dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie Okna dwuskrzydłowe czy jednoskrzydłowe

    Mam taki oto dylemat:
    czy okna o wymiarach 1160 x 1435 powinno być dwuskrzydłowe, czy można sobie poradzić z jednoskrzydłowym.

    Chodzi mi o praktyczne doświadczenia z funkcjonowaniem w miarę dużych okien jednoskrzydłowych. Takie mi się bardziej podobają ale czy to da się używać i czy nie wpływa to na ich jakość po kilku latach.

  2. #2

    Domyślnie

    Jestem fanem dużych przeszkleń.
    U siebie mamy okna jadnoskrzydłowe o wymiarach nawet 150x150.
    Przyznaję, ze jest jakiś tam kłopot z otwieraniem, bo zajmuja dużo pokoju. ale przecież rzadko sie otwiera na oścież (chyba,że do mycia). Przy opcji uchylnego otwierania świeżego powietrza jest dość. Mam też okna m.in. okna 120x150 i tych w ogóle nie wyobrazam sobie podzielonych- jak wąskie wyszłyby szyby (po odjęciu ramy, słupka zostanie po ok 50cm szkła - toż to szpara nie okno). Okno jednoskrzydłowe zawsze daje wieksze wrażenie przestrzenności niż podzielone.
    Na pewno dwudzielne są wygodniejsze, ale osobiście wolę spojrzeć na ogród bez słupka dzielącego "kadr".
    Są jeszcze inne aspekty - ekonomiczne: dwudzielne są droższe, bo dwa szkrzydla, dwa komplety okuć; ponadto dwie rolety wewnętrzne są droższe niz jedna duża itd

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli 1160 to szerokość, bez obaw możesz zrobić jednoskrzydłowe.
    Jednak przed podjęciem decyzji skontaktuj się z producentem - on będzie wiedział najlepiej - w końcu to jego technologia. Ja dla przykładu największe okno jednoskrzydłowe mam o wymiarach 1200 x 1700h i nie ma z nim problemów już drugi rok. Jest to okno drewniane.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam u siebie jedno- i dwuskrzydłowe. Też jestem zwolenniczką dużych tafli, ale z przykrością muszę stwierdzić, że są one mniej praktyczne jeśli chodzi o wietrzenie pomieszczenia (szczegónie zimą).

  5. #5

    Domyślnie

    przecież mozna je uchylać, nie widzę z tym problemu
    Rób co ci się podoba, byś potem całe życie nie musiała marudzić, że okna nie sa takie jakie sobie wymarzyłaś, bo wolałas wywietrzony dobrze dom. Sprawna wentylacja i nie musisz prawie wietrzyc. ot co. A co ładne to ładne.kropka.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    musisz wywazyc dwie sprawy
    - jedno skrzydlo - wiecej swiatla mala funkcjonalnosc ograniczajaca realnie okno tylko do uchylania a to czasem zbyt malo
    - dwa skrzydla - dowolnosc otwierania okupiona strata wpadajacego swiatla

    Mam w domu od frontu okno dwuskrzydlowe a z tylu z racji kasy wybralismy z Ex jednoskrzydlowe. Hmmmm.....powiem tak - nigdy wiecej jednego skrzydla przeraczajajcego 1000 mm. Malo praktyczne a jak juz sie otworzy to zabiera tyle miejsca w pokoju ze hej

    Ale to moja obserwacja uzytkowa Ty samemu podejmij decyzje
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Dużo zależy od architektury budynku.
    Wyobrażacie sobie ten obok z oknami jednoskrzydłowymi? Ja nie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony