dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 22
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 423
  1. #261
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GROSZEK27

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,
    Czy posiada ktoś ten zestaw Tefal Classica C84299 8 części indukcja?
    http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=2154954
    LUB TE http://allegro.pl/item1165217949_gar..._indukcja.html
    Chcemy go kupić ale nie wiem jak spisują się na indukcji.
    Proszę o wasze opinie
    Ostatnio edytowane przez GROSZEK27 ; 03-08-2010 o 20:03

  2. #262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charli_Charli Zobacz post
    Nikt chyba nie zwrócił uwagi na drobny mankament. Otóż dno nie zawsze musi być wykonane z jednolitego materiału. Ta zabawa z magnesem to porażka. Większość producentów, aby zaoszczędzić na materiale (chodzi o stal chromoniklową) wprasowywuje plaster aluminium. Magnes przyczepi się bo ten plaster nie rzutuje na właściwościach stali, ale tworzy barierę dla fali elektromagnetycznych i d..pa zbita. Na indukcję się nie da! Dlatego patrzcie na dno pod innym kątem (w dobrych garnkach na dnie powinna być wybita nazwa handlowa stainless steel 18/10) i nie latajcie z magnesami po sklepie.

    Cos mi tu nie halo jak ma bys wybita stainless steel To magnes nie powinien sie wcale doczepiac ???????????? cho ja tam sie na garnkach nie znam bo ja mechanik
    Kasia i Tomek

    Małżeństwo to wóz, który muszą ciągnąć dwa woły. I to w tą samą stronę.

  3. #263
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Jolasia
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    ...a ja kupiłam bardzo ładne garnki emaliowane w kolorze czarnym i jestem z nich bardzo zadowolona
    Ponadto mam też te z Ikei ale wkurzają mnie wszystkie "srebrne" garnki, bo po kilku użyciach/myciach wyglądają mało efektownie, a emaliowane są ciągle jak nowe
    To wykańczanie mnie wykończy!
    Mój dziennik
    Komentarze do dziennika

  4. #264

  5. #265

    Domyślnie

    Cytat Napisał GROSZEK27 Zobacz post
    Witam,
    Czy posiada ktoś ten zestaw Tefal Classica C84299 8 części indukcja?
    http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=2154954
    LUB TE http://allegro.pl/item1165217949_gar..._indukcja.html
    Chcemy go kupić ale nie wiem jak spisują się na indukcji.
    Proszę o wasze opinie
    Mam Takie garnki Tefal i jestem zadowolona.

  6. #266

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasiatomek Zobacz post
    Cos mi tu nie halo jak ma bys wybita stainless steel To magnes nie powinien sie wcale doczepiac ????????????
    A czemu uwazasz, ze nierdzewnosc z zalozenia wyklucza magnetyzm?
    Mozna dziecku przekazac wiedze, ale nie mozna go zmusic do myslenia.

  7. #267

    Domyślnie

    Ja polecam garnki WMF z serii Diadem Plus - co prawda uzytkuję dopiero 2,5 miesiąca i nie mam doświadczeń z innymi garnkami, ale z tych jestem strasznie zadowolona. Bardzo dobrze akumulują energię - strasznie długo trzymają ciepło. Czasem np. pół dnia zupa po ugotowaniu jest bardzo ciepła, że praktycznie nie trzeba podgrzewać. Tutaj mam porównianie, bo mam jeden garnek jakiejs innej firmy (miałam go już wczesniej) i w nim potrawa po zakończeniu gotowania, szybko stygnie.

    Poza tym pomimo, że myję w zmywarce, nadal lśnią, jak po wyjęciu z kartonu. No i ładnie wyglądają

    Brakuje mi tylko w tej serii patelni o średnicy ok. 32, ta co jest nie jest zbyt duża. Ale polecam za to garnek do makaronu: fantastyczny Ja gotuję w nim też ziemniaki, nie trzeba wtedy odcedzać. Poza tym w samym garnku, bez wkładu, można oczywiście gotować jak w innych.

  8. #268

    Domyślnie

    dzięki temu wątkowi zwrociłam uwagę na garnki Elo, z tego co wyczytałam mają grube dno i szybko rozprowadzają ciepło i je utrzymują...

    do niedawna myślałam, że garnek jak garnek, różnicy nie ma; myślenie zmieniłam odkąd dostałam patelnię grillową Silit - toż to mercedes! od tego czasu marzy mi się ich zestaw garnków [plus jeszcze garnek rzymski, żeliwny i szybkowar i to by było na tyle z garnkowych marzeń ]

  9. #269

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nina81 Zobacz post
    dzięki temu wątkowi zwrociłam uwagę na garnki Elo, z tego co wyczytałam mają grube dno i szybko rozprowadzają ciepło i je utrzymują...

    do niedawna myślałam, że garnek jak garnek, różnicy nie ma; myślenie zmieniłam odkąd dostałam patelnię grillową Silit - toż to mercedes! od tego czasu marzy mi się ich zestaw garnków [plus jeszcze garnek rzymski, żeliwny i szybkowar i to by było na tyle z garnkowych marzeń ]
    nie mam doświadczeń z innymi firmami produkującymi garnki do indukcji, ale mogę Wam napisać o garnkach Elo...
    kupiłam sobie zestaw jakieś 7 lat temu, użytkowałam na kuchence gazowej, dwa tygodnie temu kupiłam płytę indukcyjną i... moje już wysłużone i przez lata użytkowane na gazie garnki idealnie działają! właściwie nie wypaczyło się dno po gotowaniu na gazie...
    Polecam,
    aczkolwiek pewnie silit czy wmf będą lepsiejsze... (biorąc pod uwagę chociażby ich cenę).

  10. #270
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bradykardia1
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    147

    Domyślnie

    ja kupiłam berghoffa- profi de lux skuszona opiniami w necie no i 6 warstwowym dnem z miedziana wkładką itd itp,
    owszem garnki fajne , szybko się w nich gotuje, długo utrzymują ciepło więc ryż można wyłączyć wcześniej i sobie "dojdzie" , ale okropnie się w środku rysują od łyżki, no i termometry już ponadpękiwały. Jeden komplet garnków to mało więc rozglądam się za drugim ,ale już na pewno nie berghoff tylko coś tańszego, szkoda tyle kasy po prostu

  11. #271

    Domyślnie

    a czy korzysta ktoś z was z garnków solingen - bachmayer?
    przegooglowałam temat i czytam bardzo skrajne opinie na ich temat, nie ma tak naprawdę nic po środku. jedne opisy wyglądają na inspirowane przez producenta, drugie przez konkurencję.
    nie spodziewam się, że za taką cenę nabędę zestaw garnków na lata i w ogóle zostanę nagle mistrzem patelni, ale fajnie byłoby usłyszeć coś od kogoś, kto faktycznie z nich korzysta
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  12. #272
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Ktoś wyżej wspominał o garnkach Olkusza. Podejrzałem sobie ich ofertę i chciałbym zapytać czy ktoś użytkuje linię Premium , Glosa 5 szt?


    Jeżeli tak, to jak się sprawują...?

  13. #273
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tanis

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pomorskie
    Kod pocztowy
    80-308
    Posty
    154

    Domyślnie

    Trzy lata temu kupiłam zestaw Fagor. W promocji coś ponad 100 zł, cztery garnki, patelnia. Do zestawu były dołączone dwie zdejmowane rączki i pokrywki z dziurkami do odcedzania. Bardzo dobrze się sprawują, nowoczesne kształty, świetne do przechowywania-zajmują niewiele miejsca- dzięki odejmowanym uchwytom ( całość, łącznie z pokrywkami mieści się w największym garnku). Polecam

  14. #274
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czarownicaaa
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    178

    Domyślnie

    podnosze topik
    sama jestem na etapie poszukiwan i im wiecej opinii tym lepiej
    a wybor jest teraz tak szeroki i w gruncie rzeczy ciezko laikowi ciezko cos wybrac
    Jakie sa wasze doswiadczenia dobre i zle w tej materii?

  15. #275
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mrówka75
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    1.338

    Domyślnie

    Ja mam garnki z firmy Berghoff, jestem zadowolona, jedyne minusy to bardzo ciężka patelnia, a w zasadzie wielki patelnio- garnek i drugi minus- musiałam dokupić osobno małe patelnie bo w zestawie nie było



    Uploaded with ImageShack.us

  16. #276
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krokusik77

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    61-255
    Posty
    69

    Domyślnie

    kupiłam polecane tu garnki Olkusz seria Glosa i uważam, że są marnej jakości. Po pierwszym wypraniu w zmywarce, a dokładniej tylko wypłukaniu wewnątrz jednego garnka na wysokości uchwytów pojawiła się rdza, a w innym garnku pojawiły się rysy jakby od mieszania. Używam je od miesiąca, paragon zaginął w ferworze wykończeniowej walki, więc tym bardziej jestem niezadowolona, bo nie mam możliwości reklamacji.

  17. #277
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czarownicaaa
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał krokusik77 Zobacz post
    kupiłam polecane tu garnki Olkusz seria Glosa i uważam, że są marnej jakości. Po pierwszym wypraniu w zmywarce, a dokładniej tylko wypłukaniu wewnątrz jednego garnka na wysokości uchwytów pojawiła się rdza, a w innym garnku pojawiły się rysy jakby od mieszania. Używam je od miesiąca, paragon zaginął w ferworze wykończeniowej walki, więc tym bardziej jestem niezadowolona, bo nie mam możliwości reklamacji.
    no to mnie zmartwilas bo znajomy ktory sprzedaje teog typu asortyment do domu polecal mi Olkusz

  18. #278

    Domyślnie

    Ważną sprawą przy indukcji są też zalecenia producentów kuchenek. Zwracają szczególną uwagę, aby średnica dna naczyń przeznaczonych do używania na płytach indukcyjnych była zgodna z zaleceniami zawartymi w instrukcji obsługi danej kuchenki indukcyjnej.
    Przy zastosowaniu garnków mniejszych niż średnice minimalne lub większych niż średnice maksymalne, zalecane przez producentów kuchenek, pole grzejne indukcyjne może nie działać…”

    Praktyka pokazuje, że ten czynnik ma naprawdę duże znaczenie.
    Pozdrawiam

  19. #279

    Domyślnie

    Ja z racji patriotyzmu lokalnego (choć nie tylko) zakupiłam Emalię Olkusz seria Flox w kolorze zielonym. Mam komplet 5 garów plus duża patelnia. Nic się z nimi nie dzieje, jedyny ich minusik estetyczny, to taki, że emalia nie jest na całej powierzchni ładnie odlana. Zdarzają się małe zgrubienia, ale nie ma odprysków i nie przeszkadza to w eksploatacji.

  20. #280

    Domyślnie

    czeka mnie ten zakup i zastanwiam sie czy warto kupic zestaw gdzie uchwyty sa odczepiane. z jednej strony fajnei zmniejszyc powierzchnie ktora garnki potrzebuja na czas przechowywania, a z drugiej strony czy takie trzymanie garnka jest solidne? pozatym - wtedy chyba jest tylko 1 raczka czyli nie da rady garnka zlapac za 2 uszy....

    oczywiscie co do firmy tez nie mam pojecia :/

    jedynie co bym chciala miec to szklana pokrywke bo wygodnie jest widziec stan gotowania, kolor warzyw etc plus jesli beda stale uszy to wtedy fajnie by je miec z innego tworzywa niz garnek bo wtedy sa chlodniejsze....
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

Strona 14 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony