dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DZINN

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Posty
    9

    Domyślnie

    Nie mam pomysłu na balustradę na tarasie jest on duży zacieniony i na wysokości 5m
    Nie podobaja mi się betonowe tregielki ani sztachety ala płot mama 5 słupów zbudowanych z tzw KLOCKÓW lego " żółtych mają po2,5m wysokości może ktoś ma jakiś pomysł
    osobiście najbardziej podoba mi sie rozwiązanie z szerokimi 2 calowymi 3 lub 4 deskami ułożoinymi w poziomie ale nie wiem czy to dobry pomysł
    Dom jest w stanie surowym więc puki co można swobodnie myśleć nie ma specjalnych ograniczeń.\
    Ratujcie.

  2. #2

    Domyślnie

    Hej DZINN pozdrawiam
    Chciałabym Ci narysować balustradkę ale nie idzie
    drewnianą "|x|" to co w "" to widok balustradki z poprzecznie złożonymi drewnianymi poprzeczkami.
    Ja u siebie będę taką robić.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Deski poziome wyglądają OK pod warunkiem, że są szerokie a przerwy małe. Desek powinno być 3 góra 4. Mogą nie być w pionie tylko pod kątem 30% (widziałem niezły płot z takimi) i najlepiej jak mają intensywny brązo-bordowy kolor. 90% balustrad z poziomymi deskami jest do ... Inna sprawa, że to kwestia gustu. Przyglądałem się, bo też takie chciałem zrobić, ale to co widziałem (z wyjątkiem kilku wyjątków) nie nastraja optymistycznie.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja tez mam kłopot z balustrada, ale innego rodzaju.
    Mam do zrobienia balustrade na drugim pietrze starej willi. Sasiad pode mna ma poziome rurki, a sasiad nade mna ma pionowe pręty. Do kogo "nawišzać" z wygladem balustrady, zeby nie było głupio? A moze zrobic nowoczesna - taka jaka mnie sie podoba- stal i szkło?
    Mówie Wam, remontowanie takiej starej hybrydy to nie lada wyzwanie!

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DZINN

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzięki za zainteresowanie
    Ja sam osobiście także uważam że 90 % takich poziomych jest do du ...
    ale widziałem jedną taka deski śwerkowe szerokie na 23 cm( tylko to był płot i miał podmórówkę) wąskie odstępy po ok 10-15 cm deski 2 calowe i to mi sie podobało take na x to jak dla mnie zbyt prześwitujące i sąsiedztwo może nieopatrznie zauważyć mnie podczas spożywania (np)Chromy nie wiem bo nie widziałem nigdzie ale jakby to zrobił z jakąś kolorową wstawką i było by to stabilne to czego nie
    A jake drzewo polecacie ?
    może macie jakieś adresy www
    bo ja znalazłem klika ale albo zbyt góralske albo wewnętrzne rzeczy
    pozdrawiam DZINN

  6. #6

    Domyślnie

    Moim zdaniem balustrada z poziomych desek jest niebezpieczna (dla dzieci) łatwo się po takiej wspiąć.

    Zastanawiam się jakie są koszty wykonania drewnianej balustrady, może ktoś ma jakieś aktualne rozeznanie?

  7. #7

    Domyślnie

    Czy wszystkim balustrady przyniósł św.Mikołaj i tylko ja musze płacić [/list]

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    u nas będą balustrady drewniane - takie jak u ememesa

  9. #9

    Domyślnie

    A balustrada kuta stalowa? Bardzo ładnie wygląda, a mozna wybrać taki kształt, że powiększy ci taras

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    YZ426

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam. Czy ktoś może polecić firmę która by wykonała balustradę szkło+ stal nierdzewna.

  11. #11

    Domyślnie

    co do balustrady kutej, właśnie dwa tygodnie temu taka u nas montowali, nie wyszło nawet tak drogo, a jak dla mnie jest to chyba najlepsze rozwiązanie.

  12. #12

    Domyślnie

    jak poprawnie zamontować balustradę na tarasie nad wykuszem aby uniknąć mostków termicznych i dziurawienia hydroizolacji.

    Mocowanie do czoła - mostki termiczne
    Mocowanie od spodu - nie można - taras na wykuszu
    Mocowanie od wierzchu - dziurawienie hydroizolacji

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał mack
    jak poprawnie zamontować balustradę na tarasie nad wykuszem aby uniknąć mostków termicznych i dziurawienia hydroizolacji.

    Mocowanie do czoła - mostki termiczne
    Mocowanie od spodu - nie można - taras na wykuszu
    Mocowanie od wierzchu - dziurawienie hydroizolacji
    Odświeżam, bo też interesuje mnie ten problem.
    Jak rozwiązaliście to u siebie?

    Poza tym poszukuję namiarów na sprawdzonych wykonawców kutych balustrad.

  14. #14

    Domyślnie

    mnie też to żywo interesuje, bo ocieplajš mi dom, a podpobno trzeba balustrady zakładać razem

  15. #15

    Domyślnie

    Mack ja montowałam właśnie miesiąc temu kute balustary , no i zmartwię Cię , 3 boki ok zamontowałam mocując je z boku tarasu ( są przyspawane do wcześniej wmurowanych metalowych rur) ale jedno skrzydło ponad 9 metrowe musiałam zamocować w płycie tarasu (z wierzchu) i świadomie zdecydowałam sie nie przebicie w 5 miejcach chyba izolacji .
    Mówi sie trudno zaizoluje to folią w płynie albo papą ale 9 metrowe przęsło ze stali wg mnie niestety nie powinno wisieć na ścianie.
    Rozmawiałam ze znajomymi inż. pomysłów było troche dom juz stał więc musiałam sie głowić żeby coś wymyślić. Wybraliśmy tą opcje właśnie.
    Z moich obserwacji po montażu mogę powiedzieć jedno, dobrze zrobiłam, balustrada jest bardzo stabilna nie drgnie nawet można po niej skakać i bujać sie a ona nic ani drgnie. Problem z 5 miejcami wykutymi pod nogi balustrady wydaje sie małym w porównaniu z kolebiącą sie masą stali obrywającą ścianę .
    Wszystkim miłośnikom drewnianych balustrad powiem tylko co ja przeszłam, ponieważ dom mam juz wiele lat w tym roku zlikwidowałam z wielką ulgą drewniane balustrady. Miałam sredecznie dość latania z impregnatem i malowania tych setek metrów drewnianych zakamarków .
    Co 2 lata wymiana jakiś belek , co dwa lata malowanie.
    Jak sie ma balkony i taras, wychodzą straszne ilości do malowania a niestety drewno szczególnie na zewnątrz musi być regularnie zabezpieczane czy sie to komuś podoba czy nie. Ja po paru sezonach miałam dość postawiłam na własny projekt znalazłam cudownego ślusarza i jestem bardzo zadowolona ze stali

  16. #16

    Domyślnie

    Ja bym zrobił te deski mnie sie to bardzo podoba i na moim balkonie bedzie tak samo deski.
    fugo

  17. #17

    Domyślnie

    hehe rób rób ale prosze mnie przeprosić osobiście za jakieś hmm 4 latka ok ?))

  18. #18

    Domyślnie

    musiałam zamocować w płycie tarasu (z wierzchu)
    Czasami można zamocować od czoła lub od spodu tarasu (balkonu).
    pzdrw

  19. #19

    Domyślnie

    Jak już pisałam wcześniej owszem można zamocować z czoła ale nie 9 metrowe skrzydło o takiej wadze, napewno nie było tak w moim przypadku .
    Została oceniona jakoś i wytrzymałość ściany , pojedyńczy blok z siporeksu i w efekcie trzy ok. 3 metrowe odcinki zostały zamocowane bocznie czyli jak piszecie < z czoła > a najdłuższy 9 metrowy został wmurowany w taras w 5 miejsach.
    Żeby coś gdzieś zamontować i radzić myślę ,że fachowiec musi to zobaczyć ale ja wiem już jedno jeśli to ma być balustrada kuta to będzie to spore obciążenie. Weź to pod uwage.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony