dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 30 z 32
Pokaż wyniki od 581 do 600 z 633
  1. #581

    Domyślnie

    Psuja masz racje trzeba znalezc u pobliskiego producenta bo cena rasnportu jest duza bo to strasznie ciezkie jest
    Powiedz prosze czy osadzaliscie slupki i murki normalnie zakopujac w ziemi czy sa one zabetonowane?Jak gleboko?

    Edytko dziekuje za podpowiedzMusze sie w koncu zebrac i napisac priva ale to pewnie kolo weekendu bo ciagle jestem w niedoczasie -mam nadzieje ze rozumiesz
    kaka

  2. #582
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    psuja

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Słupki są wkopane i oczywiście zabetonowane, na głębokość ok 70cm. Ta dolna płyta betonowa jest obsypana ziemią. Nie da rady niestety tych słupków nie betonować, ogrodzenie by się po prostu przewróciło.
    Umiem wszystko zepsuć !

  3. #583

    Domyślnie ogrodzenie drewniane

    Jak się domyślacie, pytam o ogrodzenie. Chciałabym tanie i ładne. Nie z siatki tylko raczej pełne. Myślałam o deskach poziomych zamontowanych pomiędzy betonowymi słupkami. Nie wiem jaki może być koszt takiego ogrodzenia i jak stosunkowo tanio je wykonać. Jakie deski (grubość i długość) by się nadawały na taki płot żeby się się nie wyginały. Deski mogę sama zaimpregnować. Słupki betonowe takie jak do ogrodzeń betonowych. Lepiej jeszcze może dać jedną płytę betonową na sam dół, a potem deski? Tak żeby drewno nie stykało się z ziemią?
    tu parę zdjęć co mi się podoba:


    .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	panele ogrodzeniowe drewniane.jpg
Wyświetleń:	338
Rozmiar:	34,2 KB
ID:	323015   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ogrodz3.jpg
Wyświetleń:	339
Rozmiar:	9,2 KB
ID:	323016   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ogrodz2.jpg
Wyświetleń:	982
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	323017  

  4. #584

    Domyślnie

    najfajniej te deski wyglądają na 3 zdj. Tak ułożone na zmianę dwie szerokie i dwie cienkie. Zamocowane mogą być jednak tak jak na zdj 1 pomiędzy bet słupkami i z betonowym dołem.
    Ktoś wie jak to najtaniej wykonać?
    pozdrawiam

  5. #585

    Domyślnie

    Ogrodzenie pełne z desek do tanich nie należy. Gdybym w takie inwestował na pewno nie zdecydowałbym się na betonowe słupki. Wygląda to fatalnie i moim zdaniem psuje cały efekt drewna.

  6. #586

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekWachacz Zobacz post
    Gdybym w takie inwestował na pewno nie zdecydowałbym się na betonowe słupki. Wygląda to fatalnie i moim zdaniem psuje cały efekt drewna.
    Na prawdę wygląda to fatalnie dla Ciebie? Wiem, że o gustach się nie dyskutuje ale jak dla mnie to jedno z ładniejszych ogrodzeń jakie widziałam
    Ja te betonowe słupki bym pomalowała na grafitowy. Do tego deski w kol. jak na zdj nr 3. Przy zieleni będzie pięknie
    No ale nie chcę się spierać co się komu podoba.
    Zastanawiam się ile to może kosztować. Buduję w Małopolsce. Jaka grubość desek i maksymalna długość?
    pozdrawiam

  7. #587
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekWachacz Zobacz post
    Ogrodzenie pełne z desek do tanich nie należy. Gdybym w takie inwestował na pewno nie zdecydowałbym się na betonowe słupki. Wygląda to fatalnie i moim zdaniem psuje cały efekt drewna.
    Betonowe slupki moga byc jesli komponuja sie z reszta otoczenia czyli np. kostka przed domem jest w podobnej kolorystyce .... ja natomiast mam watpliwosc jesli chodzi o drewno na ogrodzenie , wedlug mnie jest to niepraktyczne rozwiazanie .

  8. #588
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    delikatnie mówiąc niepraktyczne. Takie ogrodzenia ładnie wyglądają przez kilka lat. Potem jest już tylko gorzej. Chyba, że właściciel regularnie o nie dba.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  9. #589

    Domyślnie

    A to moje ogrodzenie, jeszcze w fazie budowy .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kamieniarz.jpg
Wyświetleń:	528
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	324092  
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  10. #590

    Domyślnie

    piękne!
    Fakt, że mi też wszyscy odradzaja drewniane ogrodzenia z betonowymi słupkami. podobno spokojnie mogę dać drewniany słup na kotwie zalanej betonem i będzie ładniej a też solidnie...
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  11. #591
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Szukam pomysłu na ogrodzenie o wysokości 1 m (+ podmurówka 50 cm), które niczego nie zasłania, a najlepiej aby wcale go nie było widać albo nie wyglądało jak typowe ogrodzenie.
    Głownie ma spełniać rolę oznaczenia - "tutaj jest moje". Potrzebuję wygrodzić przedogródek, który będzie też wizytówką. Pierwotnie miał być otwarty, ale niestety przechodnie nie dorośli jeszcze do takiego rozwiązania

    Na razie najbardziej pasują mi stalowe linki rozciągnięte między słupkami, jak balustrada:




    Na szczęście to tylko 10 mb

    Jedyne, co mnie zastanawia to, czy linki latem nie będą wisiały?

    Szklanych paneli nie chcę - będę musiała w kółko myć.

    Zastanawiam się jak osadzone są takie słupki:


    Podoa mi się to rozwiązanie:

    Ciekawe jaka jest trwałość takiego sznura na zewnątrz?

  12. #592

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Szukam pomysłu na ogrodzenie o wysokości 1 m (+ podmurówka 50 cm), (...) najlepiej aby wcale go nie było widać albo nie wyglądało jak typowe ogrodzenie.
    trochę z mojej "fototeki" na podstawie opisu i pokazanych zdjęć:

    Ostatnio edytowane przez greywolf ; 28-07-2015 o 10:23

  13. #593

  14. #594

  15. #595

    Domyślnie

    dalej (nowy budynek ASP Wrocław)





  16. #596

  17. #597
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    te pionowe rurki i słupki są super - oglądałam przy Starym Browarze w Poznaniu, ale materiał będzie kosztować kupę kasy

  18. #598
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grinch

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-377
    Posty
    30

    Domyślnie

    ja pochwale sie swoim, dlugosc ok 70mb w tym 2ie furtki i suwana brama, ale zeszly mi deski szalunkowe ktore trzymaly strop a mialy pojsc w komin, żwir z podjazdu ,roboty na 4 miesiace dla jednego "z doskoku" ale TAAAAAKA SATYSFAKCJA
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	481
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	331370

  19. #599
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    gratuluję! ogrodzenie bardzo ładne, a jak zamierzasz je konserwować przed warunkami klimatycznymi?? Jakiś impregnat i co parę lat odnawianie warstwy?

  20. #600
    Banned
    owczarek

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-336
    Posty
    58

    Domyślnie

    Mam dwie dobre propozycje na ciekawe ogrodzenie. Pierwsza - klasyk, czyli panele ogrodzeniowe, ale z wypełnieniem poziomym. To bardzo elegancka opcja, zapewniają poczucie prywatności, skutecznie chronią posesję i są b. dobrze zabezpieczone przez korozją:
    http://www.ogradzamy.pl/site_media/u...umb640x480.jpg

    Druga opcja to murki gabionowe [SPAM]. Wykonane z paneli ogrodzeniowych montowanych na specjalnych prostokątnych słupach możesz wypełnić w środku dowolnym materiałem, np. otoczakami, pniakami, szkłem z recyklingu. To naprawdę oryginalna ozdoba posesji:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	188595s_1beka_thumb640x480.jpg
Wyświetleń:	399
Rozmiar:	49,6 KB
ID:	331785
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 25-07-2017 o 22:02

Strona 30 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony