dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Szafki podwieszane pod blatem w łazience

    Mam do Was pytanie. Planuję w małej łazience (2,9m/1,55m) z prawej strony i naprzeciw wejścia blat (raczej z kamienia - marmur, granit). Pod blatem chciałbym (poza pralką i umywalką) umieścić szafki - najchętniej wiszące. Tu pojawia się problem i pytanie, czy da się takie szafki podwiesić już po zamontowniu blatu tak, żeby pomiędzy dołem blatu a górą szafki nie było pustej przestrzeni, tzn żeby przylegały do siebie ?

    Oto plan łazienki:


    Pozdrawiam
    Michał

    Aha... ściana naprzeciwko wejścia będzie prawdopodobnie z płyt G/K.
    Ostatnio edytowane przez dr_Fell ; 03-10-2011 o 10:44

  2. #2

    Domyślnie

    A uważasz, że da się zawiesić na twojej ścianie z KG blat granitowy plus umywalkę plus szafki, ważące koło ponad 100 kg?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    U nas ten sam stolarz robił szafki kuchenne i szuflady podblatowe w łazience. I tu i tu mamy blat granitowy. W kuchni najpierw ustawił szafki, potem zrobił pomiar blatu i dopiero go zamówił.
    W łazience blat mieliśmy już z innego źródła. Tam blat został najpierw zamocowany, a potem stolarz dopasowywał wymiary szuflad. Z tym, że my mamy zabudowaną całą przestrzeń pod blatem w łazience, więc szuflady "stoją", nie wiszą. Fronty szuflad zakrywają minimalną rezerwę pozostawioną na wsunięcie kor
    pusu zabudowy pod blat i między ścianki boczne. Myślę, że z frontami szafki będzie podobnie?

    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleksandryta Zobacz post
    A uważasz, że da się zawiesić na twojej ścianie z KG blat granitowy plus umywalkę plus szafki, ważące koło ponad 100 kg?
    Mam co do tego spore wątpliwości, to też jest jedna z rzeczy w związku z którą miałem nadzieję uzyskać tu pomoc. Sądzę że nawet samego blatu nie wytrzyma na dłuższą metę - na razie to co mi przychodzi do głowy to umieszczenie wewnątrz ścianki jakiegoś elementu podpierającego. Podobnie z lewej strony umywalki chyba też będzie potrzebna podpórka do podłogi. Z wiszącymi szafkami będzie problem - też pewnie stelaż wchodzi w grę, ew. długie "nogi". Problem w tym że w kącie pod szafkami chciałem kuwetę dla kota schować i dlatego zależy mi na sporej przestrzeni pomiędzy szafkami a podłogą, szczególnie właśnie przy ścianie naprzeciw wejścia.

    Cytat Napisał Ania i Bartek Zobacz post
    U nas ten sam stolarz robił szafki kuchenne i szuflady podblatowe w łazience. I tu i tu mamy blat granitowy. W kuchni najpierw ustawił szafki, potem zrobił pomiar blatu i dopiero go zamówił.
    W łazience blat mieliśmy już z innego źródła. Tam blat został najpierw zamocowany, a potem stolarz dopasowywał wymiary szuflad. Z tym, że my mamy zabudowaną całą przestrzeń pod blatem w łazience, więc szuflady "stoją", nie wiszą. Fronty szuflad zakrywają minimalną rezerwę pozostawioną na wsunięcie korpusu zabudowy pod blat i między ścianki boczne. Myślę, że z frontami szafki będzie podobnie?
    Dzięki, faktycznie można trochę "nadrobić" frontami przecież. Obawiam się tylko że na podwieszenie będzie potrzeba więcej miejsca u góry niż na wsunięcie - zastanowię się, czy nie zrezygnować z podwieszania na rzecz nóżek, co chyba uprości całą sprawę znacznie. Swoją drogą bardzo mi się podoba wo wykonanie z Twojego zdjęcia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony