dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 22
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 423
  1. #301

    Domyślnie

    stopi dzięki za tak rzeczowy opis garnków wiem, że to pierwsze wrażenia , ale byłabym wdzięczna gdybyś dał znać za parę tygodni czy opinię podrzymujesz, jako że pod koniec stycznia powinnam finalizować taki zakup.

    Dzięki jeszcze raz!
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  2. #302

    Domyślnie

    tyle sie rozpisalam i gdzies mi wpis znikl...
    jakbym sie powtorzyla to sorry...
    moze sie jeszcze pojawi...

    wiec

    czajnik na indukcje mam i bartdzo sobie chwale...
    w elektrycznym jaki nie bedzie zawsze po jakims czasie bedzie kamien i zapach plastiku lub metalu (przerabialam i tansze wersje i drozsze) lapie kurz i brzydko wyglada na blacie... ale to moje zdanie

    co do garnkow to mam bardzo dobre jakies z niemiec dostal;ismy w prezencie kiedys gotuje od 1,5 roku i jestem zadowolona
    ale na swieta pozyczylam od mamy duzy emaliowamy garnek tylko po to zeby wymieszac w nim skladniki i (z babskiej ciekawosci) odkrylam ze gotuje tak samo....
    wiec emaliowane tez sa ok
    (podobno tylko dluzej grzeja troszke, ale czy to prawda? ja nie zauwazylam)
    i takie jak sa nizbedniki harcerskie ja to nazywam te kubeczki metalowe "kololoru metalowego" tez grzeja
    wiec jak kogos nie stac to mozna tansza wersje kupic
    "Dom to tam, gdzie choćby pod gołym niebem ludzie są razem." Wiktor Woroszylski

  3. #303

    Domyślnie

    [QUOTE=stopi;5086280] aczkolwiek patelnią się cały czas przecież nie trzęsie trzymając w ręku i w większości stoi nieruchomo na kuchence.

    dla wszystkich uzytkownikow plyt i. uwaga bo zdarza mi sie uderzyc wlasnie patelnia w plyte a to przeciez takie mocne szkło... trzeba uwazac bardziej niz na zwyklej


    Drugi plus jaki zauważyłem, to to, że zupa po ugotowaniu i odstawieniu na podstawkę (w komplecie) przez godzine prawie nie ostygła i była ciepła stojąc już dawno obok kuchenki.

    to chyba wszystkie indukcyjne

    i rada ode mnie

    uwaga na smazenie na oleju lub oliwie jak sie rozgrzeje a wyleje na plute plyta jest bardzo goraca i patelnia...
    nie mozna dotknac szmatka wilgotna

    bo normalnie to wycieram zaraz jak mi cos wykipi...
    "Dom to tam, gdzie choćby pod gołym niebem ludzie są razem." Wiktor Woroszylski

  4. #304
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stopi

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    46

    Domyślnie

    bo normalnie to wycieram zaraz jak mi cos wykipi...
    Ja z reguły myje kuchenke po prostu po gotowaniu, czy np. na koniec dnia, jak już wiem, że nie będę na niej nic robił. Doszedłem do wniosku, że najlepszy jest płyn do mycia szyb. Delikatny detergent, który szybko odparowuje i nie zostawia smug.

    nicol21 - odezwij się w takim razie za miesiąc Nie sądzę jednak żebym zmienił zdanie. Co w sumie się może stać z tymi garnkami..? Pokolorowane nie są, więc nie ma ryzyka, że jakiś lakier/emalia zejdzie czy coś. Przeszły już pierwsze testy w zmywarce i nic się nie stało. Przypalenie też nie wywarło żadnego wpływu na garnek. Czy faktycznie są dobre będę mógł napisać za rok lub dwa.

  5. #305

    Domyślnie

    do czyszczenia płyt indukcyjnych są specjalne detergenty - w zasadzie każdy producent ma obecnie coś specjalnie przeznaczonego do tego typu powierzchni. w przeciwieństwie do klasycznego płynu do szyb - smug nie widać nawet po zapaleniu halogenów w okapie. osobiście polecam mr muscle, wcześniej miałam beckmanna i te z był ok.

    a przy wyborze garnków - polecam przezroczyste pokrywki. współczesne garnki umieją wszystko, ale przy gotowaniu na parze chodzi o nie zaglądanie do środka co 5 min. oka, pokrywka paruje, ale przez taką łatwiej cokolwiek podejrzeć niż przez moją stalową
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  6. #306

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    a przy wyborze garnków - polecam przezroczyste pokrywki. współczesne garnki umieją wszystko, ale przy gotowaniu na parze chodzi o nie zaglądanie do środka co 5 min. oka, pokrywka paruje, ale przez taką łatwiej cokolwiek podejrzeć niż przez moją stalową
    ja już od jakiś 10 lat mam garnki z przezroczystymi pokrywkami i zgadzam się z Tobą w 100000000%

  7. #307

    Domyślnie

    Co do czajnika - pewnie jestem dziwna, ale nigdy nie posiadałam czajnika elektrycznego bezprzewodowego. W pracy - miałam, na budowie tez korzystam, ale w obecnej kuchni wodę gotuję na gazie w klasycznym czajniku.
    W nowej kuchni będzie indukcja i jakoś nawet nie pomyślałam o bezprzewodowym. Myślę jaki kupić czajnik - ale na indukcję.

    Jakoś tak swojsko w kuchni jak na kuchni stoi czajnik

  8. #308
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stopi

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    46

    Domyślnie

    Mój czajnik to firma Prymus Kosztował coś k. 50zł, spisuje się świetnie na indukcji. Ma bynajmniej stosowne oznakowania przydatności dla indukcji jak i dla zmywarki.

  9. #309
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stopi

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    46

    Domyślnie

    Ze szklanymi pokrywkami faktycznie racja. Aczkolwiek jedna szklana też wystarcza. W tych hoffburgach mam jedną szklaną - pasuje do największego garnka i patelini - resztę metalowych. Generalnie jak się wie ile co się musi gotować to się nie zagląda do wywaru

  10. #310

    Domyślnie

    Dziś oglądałam w sklepie garnki Zeptera seria Satino (chyba), wyglądają solidnie, masywnie, bez dodatku plastiku w rączkach, cena do przełknięcia, ale nie jestem przekonana na 100%
    bo Ingenio Tefala tańsze. Sama nie wiem co robić a czas nagli.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  11. #311
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stopi

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    46

    Domyślnie

    Niestety nie znam tych garnków, więc się nie wypowiem. Ile jest ich w komplecie i jaka cena? Tefal to chyba ogólnie rozsądny stosunek cena/jakość z tego co czytam i w sklepach podotykałem.

  12. #312
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Dołączę i ja moją opinię.
    1. Czajnik. Kupiłam elektryczny, bo sam się wyłączy, a także nie zajmuje pola grzewczego. Świeżo po imprezach świąteczno-noworocznych stwierdzam, że cztery pola grzewcze to czasem mało. A jakby jeszcze jedno zajął czajnik...

    2. Garnki wciąż wybieram. Miałam kupić od razu po przeprowadzce, ale okazało się, że przepastne szafki rodziców zawierają zestaw "na indukcję". Pomimo stosownego znaczka, garnki jednak nie działały (płyta teka). Wymieniłam więc u mamy na emalię olkusz, takie kremowe z kwiatkiem, kupione tanio na jakiejś wyprzedaży. Te działają ale:
    - nie mają idealnie gładkiego dna, "kolebocą" się. Na pewno wpływa to na szybkość i oszczędność gotowania
    - wewnątrz mają już sporo głębokich rys, małych pajączków (4 miesiące używania)
    - pokrywki stalowe, w miejscach, gdzie przyspawane są uszy, rdzewieją - tworzą się takie rdzawe zacieki. świadczy to zapewne o niedokładnym pokryciu emalią.
    Garnki były bez opakowania, cena bardzo okazyjna, stąd wniosek, że może to jakiś 2 gatunek i stąd problemy?
    Z drugiej strony od teściowej mam rondelek też olkusza tylko bez kwiatuszków. Ten był zapakowany w taki firmowy kartonik i o dziwo sprawuje się o niebo lepiej.

    W każdym razie garnki będę zmieniać, nie wiem jeszcze na jakie ale razczej odpuszczę sobie olkusz flox. Raczej pójdę w srebrne.
    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

  13. #313
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stopi

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    46

    Domyślnie

    Srebrne (ze stali szlachetnej czy czegoś tam..) są najlepsze. Kolorowe to zawsze istnieje ryzyko, że zaraz coś zacznie odpadać, rysować się itd...Też bym nie kupił kolorowych.

    Pomimo stosownego znaczka, garnki jednak nie działały (płyta teka).
    Może to kwestia indukcji...? Czy garnki były dopasowane wielkościowo do pól? Mi o dziwo te hoffburgi (indukcja to mastercook IDE64.. coś tam..) działają każdy na każdym polu. Nawet jak pole jest sporo większe od garnka to i tak grzeje i indukcja nie "krzyczy" o braku naczynia. Zaleca się aby spód garnka był ciutkę większy niż pole. Wtedy podobno najmniej marnujemy energii i najlepiej nam grzeje. No i grube dno to podstawa. Jak używałem wcześniej garnka (jedynego który z resztą miałem) z cienkim dnem to zdecydowanie za długo się nagrzewał (teraz mam porównanie bo mam garnki przystosowane na indukcję). Podsumowując uważam, że ten cały hoffburg to bardzo dobry stosunek jakości do ceny jak za taki komplecik.

  14. #314

    Domyślnie

    Cytat Napisał monika.KIELCE Zobacz post
    Wymieniłam więc u mamy na emalię olkusz, takie kremowe z kwiatkiem, kupione tanio na jakiejś wyprzedaży. Te działają ale:
    - nie mają idealnie gładkiego dna, "kolebocą" się. Na pewno wpływa to na szybkość i oszczędność gotowania
    - wewnątrz mają już sporo głębokich rys, małych pajączków (4 miesiące używania)
    - pokrywki stalowe, w miejscach, gdzie przyspawane są uszy, rdzewieją - tworzą się takie rdzawe zacieki. świadczy to zapewne o niedokładnym pokryciu emalią.
    Też mam takie "pomamowe" garnki, oprócz spękań wewnątrz u nas jeszcze jest problem z uchwytami, są również emaliowane jak reszta garnka przez co przy dłuższym gotowaniu niż zagotowanie wody uszy nagrzewają się tak, że gołą ręką nieuzbrojoną w rękawicę czy ścierkę nie da się dotknąć, aby np przemieszać zawartość garnka.

    Reszta garnków jakie kupiliśmy już sami to garnki z Ikei - nie mam żadnych zarzutów, używam 1,5 roku i nadal są jak nowe. Mamy te:




    I patelnie - również z Ikei - seria 365+ (dla mnie rewelacja, używane 1,5 roku również sprawują się jak nowe, mam porównanie do patelni mojej mamy, która ma różne, niektóre wcale nie tanie, a po krótkim użyciu zaczynają się wyginać, wykrzywiać itd)



  15. #315

    Domyślnie

    Ja mam garnki solingen. Jestem z nich bardzo zadowolona wykorzystuję je na indukcję i na gazówkę. Dziwnym trafem uchwyty się za bardzo nie nagrzewają - mogę bez łapek przemieszczać garnki na kuchence., mimo że garnki całe są metalowe.
    Używam ok. 2 lat

  16. #316

    Domyślnie

    ja też mam solingena - i również jestem bardzo zadowolona. odkręcane uchwyty od dekielków są bombowe - nie ma problemu ze zmywarką (mają termometr w uchwycie). w zestawie brakowało mi tylko małej patelni, ale dokupienie jej nie jest przecież problemem.
    polecam z czystym sumieniem
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  17. #317
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał stopi Zobacz post

    Może to kwestia indukcji...? Czy garnki były dopasowane wielkościowo do pól?
    Płyta TEKA GKST 60 i4 BS. Dopasowanie oczywiście sprawdzałam na wszystkie sposoby. Naczynie nie rozpoznane i już.

    Prócz Olkusza mam też patelnię z Lidla i taką rondlo-patelnie z Floriny, obie z teflonem i tu nie mam żadnych zastrzeżeń. Szybko się nagrzewają, długo stygną.

    Solingen jednak drogie. Myślę o tańszych seriach Elo, może Ikea...
    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

  18. #318
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Na tej samej płycie Teki moje stare kilkuletnie garnki Olkusza działają bez zarzutu. Za to nowa patelnia od chińczyka co to miała bez problemu działać niestety nie działa. Druga kupiona już w szanującym się sklepie działa ale tylko na dwóch polach (i to mnie zastanawia). Wciąż szukam opinii na temat garnków Missoli sprzedawanych na Gruperze i nic nie mogę znaleźć.

  19. #319
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Niestety o Missoli nic nie wiem.
    A co do płyty, to dziwne co piszesz. U mnie jak coś działa, to działa na każdym polu. A jak nie działa, to nic nie pomaga.

    Update z 13 stycznia:
    Mam już nowy komplet. Kupiłam Elo Platin.
    Mąż nawet testy robił, nagrzewają się ciut wolniej niż emalia z Olkusza ale za to trzymają ciepło duuużo dłużej.
    Ostatnio edytowane przez monika.KIELCE ; 13-01-2012 o 22:37
    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

  20. #320

    Domyślnie

    A jak to jest z garnkami wielowarstwowymi (np. Berghoff 6 wastw)?
    Wg opisu jest tam kilka warstw: stal szlachetna 18/10, miedź, aluminium, żelazo.

    Tymczasem w instrukcji obsługi płyty Amica 6512 w rozdziale doborze garnków:
    stal nierdzewna - nie działa
    stal ferromagnetyczna - działa
    aluminium - nie działa
    żeliwo - dziala
    stal emaliowana - działa

    Wygląda zatem, że tylko 1 warstwa w 6warstwowym dnie będzie generować ciepło. Może zatem lepiej wybierać prostsze garnki?

Strona 16 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony