dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: JAKI DOM BUDUJESZ,BĄDŹ MASZ ZAMIAR BUDOWAĆ?

Głosujących
85. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • parterowy

    24 28,24%
  • z poddaszem uzytkowym

    54 63,53%
  • piętrowy

    7 8,24%
Strona 50 z 51
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 1004
  1. #981
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał leivy Zobacz post
    Poniewaz powierzchnia uzytkowa to 125m2 do tego kotlownia 6m2 i garaz 36m2. Powierzchnia calkowita to ok 170m2 a zabudowy wynosi 230m2
    Za to przy użytkowym poddaszu dochodzą schody i skosy. Dach przy użytkowym poddaszu jest niewiele mniejszy, niż przy nieużytkowym ze względu na dużo większy kąt nachylenia a do tego brak możliwości popodpierania więźby słupami powoduje konieczność użycia drewna wyższej klasy i/lub grubszego. "Przerzucenie" powierzchni użytkowej na poddasze wcale nie zmniejsza tak znacząco powierzchni zabudowy ze względu na skosy które odpowiednio się przelicza do PU. A co za tym idzie też wykończenie jest większe, bo 1m2 PU na poddaszu, to więcej podłóg i ścian, niż na parterze.
    Co do kosztów, to przy użytkowym poddaszu kosztują też schody, mocny strop nad parterem, rozbudowanie instalacji - więcej, niż dłuższe ławy.

    Budowanie "w górę" wcale nie jest tańsze co do zasady (zależy jeszcze od konkretnych rozwiązań). Ma sens IMO tylko tam, gdzie mamy bardzo małą powierzchnię zabudowy do dyspozycji i nie da się wycisnąć z tego wszystkiego na jednej kondygnacji.

  2. #982
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    leivy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Proboszczewice
    Kod pocztowy
    09-412
    Posty
    7

    Domyślnie

    Warunki zabudowy ograniczaja mnie jedynie co do kata nachylenia dachu poniewaz przewiduja min kat 30st. Tak wiec prawdopodobnie bedzie to parter. Niestety wiekszosc tego typu domow ktore mnie interesuja posiada kat nachylenia dachu 25st wiec trzeba bedzie ingerowac w projekt

  3. #983

    Domyślnie

    Cytat Napisał leivy Zobacz post
    Warunki zabudowy ograniczaja mnie jedynie co do kata nachylenia dachu poniewaz przewiduja min kat 30st. Tak wiec prawdopodobnie bedzie to parter. Niestety wiekszosc tego typu domow ktore mnie interesuja posiada kat nachylenia dachu 25st wiec trzeba bedzie ingerowac w projekt
    Znajdź taki projekt, który wymiarami zewnętrznymi spełnia Twoje oczekiwana i ma te 30 stopni, resztę w środku sobie przeorganizujesz podczas budowy
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  4. #984
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    leivy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Proboszczewice
    Kod pocztowy
    09-412
    Posty
    7

    Domyślnie

    Powiedzcie prosze majac doswiadczenie w budowie swoich domow jaki moze byc koszt budowy domu parterowego 116m2 + 33m2 garazu pow zabudowy ok 220m2. Chodzi tylko o koszt materialow. Jaka cena fundamentow i stanu surowego zamknietego?

  5. #985
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    stawka GUS za stan deweloperski to 2500 zł/m2
    Robocizna to średnio 1/3 tej kwoty.

  6. #986
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ala2233 Zobacz post
    Witam, zamierzamy z mężem wybudować dom, jednak jakoś trudno nam dojść do porozumienia)
    Łączę z istniejącym tematem.


    Nie po to człowiek wychodzi z bloków, gdzie są klatki schodowe, by we własnym domu znów biegać po schodach.
    Chyba, że działka mała i parterówka nie wejdzie.

    Wybrany przez ciebie projekt ma tylko jedną łazienkę, co przy rodzinie 2+2 jest za mało.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 20-03-2017 o 10:11

  7. #987

    Domyślnie

    Cytat Napisał ala2233 Zobacz post
    Witam, zamierzamy z mężem wybudować dom, jednak jakoś trudno nam dojść do porozumienia w kwestii wyboru projektu. Pomijając fakt że na rynku jest ogromny wybór projektów utknęliśmy już na samym początku Ja chciałabym nieduży, parterowy domek. Wybrałam już nawet jeden o symbolu EB4-30. Natomiast mąż myśli o takim z użytkowym poddaszem. Jakie są Wasze doświadczenia? Użytkowników parterówek i domków z użytkowym poddaszem. Z góry dziękuję za Wasze opinie
    Mój dom wg projektu jak w stopce, bez zmian. Domy z poddaszem o ile bardzo ładne o tyle chyba najdroższe. Też mieliśmy z żoną podobny dylemat. Po długich przemyśleniach doszliśmy do wniosku, że skoro już z dachem kopertowy to z użytkowym poddasze, bo przy kącie nachylenia rzędu 25-30 stopni ciężko było by zaadaptować w przyszłości górę. Na typową parterówkę też działka musi być odpowiedniej wielkości. Przy domu bez użytkowego poddasza izolujemy konkretnie strop i po zawodach. Przy takim jak mój to już spore wydatki: okna dachowe (u mnie 9 szt, z dwóch zrezygnowałem ze względu na zabudowę szaf), zabudowa i ocieplenie całego poddasza a to duże pieniądze. Podobają mi się parterówki ale myśl o dużym i niewykorzystanym strychu/poddaszu napawa ,nie lekkim żalem z marnotrawstwa powierzchni.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  8. #988
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dlatego robić parterówkę z płaskim dachem

  9. #989

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    dlatego robić parterówkę z płaskim dachem
    Elfir, uwierz mi, że teraz wybudował bym właśnie taki z płaskim dachem bo są naprawdę ekstra. No ale plan zabudowy, ech. Chyba najmniej rujnujące finansowo domy.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  10. #990
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    klasyka projektowa - pokoje dzieci ciemne zimą, przy standardowym ustawieniu domu.
    Na dodatek brak izolacji cieplnej między garażem a częscia ogrzewana domu.

  11. #991
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja uprzedzę - moje opinie polegają wyłącznie na wyszukiwaniu wad.
    Zalet nie muszę, bo w końcu o zaletach jesteś przekonana ty
    Do ciebie należy jednak decyzja, czy te wymienione wady są dla ciebie istotne czy nie.
    Jak komuś, kto nie liczy każdej złotówki opiszę, że garaż nie ma izolacji, to może tę wadę pominąć, bo to czy rocznie zapłaci 3 tyś za ogrzewanie czy 3,5 tyś, nie robi mu różnicy.

    ***
    W tym drugim projekcie nie ma garażu.
    Ma natomiast kotłownię pod paliwo stałe, sadząc z rozmiarów, czego nie miał poprzedni projekt.
    Może jednak określ swoje potrzeby i budżet?

  12. #992
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    klasyka projektowa
    ... jaka klasyka ? to gotowiec, jak większość mogą być rysowane " kijem na wodzie " a ściany mogą być z dykty !
    jako znawca roślin, czy czasem nie za poważnie podchodzisz do tych gotowców ?
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  13. #993
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    " PARTEROWY, Z PODDASZEM CZY PIĘTROWY? - dyskusja, opinie "
    o czym tu dyskutować ? Plany Miejscowe narzucają taki, czy inny typ zabudowy, rodzaj dachu, itd
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  14. #994
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    " PARTEROWY, Z PODDASZEM CZY PIĘTROWY? - dyskusja, opinie "
    o czym tu dyskutować ? Plany Miejscowe narzucają taki, czy inny typ zabudowy, rodzaj dachu, itd
    Ja miałem wybór, czy parterowy, czy z poddaszem użytkowym. To taki ewenement?

  15. #995
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ja miałem wybór, czy parterowy, czy z poddaszem użytkowym. To taki ewenement?
    O płaskie dachy może być trudno WZ pozwoliła mi na parterówkę ale płaskiego dachu ani konta nachylenia nie dało się przeskoczyć.

  16. #996
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ja miałem wybór, czy parterowy, czy z poddaszem użytkowym. To taki ewenement?
    dla takiego wyboru jw - nie jest to ewenement ale dom "PIĘTROWY" ( jak w temacie ) nie wszędzie da się tak po prostu zrealizować, tj. realizacja projektu / obiektu z Piętrem o pełnej wysokości i zadaszonego dachem spadowym lub płaskim. Wszystko zależy od zapisów w Planach Miejscowych gdzie ograniczeniem może być np. wysokość budynku, max. wysokość kalenicy, nieprzekraczalna wysokość oparcia połaci dachu na ścianach, itp
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  17. #997
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    z drugiej strony mając ochotę wybudować konkretny typ domu można szukać działek z odpowiednim MPZP lub sąsiedztwem dającym interesujące nas WZ.

    Do gotowców podchodzę poważnie bo to pewnie jakieś 80% rynku projektów domów jednorodzinnych. A że baaardzo dużo projektów gotowych, jako najbardziej reprezentacyjną, największą, najlepiej doświetloną, wychodzącą na ogród sypialnię robi małżeńską, spychając dzieci po ciemnych kątach, to napisałam "klasyka".
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 16-05-2017 o 21:18

  18. #998
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Do 200 tyś - poszukaj mieszkania w bloku.
    Ta kwota jest naprawdę niska. Trzeba byłoby zbudować wszystko samemu, bez ekip. I wybrać bardzo mały, tani domek: gdzieś po 80 m2 powierzchni, bez garażu i na pewno nie na paliwo stałe (bo kotłownia zajmie 30% pow. domu i będzie to najdroższy system grzewczy).

    Żaden z projektów, które wybrałaś nie zbudujesz za 200 tyś.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 20-05-2017 o 12:41

  19. #999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Do 200 tyś - poszukaj mieszkania w bloku.
    Ta kwota jest naprawdę niska. Trzeba byłoby zbudować wszystko samemu, bez ekip. I wybrać bardzo mały, tani domek: gdzieś po 80 m2 powierzchni, bez garażu i na pewno nie na paliwo stałe (bo kotłownia zajmie 30% pow. domu i będzie to najdroższy system grzewczy).

    Żaden z projektów, które wybrałaś nie zbudujesz za 200 tyś.
    Kotłownia na paliwo stałe zajmie 30% powierzchni domu? W tym konkretnym przypadku to 24 m2. Bez przesady.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  20. #1000

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Kotłownia na paliwo stałe zajmie 30% powierzchni domu? W tym konkretnym przypadku to 24 m2. Bez przesady.
    Przy założeniu iż mamy się zmieścić w budżecie i maxymalnie uzyskamy 80 M2 to te 24 metry to dokładnie 34% tej powierzchni. Przy tak małym budżecie to tylko tanie elektryczne - kable w wylewce lub konwektory. Ogrzewanie centralne przy takiej powierzchni jest bez sensu.

Strona 50 z 51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony