dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 37 z 249
Pokaż wyniki od 721 do 740 z 4970
  1. #721

    Domyślnie Re: ruszt awaryjny

    Cytat Napisał xavi
    Cytat Napisał kagan_sk
    a stosuje ktoś z Was ruszt awaryjny?

    właśnie się zastanawiam czy go nie dokupic (Kocioł Żywiec)
    może zdałoby to egzamin jeśli się chce zapalić w piecu na chwilę ??!

    jakieś za i przeciw?!
    pozdrawiam
    Kagan_SK
    Do tego co piszesz może się przydać, ale aby nadawało się to do grzania podczas braku energii to klapa - brak prądu = brak powietrza do spalania.
    W tym roku używam ruszt awaryjny, latem podgrzewam CWU, ponieważ robiłem nowe ogrodzenie i trzeba zrobić porządek ze starym płotem. Ten ruszt to fajna sprawa do robienia od czasu do czasu porządków (spalenia starych dech po budowie, kartonów itp). Wrzucam parę sztachet do pieca i mam na cały dzień ciepłą wodę.

  2. #722

    Domyślnie

    Witam

    Ekogeroszek z kopalni w Chwalowicach jest naprawde baaardzo dobrym weglem Paliliśmy nim juz prawie jeden sezon i sprawdzal sie suuuper.
    U nas okolice Wroclawia ten wegiel jest po 650 zl luzem a 23 zl za 30 kg./worek
    Ktos napisal, ze chcialby kupic bezposrednio z kopalni ......raczej bedzie to niemozliwe, teraz Kompania Weglowa wprowadzila awizacje na niektorych kopalniach (w tym w Chwalowicach) .
    Czasami rowniez posrednicy maja tanszy wegiel niz na kopalni.

    Co do pieca i malej kotłowni,..... hmmmm.... 4 m2 to troszeczke malo...ale nie jest powiedziane, ze nie wystarczy , nalezy zrobic bardzo dobra wentylacje a nawet radzilabym wybic bezposrednio naprzeciw piece dziure w scianie i wstawic rure z kratka aby piec mial skad zasysać powietrze ...to jest bardzo wazne. :

  3. #723
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ana27
    Witam

    Ekogeroszek z kopalni w Chwalowicach jest naprawde baaardzo dobrym weglem Paliliśmy nim juz prawie jeden sezon i sprawdzal sie suuuper.
    U nas okolice Wroclawia ten wegiel jest po 650 zl luzem a 23 zl za 30 kg./worek
    Ktos napisal, ze chcialby kupic bezposrednio z kopalni ......raczej bedzie to niemozliwe, teraz Kompania Weglowa wprowadzila awizacje na niektorych kopalniach (w tym w Chwalowicach) .
    Czasami rowniez posrednicy maja tanszy wegiel niz na kopalni.

    Co do pieca i malej kotłowni,..... hmmmm.... 4 m2 to troszeczke malo...ale nie jest powiedziane, ze nie wystarczy , nalezy zrobic bardzo dobra wentylacje a nawet radzilabym wybic bezposrednio naprzeciw piece dziure w scianie i wstawic rure z kratka aby piec mial skad zasysać powietrze ...to jest bardzo wazne. :
    pojadę dzisiaj zobaczyć jak wygląda ten groszek z Chwałowic
    a mam pytanie : czy on jest płukany i nie powinno w nim być miału czy może być inaczej ?
    oglądałem jeden gorszek za 500zł/tonę ale w nim było duzo miału i coś mi w nim nie pasowało, wezmę go i tak na próbę z 50kg, ale groszek to chyba powinien być tak od 5-25mm a nie pył

    a co do tej kratki w ścianie to chyba jest to wymóg dla kotłowni węglowej i raczej konieczność
    ja dałem taką regulowaną, żeby nie wiało za bardzo
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  4. #724

    Domyślnie

    lbryndal - to jest sam groszek bez mialu...naprawde bardzo ladnie wyglada i tak samo ladnie sie spala

  5. #725
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ana27
    lbryndal - to jest sam groszek bez mialu...naprawde bardzo ladnie wyglada i tak samo ladnie sie spala
    no pojadę to zobaczę bo telefonicznie mi koleś powiedział że z Chwałowic a co będzie na miejscu to się okaże, sprzedawca powei wszystko żeby tylko sprzedać dlatego w tym przypadku biorę pod uwagę możliwość, że chce sobie zrobić renomę sprzedając pod nazwą innej kopalni
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  6. #726
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał lbryndal
    a co do tej kratki w ścianie to chyba jest to wymóg dla kotłowni węglowej i raczej konieczność
    Wymog jest na pewno .
    W worku z groszkiem czasem odrobina mialu sie nazbiera , ale to chyba normalne.

  7. #727
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrmi
    Cytat Napisał lbryndal
    a co do tej kratki w ścianie to chyba jest to wymóg dla kotłowni węglowej i raczej konieczność
    Wymog jest na pewno .
    W worku z groszkiem czasem odrobina mialu sie nazbiera , ale to chyba normalne.
    nie no troszkę to rozumiem, ale na stercie jak leżał i nogą lekko przesunąłem górną warstwę to tam było go dużo, praktycznei to wypełniał miejsce pomiędzy groszkiem a tak raczej nie powinno być
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  8. #728

    Domyślnie

    Cytat Napisał lbryndal
    Cytat Napisał rrmi
    Cytat Napisał lbryndal
    a co do tej kratki w ścianie to chyba jest to wymóg dla kotłowni węglowej i raczej konieczność
    Wymog jest na pewno .
    W worku z groszkiem czasem odrobina mialu sie nazbiera , ale to chyba normalne.
    nie no troszkę to rozumiem, ale na stercie jak leżał i nogą lekko przesunąłem górną warstwę to tam było go dużo, praktycznei to wypełniał miejsce pomiędzy groszkiem a tak raczej nie powinno być
    Nie powinno być tyle miału( prawie nic)
    Myślę że się kupuje albo miał albo ekogroszek

  9. #729
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Wczoraj dojechał do mnie kocioł na ekogroszek. Póki co stoi w garażu i czeka na wniesienie do kotłowni. Nie tracąc czasu zabrałem się za instrukcję obsługi i wyczytałem, że przy ogrzewaniu kotłem na paliwa stałe nie zaleca się instalowania głowic termostatycznych na grzejnikach. Trochę się zdziwiłem bo wydaje mi się, że termostaty na kaloryferach są najprostszą metoda regulacji temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Sterownikiem pokojowym nie jestem zainteresowany bo nie chcę niepotrzebnie komplikować instalacji. Jak to wygląda u Was?
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  10. #730

    Domyślnie

    U mnie jest zawór 4-drożny. Nastawiony na 5 i daje na grzejniki wodę o temperaturze 44-46 stopni.

  11. #731
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Ja chciałbym jednak mieć możliwość indywidualnej regulacji temp. w każdym pokoju. Np. w sypialni temperatura powinna być nieco niższa niż -załóżmy na to -w salonie. Cały czas zastanawia mnie jakie są przeciwwskazania (wg producenta kotła) do instalowania głowic termostatycznych na grzejnikach przy zastosowaniu kotłów na paliwa stałe...
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  12. #732
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Mam piec na ekogroszek i mam termostaty przy kaloryferach .... czy ktoś może zgłębić temat dlaczego nie powinno ich być? Będę wdzięczna .
    Pozdrawiam.
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  13. #733
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    Mam piec na ekogroszek i mam termostaty przy kaloryferach .... czy ktoś może zgłębić temat dlaczego nie powinno ich być? Będę wdzięczna .
    Pozdrawiam.
    a kto powiedział że nie może być ?
    ja też mam termostaty i co w tym nieprawidłowego ?
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  14. #734
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał irysy
    Ja chciałbym jednak mieć możliwość indywidualnej regulacji temp. w każdym pokoju. Np. w sypialni temperatura powinna być nieco niższa niż -załóżmy na to -w salonie. Cały czas zastanawia mnie jakie są przeciwwskazania (wg producenta kotła) do instalowania głowic termostatycznych na grzejnikach przy zastosowaniu kotłów na paliwa stałe...
    zasiał wątpliwość
    w twmacie jestem zielona i trzeba mnie łopatologicznie ...ale też mam zawór czterodrożny , mam termostaty ....instalacje robił mi człowiek który mniemam się na tym zna ....więc zastanmowiłam się dlaczego irysy wyczytał w papierach pieca że termostaty są niewskazane
    może ktoś coś wie ...coś czaego ja na temat nie wiem
    stąd moje pytanko
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  15. #735

    Domyślnie

    nie widzę problemu w połączeniu kocioł na paliwa stałe (obieg wymuszony) + zawory termostatyczne. Jeszcze żyję a kociołek ma się dobrze. Mówienie o przeciwwskazaniach nie wskazane

  16. #736
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Na mój gust chodzi o to, że jak na wszystkich grzejnikach będą przymknięte zawory to, kolokwialnie mówiąc, piec nie będzie miał co zrobić z nadmiarem ciepła i może dojść do zagotowania wody (grzejniki nie będą odbierać tego ciepła, bo zawory zamknięte). Dlatego też, z tego co mi się obiło o uszy, zawory mogą być, ale nie na wszystkich grzejnikach.

  17. #737

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel
    Na mój gust chodzi o to, że jak na wszystkich grzejnikach będą przymknięte zawory to, kolokwialnie mówiąc, piec nie będzie miał co zrobić z nadmiarem ciepła i może dojść do zagotowania wody (grzejniki nie będą odbierać tego ciepła, bo zawory zamknięte). Dlatego też, z tego co mi się obiło o uszy, zawory mogą być, ale nie na wszystkich grzejnikach.
    Chyba żartujesz! to latem zostawisz otwarty grzejnik. Przecież zbiornik CWU odbierze ciepło

  18. #738

    Domyślnie

    Zawory mogą być na wszystkich grzejnikach (u mnie tak jest) i nic się nie stanie. Latem pompa CO była wyłączona i piec nigdy się nie zagotował - w trybie letnim pompa CWU pracowała praktycznie przez cały czas (sterownik TECH ST-37) więc odbiór był. Teoretycznie można sobie wyobrazić, że przy wyłączonej dmuchawie, naturalny ciąg komina powoduje nadmierne rozżarzanie węgla w retorcie. Można to jednak sprawdzić doświadczalnie. U mnie przysłona na dmuchawie zasłania dobrze ponad 50% powierzchni.
    Od 17.12.2007 na swoim

  19. #739
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Widzę, że narobiłem trochę zamieszania Z Waszych doświadczeń wynika, że nie ma się co przejmować sugestiami producenta kotła i można bez problemu montować głowice termostatyczne. Wielkie dzięki za porady...
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  20. #740

    Domyślnie Re: piece dziubarczyk

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy
    witam, szukam kogos kto uzywa piecy z tej firmy http://www.polskiekotly.pl/

    zwłaszcza cos takiego http://www.polskiekotly.pl/product.php5?id=292
    Czy ty przypadkiem nie sprzedajesz tych piecy?

Strona 37 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony