dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 32
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 633
  1. #501
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Ja osobiście nie robię od przodu ogrodzenia. Płot bedzie z jednej strony domu, a brama z drugiej. Cały przód będzie otwarty. Szkoda na to kasy.
    Nie boisz się, że każdy będzie mógł wejść i np. coś zabrać ?, nie wspomną o piesku który, może wybiec w każdej chwili i o dzieciach które trzeba będzie pilnować, żeby nie wyszły na ulicę

    Ja jak nie miałam ogrodzenia od frontu to codziennie ktoś przychodził a to złomiarze ... nie ma pani nic na złom.... a to pijak jakiś po "cygara". Każdy zawracał autem na moim podwórku. Zrobiłam ogrodzenie od przodu i spokój święty z nieproszonymi gośćmi.

  2. #502
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał beatagl Zobacz post
    Nie boisz się, że każdy będzie mógł wejść i np. coś zabrać ?, nie wspomną o piesku który, może wybiec w każdej chwili i o dzieciach które trzeba będzie pilnować, żeby nie wyszły na ulicę

    Ja jak nie miałam ogrodzenia od frontu to codziennie ktoś przychodził a to złomiarze ... nie ma pani nic na złom.... a to pijak jakiś po "cygara". Każdy zawracał autem na moim podwórku. Zrobiłam ogrodzenie od przodu i spokój święty z nieproszonymi gośćmi.
    Czytaj ze zrozumieniem. Płot będzie od jednej i drugiej ściany szczytowej, przód natomiast będzie otwarty.
    Podjeżdżam samochodem i bez otwierania bramy stawiam samochód przed garażem i wchodzę do domu. Wygoda i tyle.

    A te płoty w kształcie drabin to twoim zdaniem takie bezpieczeństwo?

  3. #503
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Coś na ten styl. Poznajesz?


  4. #504
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Czytaj ze zrozumieniem. Płot będzie od jednej i drugiej ściany szczytowej, przód natomiast będzie otwarty.
    Podjeżdżam samochodem i bez otwierania bramy stawiam samochód przed garażem i wchodzę do domu. Wygoda i tyle.

    A te płoty w kształcie drabin to twoim zdaniem takie bezpieczeństwo?
    To zmienia wszystko , ja zrozumiałam, że nie będziesz miał odrodzenia od przodu w ogóle
    Poznaje, poznaje choć nie oglądam
    Drabinek bym sobie nie zrobiła jako ogrodzenia

  5. #505

    Domyślnie

    Ogrodzenie to bariera psychologiczna , wstępne zabezpieczenie przed łobuzami oraz odgrodzenie mojego terenu . Znam wiele przypadków gdzie mówili ,że ogrodzenia nie będzie bo to strata kasy itp., ale jak mieli gości z ulicy w stylu ,,olewaczy podlewaczy” murów to zmienili szybko zdanie. Jeszcze nam brakuje do zachodu
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  6. #506
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    skoro mają postać drabiny i bardzo łatwo można przez nie przejść.
    Przerwy między profilami nie są przypadkowe, są tak zaprojektowane aby złodziej przechodzący przez ogrodzenie wkładając nogę między "szczeble" utknął na dobre !!!

  7. #507
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Ogrodzenie daje uczucie prywatności, moje jest tak niskie że przechodzę sobie przez bramę bez podskakiwania czy wspinania .

    Pełni rolę ozdobną i chroni przed przypadkowymi gośćmi w ciągu dnia, kundlami sikającymi pod drzewka oraz utrzymuje mojego chcącego się bawić ze wszystkimi 50-kg owczarka na posesji kiedy przechodzi obok rodzina z dziećmi w Niedzielne popołudnie .

    Jak ktoś lubi mieszkać na ulicy i zastanawiać się kto zagląda przez okno na parterze to ok, jego sprawa .

    Ale Ja nawet przy otwartej bramie czuje się po prostu nieswojo .

    PS. Kolejną sprawą jest linia zabudowy, jeden ma granicę 4 m do elewacji frontowej a inny 30 m co na prawdę może zmienić poglądy w szarą rzeczywistość ,,,

  8. #508
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    Przerwy między profilami nie są przypadkowe, są tak zaprojektowane aby złodziej przechodzący przez ogrodzenie wkładając nogę między "szczeble" utknął na dobre !!!
    Możesz to jeszcze usprawnić podłączając do prądu. Na tym ruszcie ładnie się przygrilluje

    A tak między nami, te płoty wyglądają ładnie i nowocześnie, jednak teraz co drugi taki robi. Ja pójdę pod prąd i z boku chaty postawię taki


  9. #509

    Domyślnie

    Liwko, zawsze byłeś oryginalny

    Gdy nie miałem ogrodzenia, było tak: co dnia osikane drzwi wejściowe i brama przez koty/psy, wałęsający się niekastrowany kot sąsiadów olewający każdy kąt mojej działki i krzaczki, psy ganiające mojego kota. Nawet nie wspominam o nieproszonych ludziach

    Teraz mam szczelne ogrodzenie z każdej strony. Wszystko powyższe to historia. Było warto na 101%. Mój kot (kastrowany) sobie radzi - przeskakuje przez ogrodzenie. Inne nie są na tyle sprytne. I też po nim widzę jak się uspokoił. Wie, że nie zagraża mu nagła ucieczka przed (bez)pańskimi psami.

    Nie mówię też o tym jak każdego kuriera korci by wykręcać na polbruku, przed którym nie ma bramy wjazdowej na posesję. Jak zniszczą Ci kostkę, to zaraz będziesz zakładał i ogrodzenie frontowe.

  10. #510
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Już szósty rok nie mam z przodu ogrodzenia i nie założę
    Wygoda i brak wątpliwego szpanu przede wszystkim

  11. #511

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Liwko, zawsze byłeś oryginalny

    Gdy nie miałem ogrodzenia, było tak: co dnia osikane drzwi wejściowe i brama przez koty/psy, wałęsający się niekastrowany kot sąsiadów olewający każdy kąt mojej działki i krzaczki, psy ganiające mojego kota. Nawet nie wspominam o nieproszonych ludziach

    Teraz mam szczelne ogrodzenie z każdej strony. Wszystko powyższe to historia. Było warto na 101%. Mój kot (kastrowany) sobie radzi - przeskakuje przez ogrodzenie. Inne nie są na tyle sprytne. I też po nim widzę jak się uspokoił. Wie, że nie zagraża mu nagła ucieczka przed (bez)pańskimi psami.

    Nie mówię też o tym jak każdego kuriera korci by wykręcać na polbruku, przed którym nie ma bramy wjazdowej na posesję. Jak zniszczą Ci kostkę, to zaraz będziesz zakładał i ogrodzenie frontowe.

    ano wlasnie. brak ogrodzenia wygląda fajnie, ale jest niepraktyczny choćby z tych względów, o których wspomniałeś. ja bym sie nie zdecydowala na zlikwidowanie ogrodzenia bo wiem, jakie to moze przynieść szkody

  12. #512

    Domyślnie

    Liwko co ty piszesz, dla ciebie ogrodzenie to szpan ? Czytałeś poprzednie posty co skłania do założenia ogrodzenia - względy praktyczne i estetyczne. Ja mogę w twoim stylu napisać - brak ogrodzenia to taki hamerykancki szpan.
    PS jak lubisz sprzątać g..a po cudzych psach i kotach sprzed swojego domu Twoja sprawa. Wystarczy napisać ja wolę tak i jest OK , a nie wmawiać że wszyscy inni to szpanerzy a ja praktyczny jestem.

  13. #513
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafstraz
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    25-553
    Posty
    133

    Domyślnie

    szukam sprawdzonych producentów ogrodzeń z profili stalowych, ocynkowanych i malowanych proszkowo. Profil zamknięty o wymiarach profila 40x40mm z wypełnieniem szczeblinami 40x20mm. podrzuci ktoś?

  14. #514
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafstraz Zobacz post
    szukam sprawdzonych producentów ogrodzeń z profili stalowych, ocynkowanych i malowanych proszkowo. Profil zamknięty o wymiarach profila 40x40mm z wypełnieniem szczeblinami 40x20mm. podrzuci ktoś?
    Moge polecic Wykonawce swojego ogrodzenia Pan Michal Budzik http://www.step-bud.pl/index.html , bardzo solidna Firma jedna z najsolidniejszych jakie pojawily sie u mnie na budowie mozesz powolac sie na Edyte ( ogrodzenie Panowie robili u mnie w 2013 roku , ale mysle ze mnie pamietaja bo jak sam Pan Michal stwierdzil bylo to zlecenie " ich zycia " . )

  15. #515

    Domyślnie

    Moje ogrodzenie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	2389
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	302763


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	2350
Rozmiar:	99,5 KB
ID:	302766
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  16. #516
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar vitis-it
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-242
    Dzielnica
    Wola
    Posty
    29

    Domyślnie

    Świetne - oryginalne bardzo mi się podoba. Każde ogrodzenie jest pionowe to poprzeczne. Na czym masz bramę Nice ?
    ViTiS-iT
    ul. Prymasa 1000 lecia 48A
    01-242 Warszawa
    tel. 22 646 46 92
    http://suntrack.pl

  17. #517

    Domyślnie

    Cytat Napisał vitis-it Zobacz post
    Świetne - oryginalne bardzo mi się podoba. Każde ogrodzenie jest pionowe to poprzeczne. Na czym masz bramę Nice ?
    Żona chciała mieć łatwiej przejść przez ogrodzenie, jak kluczy zapomni

    Napęd? Came.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  18. #518
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fuxszyk

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posty
    171

    Domyślnie

    mitch to ogrodzenie to Konsport? Będę coś takiego zamawiał na wiosnę.

  19. #519

    Domyślnie

    Cytat Napisał fuxszyk Zobacz post
    mitch to ogrodzenie to Konsport? Będę coś takiego zamawiał na wiosnę.
    Nie mam pojęcia o czym mówisz. Znalazłem jakiegoś szpeca co mi to sklecił.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  20. #520
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TomaszNow1

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam

    Poszukuje takiego płotu jak na załączonym zdjęciu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zel_do_ochrony_drewna_normal_9370.jpg
Wyświetleń:	267
Rozmiar:	67,8 KB
ID:	302930

Strona 26 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony