cm
    -powierzchnia do ogrzania 200m2 na dwóch kondygnacjach
    -9 grzejników płytowe / stalowe
    -podłogówka salon ok 50 m2 + łazienka 10 m2
    - Piec tłokowy robiony przez małą firmę Tadeusza Gierz ze Skalmierzyc 25 KW
    - Paliwo 27kj z dobrego składu .
    _ sterownik Expert PID Dynamic

    Jedna pompa na grzejniki i bojler 140L druga z podmieszaniem na podłogę ( na wyjściu 35'C)

    Mój problem jak i wielu tutaj to apetyt pieca . Teraz na dworze temp na plusie a jak nie schodzę poniżej 40 km/24
    Dla poglądu izolacji domu powiem że przy temp -5 'C napaliłem w kominku z rozprowadzeniem DGP i w domu było + 23 'C ( tylko kominek bez pieca CO ) rano w dom było nie mniej niż 20'C . nie wiem jak u Was wychodzi spadek .

    Próbowałem już chyba wszystkich ustawień i nic. Jedna dawka paliwa to ok 240 gram ekogroszku . temp na kotle 50'C . Proces wygląda następująco
    Podbija temp szybko przy dobrych układach do 54'C na co potrzebuje 2 podania co 180 sekund. na podtrzymaniu nie wyrobi więcej niż 7-8 min
    przedmuch podtrzymania 50 sekund co trzy minuty i jazda od nowa co daje prosty rachunek ok 60-70 kg/24h
    próbowałem wszystkiego, załączać PIDa ,regulować wszystkimi parametrami jakie są i jakich nie ma .
    Komin ulany na czarno a że dom mam biały wygląda to obrzydliwie . dachówka pokryta sadzą jak i auta na podjeździe nawet pies w sadzy . O Boże !!! ratunku
    Teraz pozostaje mi tylko jechać po inny piec a ten zawieźć na wagę w skupie złomu .

    Chętnie bym zapłącił komuś kto by się podjął poopierać się ze mną o niego przez pare godzin może wyciągnie coś z niego lepszego . Jak się nie uda autentycznie pojedzie na złom chociaż jest prawie nowy . Producent mówi że wszystko ok tylko gdzie to ciepło .......
    Panie doktorze czy pacjent z tego wyjdzie czy to beznadziejny przypadek ???

    dodam że wg świadectwa energetycznego zrobionego podczas inwentaryzacji powykonawczej mojego budynku zapotrzebowanie energetyczne to 85Kwh/m2 rocznie
    Wg planu kubatura to 900 m3 ale to całości z garażem kotłownią i pomieszczeniami niegrzanymi czyli realnie to max 700m3
    Ostatnio edytowane przez Avionik ; 08-12-2014 o 10:34

  20. #4880
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    na taką powierzchnie kocioł 2 razy za duży, spore straty sa pewnie na skutek pracy z kiepską sprawnością ale nie sądzę by to było jedynym powodem tak dużego zużycia opału.
    myślę że powinien spalać obecnie około 30-32kg/dobę(średnia moc około 6KW)
    z tego co piszesz to strasznie szybko się wychładza- pytanie czy nie jest gdzieś skopana izolacja? albo coś nie tak z instalacją i nie dostarcza tyle ciepła ile powinna?
    przy takiej konstrukcji zapotrzebowanie w okolicy 11-12KW dla -20stC a u Ciebie już jest spalanie na poziomie 7,5KW mocy średniej
    chyba że policzymy tą kiepską sprawność wynikającą z dużego przewymiarowania. wtedy wyjdzie dla zużycia 40kg/dobę i powiedzmy 50% sprawności
    wyjdzie 6,25KW czyli przy tych temperaturach byłoby znośnie bo to połowa potrzeb
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

Strona 244 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony