dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie firanki na tzw tasmach

    Chcialabym samodzielnie doszyc do firanek takie tasmy, ktore ulatwiaja ladne ulozenie firan. Tylko nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac. To znaczy wiem, ze trzeba kupic tasme a potemja przyszyc. Ale jaka tasme kupic ? Czym sie kierowac ? Jak to dziala ? O czym informuja oznaczenia tych tasm ?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie Re: firanki na tzw tasmach

    Cytat Napisał JoShi
    Chcialabym samodzielnie doszyc do firanek takie tasmy, ktore ulatwiaja ladne ulozenie firan. Tylko nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac. To znaczy wiem, ze trzeba kupic tasme a potemja przyszyc. Ale jaka tasme kupic ? Czym sie kierowac ? Jak to dziala ? O czym informuja oznaczenia tych tasm ?
    właśnie uszyłam więc na gorąco mogę cię ostzrec przed błedami jakie popełniłam
    SZyłam kilka razy aż wyszło (a ile się materiału napsuło )

    1. Zastanów się jakie długie masz firanki (im dłuższe tym mniej gestą taśmę kup). Jak są długie to tasma powinna byc też szeroka np. 3-5 cm. W sklepach pokazane są próbniki jak się takie taśmy marszczą więc spróbuj sobie wyobrazić efekt. Jak przyszyjesz do długiej firanki (cięzkiej) wąską (2-3 cm) taśme i do tego dość gęstą to owszem przy żabkach firmanka będzie efektownie pofalowana tyle tylko że u dołu to już nic z tego nie zostanie.
    Takie taśmy marszczą się na kilka sposobów np. naprzemienne, 3 zmarszczenia kilka cm przerwy i znowy 3 zmarszczenia itp. Wybierz taką która ci się podoba
    2. W domu odmierz sznurkiem lub metrówką szerokośc firany (tak jakby miała wisieć całkowicie napięta- wyprostowana.
    Potem w sklepie pomarszcz wybraną tasmę tak aż po zmarszczeniu uzyskasz wymaganą ilość. Obetnij. Rozprostuj dodaj po 3 cm z każdej strony i właśnie tyle potrzebujesz firanki żeby wszystko wyszło ok.
    Miłego szycia
    polecam stronę www.eurofirany.com.pl może nie do końca w moim guście ale można coś podpatrzeć jeśli chodzi o dekorację i zaobserwować jak się ukadają firany na jakich taśmach...

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Chyba jeszcze nie wszystko rozumiem. Mam juz firany, okreslono szerokosc i wiecej nie bedzie. Jak mam dobrac ta tasme, zeby po zmarszczeniu nie wyszlo za wasko ?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  4. #4

    Domyślnie

    Oh, to naprawde bardzo proste. W jeden wieczór bedziesz miała sliczne firanki.
    Tasmy nazywają się w dziwny sposób np. 3; 2,2; 2,5. Takie cyfry oznaczają, ile firany potrzeba na 1 m ściągniętej taśmy. Jeśli masz 9 m firany a kupisz taśmę 3 (lub razy 3 - nie pamiętam nazwy dokładnie), to przyszyciu i ściągnieciu taśmy otrzymasz 3 metry firanki (9/3=3).
    Jelli użyjesz tasmy 2,2 bedziesz miala 4 metry gotowej firany (9/2,2=4).
    Sa różne typy układania się fadek na taśmie - a pózniej na firanie (np. dwuzakładkowe, trzyzakładkowe, fale, itp...). Nie pamiętam ich nazw, ale na pewno popatrzysz w sklepie i wybierzesz najlepsza dla siebie.

    Z mojego doświadczenia:

    Im taśma szersza - tym lepsza. Nie polecam 3 cm. Wybierałabym raczaj te 5-10 cz w zależnosci od długości i gęstości firany. Szerokie tasmy są bardziej stabilne i ładniej się układa na nich firana (oczywiście przeszywasz z 2 ston tasmę - z dołu i z góry trorzac taki "tunel".

    Dla ładnego upięcia wystarczy tasma 2,2 - 2,5. Przy taśmie 3 firana jest zbyt napuszona. ALe to moje zdanie.

    Pozdrawiam
    Aga

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał vantage
    oczywiście przeszywasz z 2 ston tasmę - z dołu i z góry trorzac taki "tunel".
    Dobra juz wszystko jasne, ale tej jednej kwestii jeszcze nie rozumiem.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał vantage
    oczywiście przeszywasz z 2 ston tasmę - z dołu i z góry trorzac taki "tunel".
    Dobra juz wszystko jasne, ale tej jednej kwestii jeszcze nie rozumiem.

    taśma to wstążka. Musisz ją przyszyć z 2 stron - krawędz górną i dolna do firany. Wtedy jest stabilnie przymocowana do tkaniny.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał vantage

    taśma to wstążka. Musisz ją przyszyć z 2 stron - krawędz górną i dolna do firany. Wtedy jest stabilnie przymocowana do tkaniny.
    Acha... A juz sie balam, ze musze jedna tasme przyszyc na gorze a druga na dole firany
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andziamisza

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mam pytanie - czy marszcząc na taśmie smok mogę założyć firankę bezpośrednio na karnisz - wsadzając go w tę taśmę? Czy jest może jakaś inna taśma to założenia firanki w ten sposób? Nie mam żabek, wszystkie firany/zasłony są wsuwane na karnisz albo przez szelki albo przez metalowe kółka . Pomyślałam, ze może jest odpowiednia taśma marszcząca do tego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony