dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Zrobiłem nowe zdjęcia mojego niby cisa.
    Może te pomogą w lepszej identyfikacji rośliny. Czy to jest w ogóle cis, a jeżeli tak to może ktoś wie jaka jest jego nazwa?
    Dzięki za uwagi.




  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    Zrobiłem nowe zdjęcia mojego niby cisa.
    Może te pomogą w lepszej identyfikacji rośliny. Czy to jest w ogóle cis, a jeżeli tak to może ktoś wie jaka jest jego nazwa?
    Dzięki za uwagi.



    Ano cis
    chyba odm. 'Hicksii' choć te dolne gałązki wyjatkowo gęsto ułożone

  3. #23

    Domyślnie

    Potwierdzam moje wczesniejsze wskazanie na cis (Taxus).
    Na podstawie fragmentów rośliny na zdjęciach nie probuję nawet okreslić odmiany tego cisa.
    Z pewnością łatwiej byłoby mi wymienić kilka odmian cisa, ktorą ten na zdjeciu nie jest .

    Pozdrawiam

    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  4. #24

    Domyślnie

    Dzięki za zainteresowanie
    Dzięki, pinus.
    Prawdę mówiąc na Twoją ocenę najbardziej liczyłem (z uwagi na Twój zawód). Wiem że nie jest łatwo ustalić ze zdjęcia jaki dokładnie jest to rodzaj cisa.
    Kupiłem dwa takie egzemplarze w pewnej szkółce i sprzedawca twierdził że sam je nabył z opisem cis, ale stwierdził, że raczej cis to nie jest, a co dokładnie zapomniał. Roślinki (te i inne) kopane były w mojej obecności z gruntu, a dane o nich miał gdzieś w domu, więc nie mógł mi pomóc, a przyznam, że tyle czasu się zeszło, że nie chciał mi się jechać z nim aby to dokładnie ustalić.

  5. #25

    Domyślnie

    Kupiłem dwa takie egzemplarze w pewnej szkółce i sprzedawca twierdził że sam je nabył z opisem cis, ale stwierdził, że raczej cis to nie jest, a co dokładnie zapomniał
    Pewnie taki to był szkółkarz i sprzedawca

    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony