dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie projekt bramy przesuwnej poszukiwany

    Chce pospawać sobie wjazdową brame przesuwaną (5m światła bramy, 1,5m wysokości). Niby to proste ale nie chce potem mieć kłopotów jak będę zakładał do niej napęd.
    Mam zamiar zrobić tylko szkielet a potem przykręcić sztachety.
    Czy ktoś z Was dysponuje rysunkiem technicznym albo jakimś projektem i mógłby się ze mną podzielić?
    ?!?

  2. #2

    Domyślnie

    Dołączam sie do pytania.

  3. #3

    Domyślnie

    Też mam podobne plany - ale jeszcze odległe...
    Tak czy tak - wątek będę śledził.
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    legar

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    186

    Domyślnie Re: projekt bramy przesuwnej poszukiwany

    Cytat Napisał Hanys
    Chce pospawać sobie wjazdową brame przesuwaną (5m światła bramy, 1,5m wysokości). Niby to proste ale nie chce potem mieć kłopotów jak będę zakładał do niej napęd.
    Mam zamiar zrobić tylko szkielet a potem przykręcić sztachety.
    Czy ktoś z Was dysponuje rysunkiem technicznym albo jakimś projektem i mógłby się ze mną podzielić?

    witam...pomoc jest tutaj ...pzdr
    już mieszkam )

  5. #5

    Domyślnie

    legar, ale na twojej stronce nie znalazlem zadnej pomocy

    Ja rowniez mam zamiar wykonac brame przesuwna we wlasnym zakresie. Mam w rodzinie super spawacza, a wiec nie mysle, ze z tym beda jakies problemy.

    Najwiecej informacji znalazlem tutaj (a wiec dziele sie):
    http://www.rollingcenter.com.pl/katalogi.php w katalogach firmy Rolling center jest katalog wozkow do bram samonosnych.
    Jest tam tak naprawde az za duzo wskazowek do wykonania takiej bramy.

    aha, wozki do bramy mam zamiar wykonac rowniez we wlasnym zakresie... Bo cena oryginalnych powala...
    Rysunkow technicznych na przeze mnie ukazanej stronce do wykonania takich wozkow rowniez wystarcza. Pozdrawiam

    PS: Uwazam, ze ten watek powinien byc w dziale - "Zrob sam"

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaKa
    Najwiecej informacji znalazlem tutaj (a wiec dziele sie):
    http://www.rollingcenter.com.pl/katalogi.php w katalogach firmy Rolling center jest katalog wozkow do bram samonosnych.
    Jest tam tak naprawde az za duzo wskazowek do wykonania takiej bramy.

    aha, wozki do bramy mam zamiar wykonac rowniez we wlasnym zakresie... Bo cena oryginalnych powala...
    Witam!
    Ceny elementów nośnych tzn. wózków, listew zębatych, rolek, prowadnic itd. można kupić po rozsądnych cenach na Allegro. Np. wózek
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=67584126
    kosztuje 110zł a nie 220 jak w rollingcenter. Mnie koszt wykonania kompletnej bramy przesuwnej (działającej do tej pory) wyniósł 800 zł a napęd 400 zł (też kupiony na Allegro)

  7. #7

    Domyślnie

    Dobra - jak już "gimnastykujemy się" z bramami przesuwnymi to mam pytanie bardzo zbiezne.


    Mam taką wjazdu na działkę że potrzebuję rozwiązania mocno nietypowego
    Czy ktoś z was spotkał się z napędem do bramy przesuwnej w którym zębatka napędowa
    byłaby zasprzeglana (np elektromagnetycznie, odśrodkowo lub jakkolwiek inaczej)? Chodzi mi o
    takie rozwiązanie by w sytuacji gdy napęd elektryczny jest nieczynny (z roznych przyczyn - np
    otwierający nie ma pilota a tylko klucz do zamka zapadkowego) mozna było odsunać brame ręcznie.
    Wiem że są systemy gdzie mozna cały napęd przy pomocy specjalnego klucza odsunąć od taśmy
    zębatej - jednak takie rozwiąznie nie wchodzi w grę bo muszę mieć w każdej chwili mozliwość
    zdalnego zasunięcia otwartej ręcznie bramy.

    pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    legar

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaKa
    legar, ale na twojej stronce nie znalazlem zadnej pomocy

    Ja rowniez mam zamiar wykonac brame przesuwna we wlasnym zakresie. Mam w rodzinie super spawacza, a wiec nie mysle, ze z tym beda jakies problemy.

    Najwiecej informacji znalazlem tutaj (a wiec dziele sie):
    http://www.rollingcenter.com.pl/katalogi.php w katalogach firmy Rolling center jest katalog wozkow do bram samonosnych.
    Jest tam tak naprawde az za duzo wskazowek do wykonania takiej bramy.

    aha, wozki do bramy mam zamiar wykonac rowniez we wlasnym zakresie... Bo cena oryginalnych powala...
    Rysunkow technicznych na przeze mnie ukazanej stronce do wykonania takich wozkow rowniez wystarcza. Pozdrawiam

    PS: Uwazam, ze ten watek powinien byc w dziale - "Zrob sam"

    zakładka po lewej stronie --------> bramy przesuwne...pzdr
    już mieszkam )

  9. #9

    Domyślnie

    zakładka po lewej stronie --------> bramy przesuwne...pzdr
    Bede natretny, ale zadnych wskazowek technicznych tam nie znalazlem

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał chemik
    Cytat Napisał kaKa
    Najwiecej informacji znalazlem tutaj (a wiec dziele sie):
    http://www.rollingcenter.com.pl/katalogi.php w katalogach firmy Rolling center jest katalog wozkow do bram samonosnych.
    Jest tam tak naprawde az za duzo wskazowek do wykonania takiej bramy.

    aha, wozki do bramy mam zamiar wykonac rowniez we wlasnym zakresie... Bo cena oryginalnych powala...
    Witam!
    Ceny elementów nośnych tzn. wózków, listew zębatych, rolek, prowadnic itd. można kupić po rozsądnych cenach na Allegro. Np. wózek
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=67584126
    kosztuje 110zł a nie 220 jak w rollingcenter. Mnie koszt wykonania kompletnej bramy przesuwnej (działającej do tej pory) wyniósł 800 zł a napęd 400 zł (też kupiony na Allegro)
    Chemik, a jakiej dlugosci masz brame (przeswit)?

    Rydzu, sorry, ale z czyms takim nie spotykalem sie
    A dlaczego cos takiego jest tobie potrzebne?


    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Rysunek bramy można zobaczyć www.rolstal.pl (bramy przesuwne).
    Można też kupić i moim zdaniem warto - bo cena umiarkowana, a brama solidna.
    Jest wersja pod sztachety drewniane i szerokość na wymiar.
    Co 10 dni przejeżdźają przez Warszawę po materiał - to mogą przywieźć.
    Trzeba 2 ludzi do rozładunku.
    Nie montują.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaKa
    Rydzu, sorry, ale z czyms takim nie spotykalem sie
    A dlaczego cos takiego jest tobie potrzebne?
    Mam do siebie do domu wjazd przez plac na którym stoją garaże które wynajmuję ludziom.
    Potrzebuję brame tak rozwiązać by klient mógł sobie przyjść, otworzyć kluczem bramę i ją
    odsunać ręcznie, potem wyjechać autem i zapomnieć. Automatyka powiedzmy po 3 minutach
    zasunęłaby bramę. A dla mnie wariant z pilotem - żebym nie musiał odsuwać ręcznie.
    Dawanie wszystkim pilotów byłoby bez sensu, choćby ze względów ekonomicznych.
    Jak nic nie znajdę to zrobię sam - dołożenie sprzęgła elektromagnetycznego pomiędzy napęd
    a bramę nie jest takie trudne.

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  13. #13

    Domyślnie

    Ja posiadam taką bramę przesuwną - w świetle 3,5 m - z automatycznym napędem. Otwieram ją na pilota, ale również mogę taka bramę otworzyć ręcznie, np. gdy jest brak prądu (przekręcam odpowiednio kluczyk w szkrzynce automat.) Wcześniej była brama drewniana otwierana na boki - błąd. Potem brama drewniana na metalowym stelażu ,przesuwana ręcznie - błąd. To były samoróbki. Potem zamówliliśmy u spawacza następną bramę (brzydkie spawy) na rolkach, on też kupił napęd i pilota, wbetonował w ziemię szynę, wpasował w nią bramę i...chodzi !! - ale do pierwszej zimy. Kiedy spadł śnieg, brama się zacinała (mróz podniósł do góry szyny i brama nie dotykała zębatek), oprócz tego wózki spadały z zasnieżonych szyn. O zgrozo!!! Wiosna. Tę samą bramę przerobiliśmy na bramę przesówną ale podwieszaną na prowadnicy. Jeszcze zimy nie było, ale na pewno mróz nie wypcha szyn itd.
    Dlatego radzę uzbierac pieniądze i nie robić samemu u "wujka", tylko zdecydowac się na firmę która się tym zajmuje. A wcześniej poprosić ich, by dali namiary - gdzie taka wykonali. Uniknie się dodatkowych kosztów i nerwów. Pozdrawiam. Ala

  14. #14

    Domyślnie

    Sprawdziłem ceny... i wygląda na to że różnica w cenie wykonania takiej bramy samemu a zamówienia w firmie która robi to na co dzień to około 200-300zł chyba sobie odpuszcze. Ale dzięki za zainteresowanie.
    ?!?

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    sakus

    Zarejestrowany
    May 2002
    Skąd
    Starogard Gdański - gmina
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    372

    Domyślnie

    Czy możecie podać ceny jakie płaciliście za bramę przesuwną o szerokości 3,5 do 4 m. Mam propozycję z firmy, która się zajmuje tego typu bramami i nie wiem jak się do niej odnieść. Za bramę samonośną o szerokości 4m i 1,4m wysokości z napędem CAME Bx+ oraz za 4 przęsła 1,5m i furtka 1,1m wraz z montażem chcą 6 tyś. będzie ona zrobiona z profili kwadratowych, prosta bez udziwnień. Jest to cena wyjściowa. Jaka jest właściwa cena takiego zestawu? Wieczorem mamy się spotkać i poczynic bardziej konkretne ustalenia. Liczę na Wasze podpowiedzi.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ala.M
    Ja posiadam taką bramę przesuwną - w świetle 3,5 m - z automatycznym napędem. Otwieram ją na pilota, ale również mogę taka bramę otworzyć ręcznie, np. gdy jest brak prądu (przekręcam odpowiednio kluczyk w szkrzynce automat.) Wcześniej była brama drewniana otwierana na boki - błąd. Potem brama drewniana na metalowym stelażu ,przesuwana ręcznie - błąd. To były samoróbki. Potem zamówliliśmy u spawacza następną bramę (brzydkie spawy) na rolkach, on też kupił napęd i pilota, wbetonował w ziemię szynę, wpasował w nią bramę i...chodzi !! - ale do pierwszej zimy. Kiedy spadł śnieg, brama się zacinała (mróz podniósł do góry szyny i brama nie dotykała zębatek), oprócz tego wózki spadały z zasnieżonych szyn. O zgrozo!!! Wiosna. Tę samą bramę przerobiliśmy na bramę przesówną ale podwieszaną na prowadnicy. Jeszcze zimy nie było, ale na pewno mróz nie wypcha szyn itd.
    Dlatego radzę uzbierac pieniądze i nie robić samemu u "wujka", tylko zdecydowac się na firmę która się tym zajmuje. A wcześniej poprosić ich, by dali namiary - gdzie taka wykonali. Uniknie się dodatkowych kosztów i nerwów. Pozdrawiam. Ala
    Mroz podniosl do gory szyne?
    Wozki spadaly z zasniezonych szyn?

    Jezeli wykonac brame dokladnie wedlug technologii - ani zadnej z tych rzeczy nie przedstawiam przy swojej bramie

    Zamowic i zaplacic ogromne pieniadze za kilka pospawanych kawalkow zelaza - kazdy moze (kogo na to stac ). Ale nie kazdy przeciez idzie najlzejsza droga do celu...

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanys
    Sprawdziłem ceny... i wygląda na to że różnica w cenie wykonania takiej bramy samemu a zamówienia w firmie która robi to na co dzień to około 200-300zł chyba sobie odpuszcze. Ale dzięki za zainteresowanie.
    Hanys, podaj wyliczenia, prosze.

    Mnie brame o przeswicie 5,50 m wyceniono u nas na 4000 bez automatyki.
    Ja mam zamiar zmiescic sie w maksymum 2500 (a moze i taniej). A wiec cos mi nie wychodzi tych 200-300

    Pozdrowka

  18. #18

    Domyślnie

    Witam!

    Całkowita długość mojej bramy to 4,5 m z czego prześwit to 3 m (1,5 m przeciwwaga) Jej koszt to (ceny sprzed 2 lat):
    1. Profil bramowy 80x80 ze szczeliną o gr. 5 mm (są takie specjalne do bram przesuwnych) dł. 6 m - 320 zł
    2. profile zamknięte 40x60 do wykonania ramy 180 zł
    3. wózki 5 rolkowe 2 szt. -200 zł
    4. wkręty, elektrody, śruby, nakrętki, lakier - ok. 100 zł

    Razem ok. 800 zł
    Brama ma wypełnienie ze sztachetek które wykonałem z desek pozostałych z budowy. Montaż czyli spawanie wykonałem we własnym zakresie. Fundament sięga poniżej strefy zamarzania gruntu (nic nie wynosi w czasie zimy) Taki stan miałem przez dwie zimy. W tym roku zamontowałem napęd i sterownie. Koszt:
    1. Listwa zębata nylonowa ze stalowym rdzeniem + koło zębate 150 zł.
    2. Sterownik bramowy firmy Bramster 140 zł.
    3. Zasilacz 24V + przewody + krańcówki - 120 zł
    4. Silniczek na 24 volty - z wycieraczki od samochody ciężarowego lub autobusu - gratis

    Razem ok. 410 zł.

    Sterowanie działa od pół roku bez zastrzeżeń a jest eksploatowane dość intesywnie ponieważ brama jest otwierana również do wchodzenia i wychodzenia z domu. Co będzie przez zimę? Jeszcze nie wiem. Mam możliwość szybkiego odłączenia napędu w razie awarii i otwierania ręcznego. Schematu bramy nie miałem. Po prostu poszedłem do kolegi który miał taką bramę, obejrzałem, zrobiłem zdjęcia szczegółów i zrobiłem podobnie. Całkowity koszt bramy z napędem to 1200 - 1300 zł. Oczywiście całe wykonanie we własnym zakresie. Jak ktoś chce mogę wykonać zdjęcia bramy.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał chemik
    Witam!

    Całkowita długość mojej bramy to 4,5 m z czego prześwit to 3 m (1,5 m przeciwwaga) Jej koszt to (ceny sprzed 2 lat):
    1. Profil bramowy 80x80 ze szczeliną o gr. 5 mm (są takie specjalne do bram przesuwnych) dł. 6 m - 320 zł
    2. profile zamknięte 40x60 do wykonania ramy 180 zł
    3. wózki 5 rolkowe 2 szt. -200 zł
    4. wkręty, elektrody, śruby, nakrętki, lakier - ok. 100 zł

    Razem ok. 800 zł
    Brama ma wypełnienie ze sztachetek które wykonałem z desek pozostałych z budowy. Montaż czyli spawanie wykonałem we własnym zakresie. Fundament sięga poniżej strefy zamarzania gruntu (nic nie wynosi w czasie zimy) Taki stan miałem przez dwie zimy. W tym roku zamontowałem napęd i sterownie. Koszt:
    1. Listwa zębata nylonowa ze stalowym rdzeniem + koło zębate 150 zł.
    2. Sterownik bramowy firmy Bramster 140 zł.
    3. Zasilacz 24V + przewody + krańcówki - 120 zł
    4. Silniczek na 24 volty - z wycieraczki od samochody ciężarowego lub autobusu - gratis

    Razem ok. 410 zł.

    Sterowanie działa od pół roku bez zastrzeżeń a jest eksploatowane dość intesywnie ponieważ brama jest otwierana również do wchodzenia i wychodzenia z domu. Co będzie przez zimę? Jeszcze nie wiem. Mam możliwość szybkiego odłączenia napędu w razie awarii i otwierania ręcznego. Schematu bramy nie miałem. Po prostu poszedłem do kolegi który miał taką bramę, obejrzałem, zrobiłem zdjęcia szczegółów i zrobiłem podobnie. Całkowity koszt bramy z napędem to 1200 - 1300 zł. Oczywiście całe wykonanie we własnym zakresie. Jak ktoś chce mogę wykonać zdjęcia bramy.
    Chemik - wyrazy jak najwiekszego uznania!!!

    Cena wykonania - po prostu super!!

    Bardzo ciekawia mnie zdjecia. Szczegolnie napedu.

    Pozdrawiam

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    romas

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam
    Prośba do Chemika- proszę o zdjęcia bramy i zwłaszcza napędu.
    W jaki sposób można wykonać napęd. Mam zamiar wziąć się za robotę na wiosnę i zbieram wszystkie możliwe materiały konieczne do zrobienia takiej bramy, a jakby jeszcze z napędem...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony