dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 83 z 249
Pokaż wyniki od 1.641 do 1.660 z 4970
  1. #1641

    Domyślnie

    spróbuj pompe dac na 2bieg
    Nigdy nie mów nigdy

  2. #1642

    Domyślnie

    Węgiel ładnie się pali, jedynie jak na palenisko sypnę trochę węgla . . to się chajczy dopiero . . heheheh
    Ale na automacie 55*C to MAX
    Do jeanpascale
    A mógłbyś się podzielić ustawieniami oraz ustawieniem dmuchawy, PLEASE??

  3. #1643

    Domyślnie

    Cytat Napisał mendras
    piotruleks, ja nie jestem specem od całego sprzętu jaki jest na rynku. Masz instrukcję i tam jest na pewno wszystko dokładnie napisane, co jest czym. A zasada sterowania piecem jest taka sama, bo retorta co do zasady jej działania jest tyko jednego rodzaju. Maja różne kształty, dodatki obrotowe itp, ale palenia jest takie: dajesz najmniejszą z możliwych porcji węgla i dajesz jej czas by się zdołała dobrze spalić. Dmuchasz by palenie miało maksymalnie wysoką temperaturę. Ludzkość to ćwiczy od kilku tysięcy lat w kuźniach.. albo i jeszcze dłużej.
    Musisz dobrać proporcję do twojego węgla i twojej instalacji. Sama retorta może mieć małą pojemność paleniska lub odpowiednio większa, jak jej będziesz częściej dodawał węgla. Nie więcej węgla, tylko częściej! Ile ci potrzeba ciepła i do czego, od tego jest zawór drogowy, zawory na podłogówkach, na grzejnikach.. i pompy. Każda instalacja ma inną pojemność wodną, inne przepływy w różnych miejscach itd. Jak cie od tego boli głowa, to wstawiasz pełnę automatyczne sterowanie i tyle.
    ale tak można odebrac,że jesteś od wszystkiego i wszystko wiesz najlepiej


  4. #1644

    Domyślnie

    Apache, wybacz ale jesteś nie tylko uparty jak osioł, jesteś głupi jak but.
    Sorry.. brak mi hamulców, kiedy trzy krotnie mówię facetowi, że kupa mokrego węgla się źle pali i trzeba ją zmniejszyć do skutku aż żar zdoła przełamać stan obniżania temperatury a ten w kółko Macieju wali furę węgla naraz!! Twój mokry węgiel wchodzi z dołu do paleniska i nie zdoła się rozpalić bo jest go za dużo naraz!! KAPEWU!! a mam już dość!

  5. #1645

    Domyślnie

    jak na kupca, to wyciągasz kiepskie wnioski.. gdzie logika?

    naucz się czytać ze zrozumieniem treści. Na tym forum to podstawowy problem.

  6. #1646

    Domyślnie

    Do mendras
    a ja nie mam hamulców . .
    głupi to sam jesteś . . .
    Od 14:00 jade na TWOICH ustawieniach i gówno to dało . .
    Jak było 53*C tak tyle jest dalej . .
    inie pierz mi tylko o tym że trzeba więcej czasu żeby się piec rozgrzał . .
    Bo ręcznie dosypując na palenisko węgiel rozgrzewam piec di wode w instalacji do 85*C . . i na TWOICH ustawieniach temperatura spada do 53*C

    Więc wyświadczmy przyjemność innym forumowiczom i nie rozmawiajmy więcej o moim problemie
    Dzięki za dobre chęci i czas który mi poświęciłeś . . .ale twoje rady się U MNIE NIE SPRAWDZAJĄ.

    Miłego dnia.

  7. #1647

    Domyślnie

    mendras czy ty chcesz tym ludziom pomóc czy pisać jaki jesteś mądry zastanów się gdzie tkwi w tobie problem.nikt nie jest tak mądry jak ty chociaż brak ci podstaw w?

  8. #1648

    Domyślnie

    ej ej panowie spokój mi tu,jeśli komuś nie pasują czyjeś rady,niech dochodzi do własnych...własnym doświadczeniem
    Bo z paleniem jak z... najpierw hajc a potem wszystko gaśnie hahahhahaha

  9. #1649

    Domyślnie

    Ja grzecznie proszę o pomoc, bo znalazłam wcześniej na forum dużo cennych wskazówek, a tu żadnej pomocy. Czy jest ktoś na tym wątku kto może mi pomóc?

  10. #1650

    Domyślnie

    Dag a spróbuj ręcznie doprowadzić do zadanej temperatury,a potem włączyć piec z automatu?
    Ja też miałam ten problem dwa miechy temu,powiedz jeszcze ,jak już to zrobisz i piec sie wyłączy,w jakiej temperaturze się włącza i do jakiej jeszcze spada..po prostu opisz ,jak kociołek się zachowuje

  11. #1651

    Domyślnie

    Przepraszam Apache, nie miałem zamiaru cię obrazić. Nie mam też żadnego interesu w byciu na tym forum. Staram się pomóc ludziom zrozumieć parę prostych spraw związanych z paleniem, bo na fora piszą najczęściej ludzie, dla których to jest problem.
    A zasada jest taka sama jak z każdym ogniskiem, Najpierw musisz go rozpalić porządnie a potem wstawiać garnki z wodą.
    Twój węgiel pali się wystarczająco dobrze nasypany od góry na palenisko, bo ma od dołu pełen żar i gorące napowietrzanie, dotlenienie. Tak samo będzie się palił jeśli od dołu do retorty dodasz węgiel małymi porcjami. Ale najpierw ustal moment w którym twoje palenisko zacznie się rozpalać na dobre. Możesz zmniejszyć podawanie nawet do 3sekund a czas palenia 5sekund. Zapomniałem, że ty masz bardzo małą retortę. Posiedź chwilę przy tym i poobserwuj palenisko nawet przy otwartym piecu. Nie patrz na temperaturę na piecu, tylko na retortę, czy się rozpala. Dmuchawę też zmniejsz do 25%. Tu nie ma żadnych cudów, bo spalanie to proces fizykochemiczny po przekroczeniu pewnej granicy termicznej. Mokry węgiel bardzo obniża jakość palenia ale da się to stopniowo przełamać, tyle, że to może trwać nawet kilkanaście godzin małymi kroczkami. Możesz go na początek nawet wspomóc tym nasypywaniem od góry, tak by powstał duży kopczyk żaru na retorcie ale palić musisz dodając węgiel podajnikiem.
    To tyle z mojej strony. Czy skorzystasz twoja sprawa.
    Kupiec, jeśli masz do mnie jakieś sprawy to konkretnie..
    Daga, mam Linga Duo plus z retortą obrotową, firmy Klimosz. Z tego wyboru jestem bardzo zadowolony. ALE GDYBYM MIAŁ NOWY DOM, DOBRZE OCIEPLONY TO KUPIŁBYM DOBREJ MARKI KONDENZACYJNY PIEC GAZOWY I SYSTEM Z BUFOREM I KOMINKIEM Z PŁASZCZEM WODNYM, EWENTUALNIE Z SOLAREM.
    W kosztach, pomijając solar, taka sama inwestycja a komfort użytkowania nie do porównania. W czym masz problem?

  12. #1652

    Domyślnie

    Do mendras!
    Czytając i analizując wasze posty postanowiłam wybrać do ogrzewania domu ok 150m2 powierzchni użytkowej. Dom nowy paterowy z poddaszem.
    1. kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny de dietrich lub saunier duval +zasobnik 140l.
    2. kocioł węglowy bez podajnika np. sas (na wszystko), który także podgrzeje zasobnik.
    W zależności od okoliczności (cena węgla, gazu, temperatury za oknem) będę grzać tym, co w danej chwili jest opłacalne i co najważniejsze nie uzależniam się od jednego rodzaju paliwa.
    Gdy jest chłodno będę palić gazem, gdy bardzo zimno węglem.
    Rezygnuję z kominka, choć mam wybudowany komin (zdecydowałam, że nie chcę mieć kotłowni w salonie).
    Myślę, że jest to najbardziej logiczne i ekonomiczne rozwiązanie.
    Proszę o opinię na ten temat. Pozdrawiam.

  13. #1653
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Małgosiaa
    Rezygnuję z kominka, choć mam wybudowany komin (zdecydowałam, że nie chcę mieć kotłowni w salonie).
    Ja tylko powiem, że to o kotłowni w salonie to typowe .... dla tych którzy nie chcą mieć kominków.
    Niektórzy dostrzegają plusy jego posiadania w porównaniu do minusów konieczności dorzucenia od czasu do czasu kilku polan do ognia.

  14. #1654
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Małgosiaa
    1. kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny de dietrich lub saunier duval +zasobnik 140l.
    2. kocioł węglowy bez podajnika np. sas (na wszystko), który także podgrzeje zasobnik.
    W zależności od okoliczności (cena węgla, gazu, temperatury za oknem) będę grzać tym, co w danej chwili jest opłacalne i co najważniejsze nie uzależniam się od jednego rodzaju paliwa.
    Gdy jest chłodno będę palić gazem, gdy bardzo zimno węglem.
    Gazem też będziesz musiała palić w przypadku każdego wyjazdu z domu na więcej niż dzień. Pamiętaj o tym.
    Czy inwestycja w dwa różne piece, spięcie tego w jedną instalację jest na tyle opłacalna, aby iść w nią? Dwa piece, to konieczność większej kotłowni, aby się to zmieściło.

  15. #1655
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał Małgosiaa
    Rezygnuję z kominka, choć mam wybudowany komin (zdecydowałam, że nie chcę mieć kotłowni w salonie).
    Ja tylko powiem, że to o kotłowni w salonie to typowe .... dla tych którzy nie chcą mieć kominków.
    Niektórzy dostrzegają plusy jego posiadania w porównaniu do minusów konieczności dorzucenia od czasu do czasu kilku polan do ognia.
    ja tez powiem, ze nie mam kominka bo nie chce miec kotlowni (brudu) w salonie

    tylko, ze ja pisze to swiadomie gdyz we wczesniejszym domu w ktorym kilka lat mieszkalismy mielismy kominek gdyz bylismy tak na niego napaleni jak wiekszosc ludzi ktora nigdy go nie miala ...
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  16. #1656
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    tylko, ze ja pisze to swiadomie gdyz we wczesniejszym domu w ktorym kilka lat mieszkalismy mielismy kominek gdyz bylismy tak na niego napaleni jak wiekszosc ludzi ktora nigdy go nie miala ...
    To już nie wiem od czego to zależy. Zarówno moi rodzice jak i teściowie mają kominki. Chwalą sobie. Żadnego brudu z tym związanego nie zauważyliśmy. Oczywiście trzeba przynieść drewno z dworu, zamieść/odkurzyć te kawałki, które przy czyszczeniu czy dokładaniu wylecą na podłogę, ale to zajmuje 15sek. Dlatego my się decydujemy świadomie na kominek.

    ale to już na inny temat.......

  17. #1657
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał piotrulex
    tylko, ze ja pisze to swiadomie gdyz we wczesniejszym domu w ktorym kilka lat mieszkalismy mielismy kominek gdyz bylismy tak na niego napaleni jak wiekszosc ludzi ktora nigdy go nie miala ...
    To już nie wiem od czego to zależy. Zarówno moi rodzice jak i teściowie mają kominki. Chwalą sobie. Żadnego brudu z tym związanego nie zauważyliśmy. Oczywiście trzeba przynieść drewno z dworu, zamieść/odkurzyć te kawałki, które przy czyszczeniu czy dokładaniu wylecą na podłogę, ale to zajmuje 15sek. Dlatego my się decydujemy świadomie na kominek.

    ale to już na inny temat.......
    nigdy Ci nawet lekko nie smierdzi w domu, nie muszisz malowac czesciej sufitu w okolicy kominka, nie wygarniasz popiolu, nie lataja ci czasem po podlodze jakies robale co wychodza z drewna, nie czyscisz regularnie szyby w kominku????

    niwelowanie skutkow tego wszystkiego nam zabieralo zbyt duzo cennego czasu ale to juz inny temat ...
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  18. #1658

    Domyślnie

    Małgosiu, pomysł jest OK., tylko zamiast zasobnika bufor z zasobnikiem wewnątrz. Kominek w salonie, tak jak mówi Trociu, to wcale nie jest kotłownia a raczej super przyjemność. Mając w kotłowni piec gazowy o pełnym potencjale dla twojego domu, używasz kominka, kiedy zechcesz. By to miało sens ekonomiczny musisz mieć przecież energooszczędnie wybudowany dom.

    Tu masz pewien ciekawy zestaw nowych technologii ( u nas nowych).

    http://baza.budujemydom.pl/pl/produk.../produkty.html

  19. #1659
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    nigdy Ci nawet lekko nie smierdzi w domu, nie muszisz malowac czesciej sufitu w okolicy kominka, nie wygarniasz popiolu, nie lataja ci czasem po podlodze jakies robale co wychodza z drewna, nie czyscisz regularnie szyby w kominku????

    niwelowanie skutkow tego wszystkiego nam zabieralo zbyt duzo cennego czasu ale to juz inny temat ...
    Nie śmierdzi tylko pachnie zapachem palonegro drewna a ten lubimy akurat
    Teść po jakiś 10 latach od zamieszkania i uruchomienia kominka wreszcie pomalował sufit. Rodzice zrobili to szybciej - w jakieś 4 lata, ale wynikło to z ogólnego remontu salonu. Więc jak się nawet zabrudzi, to będzie przynajmniej pretekst to jakiejś zmiany. Licze się z tym. Tak samo jak się liczę z większym brudem na ścianach nad grzejnikami.
    Popiół idzie do popielnika i z nim wychodzi z salonu. U siebie planuję separator, coby nic nosić nie trzeba było. Chowany w obudowie kominka z boku.
    Czyszczenie szyby zajmuje 30sek. Preparat stoi również w schowku przy kominku a papier ląduje od razu w palenisku.

    Wiem, że wygląda to super, ale podejrzewam, że wszystko zależy od gustu. Ja wolę mieć kominek i móc się nim dogrzewać zimą. Ale może są osoby, które tak nie myślą.

    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Więc to co dla mnie może być normalne, dla innych może być uciążliwe. Nie lubie jednak stwierdzenia, że "z salonu robi się kotłownia". Piszmy, ze kominek wymaga zachodu, bo to prawda.

  20. #1660

    Domyślnie

    piotrulex, mam w domu kominek.. uwaga! otwarty i to całkowicie, bo palenisko w jest 20cm powyżej parkietu!! a nad nim obszerny okap wchłaniający spaliny i żadnych bocznych ścianek, bo chciałem mieć w domu prawdziwe ognisko. W domu mieszkam od 1983 r. i tylko latem w nim nie palę, bo mam ognisko w ogrodzie na wieczorne sentymenty. Nie zauważyłem by to rodziło jakieś problemy z brudzeniem ścian. A zapach? Nie palę śmieciem, tylko drewnem typu dąb, buk, orzech, brzoza, jabłoń itp. to daje wspaniały klimat i zapach. Dla kogoś może to jest smród, ale mieszkam u siebie.

Strona 83 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony