dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KENA

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    9

    Domyślnie METODA NA WYZNACZENIE MIEJSCA NA STUDNIĘ

    WITAM!
    MAM MOŻE NIEDUŻY PROBLEM ALE LICZĘ NA WASZĄ POMOC,OTÓŻ MAM DZIAŁECZKĘ I NIESTETY NA WODĘ MIEJSKĄ NARAZIE NIEMAM CO LICZYĆ,ZOSTAŁA STUDNIA -PYTANIE JAKA METODA JEST NAJLEPSZA DO WYZNACZENIA MIEJSCA GDZIE JEST WODA BO BYŁ U MNIE NIEDAWNO RÓŻDŻKASZ I STWIERDZIŁ ,ŻE WODY NIEMA ,NIEWIEM CO MAM DALEJ ZROBIĆ?

  2. #2

    Domyślnie

    poobno koty lubia sie wylegiwac na zylach wodnych.

    a tak na powaznie to moze sproboj dokonac kilku odwiertow probnych lub popytac sasiadow ktorzy maja studnie (powinni wiedziec jak przebiegaja cieki wodne)

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KENA

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    9

    Domyślnie

    BYŁAM SIĘ PYTAĆ U SĄSIADA PARĘ DZIAŁEK DALEJ,KTÓRY ZACZĄŁ BUDOWĘ ,MA STUDNIE 25 M ALE WODY BRAK(MIEJSCE WYZNACZYŁ RÓŻDŻKASZ),1 ODWIERT KOSZTUJE 600 ZŁ,ZASTANAWIAM SIĘ NAD METODĄ GEOFIZYCZNĄ ALE NIEWIEM NA CZYM ONA POLEGA I JAKI JEST EFEKT

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) STAŁY BYWALEC FORUM
    AGA44

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    184

    Domyślnie

    Udaj się do dobrego geotechnika (to jest gość, który robi badania gruntu pod budowę). Poproś go o sprawdzenie w archiwalnych dokumentacjach na jakich głębokościach wystepują w tym rejonie wody podziemne.

    Nie wiem czy robiłaś badania geologiczne gruntu więc jakoby przy okazji możesz to zrobić.
    GG 5473589
    Na Forum od grudnia 2004

  5. #5

    Domyślnie

    Metoda geofizyczna jest wiarygodna (tak wynika z mojego doswiadczenia).
    W lipcu przyjechal do mnie gosc (geofizyk) - polecony przez studniarza ktory twierdzi ze rozdzkarzom nie ufa - z aparatura pomiarowa. Pomierzyl cala dzialke, pokazal najbardziej dogodne miejsce na studnie. Stwierdzil ze na wiercona nie ma szans bo woda b. gleboko i malo. Stwierdzil ze tylko kopana wchodzi w gre. Powiedzial ze na glebokosci 8-10 metrow bedzie wystarczajaco duzo wody w studni kregowej.
    Przyjechala ekipa do kopania, pochodzili z rozdzka po dzialce i stweirdzili ze zyla jest mniej wiecej w tym samym miejscu ktore wskazal geofizyk.
    Wykopali na 8 metrow. Wody jest jakies 6-7 metrow non-stop (biorac pod uwage brak opadow od poczatku sierpnia to niezly wynik). Nawet po wypompowaniu wody do dna po 24 godzinach studnia jest znowu pelna (6-7m wody w studni).

    Pozdrawiam

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KENA

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    9

    Domyślnie

    bardzo wam dziękuję za te wszystkie podpowiedzi,teraz jestem przekonana co do pana geotehnika.pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał KENA
    bardzo wam dziękuję za te wszystkie podpowiedzi,teraz jestem przekonana co do pana geotehnika.pozdrawiam
    a w/g mnie nie ma jak dobry studniarz. On bedzi ewiedzial najlepiej i powie ci czy woda bedzi ena 30 czy na 130 metrach- ale na 100% bedzie
    Michał z Łodzi

  8. #8

    Domyślnie

    A od kiedy to lustro wody zmienia swoją wysokość w granicach działki w znaczącym stopniu? To na jakiej głębokości znajduje się woda zależy od położenia twojej działki a nie studni na działce!

    Pozdrawiam,

    Sunao

  9. #9

    Domyślnie

    W roznych miejscach dzialki mozesz miec wode na roznej glebokosci. Bardzo roznej. Jesli uwazasz ze studnie mozesz wykopac (wywiercic) gdziekolwiek na dzialce, bo woda jest wszedzie na tej samej glebokosci, to obawiam sie, ze sie mylisz.

    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    obawoiam sie ze to franek dolas sie myli - mowimy o studni wierconej np 30 m i wiecej a nie kopanej gdzies sa wody podskorne i powierzchniowe
    Michał z Łodzi

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał AGA44
    Udaj się do dobrego geotechnika (to jest gość, który robi badania gruntu pod budowę). Poproś go o sprawdzenie w archiwalnych dokumentacjach na jakich głębokościach wystepują w tym rejonie wody podziemne.

    Nie wiem czy robiłaś badania geologiczne gruntu więc jakoby przy okazji możesz to zrobić.
    Raczej geologa
    Pozdrawiam Robert gg 2401262

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Franek Dolas
    W roznych miejscach dzialki mozesz miec wode na roznej glebokosci. Bardzo roznej. Jesli uwazasz ze studnie mozesz wykopac (wywiercic) gdziekolwiek na dzialce, bo woda jest wszedzie na tej samej glebokosci, to obawiam sie, ze sie mylisz.

    Pozdrawiam
    A co powoduje te wahania poziomu lustra wody w granicach działki?

  13. #13

    Domyślnie

    Sunao:
    wahania moga być wynikiem zrównoważenia ciśnienia statycznego, oporów przepływów w poszczególnych kierunkach, wydatków z poszczególnych kierunków, struktury (uziarnienia i wypełnienia) warstw wodonośnych i pewnie całej masy innych czynników.
    Założenie, że woda w glebie zachowuje sie jak woda w naczyniach połączonych jest bardzo dużym uproszczeniem - można by powiedzieć naiwnością - tak troszkę jak założenie że poziom gotówki w portfelach kupujących w hipermarkecie był jednakowy
    pozdrawiam
    Wojtek

    GWC + rekuperator obrotowy + ogrzewanie podłogowe

  14. #14

    Domyślnie

    Ja zdalem sie na dobrego geotechnika, ktory zrobi badanie gruntu pod katem posadowienia budynku (byc moze konieczne okaza sie wzmocnienia fundamentow), a zarazem polaczy to z szukaniem wody (zajmuje sie i jednym i drugim).
    Buduję dom dla moich dzidziasów.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony