dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Teriva

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ppawel

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    3

    Domyślnie Teriva

    Witam,

    Przymierzam się do zakupu mieszkania w budynku wielorodzinnym (właśnie jest budowany). Developer stosuje w nim stropy w systemie teriva. Widziałem, że składa się to z takich bloczków. Stąd moje pytanie - jak to się zachowuje w praniu? Czy tynk na suficie będzie pękał? Czy stropy z terivy są bardziej podatne na pękanie niż stropy filigranowe czy z płyt? Czy jest to dobre rozwiązanie czy developer leci po kosztach i będzie to uciążliwe rozwiązanie?

    Dzięki z góry za odpowiedzi...

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    dobre pod warunkiem dobrego wykonania , wtedy nic nie klawiszuje i nie pęka , jak się dobrze ułozy zrobi żebra rozdzielcze itp. zgodnie z projektem to niby czemu ma pękać.

  3. #3

    Domyślnie Re: Teriva

    Cytat Napisał ppawel
    Witam,

    Przymierzam się do zakupu mieszkania w budynku wielorodzinnym (właśnie jest budowany). Developer stosuje w nim stropy w systemie teriva. Widziałem, że składa się to z takich bloczków. Stąd moje pytanie - jak to się zachowuje w praniu? Czy tynk na suficie będzie pękał? Czy stropy z terivy są bardziej podatne na pękanie niż stropy filigranowe czy z płyt? Czy jest to dobre rozwiązanie czy developer leci po kosztach i będzie to uciążliwe rozwiązanie?

    Dzięki z góry za odpowiedzi...
    Teriva to tzw. strop gęstożebrowy. Tak jak przedmówca napisał istotne jest wykonanie żebr rozdzielczych. Jeżeli o tym nie zapomną (a developer powinien o tym doskonale wiedzieć) nie powinno być problemów. Pomimo wielości elementów, tynki na stropach teriva lepiej się "trzymają" niż na płytach typu filigran lub podbnych, gdzie elementy są dużo większe i ich ewentualne przemieszczenie względem siebie oznacza potężne rysy i pęknięcia. Ponadto stropy prefabrykowane typu filigran, to wyjęte z nasączonej tłustymi substancjami form elementy betonowe, które trzeba dobrze oczyścić, zagruntować aby w przyszłości tynk z nich nie odpadał.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony