dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 92 z 249
Pokaż wyniki od 1.821 do 1.840 z 4970
  1. #1821

    Domyślnie

    Poszedłem na całość - rozebrałem, wyczyściłem, uszczeliniłem retortę ponownie, tym razem dokładniej, specyfikiem wysokotemperaturowym. Wymontowałem też ślimak podajnika i wybrałem pył węglowy i popiół.Uszczelniacz wysycha, więc wczoraj nie rozpalałem. Mam nadzieję, że kocioł będzie dopalał węgiel z każdej strony talerza... Ale fakt, że najczystsza robota to nie jest Jeszcze mi sadza zgrzyta w zębach...

  2. #1822

    Domyślnie

    zauwazyłem ze ostatnio mam coraz wiecej pyłu weglowego na połaczeniu zasobnika z piecem ( hef 25kw) najprawdobniej pył wychodzi z kołnierza który łaczy piec z zasobnikiem a wszystko przez dmuchawe która znajduje sie blisko i w tym miejscu pobiera powietrze i przy okazji wyciaga pył przez kołnierz

    CZy moge ten kołnierz jakos uszczelnic ? myslałem o silikonie lub czyms podobnym
    jak radzicie?
    Nigdy nie mów nigdy

  3. #1823

    Domyślnie

    jeanpascale, jest silikon wysokotemperaturowy, choćby Soudal, nawet dwa, jeden bodajże do 300şC i drugi do 1500şC. W tym miejscu 300 wystarczy.

    Jaro,nie masz wyczystki na retorcie ? a dojście od strony dmuchawy?

  4. #1824

    Domyślnie

    Cytat Napisał mendras
    Jaro,nie masz wyczystki na retorcie ? a dojście od strony dmuchawy?
    Chyba nie
    http://www.per-eko.pl/?ksr-17,57
    Dostawałem się przez drzwiczki i popielnik. Pod retortą odkręciłem dekiel i wypadła tona popiołu. Dmuchać to na pewno nie pomagało. Swoją drogą szuflada popielnika jest chyba zbyt krótka, nie dochodzi do tylnej ściany kotła, bo kupa popiołu spada obok, tak że po wyjęciu popielnika jeszcze drugie tyle muszę wygarnąć szczotą

  5. #1825
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Czy ktoś ze szczęśliwców posiadających sterownik PID w swoim ekogroszkowcu zmierzył ile miesięcznie prądu pobiera piec wraz z osprzetem (pompy, podajnik) ?

    Pytam, bo przez ostatni miesiąc miałem założony odpowiedni przyrząd na zasilaniu takiego ustrojstwa u mnie (tyle, że nie mam PID) i okazało się, że całość pożera sporo prądu - 50 kWh miesięcznie !!!

    To połowa prądu zużywanego przez cały dom wraz ze stale pracującą wentylacją z reku.

    W tym momencie zastanawiam się czy przy PID oszczędności w spalaniu węgla nie pójdą na prąd ?

    Normalnie zacząłem poważnie myśleć o małej elektrowni wiatrowej ok. 500 W do zasilania wentylacji i pieca (piec bierze maks 260 W gdy pracuje podajnik, a potem do 100 W, wentylacja maks. 85 W).
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #1826

    Domyślnie

    Cytat Napisał mendras
    Jaro,nie masz wyczystki na retorcie ? a dojście od strony dmuchawy?
    Ale... chyba pytałeś właśnie o ten dekiel , który odkręciłem uwalniając popiół, a nie o kolejne drzwiczki na kotle (sorki, gorączka)

  7. #1827

    Domyślnie

    Czy próbowaliscie palić w kotle z podajnikiem ślimakowym groszkiem zmieszanym z miałem lub samym miałem? Czy lepiej nieryzykować???
    I jeszcze jedno aby groszek lepiej się wypalał na popiór przy wyższej mocy wentylatora to bardziej otwieracie przesłonę czy czymś innym regulujecie?
    marta

  8. #1828

    Domyślnie

    Cytat Napisał madere
    Czy próbowaliscie palić w kotle z podajnikiem ślimakowym groszkiem zmieszanym z miałem lub samym miałem? Czy lepiej nieryzykować???
    I jeszcze jedno aby groszek lepiej się wypalał na popiór przy wyższej mocy wentylatora to bardziej otwieracie przesłonę czy czymś innym regulujecie?
    Nie chce się czytać, co?

  9. #1829

    Domyślnie

    Mendras
    a tak przy okazji ostatnio stwierdziłem ze jak otworze czopuch na maxa ( hef mam regulacje taka "wajche" ) to rura łaczaca piec z kominem jest letnia im wiecej przymykam czopuch to robi sie cieplejsza wrecz goraca

    ktos wczesniej pisał ze powinno byc na odwrót, chyba ze sie myle
    Nigdy nie mów nigdy

  10. #1830

    Domyślnie

    Wydaje ci się sporo się naczytałam na forum równiez myslałam o paleniu peeletem, niby piszą że niecofa sie żar do podajnika ale jakos mam pewne obawy do zmiany paliwa w piecu na eko groszek.
    A tak apropo im więcej czytam tym mniej rozumię......ten typ tak ma wkońcu jestem tylko kobietą i nie dokońca rozumiem co autor ma na myśli ale to wynika z mojej niewiedzy nie autora To że zawiele niepisze nie oznacza że nieczytam postów na wielu forach
    Póki co sama zajmuje się piecem i pełną jego obługa (nikomu nie życzę wymiany zawleczki samodzielnie).
    I oczywiscie cały czas cos zmieniam w ustawieniach bo mój kociołek spala trochę za duzo i do diabła niewiem gdzie leży przyczyna.
    Posty które czytałam odnosnie miału niedawały znaczącej odpowiedzi dlatego pytam ponownie co o tym myslicie?
    mendras
    a co powiesz na ustawienia pieca 2s. podawania i 18s. postoju?
    Za dwa dni przetestuje 4s do 30s podobne ustawienia jakie masz ty...zobaczymy co z tego wyjdzie
    marta

  11. #1831

    Domyślnie

    Madere
    jesli czytałas ten watek od poczatku to wiesz ze z tymi piecami na ekogroszek to jak z sexem nie wolno sie spieszyć
    ja tez na poczatku dostawałem "białej gorączki" ale po kilkunastu dniach obserwcji z czego niektóre nawet 6-10godzin nawet do 2:30
    mam teraz
    5 podawanie
    25 przerwy
    dmuchawa uchylona na 2cm

    i dalej kombinuje z tym ze juz mniej
    Nigdy nie mów nigdy

  12. #1832

    Domyślnie

    hm...czy tak jak z sexem....to zalezy kto jaki lubi
    Wiele godzin spedziłam przy piecu jak również wstawanie w nocy co 2 godz bo mi się wylączał, ale ten problem mam z glowy.
    Przy tych ustawieniach masz więcej popiołu czy niewypalonego węgla?
    Co do przesłony mam uchylona minimalnie mniej niz centymetr- tak doradzili mi gosc z serwisu oczywiscie przy regulacji przesłony nalezy obserwować dym gdzy jest gęsty bardziej kopci to za duzo odsłoniete (za dużo powietrza)-taka wskazówke otrzymalam, ale ile w tym prawdy?
    Ciekawa jestem jakie masz spalanie węgla przy twoich ustawieniach
    Coś czuje że zanim zredukuje ilośc spalanego węgla i wypalanie na popól to szybciej się zima skończy
    A spalanie 25kg na dobę spędza mi sen z powiek przy dzisiejszych cenach groszku
    marta

  13. #1833

    Domyślnie

    z tym sexem to kwestia wieku
    mam tylko popiół z tym ze troszeczke takich niby spieków ale to popiół robi takie grudki
    ja nie mam mozliwości regulacji mocy dmuchawy, reguluje tylko odsłonieciem przesłony i u mnie 1cm to za mało z tego co czytałem to 2-3cm wiekszosci wypadkach jest optymalnie ale wiadomo kazdy piec jest inny kazda instalacja jest inna.
    ile pali teraz około 18kg/doba ale mam ustawioną temp 50C
    i tylko CO bez wody, nie mieszkam ale ogrzewam budynek

    na pewno groszek musi byc suchy! przy mokrym brał wiecej i ciezko ustawic piec
    jak kupiłem mokry to worki rozłozyłem w garazu i srubokretem porobiłem dziury i jakość sie polepszyła
    Nigdy nie mów nigdy

  14. #1834

    Domyślnie

    Az ci zazdroszczę takiego spalania. U mnie groszek kosztuje 880zł/t.... a przy tych ustawieniach które mam na miesiac idzie ponad tona.....masakra.
    Zastanawialam się jescze nad wentylatorem czyli przedmuchami może tu mam skopane ustawienia chociaż były ustawiane przez serwis a ja na tym specjalnie się nieznam. Za dwa dni kończy mi się opał w zbiorniku spróbuję go przestawic na podobne ustawienia ja ty masz może bedzie lepiej aż jestem ciekawa
    Oczywiście groszek staram się wsypywac suchy magazynuję w garażu gdzie jest ciepło
    marta

  15. #1835

    Domyślnie

    Cytat Napisał madere
    A spalanie 25kg na dobę spędza mi sen z powiek przy dzisiejszych cenach groszku
    Cytat Napisał madere
    Az ci zazdroszczę takiego spalania. U mnie groszek kosztuje 880zł/t.... a przy tych ustawieniach które mam na miesiac idzie ponad tona.....masakra.
    Koleżanko jak Ty liczysz to spalanie ? 25kg /doba * 31dni = 775kg. Do tony trochę brakuje, a do "ponad tony" tym bardziej

    Jaką powierzchnię ogrzewasz? Inwestuj w docieplenie to spali mniej. Chyba, ze masz ewidentnie skopane ustawienia.
    Co do klapki ja mam otwartą na maksa, kocioł przy ustawieniach 5/25 i histerezie 1C podciąga swoją temp o max. 3C. Dymem się nie przejmuję, sadzy na ściankach nie mam. Sposób w jaki się pali w podtrzymaniu zależy też od zmiennego ciągu kominowego i zabrudzeń kotła.

  16. #1836

    Domyślnie

    marta, jaki masz kocioł i co nim grzejesz i czy masz zawór drogowy?
    Podaj czym palisz, z jakiej kopalni węgiel, ile MJ?

    Podawanie 2, spalanie 18, to mogłabyś sobie złożyć gratulacje! 4/30 równie rewelacyjne. Warto spróbować. O jednym pamiętaj.Ustaw podawanie i go nie ruszaj! Zmieniaj tylko czas palenia i to po1-2sekund. Tak samo dmuchawę 1-2% obrotów, przy niedużej szczelinie na jej obudowie i jej też nie ruszaj!!

    Palenie miałem tylko w retorcie z ruchomym rusztem. W zwykłej retorcie będzie nieregularne spalanie i mogą być np. spieki i niedopały równocześnie, chociaż przy takich krótkich czasach jak powyżej, jest trochę tego ruchu w pionie retorty. Ale głowy nie dam, czy to wyeliminuje problem. U siebie nawet myślę o popychaczu krzyżowym, by skrócić czas przerwy miedzy obrotami.
    Między poszczególnymi ziarnami węgla różnica potencjału teoretycznie nie powinna przekraczać 3MJ. Jak jest naprawdę, tego nawet kopalnie nie wiedzą a np. zróżnicowanie w ścianie na Piaście jest chyba od 19MJ do 26MJ, o ile dobrze pamiętam z danych. W miale dochodzi jeszcze duże i zmienne zróżnicowanie ziaren w poszczególnej dawce i dochodzi kwestia blokad napowietrzania w palenisku. Nawet przy groszku jest pewien problem z miałem, który produkuje sam podajnik. Nawet nieźle słychać tę produkcję.
    U siebie zróżnicowałem termicznie palenisko, bo mogłem obniżyć tylną płytę deflektora i obrót przesuwa stamtąd partie, które miały wcześniejszą fazę rozpalenia a i tak zdarzają się ziarna koksu w popiele i chwile rosochatego płomienia, miedzy obrotami rusztu retorty.

    jeanpascale, Przymknięcie czopucha powoduje wyższą temperaturę wewnątrz pieca a tym samym spaliny które wychodzą , mają czas by nagrzać czopuch i rurę, bo ciąg jest zmniejszony.To w ramach rozsądnego przymknięcia masz same korzyści. załóż tam jakiś adapter i dmuchaj ciepłem do pieca. Będziesz miał jeszcze większa korzyść.

    Jaro, częściej odkręcaj tę klapkę pod spodem retorty. W podajniku po tygodniu będziesz miał namielone z powrotem. Tylko kanały powietrzne utrzymuj w czystości a będzie OK.

    http://picasaweb.google.pl/meandras/...y=kMwRmOSkLOk#

  17. #1837

    Domyślnie

    jak za duzo przymkne to jest kupa popiołu na GÓRNYM PALENISKU ale nad adapterem pomysle cos podobnego do Twojego z tym ze musze miec dostep do regulacji przysłony w moim wypadku nie ma innego sterowania dmuchawa
    Nigdy nie mów nigdy

  18. #1838

    Domyślnie

    dejfit
    Tak to jest jak kobieta liczy chyba się zamysliłam na temat tego że z tymi piecami jest jak z sexem...niewolno się spieszyć tak pisał jeanpascale oczywiscie potwierdzam masz rację
    Ogrzewam 170m uzytkowej, szczelne okna, ocieplenie 12 cm styropian, ocieplony dach. Histereza 2 C. Bardzo słaby dym idący z komina prawie go niewidac, za to w piecu kupę sadzy czyszczę piec wsypuje sadpal i mimo wszystko kupę sadzy po sadpalu jest
    Obecnie grzeję około 35m podłogówki ustawiona na 2,5 na termostacie w skali do 5. I jeden duży kaloryfer leciutko grzeje-na nim niemam termostatu. W domu 22 -23 C przy obecnej temp. na zewnątrz.
    mendras
    Cichewicz Futura Ekono 25
    Zawór czterodrozny ustawiony na 7 w skali do 10. Zbiornik CWU 120l. (trochę mały jak się okazuje). Palę groszkiem Eko Ret z Katowicki Holding Węglowy - 26kJ. Paliłam tez Retopalem ale wygladało to identycznie.
    Groszek niewypala mi się na popiół tylko w mniejszej części reszta to jakby spieki z groszku-grudy niedokońca wypalone myslę że to kwestia ustawień wentylatora, tylko na tym to się wogóle nie znam, ale podam ci moje ustawienia- sterownik RK-2006:
    Moc wentylatora 70 (serwis ustawił na 40) skala 50-100 skok o 10%
    Π 30 (niewiem co to bo niema w instrukcji a na sterowniku tak???)
    Πh 2 (tego tez niema w instrukcji na sterowniku się wyświetla)
    automatyczna regulacja obrotów - (jest kreska czyli 0) skala - lub 1
    czas przedmuchu - - (jest kreska czyli 0 i tu mi się wydaje że coś powinno by ustawione) skala 0-60 skok o 1s
    czas przerwy przedmuchów 1 skala 1-99 skok o 1min
    % czasu opóźnienia wyłaczenia wentylatora w podtrzymaniu 20 skala 0-500 skok o 10%
    I to tyle o wentylatorze.
    Tak mam ustawione parametry podawania i postoju
    czas powtarzania cyklu podajnika w trybie PRACA 20 skala 10-600s skok o 5s
    % czas podawania opału w trybie PRACA 14 skala 10-90 skok 1%
    czas pracy podajnika w podtrzymaniu 20 skala 5-240 skok o 1s
    czas postoju podajnika w podtrzymaniu 15 skala 5-250 skok 1min

    mendras
    Mam nadzieję że ty to rozgryziesz bo dla mnie to czarna magia, przyjżyj się dokładnie ustawieniom wentylatora bo mi się wydaje że tu cos jest skopane, choć ustawiał to serwis
    marta

  19. #1839

    Domyślnie

    Marta, trochę jakby poetyckie te twoje dane. Może przy piecu skupiaj się na piecu. Jest całkiem seksowny.. ach, chciałem powiedzieć, uchodzi za dobry w te klocki kotłowe, nie myl z kotłowaniem. Zejdźmy na ziemię.. cokolwiek pomyślisz, mam na myśli trzeźwe myślenie.

    Sadza to nie po Sadpalu, tylko po dymie. Spaliny bez sadzy są całkowicie niewidoczne nad kominem. Ale przerywana praca palnika, to zawsze będzie dym i sadza. Od jej ilości zależy, czy Sadpal sam da radę, czy musisz piec czyścić regularnie. Sadpal w każdej sytuacji obniża zawartość wody w dymie, czyli mówiąc ściślej pary wodnej, zwłaszcza zaś osądzającej się w sadzy na ściankach wymiennika. Radzę ci więc stosować (tylko bezpośrednio na żar palnika) niezależnie, czy to dostrzegasz, czy nie.

    Ten sterownik kotła, to dla lubiących szarady. Wydaje mi się, że wszystko jest OK., tylko zmniejszyłbym parametr 14 % podawania opału w trybie Praca ale wolno, po 1%. To wydłuży ci czas palenia między podawaniem węgla w cyklu 20sekund, jaki masz ustawiony. Możesz ewentualnie nieco wydłużyć czas całego cyklu (znów w sekundowych tylko skokach), jakby się okazało, że jest za małe palenisko. Tu możesz ewentualnie dodać jeszcze dmuchawy ale nie jestem pewien jak, bo jeśli wentylator nie jest ustawiony na automat a tak podajesz, to dlaczego na wyświetlaczu masz 70 a nie ilość ustawioną przez serwis.
    Pozostałych ustawień bym nie zmieniał. Węgiel nie ma równej urody, ale jest OK, byle był suchy.

    .. dodam jeszcze, bo u ciebie matematyka poetycka.. Twoje spalanie jest 1: 7,14285, czyli nie masz co zazdrościć, nikt tu takiego nie ma! Pamiętaj, że masz w domu 23 stopnie ciepła!


  20. #1840

    Domyślnie

    Cytat Napisał mendras

    .. dodam jeszcze, bo u ciebie matematyka poetycka.. Twoje spalanie jest 1: 7,14285, czyli nie masz co zazdrościć, nikt tu takiego nie ma! Pamiętaj, że masz w domu 23 stopnie ciepła!

    hahah ja mam 5/40..aż się dziwię.Od 3 tygodni natomiast stosuję Sadpal i faktycznzie..nie powiem że sadzy nie ma,ale bez stosowania po 2 tygodniach juz musiałam czyścić

Strona 92 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony