dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 249
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 4970
  1. #841

    Domyślnie

    w zamkniętym blaszaku jeżeli nie masz wentylacji to warunki będą dużo gorsze niz w nawet nieogrzewanym domu

  2. #842

    Domyślnie

    Cytat Napisał danutka66
    No to przyszła kolej na mnie i mój problem.
    Mam KW Ekocentr 25 i kompletnie nie potrafię ustawić pieca,zasypuje mi palenisko mimo ze nałam czas podawania 8

    dodam tak
    -tem zadana 65
    -czas podawania w trybie praca 14
    -przerwa w podawaniu w trybie praca 35
    -czas pracy podajnika w trybie podtrzymanie 10
    -przerwa w trybie podtrzymania 42
    -histeryza 2



    i co z tym zrobić?Rano jak wstałam to w popielniku miałam pełno węgla,a ogień prawie zgasł

  3. #843

    Domyślnie

    Dobra rada to kupować groszek latem i luzem.Przyjechała wywrotka i wykiprowała na plandekę, gdy słońce smaliło- węgiel sechł a ja
    go workowałem. Teraz jest suchutki! Jest tylko mały problem - przy zasypywaniu do zasobnika kurzy się i pyli.

  4. #844

    Domyślnie

    danutka66 napisał:
    dodam tak
    -tem zadana 65
    -czas podawania w trybie praca 14
    -przerwa w podawaniu w trybie praca 35
    -czas pracy podajnika w trybie podtrzymanie 10
    -przerwa w trybie podtrzymania 42
    -histeryza 2
    i co z tym zrobić?Rano jak wstałam to w popielniku miałam pełno węgla,a ogień prawie zgasł
    Mam inny kocioł, ale spójrz na moją odpowiedź wyżej, z opisanych przez Ciebie danych widać, że za dużo podaje węgla. Ustaw tak jak u mnie, podawanie na 12 s., przerwa w podawaniu 48 s., podtrzymanie u mnie jest automatycznie ustawione na gdzieś 5 sekund, a ustawwiam tylko przerwę w podtrzymaniu - 15 minut. Ja mam temp. zadaną na kotle ustawioną na 60 stopni, histeraza na 3 s. Spróbuj tych ustawień, powinno być OK.

  5. #845

    Domyślnie

    a ten przedmuch to mam rozumieć że to czas pracy wentylatora między trybem praca a trybem podtrzymanie?

  6. #846

    Domyślnie

    Nie, przedmuch - tak mi się napisało, jest to tzw. praca w podtrzymaniu, czyli co 15 minut (tak mam ustawione) włącza się gdzieś na 5 sekund wentylator i podajnik - w celu podtrzymania płomienia.

  7. #847

    Domyślnie

    Moje ustawienia to 20 sek podaje i 100 sekund nie podaje i tak w kolko - tryb praca. W trybie podtrzyamnie mam 15 sek. podawania i 25 minut przerwy. Temperatura na piecu to 52 st.
    Nie mam zawory 3drogowego i troche mam problemy z uzyskiwaniem temp. zadanej kotla - szczegolnie na poczatku, gdy zalacza sie termostat i pompa zaczyna wode pompowac. Stad bylo moje pytanie, czy korzystacie z zaworow 3 drogowych i czy nie wplywaja one zle na grzanie domu i jak sie ogolnie sprawuja?
    A tak na marginesie, czy Wasze piecew w trybie podtrzymania tez schodza do temp. min. kotla ( u mnie to jest 40st) i dopiero ponizej tej temp. lekko sie dogrzewaja, temp. zadana pieca uzyskuja tylko w trybie praca????

    Poszukuje tez kogos kto ma piec CICHEWICZ 25kW - chetnie podziele sie ustawieniami i skorzystam z dobrych rad.

  8. #848

    Domyślnie

    I jeszcze jedno, duzo piszecie o sile nadmuchu. Czy to ma duzy wplyw na spalanie i uzyskiwanie temp.???
    Ja ma stale nadmuch na 100%

  9. #849

    Domyślnie

    ja się wykończę,nie może osiagnąć zadanej temperatury ,staje na 48 st i koniec.mam teraz 10 s podawania i 48 przerwy i albo za dużo węgla albo gaśnie płomień,chyba wywale ten piec zaraz

  10. #850

    Domyślnie

    A pieca HEF po aferze z homologacjami juz nikt nie stosuje?
    Nigdy nie mów nigdy

  11. #851

    Domyślnie

    Cytat Napisał danutka66
    ja się wykończę,nie może osiagnąć zadanej temperatury ,staje na 48 st i koniec.mam teraz 10 s podawania i 48 przerwy i albo za dużo węgla albo gaśnie płomień,chyba wywale ten piec zaraz
    Ja na podobnych ustawieniach grzałem same grzejniki to było ok, dochodził szybko do temp. zadanej 57 stopni. Jak mi hydraulik podregulował i odpowietrzył grzejniki, dołączył podłogówkę i sobie pojechał. Niby dobrze, wszystko grzeje, w domu ciepło, ale zadanej temp. nie osiąga. Staje podobnie jak u Ciebie na 45-48 stopni. Podejrzewam, że musimy podnieść jakoś wydajność kotła, czyli przed nami długa droga metodą prób i błędów. Niedługo pewnie odpalę, bo wchodzi glazurnik. Będę mądrzejszy o parę opcji w ustawieniach

  12. #852

    Domyślnie

    to ja moze nie bede poprawiac błędu w mojej pierwszej wypowiedzi bo doznacie. U mnie spalanie to nie worek 25 kg tylko 2 takie worki w ciągu doby MASAKRA mąż sie drze że taki piec wymyśliłam, ale jak mu mówie, żeby przy nim posiedział i poznmieniał ustawienia to twierdzi ze jest dobrze ustawiony, ale według mnie mimo stanu surowego nie powinien tyle spalac, i utwierdzam sie w tym jak widze popiół, jesli mozna to tak nazwac jest strasznie cieżki tak jakby nie wypalał sie do konca groszek, zostaja takie stopy koksowe jesli moge to tak nazwac i jest tego sporo, sama juz nie wiem co robic....Ma ktos Defro i moze podpowiedziec ustawienia....Pomocy

  13. #853

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeanpascale
    A pieca HEF po aferze z homologacjami juz nikt nie stosuje?
    możesz rozwinąć? nic nie słyszałem?

  14. #854

    Domyślnie

    Witam! Z racji budowy kotła ( mam wąska kotłownię) skłaniam sie do kupna jednego z dwóch http://www.eko-kotly.pl/kociol1.html lub http://www.eko-kotly.pl/kociol2.html . Czy ktoś ogarnięty w temacie może podpowiedzieć który z nich jego zdaniem jest lepszy, może posiada jeden z wyżej wymienionych, ponieważ dla mnie to raczej czarna magia . A może ktoś poleci podobny w budowie ( szer. ok 40 cm) kocioł jakiegoś innego producenta.Z góry dzięki, pozdrawiam

  15. #855

    Domyślnie

    Edde, trochę luzu.. i rozumienia treści tekstu i kontekstu hi hi

    Ja walczę z tymi co to koniecznie i w każdej sytuacji chcą mnie namówić na palenie wodą na mój koszt. Wiem, ze można tanio palić powietrzem ale trzeba mieć dostawcę Halnego na Saharze i pilnować, by nie przysyłał nocnego!

    Na mokrym węglu nie da się grzać i niczego sensownie ustawić! Pojęcie mokry, może oznaczać od 1 - 2% do nawet 15 i więcej % jego wagi. Zależy od rodzaju węgla, z jakiej kopalni i ile ma MJ, czyli ile w nim jest węgla w węglu! A generalnie od tego ile pośrednicy chcą na nim zarobić, dodając mu ważności w płynie!

    Czas podawania i czas palenia podanej na retortę ilości będzie nieobliczalny, bo trzeba w to dodać silny strumień powietrza z dmuchawy. Gro palenia zajmować będzie przeróbka zawartej w nim wody w parę wodną a nawet coś ala deszczowo siarkawego oraz piękną sadzę na pigment dla plastyków ! Palenisko retorty objętościowo jest małe i źle trawi rozwodnione memu! Jak ktoś lubi się męczyć i ślęczeć w kotłowni, jego sprawa!

    Przykład - LING DUO PLUS 35kW (retorta obrotowa) , zużycie nominalne 5,04kg/h Kubatura do ogrzania we wnętrzu nieco ponad 1100mł. Nie podaję powierzchni, bo jest to myląca informacja, ponieważ ogrzewamy przestrzeń a nie powierzchnię. C.w.u. 140l/50şC.
    W instrukcji producenta orientacyjne nastawy dla egr.27,5MJ – podawanie 5s, palenie 9s. Dmuchawą ma sterować pogodówka. Nie kupiłem a zawór trójdrogowy ustawiam ręcznie.

    Ale te sprawy mają tylko wpływ na ekonomię dobrego gospodarowania kilowatami, które teoretycznie powinien zawierać węgiel w przypisanych mu MJ. Natomiast sam proces spalania, czyli maksymalnego wydobycia tej mocy, to rzecz zależna od : STOPNIA ZAWILGOCENIA WĘGLA! TO SAMO DOTYCZY RÓWNIEŻ INNYCH PALIW! WSZELKIE INNE PARAMETRY PALIWA SĄ WOBEC ZAWILGOCENIA DRUGORZĘDNE! Producenci informują o tym w instrukcji ( przynajmniej powinni ).

    Mój przykład (skrócony wypis z dziennika kotłowni) temperatura wnętrza domu 20şC ą1şC

    2- 4.10.2008 (3doby)
    Miał węglowy 19 - 21MJ Piast (suchy na pył, pozostał z wiosny z palenia w zwykłym piecu miałowym ) Jakby kto pytał, jest to węgiel najniższej jakości. Tani..

    Czas podawania 5s
    Czas palenia 27s!
    Dmuchawa (na otwarciu szczeliny zalecanym dla węgla), nastaw 30%mocy
    Podtrzymywanie palenia co 30min
    Zużycie 75kg (1,04kg/h)

    5 –7.10.2008 (3 doby)
    egr Słovenia 22MJ 440zł/t workowany – ( 17% wody wagowo zdążyłem wysuszyć na ostatnim worku))
    Czas podawania 8s
    Czas palenia 16s
    Dmuchawa 40%!
    Podtrzymywanie palenia co 25min
    Zużycie 200kg (2,77kg/h)
    ( para i woda na ściankach zasobnika, w ogóle katastrofa )

    8– 13.10.2008 (6 dób, w tym ze względu na wysokie temperatury na zewnątrz 2 doby sumarycznie na programie lato, bez grzania c.o. - pomysł kiepski, bo duże różnice temperatury dnia i nocy wymusiły nieekonomiczne regulacje i dławienie palnika - alarmowe wyłączanie pieca – mała moc palnika i zbyt duże obciążenie poborem ciepła, za duże otwarcie na zaworze trójdrogowym, pompa c.o. na pełnych obrotach, pobór wieczorny c.w.u.- zadziałała fabrycznie ustawiona ochrona przed zbyt niską temperaturą powrotu )

    ek Chwałowice 27-28MJ 700 zł/t workowany( na worku miedzy innymi: woda – 9%, w rzeczywistości 12% zdążyłem wysuszyć – cud, nie?)
    Czas podawania 7s
    Czas palenia 28s
    Dmuchawa 37%
    Podtrzymywanie palenia co 25 min
    Zużycie 150kg. (1, 04kg/h)

    11.10 pierwsze czyszczenie, gruba, puchowa warstwa sadzy, ale wszystko z prześwitem drożne. Łatwe czyszczenie. Trzeba rozpoczynać od płomieniówek i stopniowo w dół. Czopuch i rurę, od wyczystki górnego kolana. Nie stosowałem wówczas Sadpalu.

    Istota rzeczy:
    Im lepszy węgiel, tym dłużej powinien się palić, dać więcej ciepła.

    U mnie w porównywalnych warunkach najlepszym okazał się węgiel najgorszy! Miał bezkonkurencyjną zaletę, suchy na pieprz!.. a cenę zeszłoroczną hi hi

    Jakość węgla wyrażona na retorcie w odcinkach czasu (czyli te okropne nastawy!):
    Suchy Miał II 31,2 o uziarnieniu 0 –20 mm 25MJ KWK Piast.
    SUCHY ZNACZY PYLISTY!
    ( Problem Mariusza 1707 hi hi.. Nie dodawaj mu energii hi hi.. przy wsypywaniu.. powoli z tym koksem )

    Paliwo przesiane przeze mnie na dwie frakcje:
    0 –6 mm
    Czas podawania 7s
    Czas palenia 29s
    Dmuchawa 35%

    7 – 20 mm ( frakcję 5 – 20 workowaną sprzedaje się pod nazwą Retopal )
    Czas podawania 6s
    Czas palenia 36s
    Dmuchawa 30%

    W obu przypadkach palenisko miało skrajnie małą objętość i mieściło się powierzchniowo wewnątrz kołnierza obrotowego, otoczone grubym wieńcem popiołu na samym kołnierzu. Używany przeze mnie węgiel ma teoretycznie 10% popiołu! Więcej jest go z drobnej frakcji. Przesiewałem go tylko dla testów i teraz wiem, że nie warto dokładać sobie tej pracy. Samo suszenie wystarczy.
    Druga, ważniejsza informacja, to wielkość paleniska. Zwiększając jednorazową porcję, czyli wydłużając czas podawania paliwa mam palenisko na całej szerokości kołnierza obrotowego a tym samym wzrasta jego objętość i energia!
    Stan maksymalnej energii paleniska u mnie:

    Czas podawania 10s
    Czas palenia 50s
    Dmuchawa 33%
    Podtrzymywanie co 30 minut.

    Jak gospodarować tą mocą? To zupełnie inne zagadnienie. Ponoć najlepiej dać pogodówkę ale póki co mam ręcznie i kilka możliwości manipulacji w zestawie: zawór trójdrogowy, obroty pompki c.o. oraz czas działania. Niefrasobliwe gospodarowanie milimetrami na zaworze może wyrazić się w tonach a na pompce dojdą jeszcze kilowaty! Kosztowna rozrywka.

    Dla prostoty, synteza. Wszystkie retorty są do siebie podobne.. Żywiec to co innego!
    Retorty są podobne! Radzę trzymać się proporcji podawanie/palenie1 : 4 i czas wyjściowy podawania 7 s. Przy mokrym węglu trzeba zejść do 1:3 a może nawet 1:2 i czas wyjściowy podawania 10s i oczywiście mocniejszy nadmuch 35-40%.

    Daanutka66, spokojnie! Twój piec ma małe palenisko a ty pewnie żądasz za wiele naraz. Za mało podałaś informacji. Rozpal najpierw sam piec na minimalnym otwarciu na c.o.
    Podawanie 7s
    Palenie 28s
    Dmuchawa 35%
    Podtrzymanie 25min (nie ma większego znaczenia, bo węgiel i tak ma dłuższy stan palenia się)
    Temperaturę zadaną wystarczy 57 - 60şC, bo piec pewnie ma własną minimalną i tak.
    Jak osiągnie pierwszy postój, czyli maks. temperaturę pieca (przypuszczam, że w okolicach 65- 69şC), otwórz nieco zawór drogowy na c.o., tylko stopniowo, nieduże otwarcie. Piszę to w ciemno, bo nie wiem jaki masz zawór, czy masz priorytet c.w.u. itd. Jeśli twój sterownik to Compit i masz termostat pokojowy, to powinna działać samoczynna regulacja. Podaj dane węgla. I sprawdź czy piec jest drożny, nie zapchany sadzą. Nie wiem czy ma regulacje ciągu na czopuchu? A jak komin? A co twój serwis, nie działa? Oni powinni ci przeprowadzić rozruch i dać pełne wyjaśnienie co i jak! Zadzwoń do serwisu koniecznie!

    emes14, te tłokowce „wszyscy” sobie chwalą, sam przymierzałem się do Stalmarka ale kupiłem Linga, bo retorta chyba jednak korzystniej spala węgiel a jak widzisz palę miałem a nie ekogroszkiem. Miało być atrybutem tłokowców. Tanie paliwo. Czytałem na forum, że lepiej w nich palić ekogroszkiem. Pamiętam, że bardzo rzeczowy był sprzedawca w Libiążu.

  16. #856

    Domyślnie

    PRZEPRASZAM ale podałem tylko hefa bo mi utkwiła w głowie, pewnie dla tego bo taki posiadam

    a lewe certyfikaty ekologiczne dla pieców, korzystali producenci z takich miejscowości:

    Bielska Białej, Głubczyc, Lublińca, Poznania, Pleszewa, Płońska, Strawczyna, Sławkowa, Łazisk Górnych i Ustronia.

    http://www.spedycje.pl/wiadomosci/12...a_lapowki.html
    Nigdy nie mów nigdy

  17. #857

    Domyślnie

    Mendras dzieki za odpowiedź...mam w tej chwili takie ustawienia-
    -15s podawanie
    -przerwa 53
    -prędkość wentylatora 45
    Zadałam 60 stopni i kiedy cudem uda mu się to osiagnąć,to wyłącza sie na jakieś 5 minut i po ponownym włączeniu przy spadku do 59 spada do 56 i nie potrafi podgrzać do zadanej temperatury,a jeśli nawet to się uda to trwa to min 30 minut.
    Na dworze plusowa temperatura,nie chcę myśleć co będzie jak przyjda mrozy.
    Acha mam do ogrzania w sunie jakieś 190 m,teraz wyłaczyłam połowę/nowy system/ i działam na tej częsci z tradycyjnym co.Nie podgrzewam wody.
    Dzwoniłam do serwisu i owszem przyjadą,ale jak sie okaże,że to wina np węgla to bede bulić za prace i ich dojazd/a jest troche km/.

  18. #858

    Domyślnie

    Daanutka66, trochę enigmatycznie piszesz o tym rozporządzaniu energią kotła. On ma określonej mocy palnik , u ciebie 25kW i w określonym czasie nie da więcej mocy. Z twojego opisu wynika tylko to, że go dławisz, bo każesz mu ogrzać szybciej więcej wody niż to jest możliwe. Ale to jedna sprawa. Natomiast co innego warunki zadane dla paleniska. Są moim zdaniem przesadzone u ciebie, Zakładając nawet, że palisz mokrym węglem ale o wartości co najmniej 25MJ to daj góra 10s podawanie i 40s palenie i dmuchawę na 40% z tendencją do stopniowego obniżania. Sprawdź szczelinę otwarcia na obudowie dmuchawy, czy jest zgodna z podaną w instrukcji. Dla węgla powinien być pierwszy stopień jej otwarcia.

  19. #859

    Domyślnie

    Czyli podawać mniej i częściej/producent podał mi 14 podawania,48 przerwy/,a ta przesłona hmm pooglądałam ten wentylator ale to kawał metalu,czy żeby coś tam zmienić to mam go rozkręcić?

  20. #860

    Domyślnie

    Cytat Napisał mendras
    Daanutka66, trochę enigmatycznie piszesz o tym rozporządzaniu energią kotła. On ma określonej mocy palnik , u ciebie 25kW i w określonym czasie nie da więcej mocy. Z twojego opisu wynika tylko to, że go dławisz, bo każesz mu ogrzać szybciej więcej wody niż to jest możliwe. Ale to jedna sprawa.
    Czyli powinnam dać mu czas?Nie dawać dużo opału tylko rozłożyć w czasie?Opał mam suchy

Strona 43 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony