dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 249
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 4970
  1. #161
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamil_ra

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    poj. ok 300-400 litrów..

  2. #162

    Domyślnie

    przepraszam ze wtrącę, ale czy wszystkie wasze piece mają wyjście do komina z tyłu??

    Bo tak oglądam i szukam ale wyglada na to że wsystkie z podajnikami mają wyjścia z tyły, a mi bardzo ale to bardzo pasowało wyjście do góry.

    Myślicie że da sie znaleźć coś takiego?
    Może ktos widział i mógłby odac producenta..

    pozdr.
    Dorota

  3. #163

    Domyślnie

    A ja miałam okazję obejżeć piec RECO 24 KW no i jestem chora.... Wydał mi się naprawdę profesjonalny, ładnie zabudowany, z dużym zasobnikiem i czytelną elektroniką. No a teraz, zastanawiam się czy kupić tańszy o jakieś 2 tys zł Klimosza Ling Duo czy tą piękną "szafę"...
    na pewno się uda!!!

  4. #164

  5. #165
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Wosto

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    okolice Przodkowa
    Posty
    549

    Domyślnie

    Cytat Napisał arluka
    A ja miałam okazję obejżeć piec RECO 24 KW no i jestem chora.... Wydał mi się naprawdę profesjonalny, ładnie zabudowany, z dużym zasobnikiem i czytelną elektroniką. No a teraz, zastanawiam się czy kupić tańszy o jakieś 2 tys zł Klimosza Ling Duo czy tą piękną "szafę"...
    Witam.
    Szczerze mówiąc ja również stoję przed tym wyborem i skłaniam się ku Lingowi (najbardziej kusi "wielopaliwowość" i możliwość opalania drewnem). Chciałem Grandpala, ale z uwagi na gabaryty kotłowni i umiejscowienie zasobnika chyba zdecyduję się na Linga Duo
    Pozdrawiam.

  6. #166

    Domyślnie Piec.

    Cytat Napisał smiejus
    przepraszam ze wtrącę, ale czy wszystkie wasze piece mają wyjście do komina z tyłu??

    Bo tak oglądam i szukam ale wyglada na to że wsystkie z podajnikami mają wyjścia z tyły, a mi bardzo ale to bardzo pasowało wyjście do góry.

    Myślicie że da sie znaleźć coś takiego?
    Może ktos widział i mógłby odac producenta..

    pozdr.
    Dorota
    Kotły D'Alessandro CS, CSI i CSI/G mają wyjscie do góry.
    www.gizex.com.pl

  7. #167

    Domyślnie Re: Piec.

    Cytat Napisał Piotrek77
    Cytat Napisał smiejus
    przepraszam ze wtrącę, ale czy wszystkie wasze piece mają wyjście do komina z tyłu??

    Bo tak oglądam i szukam ale wyglada na to że wsystkie z podajnikami mają wyjścia z tyły, a mi bardzo ale to bardzo pasowało wyjście do góry.

    Myślicie że da sie znaleźć coś takiego?
    Może ktos widział i mógłby odac producenta..

    pozdr.
    Dorota
    Kotły D'Alessandro CS, CSI i CSI/G mają wyjscie do góry.
    www.gizex.com.pl
    Tak szczerze Ci powiem że włoski kocioł nie może byc dobry na dłuższą metę bo oni nic nie robią dobrego no chyba że pizzę.
    Zobacz Fiata jako nowy zostaje samochodem roku a po paru latach skorodowany złom...

  8. #168

    Domyślnie piec.

    Jest to firma ktora juz od ponad 50 lat robi kotły na biomasę

  9. #169

    Domyślnie

    Piotrek 77, qwertys

    dzięki, to znaczy że jest jakaś szansa jak się dobrze poszuka, bo mi się taki z wylotem z tyło ni jak nie wciśnie;/ musi być taki do góry,

    jeszcze raz dzięki

    D.

  10. #170

    Domyślnie Re: Piec.

    Cytat Napisał antonisiek

    Tak szczerze Ci powiem że włoski kocioł nie może byc dobry na dłuższą metę bo oni nic nie robią dobrego no chyba że pizzę.
    Zobacz Fiata jako nowy zostaje samochodem roku a po paru latach skorodowany złom...
    no juz kolejny jakiś gostek psotponuje włoskie wyroby.
    Kocioł Reco uważany za mercedesa wśród kotłów na eko groszek ma żeliwo brane z włoskiej odlewni.
    A samochody Uno są chyba najczęściej widywane obok golfów w swojej grupie wiekowej.

  11. #171
    Vd**
    Guest
    Vd**

    Domyślnie

    Cytat Napisał arluka
    A ja miałam okazję obejżeć piec RECO 24 KW no i jestem chora.... Wydał mi się naprawdę profesjonalny, ładnie zabudowany, z dużym zasobnikiem i czytelną elektroniką. No a teraz, zastanawiam się czy kupić tańszy o jakieś 2 tys zł Klimosza Ling Duo czy tą piękną "szafę"...
    Witam.
    Pamiętaj jednak, że wygląd kotła to podrzędna sprawa. Priorytet kotła to bezawaryjna i ekologiczna eksploatacja.
    Faktycznie Ling Duo firmy Klimosz to niezły "kąsek". Kociołek ma wiele zalet:
    - wysoka sprawność, około 92%;
    - wielopaliwowość na retorcie: ekogroszek, pellets, ziarna zbóż (po zamontowaniu rusztu do spalania ziarna, cena około 100zł);
    - spalanie w górnej komorze paleniskowej (tzw. awaryjnej) koksu, węgla oraz drewna;
    - duże możliwośći sterownika;
    - gwarancja 4 lata na wymiennik, 2 lata na osprzęt;
    - stal wymiennika o grubości 8mm, a nie jak w przypadku zwykłych stalowych kotłów 4-5mm;
    - zabezpieczenie kotła przed nadmierną temperaturą;
    - dwa zabezpieczenia przed cofnięciem żaru do zasobnika kotła;
    - możliwość podłączenia czujnika pokojowego;
    - itp.

    Naprawde polecam

  12. #172

    Domyślnie Re: Piec.

    Cytat Napisał mack
    Cytat Napisał antonisiek

    Tak szczerze Ci powiem że włoski kocioł nie może byc dobry na dłuższą metę bo oni nic nie robią dobrego no chyba że pizzę.
    Zobacz Fiata jako nowy zostaje samochodem roku a po paru latach skorodowany złom...
    no juz kolejny jakiś gostek psotponuje włoskie wyroby.
    Kocioł Reco uważany za mercedesa wśród kotłów na eko groszek ma żeliwo brane z włoskiej odlewni.
    A samochody Uno są chyba najczęściej widywane obok golfów w swojej grupie wiekowej.
    Mercedes to Baxi a Reco zwykły badziewiasty retorciak w ładnej skrzynce.Oglądałem już trochę kotłów między innymi wymienione przeze mnie...
    Widziałem wszystkie w czasie pracy CSI to wg. mnie szmelc a sprawność to ma tylko na papierku Reco to najzwyklejszy kocioł ładnie obudowany i żaden z nich nie grzeszy sprawnością gdyż spaliny przy mocy nominalnej przekraczają 200 st. więc świetnie ogrzewają atmosferę i powodują efekt cieplarniany.

  13. #173

    Domyślnie Re: Piec.

    Cytat Napisał antonisiek
    Cytat Napisał mack
    Cytat Napisał antonisiek

    Tak szczerze Ci powiem że włoski kocioł nie może byc dobry na dłuższą metę bo oni nic nie robią dobrego no chyba że pizzę.
    Zobacz Fiata jako nowy zostaje samochodem roku a po paru latach skorodowany złom...
    no juz kolejny jakiś gostek psotponuje włoskie wyroby.
    Kocioł Reco uważany za mercedesa wśród kotłów na eko groszek ma żeliwo brane z włoskiej odlewni.
    A samochody Uno są chyba najczęściej widywane obok golfów w swojej grupie wiekowej.
    Mercedes to Baxi a Reco zwykły badziewiasty retorciak w ładnej skrzynce.Oglądałem już trochę kotłów między innymi wymienione przeze mnie...
    Widziałem wszystkie w czasie pracy CSI to wg. mnie szmelc a sprawność to ma tylko na papierku Reco to najzwyklejszy kocioł ładnie obudowany i żaden z nich nie grzeszy sprawnością gdyż spaliny przy mocy nominalnej przekraczają 200 st. więc świetnie ogrzewają atmosferę i powodują efekt cieplarniany.
    A według Twojej wiedzy jaki jest dobry piec ?

  14. #174

    Domyślnie Re: Piec.

    Cytat Napisał slawwoj
    Cytat Napisał antonisiek
    Cytat Napisał mack
    Cytat Napisał antonisiek

    Tak szczerze Ci powiem że włoski kocioł nie może byc dobry na dłuższą metę bo oni nic nie robią dobrego no chyba że pizzę.
    Zobacz Fiata jako nowy zostaje samochodem roku a po paru latach skorodowany złom...
    no juz kolejny jakiś gostek psotponuje włoskie wyroby.
    Kocioł Reco uważany za mercedesa wśród kotłów na eko groszek ma żeliwo brane z włoskiej odlewni.
    A samochody Uno są chyba najczęściej widywane obok golfów w swojej grupie wiekowej.
    Mercedes to Baxi a Reco zwykły badziewiasty retorciak w ładnej skrzynce.Oglądałem już trochę kotłów między innymi wymienione przeze mnie...
    Widziałem wszystkie w czasie pracy CSI to wg. mnie szmelc a sprawność to ma tylko na papierku Reco to najzwyklejszy kocioł ładnie obudowany i żaden z nich nie grzeszy sprawnością gdyż spaliny przy mocy nominalnej przekraczają 200 st. więc świetnie ogrzewają atmosferę i powodują efekt cieplarniany.
    A według Twojej wiedzy jaki jest dobry piec ?
    Ideałem byłby Baxi no ale ta cena....
    W Polsce jest jeden producent kotłów bardzo podobnych do Baxi i o podobnych parametrach dużo tańszy choć 20KW i tak ok. 10tys.
    Prawdopodobnie wybiorę ten.
    Marki narazie nie podam choć mogę powiedzieć że dowiedziałem się o nim z tego forum.To jest mój faworyt ale będę go chwalił dopiero jak osobiście spróbuję...

  15. #175

    Domyślnie Piec na eko-groszek

    Fajna sprawa myślałem na początku!!!
    Wysoka sprawność takiego kotła, tanie paliwo, łatwy w eksploatacji.
    Ale mnie piorun kopnoł jak już zamontowałem taki piec u siebie:
    -należało powiększyć kotłowinię, bo w projekcie przewidziana była na kocioł kondensacyjny gazowy, który zajmuje bardzo mało miejsca
    -następnie dobudować będę musiał jakąś wiatę na składowanie opału
    -okazało się że należy doglądać takeigo pieca, dosypywać tego brudasa węgla, bo przecież eko-groszek to węgiel
    -należy też pamiętać o oczyszczaniu wyczystki regularnie bo jak się zapomni to robi się bajzel
    Generalnie już drugi raz bym się na taki kocioł nie zdecydował. Wkopałbym w ziemię zbiornik na propanbuta, mały piecyk kondensacyjny i luksus bez brudu z pełną autoamtyką.
    Zakup i montaż takiej instalacji wraz z instalacją w domu pewnie wyszedłby tyle samo co zakup pieca na eko-groszek + instalacja, a jak już wcześniej wspomniałem jaki luksus korzystania i obsługi

    Tak, tak okazuje się że praca przy kotle na eko-groszek to nie przyjemność.

  16. #176

    Domyślnie Re: Piec na eko-groszek

    Cytat Napisał Mansta
    Fajna sprawa myślałem na początku!!!
    Wysoka sprawność takiego kotła, tanie paliwo, łatwy w eksploatacji.
    Ale mnie piorun kopnoł jak już zamontowałem taki piec u siebie:
    -należało powiększyć kotłowinię, bo w projekcie przewidziana była na kocioł kondensacyjny gazowy, który zajmuje bardzo mało miejsca
    -następnie dobudować będę musiał jakąś wiatę na składowanie opału
    -okazało się że należy doglądać takeigo pieca, dosypywać tego brudasa węgla, bo przecież eko-groszek to węgiel
    -należy też pamiętać o oczyszczaniu wyczystki regularnie bo jak się zapomni to robi się bajzel
    Generalnie już drugi raz bym się na taki kocioł nie zdecydował. Wkopałbym w ziemię zbiornik na propanbuta, mały piecyk kondensacyjny i luksus bez brudu z pełną autoamtyką.
    Zakup i montaż takiej instalacji wraz z instalacją w domu pewnie wyszedłby tyle samo co zakup pieca na eko-groszek + instalacja, a jak już wcześniej wspomniałem jaki luksus korzystania i obsługi

    Tak, tak okazuje się że praca przy kotle na eko-groszek to nie przyjemność.
    Też tak myślę, węgiel to straszny brudas i dlatego kupuje kocioł na pelet,owies,pestki i zastępczo ekogroszek

  17. #177

    Domyślnie Piec na owies

    Pan "antonisiek" uważa, że wszystkie kotły są "badziewiaste" i tylko Mlti-Heat firmy Baxi jest super Nie wiem dlaczego tak uważa ale to jego sprawa!!!!!
    Moja przygoda z kotłem Multi-Heat 4.0/360 kocioł 40kw z zasobnikiem na opał 360l wygląda tak:
    Nawiązałem kontakt z firmą Ecovarm z Kielc www.ecovarm.pl dystrybutorem, który sprzedaje kotły firmy Baxi.
    Oglądałem ten piec, widziałem jak pracuje, firma jeden taki kocioł Multi-Heat 1.5 -15Kw ma zainstalowany na platformie pokazowej.
    Kocioł, gdy go oglądałem 10.2005r nie miał zapalarki i rozpalanie odbywało Sie ręcznie, może teraz już coś się zmieniło.
    Na początku sprzedawca zaproponował mi kocioł Multi-Heat 2.5/360 o mocy 25kW i zapewniał mnie, że do mojego domu (340m2 budynek z 1990r ocieplony syro.8cm nowe okna stara instalacja co) w zupełności wystarczy.
    Moc 25kW była to moc podawana przy spalaniu pelletu. Przy owsie, a zakładałem, że to będzie paliwo podstawowe moc ta spada o jakieś 3kW. O spadku mocy poinformował mnie sam sprzedawca.
    Uznałem, że ten kocioł będzie miał małą moc i nie ogrzeje mojego domu i c.w.u.
    W końcu stanęło na kotle Multi-Heat 4.0/360 Wpłaciłem zaliczkę to był koniec października 2005 poczekałem miesiąc 15 grudnia okazało się, że firma nie dostarczy mi pieca do końca roku, bo jeszcze nawet nie przywiozła go do swoich magazynów.
    Piec z wyposażeniem dodatkowym maił kosztować ok 36tys a z dostarczeniem jego było coraz więcej problemów.
    Firma Ecovarm przekładała terminy dostawy, więc postanowiłem poszukać innego pieca a firmę poprosiłem o zwrot zaliczki.
    Zwrot zaliczki dostałem w listopadzie 2006 roku.
    Kocioł Multi-Heat ładny, ale z tym "mercedesem" to chyba przesada
    I z całą pewnością nie z firmy ECOVARM z KIELC!!!!

    Ostatecznie kupiłem kocioł CSI/G -40 o mocy 46 KW w firmie Gizex z Pleszewa.
    Kocioł spala ziarna zbóż jako paliwo podstawowe dodatkowo może spalać pellet, zrębki,pestki i ekogroszek.
    W zeszłym sezonie paliłem owsem, sprawdzałem jak spala się pszenżyto, pellet, a obecnie pale suchą pestką z wiśni.
    Piec działa już 2 sezon nie miałem żadnych problemów.
    Ma zapalarkę, całkowicie automatyczny, podawanie z pryzmy do zasobnika przy piecu również odbywa się automatycznie. Ręcznie trzeba oczyścić popielnik.
    W moim przypadku zaoszczędziłem na kotle CSI/g z stosunku do Multi-Heat firmy Baxi ok 15 tys zł
    Pozdrawiam.

    Ps. Dla wszystkich zainteresowanych ten piec "prawie" Baxi o którym mowi tak tajemniczo Pan "antonisiek" to Granpal firmy Polimet. Jest taki temat na forum.

  18. #178

    Domyślnie

    Mansta
    no zgadza sie wiegiel brudzi
    piec trzeba dogladac a instalacja wraz z kosztem pieca kosztowala by tyle samo
    ale jak to w życiu cos za cos bo koszty juz nie byly by takie same
    jak kogos stac na ogrzewanie domu propanem albo ewentualnie gotow jest doplacic (sporo) za bezobslugowosc to rzeczywiscie piec na paliwa stale nie jest dla niego
    ja osobiscie moge zejsc do pieca raz na 9 dni (na tyle wystarcza zasobnik przy obecnych temp) dosypac wegiel i wybrac popiół a za różnice w oplatach za ogrzewanie kupic troche zbytku i luksusu
    natomiast jesli zarabial bym po 20000 zł miesiecznie to faktycznie wybral bym propan i niczym sie nie przejmowal
    niestety zarabiam troche mniej i licze koszty
    Przepraszam za bledy ale dysleksia nie wybiera

  19. #179

    Domyślnie Re: Piec na owies

    Cytat Napisał Piotrek77
    Piec z wyposażeniem dodatkowym maił kosztować ok 36tys ...
    Chyba kogoś zdrowo pogięło. Piec 25 kW max 8 kPLN. Więcej nie ma sensu płacić.
    Od 17.12.2007 na swoim

  20. #180

    Domyślnie piec z zasobnikiem

    Zgadza się, za 8 tys. można kupić piec na ekogroszek z palnikiem retortowym i zamieniać się co drugi dzień w górnika po szychcie. Komu to odpowiada, ten może sobie taki luksus zafundować. Wyjściem pośrednim między bezobsługowością oleju czy propanu a "szychta na kopalnia" jest zakup pieca do spalania pelletu, zbóż i pestki a także dla masochistów zastępczo ekogroszku. Każdemu, kto sądzi, że w palniku retortowym da się spalać zboża polecam zapoznanie się z postami o spalaniu zbóż w Lingu. Sam jestem użytkownikiem pieca "baxipodobnego" którego nazwę wymienił wyżej Piotrek i jak na razie chwalę go /kocioł oczywiście/ pod niebiosy. Palę owsem, próbowałem pestkę - poza dosypywaniem paliwa /czyste!!!/ i wyrzucaniem popiołu, co zajmuje ok. 5 min co drugi dzień - żadnych innych czynności. Największą zaletą jest, że popiół składam w jednym miejscu na działce i na wiosnę użyję go jako nawozu pod trawkę.
    A tak swoją drogą Piotrek - z tą zapalarką do pestki to ściema .
    Pzdr

Strona 9 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony