dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie

    dom jest drewniany (120 mkw) ale leciwy i właśnie się zastanawiam czy go rozbierać, czy remontować.
    Najgorzej jest pod oknem od zachodu (podobno była tam winorośl)i pod drugim (tam poprzedni właściciel składował sobie drobne drewno na opał i chyba zgniło). Poza tym jest ok. Więźba też jest w porządku (chyba?!). Na wiosne chciałem zacząć coś robić.
    Czy potrzebuje porady architekta lub projektanata(żadnej dokumentacji pewnie nie znajdę)? Na początku myślałem, że dam sobie radę sam, ale zaczynam mieć wątpliwości.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Zalezy co chcesz zrobic (jaki zakres prac) ale ktos powinien ocenic Twoj stan techniczny i ew. zakres prac budowlanych.

  3. #3

    Domyślnie

    bejgus weź projektanta, bo dobry projektant to zawsze = dobra rada.
    Bo co będzie jeśli źle ocenisz stan. Koszty X 2
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Marek200

    Dzięki za radę, właśnie chcę umówić się z architektem no i z cieślą, żeby ocenił stan domu.
    Może się okaże że trzeba będzie dać sobie spokój. I że nic z chałupki nie będzie, ale jestem optymistą, jak dom stał tyle lat to jeszcze trochę postoi.
    Najwyżej będzie służył do wypadów sezonowych.
    A architekta i tak chciałem wołać, żeby mniej więcej powiedział co gdzie i jak mogę zrobić.
    Nie wiem tylko kto mi może jeszcze być potrzebny do wytyczenia trasy przyłączy (prąd, woda ze studni itp) chyba geodeta ten co mi mapkę rysował, bo on to musi nanieść na plan?

    Pozdrawiam.

    Bejgus

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    janio

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Posty
    9

    Domyślnie

    Bejgus
    przed rozpoczęciem remontu sprawdź w gminie, czy innym urzędzie, czy aby chałupa nie jest zabytkowa. Mój teść remontował dom po swoich rodzicach i okazało się, że nawet zwykłe wiejskie drewniane domy, ale starsze niż 50 lat podpadają już pod konserwatora zabytków. Wtedy wszystkie ruchy trzeba z nim uzgadniać.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Nie koniecznie musi byz zabytkowa, wystarczy ze lezy w strefie ochrony konserwatorskiej czy krajobrazowej jakiegos terenu lub obiektu.

  7. #7

    Domyślnie

    Pitbull i Janio.

    Witam.
    Aleście mnie wystraszyli z tymi zabytkami. Moja chałupka jest powojenna z tego co wiem, a to czy leży w terenie ochronnym to mnie nie interesuje. Nic się nie będę dowiadywał, bo przeważnie wtedy się kłopoty zaczynają. Cichutko se wyremontuje i bede mieszkał. Może nikt nie doniesie.


    Ale dzięki za informacje.

    Pozdrawiam.

    Bejgus

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Wszystsko wyjdzie w "praniu". Powodzenia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony