dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 78 z 232
Pokaż wyniki od 1.541 do 1.560 z 4970

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Tylko że łatwiej jest zamienić PID w zwykły sterownik aniżeli odwrotnie. I do tego masz jeszcze 80% szans, że PID będzie działał poprawnie i udręki z ustawieniami pieca się skończą.
    Tak to jest, że wszystko zależy od percepcji ja to zobaczyłam tak, że wg/producenta co piąty Pid się nie sprawdza...i zburzyło to moją koncepcję bo byłam pewna, że chcę Pid. Problemu by nie było, bo przecież zawsze Pid można zmienić w zwykły, tyle, że za Pid trzeba dopłacić...
    Pozdrawiam, Lenka

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leszko
    pompa na wyższych obrotach też pobiera więcej prądu
    a moja dodatkowo strasznie hałasuje (konkretnie woda w grzejnikach). Zresztą na 1 biegu też szumi w rurach

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kulin
    ...
    Piotrulex, dla mnie 17 stopni w domu w nocy to troszkę mało, a wdzień niecałe 20 jak dla mnie rownież mało, mam dwie malutkie córeczki więc grzeje. Gdzieś wyczytałem że obniżenie w całym domku temperatury o jeden stopień mże wiązać się z oszczędnością do 15%. Ja mam w domu 22 jak w dzień tak i w nocy.
    kazdy ma tak jak mu sie podoba

    jakbym mial w domu 22 stopni to chyba bym sie ugotowal

    znajdz sobie jakas stronke na googlach jak powinny teoretycznie rozkladac sie temp w domu to zobaczysz ze z wielu wzgledow, rowniez zdrowotnych te Twoje 22 to chyba tylko w lazience sa mile widziane

    my w sypialni mamy kolo 17 a jak jest 19-20 to juz sie budzimy, krecimy i niewysypiamy. dodam dla ciekawych ze spimy bez pidzamek pod jedna kolderka, bez czapek, rekawiczek i welnianych skarpet. jak nas nie ma w domu to na dole domu w czesci dziennej okolo 18 jest i na koniec dnia dochodzimy do 20 co jest juz dla nas za cieplo

    przeczytaj sobie np. to:

    http://termodom.pl/inne/komfort_ciep...omieszczeniach
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  4. #4

    Domyślnie

    Co kto woli ,ja tez zimny wychów a jak trafiam do znajomych z 20 stopniami to pędzę okno otwierać hahhahahhah

  5. #5

    Domyślnie

    no to się powoli wyjaśnia... jak dodatkowo CWU jest ustawiona na 24 stopnie to już nie mam więcej pytań co do zużycia wungla

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mala_lenka
    Tak to jest, że wszystko zależy od percepcji ja to zobaczyłam tak, że wg/producenta co piąty Pid się nie sprawdza...i zburzyło to moją koncepcję bo byłam pewna, że chcę Pid. Problemu by nie było, bo przecież zawsze Pid można zmienić w zwykły, tyle, że za Pid trzeba dopłacić...
    niekoniecznie - ja np. nie dopłacałem za PID ani złotówki - sprzedawca zapytał mnie czy chce sterownik normalny czy PID (w tej samej cenie).

    Co do tych niedziałających PID-ów. Widziałaś ? czy jedna baba drugiej babie w maglu opowiadała że jej sąsiadki siostry szwagier ma PID i mu nie działa...?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    no to się powoli wyjaśnia... jak dodatkowo CWU jest ustawiona na 24 stopnie to już nie mam więcej pytań co do zużycia wungla
    z checia bym napisal ze na 19 ale powstrzymam sie od rewanzowej zlosliwosci

    cwu bylo na 50 a od kilku dni jest na 45. 2,5 letnia corka zaczela uzywac sama wieczornego prysznica a za bardzo nie potrafi regulowac. jest wiec caly czas na maksa a ze 50 bylo jej za cieplo to dlatego mam 45 stopni

    cos jeszcze wyjasnic?
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    no to się powoli wyjaśnia... jak dodatkowo CWU jest ustawiona na 24 stopnie to już nie mam więcej pytań co do zużycia wungla
    W morzu kąpiemy się przy 17, więc 24 to pewnie ukrop

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro'71
    Cytat Napisał pierwek
    no to się powoli wyjaśnia... jak dodatkowo CWU jest ustawiona na 24 stopnie to już nie mam więcej pytań co do zużycia wungla
    W morzu kąpiemy się przy 17, więc 24 to pewnie ukrop
    zalezy kto w jakim morzu sie kapie

    ja w takim ponizej 24 juz dawno nie mialem przyjemnosci

    nad baltykiem czesto bywamy jednak tylko po to aby sie latem w weekend poopalac czy zima podczas mocniejszego falowania pospacerowac
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    zalezy kto w jakim morzu sie kapie
    ja w takim ponizej 24 juz dawno nie mialem przyjemnosci
    Mnie na cieplejsze nie stać...
    Wszystkiego Ci już zazdroszczę. Spalania w szczególności

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro'71
    Cytat Napisał piotrulex
    zalezy kto w jakim morzu sie kapie
    ja w takim ponizej 24 juz dawno nie mialem przyjemnosci
    Mnie na cieplejsze nie stać...
    Wszystkiego Ci już zazdroszczę. Spalania w szczególności
    spalanie faktycznie jest przyzwoite, tez jestem zadowolony choc wegla za duzo w garazu w zwiazku z tym mi zalega ...

    co do cieplejszych morz. wakacje najczesniej spedzamy w chorwacji nad adriatykiem i robimy to z oszczednosci. jest taniej niz w Polsce, standard lepszy no i pogoda gwarantowana a to jest bezcenne. bedac po rz ostatni w 2005 roku przed urodzeniem corki a pozniej budowa domu 2 tygodnie w chorwacji kosztowaly nas 3300 zeta a w tym bylismy jeszcze kilka dni w znacznie drozszych wloszech. dodam ze zrobilismy prawie 5tys km a do samej chorwacji tam gdzie jezdzimy mamy zaledwie 1330 w jedna strone

    tak sie rozpisalem aby uzmyslowic dokonywanie slusznych wyboraow a nie o gadac o watpliwej majetnosci czy bezzasadnej zazdrosci itd ...

    ps. czuje ironie a nie zazdosc ale co tam. ja tam lubie kazdego
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  12. #12

    Domyślnie

    Jak pisze piotrulex, kazdy ma tak jak mu sie podoba

    Ja mam 22-23st cała doba
    sypialnia 20st niżej się nie da, a rozszczelnić okno trochę "ciągnie"

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leszko
    ... sypialnia 20st niżej się nie da, a rozszczelnić okno trochę "ciągnie"
    to podobno niezdrowo ale co tam

    kazdy ma jak lubi i trzeba uszanowac
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    co do cieplejszych morz. wakacje najczesniej spedzamy w chorwacji nad adriatykiem i robimy to z oszczednosci. jest taniej niz w Polsce,
    to tak jak mój znajomy co jak zmienił auto to kupił Toyotę z salonu bo najtaniej i oszczędne auto...
    Ja spędzam wakację w Polsce za połowę tej kwoty co podajesz (2 tyg dla 4 os. rodziny) nie żałując sobie praktycznie niczego (ale wielkiego wybory to w tej głuszy nie ma, przyznaję bez bicia ) i jestem zadowolony (np codzienna konna jazda dla córki). no ale nie licytujmy się ważne żeby być zadowolonym ze swoich wyborów...

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    niekoniecznie - ja np. nie dopłacałem za PID ani złotówki - sprzedawca zapytał mnie czy chce sterownik normalny czy PID (w tej samej cenie).
    A jakiej firmy masz kociołek, jeśli wolno bo tam gdzie ja się dowiadywałam kazali sobie dopłacać...?

    Cytat Napisał pierwek
    Co do tych niedziałających PID-ów. Widziałaś ? czy jedna baba drugiej babie w maglu opowiadała że jej sąsiadki siostry szwagier ma PID i mu nie działa...?
    Babie powiedział chłop, a raczej dwa chłopy i to , jak już wyżej pisałam, producenci kotłów(no handlowcy z firm produkujących kotły) więc niby czemu mieli wprowadzać mnie w błąd?
    Ale na własne oczy nie widziałam

    Ja chcę z Pid bo nie chcę przesiadywać w kotłowni....i retortę obrotową bo ponoć bardziej niezawodna, taka wygodnica ze mnie...
    Pozdrawiam, Lenka

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał piotrulex
    co do cieplejszych morz. wakacje najczesniej spedzamy w chorwacji nad adriatykiem i robimy to z oszczednosci. jest taniej niz w Polsce,
    Ja spędzam wakację w Polsce za połowę tej kwoty co podajesz (2 tyg dla 4 os. rodziny) nie żałując sobie praktycznie niczego (ale wielkiego wybory to w tej głuszy nie ma, przyznaję bez bicia ) i jestem zadowolony (np codzienna konna jazda dla córki). no ale nie licytujmy się ważne żeby być zadowolonym ze swoich wyborów...
    no ba

    nieca 60 zeta na osobe dziennie razem z noclegiem, wyzywieniem, atrakcjami, dojazdami itd to rewelacyjny wynik

    u nas te 3300 to spanie pod namiotem na campingach (standardowo basen, animacje, wieczorne imprezy, woda z 24-26 stopni i widocznosc na ladnych ilka metrow, konieczny krem z filtrem 30 codziennie bez obawy patrzenia w niebo, zabytki z p.n.e., kolorowe rybki, kwiaty)

    kiedys tez jezdzilismy w Polsce nad morze ale przeszkadzalo nam codzienne ogladnie nieba w nadziei ze moze w koncu sie wypogodzi, brak miejsca po kilku dniach na suszenie ciuchow, glosne zachowania pijanych polskich sasiadow, brak autostrad itd, itp)

    po trzecim roku bez przewagi slonka powiedzielismy dosc i powitalismy chorwacje ktora zakwtla w naszych sercach

    tak zakwitla, ze nanim ja opuszczamy konczac urlop juz planujemy kolejny rok oczywiscie w cro

    powodzenia
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  17. #17

    Domyślnie

    A co to teraz mamy wątek turystyczny?No to ja byłam w Indiach
    Ps a jak zapytałam o ocieplenie dachu to mnie tu zjechali hahahahaA to jakby bardziej spójne z ogrzewaniem niż wczasy hahahah

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał danutka66
    A co to teraz mamy wątek turystyczny?No to ja byłam w Indiach
    Ps a jak zapytałam o ocieplenie dachu to mnie tu zjechali hahahahaA to jakby bardziej spójne z ogrzewaniem niż wczasy hahahah
    przy takiej pogodzie za oknem kazde wspomnienie wakacji sprowadza usmiech na buźkę, zwlasza jak komus smutno z powodu spalania podajnika w 3 dni
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sawak

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Trociu napisał
    Pierwsze rozpalania zawsze zużywają więcej paliwa (nieważne jakiego), bo całość musi ruszyć, woda się nagrzać, mury ogrzać, powietrze ruszyć. Jeżeli już w drugim dniu masz spalanie na poziomie 25kg, to można liczyć, że z czasem i to się zmniejszy.

    Coś mała wydaje mi się przerwa podawania. U nas stosunek czasu podawnia do przerwy to jakieś 1 do 4 lub 5. Czyli dla 6 sek powinno być około 24-30. Spróbuj powodli zmieniać w tym kierunku i obserwuj jak się zachowuje piec i proces spalania.



    Tak naprawdę to nie jest to nowy dom tylko duża nadbudówka + stara część. Na razie wydłużenie do 16 nic nie zmieniło. Tak się zastanawiam czy mam dobrze nastawioną dmuchawę i jak duży ma być ten kopczyk na palniku. Mój ma dobre 4-5 cm. Taki trochę wałek żuzlowyz ognikiem w środku. Może za duży nadmuch i trochę spieka (moc 30%, wentylator przesłonięty w połowie). Moze ktoś ma podobny metraż (koło 200m) i taki sam piec (ling duo 25) to spróbowałbym z jedną dobę na zupełnie innych ustawieniach
    pozdrawiam






    [/quote][/list]

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    ling duo - coś mi się kojarzy

    http://forum.muratordom.pl/do-posiad...,t92420-60.htm
    http://forum.muratordom.pl/ling-komb...ek,t117505.htm

    i więcej poszukaj sobie na google hasłem
    ling duo site:forum.muratordom.pl

Strona 78 z 232

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony