dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 89
  1. #1

    Domyślnie Czym wykończyć komin systenowy ponad dachem

    Mam pytanie o wykończenie komimu nad dachem.
    Fachowcy proponują obłożenie płytką klinkierową, lub gontem , lub specjalmymi płytkami którymi wykańcza się dachy .
    Czy możliwe jest np skończenie kominu na wysokości dachu a później murowanie na nim z klinkieru? (boję się że same płytki klinkierowe po jakimś czasie mogą odpadać.)

  2. #2

    Domyślnie Re: Czym wykończyć komin systenowy ponad dachem

    Cytat Napisał tomek_lodz
    Mam pytanie o wykończenie komimu nad dachem.
    Fachowcy proponują obłożenie płytką klinkierową, lub gontem , lub specjalmymi płytkami którymi wykańcza się dachy .
    Czy możliwe jest np skończenie kominu na wysokości dachu a później murowanie na nim z klinkieru? (boję się że same płytki klinkierowe po jakimś czasie mogą odpadać.)

    Witam, My wybralismy płytki klinkierowe. Czy odpadna nie wiem dopiero mamy je 2 miesiace. Ale opadanie zalezy wyłacznie od dobrego kleju/zaprawy klejacej. Trzeba podkreslic,że do płytek klinkierowych i do KOMINA.


    Pozdrawiam
    KasiaR


  3. #3

    Domyślnie

    Tez mam plytki, ale mowia, ze po paru latach beda odpadac.
    Mozna wymurowac caly komin systemowy z fundamentem ponizej polaci dachu (taka opaska) i na tym cegly klinkierowe powyzej polaci.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja też zastanawiam się nad sposobem wykończenia komina. Myślałem o obmurowaniu cegłami połówkowymi z klinkieru ale nie mogę nigdzie znaleźć pełnych połówek.
    Czy ktoś wie czy mozna gdzieś takie znaleźć? Czy też wszyscy używają całej cegły?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał darekm
    Ja też zastanawiam się nad sposobem wykończenia komina. Myślałem o obmurowaniu cegłami połówkowymi z klinkieru ale nie mogę nigdzie znaleźć pełnych połówek.
    Czy ktoś wie czy mozna gdzieś takie znaleźć? Czy też wszyscy używają całej cegły?


    Zobacz tu (ten producent ma cegły połówki:
    http://www.crh-klinkier.pl/cegly_wiosna_sahara.php?id=3


    Pozdrawiam
    KasiaR

  6. #6

    Domyślnie

    Otynkuj na siatce stalowej, odczekaj i klej płytki.
    Jeśli nie można dostac połówek klinkieru, można dać cegły do kamieniarza, on podocina.

  7. #7

    Domyślnie Re: Czym wykończyć komin systenowy ponad dachem

    Cytat Napisał tomek_lodz
    Mam pytanie o wykończenie komimu nad dachem.
    Fachowcy proponują obłożenie płytką klinkierową, lub gontem :( , lub specjalmymi płytkami którymi wykańcza się dachy :-? .
    Czy możliwe jest np skończenie kominu na wysokości dachu a później murowanie na nim z klinkieru? (boję się że same płytki klinkierowe po jakimś czasie mogą odpadać.)
    Też obłożyłem płytkami dopiero co - jak będzie zobaczymy

  8. #8

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie co do kom. sys. i opaski (fundamentu) dla dalszego murowania klinkierem. czy na fundamencie można budować z polówek cegieł klinkierowych czy trzeba z całych (komin będzie monstrualny) i jak ze sztywnością takiego komina.

  9. #9

    Domyślnie

    A ja z kolei mam 2 duze kominy zbudowane z cegiel klinkierowych (grafit) i wykonane sa tak paskudnie (kolejna robota, ktorej nie moglem samemu dopilnowac), ze zamierzam obłożyć czymś te kominy w niedługiej przyszłości, bo porazaja wzrok. Blacha ani siding nie wchodza w gre z przyczyn estetycznych - po prostu nie podobaja mi sie te rozwiazania na kominach. Mysle albo o plytkach klinkierowych albo o jakichs innych plytkach - najchetniej plytach modulowych, imitujacych kawalek muru wykonanego z cegly lub kamienia. Slyszal ktos o tego typu plytach (cos takiego, jak oferuja markety budowlane, ale o b. niskiej nasiakliwosci - aby spelnialo swoja role na kominie)? Najwiekszy jednak problem tkwi w przyczepnosci - potrzebuje zaprawe lub klej, ktory bedzie mial bardzo dobra przyczepnosc do szkliwa cegiel klinkierowych na kominach i utrzyma na nich plytki. Mozecie wypowiedziec sie w tym temacie?

  10. #10

    Domyślnie

    Komin to tylko komin.Ja obloze tynkiem w kolorze elewacji

  11. #11

    Domyślnie

    No niby tak, ale - ladnie wykonane, stanowia zwienczenie domu natomiast sknocone - eh, co tu duzo mowic... O tynku tez razcej nie mysle (na calej elewacji mam tynk akrylowy, ale kominy chcialbym oblozyc czyms innym).

  12. #12

    Domyślnie Re: Czym wykończyć komin systenowy ponad dachem

    Cytat Napisał mack
    Cytat Napisał tomek_lodz
    Mam pytanie o wykończenie komimu nad dachem.
    Fachowcy proponują obłożenie płytką klinkierową, lub gontem :( , lub specjalmymi płytkami którymi wykańcza się dachy :-? .
    Czy możliwe jest np skończenie kominu na wysokości dachu a później murowanie na nim z klinkieru? (boję się że same płytki klinkierowe po jakimś czasie mogą odpadać.)
    Też obłożyłem płytkami dopiero co - jak będzie zobaczymy

    Po pierwszej (i to jakiej zimie) komin (nie pracował przez zimę)obłożony płytkami klinkierowymi OK

  13. #13

    Domyślnie

    klej + siatka + farba do betonu i jest super

  14. #14

    Domyślnie

    maszket - masz na mysli te moja nieszczesliwa wersje, z okladaniem kominow wykonanych z klinkieru?

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Mamy obłożony płytkami od 2004 roku. Jak na razie jest OK. Ważny jest klej i fuga - tu nie warto oszczędzać. Przed położeniem płytek komin mieliśmy obrzucony szprycą cementową zwiększającą przyczepność.
    Jeśli nie chcesz wykonywać płytek to masz możliwość obmurowania komina klinkierem (najlepiej połóki, ale na upartego i całe - tylko po co?). Tu są dwa praktykowane warianty:
    1. Wykonujesz płytę przed przejściem komina przez dach na płycie stawiasz dalsze elementy komina i na wystającej krawędzi idzie klinkier (sposób polecany przez producentów sysemów)
    2. Na ostatniej kondygnacji od podłogi obmurowujesz komin cegłą lub cienkimi bloczkami BK i na nich przed przejściem przez dach ciągniesz z klinkieru.

    Można też zostawić komin tylko otynkowany albo zastosować specjalne gotowe moduły nakłądane na komin. Ładnie też wygląda obłożony łupkiem ale to przedraża znacznie...

    Ogólnie temat był wielokrotnie wałkowany w roku 2005 i 2004 więc chyba warto poszukać i poczytać.

    pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    tomek_2 nie mam na myśli twoich kominów tylko odpowiedziałem na pytanie zadane przez tomek_lodz o wykończenie komina nad dachem.
    tomek_2 aż tak strasznie porażają wzrok ?

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Mamy obłożony płytkami od 2004 roku. Jak na razie jest OK. Ważny jest klej i fuga - tu nie warto oszczędzać. Przed położeniem płytek komin mieliśmy obrzucony szprycą cementową zwiększającą przyczepność.
    Jeśli nie chcesz wykonywać płytek to masz możliwość obmurowania komina klinkierem (najlepiej połóki, ale na upartego i całe - tylko po co?). Tu są dwa praktykowane warianty:
    1. Wykonujesz płytę przed przejściem komina przez dach na płycie stawiasz dalsze elementy komina i na wystającej krawędzi idzie klinkier (sposób polecany przez producentów sysemów)
    2. Na ostatniej kondygnacji od podłogi obmurowujesz komin cegłą lub cienkimi bloczkami BK i na nich przed przejściem przez dach ciągniesz z klinkieru.

    Można też zostawić komin tylko otynkowany albo zastosować specjalne gotowe moduły nakłądane na komin. Ładnie też wygląda obłożony łupkiem ale to przedraża znacznie...

    Ogólnie temat był wielokrotnie wałkowany w roku 2005 i 2004 więc chyba warto poszukać i poczytać.

    pozdrawiam
    rafałek - Dzieki za odzew ale - bez obrazy, chyba nie przeczytales mojego watku uwaznie. Glownym problemem, jaki mam jest fakt, ze kominy sa JUZ WYMUROWANE Z CEGLY KLINKIEROWEJ, ktorej szkliwo ma chyba niespecjalna przyczepnosc do wiekszosci zapraw klejowych stosowanych do plytek klinkierowych. A nie mam nic przeciwko plytkom klinkierowym ew. plytom modulowym - jak pisalem, wlasnie te rozwiazania mnie interesuja, ale jak to przykleic na klinkier, zeby sie trzymalo?

    maszket - Niestety, tak. W tym wypadku nie chodzi o dobor zlego koloru, bo "zonie sie podobal, a mnie nie" (ktos opisywal podobny przypadek) a o wszelakie odstepstwa od sztuki budowania z klinkieru. Cegly sa polozone fatalnie: krzywo, przerozne grubosci fug, czesc cegiel byla polamana na mniejsze kawalki, zeby zmiescic na okreslonej dlugosci komina, niektore zupelnie sie nie licuja z plaszczyzna, a wszystki sa pomazane jakims czernidlem (podobno - jak sie potem dowiedzialem - olej od pily lancuchowej, ktorym murarze czyscili pobrudzone wczesniej zaprawa cegly). Zaprawa do fugowania do zwykly cement potem dopiero potraktowany antracytowa fuga do klinkieru Sopro. Wyglada to zajebiscie tragicznie i zdecydowalem sie na zatrudnienie wykonawcy do oblozenia tych kominow. Chodzi mi tylko o skuteczna technologie, zeby plytki nie odpadaly po pierwszej zimie. A slyszal ktos o oblozeniu kominow plyta OSB i klejeniu okladzin dopiero do niej? Moze cos takiego mialoby sens?

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_2
    rafałek - Dzieki za odzew ale - bez obrazy, chyba nie przeczytales mojego watku uwaznie.
    Ustosunkowałem się do autora wątku i do głównego tematu czyli komina systemowego. Twojej wypowiedzi daktycznie nie czytałęm. Jednak co do Twojego problemu... Myślę, że trzeba znaleźć odpowiedni klej. Skoro są kleje do keljenia płytek na starych płytkach to i powienno się czymś takim dokleić nowe płytki do komina klinkierowego.

    A może prostszym rozwiązaniem choć pewnie kosztowniejszym byłoby wykonanie częście nad powierzchnią dachu od nowa?

    Pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    A może prostszym rozwiązaniem choć pewnie kosztowniejszym byłoby wykonanie częście nad powierzchnią dachu od nowa?
    O tym tez myslalem, ale - poza sporymi kosztami rozbiorki, nowego materialu i murowania od nowa - boje sie strat zwiazanych z pobrudzeniem ew. porysowaniem blachodachowki. Nie wierze - po wczesniejszych doswiadczeniach budowlanych - ze wykonawca mi to dobrze zabezpieczy. Boje sie po prostu ryzykowac. Choc wiem, ze byloby to najlepsze wyjscie.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar -iva-
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Z kominami mieliśmy nie lada problem . W chałupie były dwa . Oba 14 na 14 cm - w żaden sposób nie można było ich wykorzystać do kominka . A kominek w domu musi być !!!
    Nie pozostało nam nic innego jak kupić i postawić komin systemowy . Po długich wahaniach zdecydowaliśmy się na IBF - z drobną "modernizacją" pomysłu mojej drugiej - technicznie uzdolnionej połówki
    Chcieliśmy , żeby wszystkie kominy wyglądały tak samo - dwa istniejace które zostały ( jeden do gazu a drugi do podwójnej wentylacji ) powyżej dachu przemurowane z cegły klinkierowej - ale co zrobić z systemowym ? Obłożenie go płytkami klinkierowymi to efekt na dwa - góra 3 lata . Później najczęściej płytki odpadają i trzeba poprawiać .
    No i zarówno kolor jak i faktura nie jest identyczna ....
    Więc - poniżej przedstawiam patent mojego szczęścia :



    komin nad dachem wymurowany jest tak jak pozostałe - z cegły klinkierowej i oczywiście z kształtkami i wełną mineralna wewnątrz - zgodnie z założeniem całego systemu - za to nie rózni się od pozostałych )

    Dodam tylko , że komin już drugi sezon sprawdza się znakomicie.

    Pozdrawiam

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony