dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie ZABEZPIECZENIE POMPY GŁEBINOWEJ

    Hey

    Jak mogę zabezpieczyć pompe głebinową (w zwykłej studni) przed spaleniem się w przypadku braku wody w studni?


    thx

    dodi

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Są czujniki poziomu - koszt siakieś 200 PLN-ów

    Zrobił ktos prościej???


    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  3. #3

    Domyślnie

    Ponoć są układy elektroniczne do montowania w domu przy zasilaniu pompy. Ale własnie szukam opini i uwag

    dodi

  4. #4

    Domyślnie

    w mojej studni glebinowej i kolegow nigdy nei braklo wody...wiec nie ma problemu
    Michał z Łodzi

  5. #5

    Domyślnie

    czytaj dokładnie posty, ja mam zwykłą studnie

    dodi

  6. #6

    Domyślnie

    a po co pompa glebinowa w zwyklej studni?
    Michał z Łodzi

  7. #7

    Domyślnie

    Wiedziałem że ktoś zapyta , mam dom parterowy i nie chce miec szumiecego hydroforu w mieszkaniu, Dlatego daje sie pompe ktora pracuej w studni a w domu masz zasobnik z gumowa przeponą.

    dodi

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Dodi ja myśle na takim czymś

    http://www.metalchem.pl/katalogi/poz...zy/nivomag.pdf

    Jeszcze nie wiem ile kosztuje to to dziadostwo.

    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Kupić pompę, która ma zabezpieczenie przed suchobiegiem.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    No ok ale jeżeli już ma się pompę bez suchobiegu???
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mpysio

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    www.elcluwo.pl . Ja kupiłem od nich czujniki i jeszcze kupię sterownik.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebo8877
    Są czujniki poziomu - koszt siakieś 200 PLN-ów

    Zrobił ktos prościej???


    Sebo8877
    Zamontowałem pompę w studni klienta a elektryk zamontował czujnik oryginalny zakupiony w sklepie coś ok. 200zł Właściwie to trzy czujki odpowiednio ustawione . Było super jakieś dwa miesiące potem pompa się nie właczała co się okazało trzeba było wyciągać pompę i czyścić czujki prawie nic na nich nie było ale po przetarciu ich elektrod działały jakiś miesiąc i tak w koło macieju. Znajomy automatyk wywalił te czujki bo miałem dość comiesięcznych wizyt u klienta i zamontował coś takiego:
    wrzucił do studni przewód na którym był ciężarek a w odległości ok.1metr od niego na koncu kabla wyłącznik tego typu co przy pompach do czystej i brudnej wody ( najczęściej można je spotkać w hipermarketach) Działa to tak (mniej więcej bo nie wtajemniczyłem sie w szczegóły) ciężarek napina i zatapia przewód a wyłącznik pływa po wodzie (kabel od wył skierowany na dół) gdy obniża się lustro wody w pewnym momencie ciężarek wychodzi z wody a wyłącznik obniża się dalej aż napinający się przewód zacznie odwracać go do góry nogami i wtedy wyłącz on zasilanie od pompy. Trzeba tylko tak ustawić jego położenie aby wyłączył zanim woda odsłoni pompę. Od tego momentu a jest ze trzy lata mam spokój.

  13. #13

    Domyślnie

    Tylko jak to zrobić jak mam poprowadzony kabel (4x2,5) do pompy 3 fazowej i nie mam zadnego dodatkowego do stycznika w domu

    dodi

  14. #14

    Domyślnie

    Ja pomślałem inaczej projektując czujnik napełnienia szamba. Trochę nie w temacie pompy ale daje do myślenia.
    Wiadomo, że woda w szambie jest brudna i każdy czujnik będzie narażony na uszkodzenia i zabrudzenia.
    Rozwiązanie nasuneło się samo. Zrobić takie czujniki, które będą odizolowane od warunków zewnętrznych.
    W szambie (jeszcze przed jego eksploatacją) zamontowłem rurę w której umieściłem kontaktrony dokładnie rozmieszczone. Po tej rurze porusza się w górę i w dół pływak z magnesem aby pobudzać czujniki. Przewody wyprowadzone są do garażu gdzie jest układ elektroniczny wykrywający określony poziom napełnienia zbiornika. Wykorzystałem schemat z www.elektroda.pl po modyfikacji do moich potrzeb. Przyznam, że ciągle nie mam czasu na uruchomienie układu elektronicznego (wiecie jak jest krótko po przeprowadzce) ale czujnik działa.

  15. #15

    Domyślnie

    Jest ponoć czujnik który nazywa sie hydrostop i montuje sie koło bojler, kiedy pompa pracuje ale nie robi cisnienia zawor wyłancza ją . Niestety nie mogę się doszukać żadnych info na temat producenta...

    dodi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony