dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 249
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 4970
  1. #681
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Mam pytanie. W jaki sposób przygotować stanowisko pod piec na eko-groszek. Jak wiadomo jego waga jest znaczna, a moim przypadku w jego sąsiedztwie stanie jeszcze zbiornik biwalentny 300l. Z tego co się wstępnie zorientowałem w tym miejscu nie daje się styropianu pod wylewkę i ponad to wykonuje sie jeszcze mały postumencik. Jak to u Was wygląda...?
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  2. #682
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie Re: hejka

    Cytat Napisał Jarecki79
    Witam!

    W chwili obecnej zasobniki zostały powiększone. Przy wersji 25kW pojemność to obecnie 90kg w zależności od opału (przy dobrej jakości miale więcej, ale eko jest bardziej wydajny)

    świercz, dobrze,że przy okazji grzania wody coś grzejesz, to generuje minimalny odbiór ciepła, dzięki temu jak nikogo nie ma w domu przez 8-10godzin w kotle nie zgaśnie przy braku odbioru ciepłej wody z bojlera.
    Ja sceptycznie podchodzę do grzania wody kotłem na paliwa stałe w lecie, ale są tego zwolennicy.
    no to już teraz jestem całkowicie przekonany do tego kotła

    a co do grzania cwu w lecie to mam taki sam zamiar jak Świercz i wielu innych bo jakby nie było po to kupujemy te kociołki automatiki
    a są jakieś przeciw co do tej metody grzania cwu w lecie ?
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  3. #683

    Domyślnie

    ale jeśli grzejesz cwu non stop latem i do tego masz grzejnik i/lub podłogówke w łazience to co będzie w ciepłe/gorace letnie dni, czy sauny w łazience nie bedzie?

  4. #684
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    ale jeśli grzejesz cwu non stop latem i do tego masz grzejnik i/lub podłogówke w łazience to co będzie w ciepłe/gorace letnie dni, czy sauny w łazience nie bedzie?
    łazienkę mam od strony wschodniej i myślę że ciepła podłoga wieczorem nie będzie jakoś przeszkadzała w kąpieli i sama strona wschodnia spowoduje że będzie tam chłodniej
    cwu możliwe że będę grzał na ruszcie awaryjnym czyli popołudniu włożyć kilka kawałków drewna i rozgrzać tak tylko żeby zasobnik z woda nagrzać do kąpieli, i mycia się bo mam zamiar kupić zmywarkę więc nawet naczynia odpadają.
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  5. #685

    Domyślnie

    u mnie w zasadzie łazienki będą na płn-wsch stronie więc podobnie, rozważam tylko taki motyw gdy latem używamy pieca na podgrzewanie cwu, czyli stały program "lato", gdy piec chodzi , dla komfortu, stale a wiec i w ciepły lub gorący dzień grzana może być już czasem niepotrzebnie łazienka...

  6. #686
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    u mnie w zasadzie łazienki będą na płn-wsch stronie więc podobnie, rozważam tylko taki motyw gdy latem używamy pieca na podgrzewanie cwu, czyli stały program "lato", gdy piec chodzi , dla komfortu, stale a wiec i w ciepły lub gorący dzień grzana może być już czasem niepotrzebnie łazienka...
    w piecu który ja chcę kupić przy ustawionym priorytecie cwu grzana jest tylko woda w zbiorniku na cwu, a reszta wyłączona i ewentualnie włączona w przypadku zagotowania wody, a podłogówkę by się mogło ewentualnie otwierać i zamykac tylko iweczorami choć to raczej kłopotliwa sprawa

    pożyjemy zobaczymy bo jeszcze sam nie wiem dokładnie czy będzie konieczność grzania podłogi w łazience w lecie
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  7. #687

    Domyślnie

    Cytat Napisał irysy
    Ja na pow. użytkową ok. 140m2 chcę nabyc kocioł 22 lub 25 kW
    Ja mam na 140m 19KW , z tego co widzę to piec wystarczyłby spokojnie na 200m

  8. #688

    Domyślnie

    Cytat Napisał świercz
    hej. ciekaw jestem jakie macie spalanie ekogroszku obecnie, gdy generalnie grzeje sie tylko wodę. u mnie działa jeden kaloryfer i podłogówka w łazience (na razie brak możliwości odłączenia) - spalanie 100kg na 15 dni.

    no a jak u was???????????????
    U mnie podłogówka w łazience i CWU , w tej chwili mam połowę w zasobniku(pojemność 150kg) jutro będzie dwa tygodnie jak ładowałem zasobnik

  9. #689

    Domyślnie

    Cytat Napisał panterka-23
    Czy ktoś ma piec HEITZ Eko 24
    pow ogrzew 140-240
    masa - 250
    szer - 1224
    wys - 1300
    głęb - 1040
    zasobnik - 200

    Pan który sprzedaje kotły nam go polecał - podobno ładuje sie go co 3 dni.

    xavi mam pytanie bardzo proszę odpowiedz mi proszzzzzzzzzę
    Napisz mi jeszcze raz o swoim piecu - jaki masz konkretnie model i czy nadal jest OKI?
    to jest ten? http://www.kielar-eco.pl/html/podajnik.html

    I jeszcze takie pytanie kupując ten kocioł możesz otrzymać zwrot poniesionej inwestycji nawet do 70%. zapytaj w swojej gminie! czy to prawda?


    nadal uważasz, że to mercedesy? http://www.r-eco.pl/

    I jeszcze jedno pytanie jak zakładacie piec na eko groszek to kominek zwykły czy z płaszczem wodnym?
    Witam na forum po dłuugiej przerwie.

    Tak to mój piec. Pracuje już 3 lata i jest OK.
    W porównaniu z sąsiadami, którzy w Hefach wymieniają już podajniki w swoich piecach, to tylko bardziej się utwierdzam w dobrym wyborze.
    Na razie zauważyłem tylko rdzę w podajniku, ale to nasza wina.

    Odnośnie spalania to rozbieżności są spore. Pogoda, węgiel, ilość osób w domu - wszystko wpływa na spalanie.

    Mam nadzieję, że teraz nadrobię zaleglości na forum, bo zmian i nowości jest coniemiara.
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  10. #690

    Domyślnie

    Cytat Napisał irysy
    Czy są jakieś przepisy, które określają odległość kotła od ściany znajdującej sie bezpośrednio za nim. Rozpocząłem właśnie poszukiwania kotła i wydaje mi się , że będę miał problem natury gabarytowej. Buduję wg tego projektu:
    http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w4912.html
    Na rysunku odległość między ścianką działową składziku opału, a ścianką łazienki wynosi ok. 2m. Wejście do składziku przeniosę na stronę garażową. Prawdopodobnie będę musiał ją także nieco skrócić żeby uzyskać lepszy dostęp do pieca
    Te dane dokładnie podaje instrukcja kotła. Wystarczy zajrzeć do jakiejś przykładowej - najlepiej wybranego kotła. I lepiej ich przestrzegać - miejsce przy kotle bardzo przydaje się w dalszej eksploatacji.
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  11. #691

    Domyślnie Re: Wątpliwa ekonomia kotła na ekogroszek

    Cytat Napisał Ronald
    Cytat Napisał MIGacZ

    Źle rozeznałeś temat przed decyzją o sposobie ogrzewania domu i zakupie kotła. Trzeba było poszukać tematów o tych kotłach a zobaczyłbyś ile jest z tym kłopotów. Jak szukasz bezobsługowego to niestety nie jest to takie ogrzewanie.
    Ja mam kocioł na groch ale gdybym miał przy działce gaz z rurki to bym się na gaz zdecydował.
    Zgadza się. Uległem namowom dostawcy i zapewnieniom, że oszczędności będą co najmniej 40-50% w stosunku do gazu.

    Może i tak było, jak groszek kosztował ze 300zł/t jakiś czas temu.

    Mam gaz w domu - i jak powiedziałem - poczekam jeszcze jeden sezon - jak będzie taka kicha, to zmieniam na gaz.

    Ustawienia były testowane wielokrotnie - nawet był serwis producenta i była dokonana korekta instalacji CO.

    Dodam, że po roku eksploatacji kompletnie stopił się deflektor nad palnikiem.
    Zakupiłem nowy za ok. 50 zł.
    I rzecz nie w tym, że za mocno dmucha wiatrak - jak dmuchał słabiej, to piec gasł.
    Powiedział mi jeden specjalista, że moda na eko-groszek została wykreowana sztucznie - a piece na pelety, które zostały "przystosowane" do spalania grosyku - nie były projektowane pod takie paliwo - stąd niektóre pękają i szybko się zamulają.
    Zaś rosnąca popularność spowodowała wzrost popytu na groszek - i w efekcie wzrost jego ceny.
    Jedyna nadzieja dla tego pieca - to większy wzrost cen gazu ziemnego
    Mi również w zimie wychodzi 1 t / miesiąc, ale na dom 240m2 i 4 dorosłe osoby kąpiące się codziennie.

    Szukałbym dziury/błędu w ociepleniu domu.
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  12. #692

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaXus
    Witam,

    planuję kupić piec na eko-groszek Hef'a: Eko Plus Uniwersalny.
    Rozumiem, że trudno będzie odpowiedzieć na pytanie, czy warto oraz czy to dobry piec (mam nadzieję, że nie najgorszy), więc nawet nie męczę forumowiczów, chyba, że ktoś ma ochotę udzielić mi jakichś cennych wskazówek.

    Mam za to pytanie innego typu: nie jestem pewien, jakiej mocy piec zakupić: typoszereg Hef'a to 18kW, potem 25kW.

    W projekcie wyliczono zapotrzebowanie na moc, na poziomie 13,2kW (dla wszystkich grzejników z uwzględnieniem piwnicy).

    Dom to piwnica, parter i poddasze użytkowe.
    Budynek 9m na 10m.
    Powierzchnia użytkowa bez piwnicy to 150m2.
    Często będę przesiadywał w piwnicy, więc trzeba doliczyć około 20m2.
    Dodatkowo planuję zbiornik około 200l na CWU.

    Chciałbym, aby piec miał zapas mocy około 20-25% (choć nie wiem, czy to dobra praktyka, czy nie - może również wskazówki co do tego).
    Czy 18kW starczy z takim zapasem, czy jednak kupić 25kW?

    Będę wdzięczny za rady i pomoc w podjęciu decyzji
    Nie wiem czy ktoś o tym już mówił na forum, ale w Hefie szybko wyciera się ślimak podajnika.
    Po 4 sezonach 2 moich sąsiadów wymieniło już ślimaki. Koszt nie jest znaczący, ale nakład pracy spory.
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  13. #693

    Domyślnie Re: ruszt awaryjny

    Cytat Napisał kagan_sk
    a stosuje ktoś z Was ruszt awaryjny?

    właśnie się zastanawiam czy go nie dokupic (Kocioł Żywiec)
    może zdałoby to egzamin jeśli się chce zapalić w piecu na chwilę ??!

    jakieś za i przeciw?!
    pozdrawiam
    Kagan_SK
    Do tego co piszesz może się przydać, ale aby nadawało się to do grzania podczas braku energii to klapa - brak prądu = brak powietrza do spalania.
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  14. #694

    Domyślnie

    Cytat Napisał irysy
    Mam pytanie. W jaki sposób przygotować stanowisko pod piec na eko-groszek. Jak wiadomo jego waga jest znaczna, a moim przypadku w jego sąsiedztwie stanie jeszcze zbiornik biwalentny 300l. Z tego co się wstępnie zorientowałem w tym miejscu nie daje się styropianu pod wylewkę i ponad to wykonuje sie jeszcze mały postumencik. Jak to u Was wygląda...?
    Wymagany jest kilkudziesieciocentymetrowy fundament i brak styropianu. Pomimo tych zabiegów posadzka i tak mi się pod piecem obniżyła o ok. 4 mm !! (słabe zagęszczenie podsypki). Waga samego pieca - 430 kg !!!
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  15. #695
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Kilkadziesiąt centymetrów to chyba przesada. Jeżeli chudziak ma jakieś 10 cm, zamiast 10 cm styro dam beton, na to wylewka ok. 7 cm, na to jakiś docelowy postumencik wys. 5 cm to wychodzi warstwa betonu o gr. 32 cm. Taka warstwa powinna chyba wystarczyć. Zastanawiam sie tylko czy jakoś tego betonu nie zazbroić...
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  16. #696

    Domyślnie

    Czytając posty zauważyłem,że latem przy ogrzewaniu samej tylko CWU piec na ekogroszek zużywa około 100-200 kg groszku na miesiąc.Czy możecie podać przy jakiej ilości zużytej ciepłej wody macie takie spalanie. I jak to się ma do podgrzania 1m3 ciepłej wody. Oczywiście chodzi mi tylko o sezon kiedy nie jest załączone ogrzewanie domu. Stoje przed wyborem rodzaju ogrzewania (gaz ziemny czy ekogroszek) i wydaje mi się,że latem niestety większość energii pieca na ekogroszek jest zużywana na podtrzymanie pracy pieca. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
    Dom 185 m2 powierzchni użytkowej + 35m2 garaż nieogrzewany. Dach 4-o spadowy, 32 m2 okien, pakiet 3-szybowy U-0,5 + 11 okien dachowych Roto 1,4. DOm ocieplony 18 cm styropian, w posadzce 18 cm styropianu, w dachu 30-40cm wełny U-0,39. Rekuperator przeciwprądowy JanGaz 500. W 100 % ogrzewanie podłogowe, na większości posadzki panele 7mm Quick step.

  17. #697
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Ja też dosyć długo zastanawiałem się nad rodzajem ogrzewania i wyszło mi piec na groszek, a na okres wiosenno-letni solary(ja akurat kupuję w rozsądnej cenie). Kocioł wygaszam kwietniu-maju, a odpalam w październiku. Nie zmienia to oczywiście faktu, że solary są w Polsce kosmicznie drogie w porównaniu z zachodem, a załapanie sie na fundusze unijne na ten cel graniczy z cudem. Taka jest właśnie ta nasza zaściankowa Polska...
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  18. #698
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Baranki

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    88
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalb7
    Witam,
    Mam pytanko jakie minimalne wymiary powinna mieć kotłownia przy piecu na eko-groszek. W projekcie moja kotłownia ma 4 m2, a wyczytałem gdzieś ,że minimum to 8m2.

    Pozdrawiam
    Rafał
    Przyłączam się do tego pytania. Ja też mogę mieć maksymalnie 4 metry kwadratowe - 2x2 m. Zmieści się tam piec na eko-groszek? Jestem na etapie opracowywania projektu z architektem, więc nie chciałabym popełnić błędów.

    Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź!

    Ania

  19. #699
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baranki
    Cytat Napisał rafalb7
    Witam,
    Mam pytanko jakie minimalne wymiary powinna mieć kotłownia przy piecu na eko-groszek. W projekcie moja kotłownia ma 4 m2, a wyczytałem gdzieś ,że minimum to 8m2.
    Pozdrawiam
    Rafał
    Przyłączam się do tego pytania. Ja też mogę mieć maksymalnie 4 metry kwadratowe - 2x2 m. Zmieści się tam piec na eko-groszek? Jestem na etapie opracowywania projektu z architektem, więc nie chciałabym popełnić błędów.
    Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź!
    Ania
    ja kupuję kociołek opal na groszek i miał chyba tez można w nim palić a ma podajnik tłokowy i właśnie padło na niego bo jest dość ustawny 45cmx150cm czyli w kotłowni 2x2 powinien dość fajnie pasować
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  20. #700
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ola&tomek
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    553
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    witam

    a ja mam pytanie gdzie na śląsku można kupić dobry eko-groszek? najlepiej prosto z kopalni omijając pośredników?

Strona 35 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony