dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 122
  1. #1

    Domyślnie

    Jakie macie pomysły na zasłonięcie okien w wykuszu trapezowym - boczne ścianki pod kątem 60 st. Czy karnisze na każdej ściance, jak to wygląda. Świadomie zezygnuję z karniszy PCV, które umożliwiają zakręcanie, bo są mało estetyczne.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Widziałam zabudowany wykusz tradycyjnie-firankami. Wisiały na bardzo delikatnych,metalowych karniszach.
    A co myślisz o drewnianych żaluzjach? To oczywiście musi pasować do reszty.

  3. #3

    Domyślnie

    Założeniem było, wyeliminowanie żaluzji, ale drewniane - ciekawy pomysł, tylw że raczej nie do mojego wnętrza (moich planów wnętrza).
    Jak na razie moja koncepcja to delikatne nowoczesne karnisze metalowe.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Ja ma wykusze nie trapezowe, ale zawsze. Na razie mam w planach zamontować sobie tuż przy szybach żaluzje słomkowe (docelowo mają być delikatne materiałowe rolety).

  5. #5

    Domyślnie

    Znajomi mieli rolety materiałowe, które po sezonie czy dwóch spłowiały i musieli wymieniać, bo zrobiły się okropne.
    Ale może uda Ci się kupić coś porządnego.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Albo roleta, tzw. rzymska. To jest odp. przeszyty materiał, który można ściągnąć. Teraz sa tak piękne delikatne materiały, że np. użycie jakiegoś jasnego muślinu, delikatnej bawełny wcale nie musi powodować wypłowienia.Pozdrówka

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Ja w wykuszach planuję okiennice. Nic innego jakoś mi nie pasuje.
    Marzą mi sie okiennice w stylu "południowym" czyli z regulowanymi jak żaluzje szczebelkami. Cały wykusz będzie obrobiony drewnem więc powinno pasować.

  8. #8

    Domyślnie Okna w wykuszu

    Jak się ma zwykłe okno to nie ma problemu z karniszem firankami i zasłonami, ale co zrobić z oknami w wykuszu o kształcie trapezu (boki pod kątem 60st. Okna boczne szerokości 90cm i okno centralne 180cm)?
    Prosze o pomoc.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Re: Okna w wykuszu

    Cytat Napisał krzysztofh
    Jak się ma zwykłe okno to nie ma problemu z karniszem firankami i zasłonami, ale co zrobić z oknami w wykuszu o kształcie trapezu (boki pod kątem 60st. Okna boczne szerokości 90cm i okno centralne 180cm)?
    Prosze o pomoc.
    Taki piękny wykusz ! Po co go zasłaniać ?

  10. #10

    Domyślnie

    Może rolety albo żaluzje?

  11. #11

    Domyślnie

    wystarczy przyciac odpowiednio do ksztaltu okna firanke. jesli boczne okna to fixy to jeszcze mniejszy klopot ...

  12. #12

    Domyślnie

    Ja wyobrażam sobie swój wykusz z delikatnymi firankami powieszonymi na niewidocznym karniszu (albo prawie niewidocznym). Tradycyjne zasłony wyglądałyby chyba nieciekawie wisząc po obu stronach środkowego okna, więc może rolety tzw. rzymskie? Ale one wyglądają najładniej (wg mnie), gdy są spuszczone do 1/3 okna, natomiast całkiem rozwinięte tracą nieco swój urok. Wszystko zależy od tego, czy będziesz zasłaniał okna co wieczór, czy tylko okazjonalnie. Napisz, jak podejmiesz decyzję.

  13. #13

    Domyślnie firanka w wykuszu

    Witaj Kasiorku,
    Mam w salonie taki wykusz w krórym stanie kanapa ale chcę też mić coś w oknach. Jak to zrobić,żeby było widać wykusz?

  14. #14

    Domyślnie

    Choć pytanie do Kasiorka, ale pozwalam sobie na odpowiedź. Też mam wykusz i założone karnisze, które można wyginać pod różnym kątem. To jest taki specjalny system, myślę, że w wiekszości sklepów z firankami można znaleźć. Kształt wykusza jest zachowany, a dodatkowo sam karnisz jest bardzo delikatny.

  15. #15

    Domyślnie wykusz - firany, rolety, zasłony, dekoracja okna

    wiem, wiem ten temat był już poruszany kilka razy ale na dobrą sprawę nigdy nie był specjalnie rozwinięty jeżeli macie zdjęcia, najlepiej własnych wykuszów, własnych rozwiązań i będziecie mogli je pokazać to będę bardzo wdzięczna

  16. #16

    Domyślnie

    Dosłownie przed chwilą był temat poruszony zobacz TU, może to Ci coś pomoże Brak tam niestety 'własnych rozwiązań'.

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    A ja podbiję bo mam w salonie 2 wykusze ale innego typu.
    Są to 2 "balkoniki" długości prawie 3m. No i nie wiem czy ozdabiać je na zewnątrz (zasłony) czy raczej wewnątrz (rolety). Macie jakieś pomysły?
    Takie wykusze są np w D24 Muratora.

  18. #18

    Domyślnie

    up
    może jednak moglibyście zamieścić zdjęcia waszych wykuszy

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bosia
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    492

    Domyślnie





    byl taki temat dekoracji okien:

    http://www.murator.com.pl/forum/view...racja&start=60

    moze znajdziecie tu cos dla siebie

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    Do czego są przyczepione te ostatnie rolety?
    Wykuszami też jestem zainteresowana ,bo mam takowy.
    Ale chciałabym każde okno potraktować oddzielnie,żeby się nie stykały ze sobą karnisze,czy rolety.Może niepotrzebnie,ale jakoś tak to widzę.

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony