dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 22
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 423
  1. #281
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czarownicaaa
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    178

    Domyślnie

    no wlasnie dziewczynki jak wyglada opcja metalowych uszu w garnkach czy one sie nagrzewaja? jesli tak czy jednak przy uzytkowaniu moga oparzyc?
    jest zdecydowanie wiekszy wybor "metalowcow" i zastanawiam sie czy uparcie szukac uszu z tworzywa

  2. #282
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stopi

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    46

    Domyślnie

    Wiecie coś o garnkach Hoffburg? Ponoć to niezłe garnki.

    Też stoję przed dylematem. Póki co mam patelnie Berghoff. Ceramiczna Scala, jest wywalona w kosmos! Niestety budżetu na garnki Berghoffa nie przewiduję (komplet chyba min. z 600zł). Aktualnie na komplet mogę przeznaczyć 300-400zł. W tym chcę się zmieścić. Fajne są te wskaźniki temperatury odkręcana, do zmywarki.

  3. #283

    Domyślnie

    Cytat Napisał stopi Zobacz post
    Wiecie coś o garnkach Hoffburg? Ponoć to niezłe garnki.
    nie słyszałam, ale ja już jestem po zakupie, więc pewnie dlatego..

    Cytat Napisał stopi Zobacz post
    Też stoję przed dylematem. Póki co mam patelnie Berghoff. Ceramiczna Scala, jest wywalona w kosmos! Niestety budżetu na garnki Berghoffa nie przewiduję (komplet chyba min. z 600zł). Aktualnie na komplet mogę przeznaczyć 300-400zł. W tym chcę się zmieścić. Fajne są te wskaźniki temperatury odkręcana, do zmywarki.
    ja mam patelnie ceramiczną Berghoffa i.. masakra jakaś - nagrzewa się strasznie, strasznie długo.. i nie jestem z niej zadowolona, ale mam też garnki Berghoffa i... są świetne. Nie wiem, ale jeśli masz 400 zeta to dołóż te 200 i kup sobie Berghoffa. Polecam

  4. #284
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Olkusz - porażka. Jakby robione nogami.

  5. #285

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarownicaaa Zobacz post
    no wlasnie dziewczynki jak wyglada opcja metalowych uszu w garnkach czy one sie nagrzewaja? jesli tak czy jednak przy uzytkowaniu moga oparzyc?
    yy.., lekko się nagrzewają, ale nie mogą oparzyć.

  6. #286
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stopi

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    46

    Domyślnie

    ja mam patelnie ceramiczną Berghoffa i.. masakra jakaś - nagrzewa się strasznie
    Tak, tylko na czym ją nagrzewasz? Kuchenka indukcyjna, elektryczna, gaz, zwykły ogień...?

    Ja mam patelnie Berghoff Scala 24cm i na indukcji nagrzewa się świetnie. Nic się nie przypala, wszystko działa jak należy. W zmywaniu idzie jak pestka. Ceramiczna powłoka jest gładka.
    Kupowałem oczywiście zwracając uwagę na grube dno dla indukcji i stosowny znaczek, który gwarantuje działanie na kuchence indukcyjnej. Nie wiem jak jest z tą patelnią na gazie i elektrycznej.

    P.S. Kupiłem te garnki Hoffburg. Dałem 370zł za komplet 19-el. Patelnia przyznam jest konkret Wygląda jakby była przystosowana do najcięższych bojowych warunków Porównamy ją z obecną przy okazji. Wystawię opinię, jak wkrótce zacznę używać.

  7. #287

    Domyślnie

    Cytat Napisał stopi Zobacz post
    Tak, tylko na czym ją nagrzewasz? Kuchenka indukcyjna, elektryczna, gaz, zwykły ogień...?
    kuchenka indukcyjna, patelnia przystosowana do kuchni indukcyjnej i.. ja nie przeczę, że źle się na niej gotuje, twierdzę jedynie, że cholernie długo się nagrzewa...

  8. #288
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stopi

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    46

    Domyślnie

    Może to też kwestia odpowiedniego sterowania z kuchenki. Ja ustawiam jakiś tam "boost" na początek, kuchenka daje pełną moc i ma taką funkcję, że jak rozgrzeje, to sama schodzi do niższego poziomu aby już utrzymywać potem tylko właściwą do smażenia temperaturę. Nagrzewanie do smażenia nie przekracza może 1-2 minut. Nie liczyłem tego czasowo, ale jak dla mnie jest ok.

  9. #289
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stopi

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Olkusz - porażka. Jakby robione nogami.
    Niezłe porównanie

  10. #290
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mimona
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Poniewaz sama budowa nie mówiąc już o wykończeniu pochłania duuuużo kasy postanowiłam poczekać z zakupem garnków do czasu zamontowania kuchni. Sprawdziłam uprzednio moje dotychczasowe garnki wspomnianym tu gdzieś magnesem i tak oto sprawy się mają: nie prawda jest że jak magnes przyciąga to garnek się nadaje. Natomiast zauważyłam że jak MOCNO przyciąga to jest dobry na indukcję. Garnki emaliowane jakie posiadałam i to nie koniecznie z olkusza świetnie się sprawdzają. Mialam również komplet srebrnych garnków z nierdzewki i niestety..... Zastanawia mnie jeszcze sprawa czajnika. Jak uważacie, lepiej kupić na indukcję czy stosować elektryczny?

  11. #291
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Olkusz - porażka. Jakby robione nogami.
    Które to według Ciebie garnki z Olkusza są tak zrobione?

  12. #292

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimona Zobacz post
    Zastanawia mnie jeszcze sprawa czajnika. Jak uważacie, lepiej kupić na indukcję czy stosować elektryczny?
    elektryczny wylaczy sie sam a przy indukcji trzeba stac albo pamietac, albo zalozyc gwizdek. no chyba ze istnieje cos o czym nie wiem dla mnie wybor prosty.
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  13. #293

    Domyślnie

    noooo czajnik na kuchni... jakoś tak dziwnie
    tylko elektryczny
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  14. #294
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    mr mam takie kolorowe z Olkusza, rok czasu i w zasadzie do wymiany, w środku czarne i popękane, wyglądają jakby miały 20 lat. Przykrywki tandetne, jakby rdzewiały i brud z nich wypływa. Szukam innych i też mam dylemat, zastanawiam się nad wmf, mam taki jeden do mleka i wydaje się ok. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  15. #295
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mimona
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał nicol21 Zobacz post
    elektryczny wylaczy sie sam a przy indukcji trzeba stac albo pamietac, albo zalozyc gwizdek. no chyba ze istnieje cos o czym nie wiem dla mnie wybor prosty.
    właśnie!

  16. #296
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    mr mam takie kolorowe z Olkusza, rok czasu i w zasadzie do wymiany, w środku czarne i popękane, wyglądają jakby miały 20 lat. Przykrywki tandetne, jakby rdzewiały i brud z nich wypływa. Szukam innych i też mam dylemat, zastanawiam się nad wmf, mam taki jeden do mleka i wydaje się ok. pozdr adam
    Taka odpowiedź nic mi nie mówi. Powiedz jaka to seria.

  17. #297
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Flox
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  18. #298
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    Flox
    Dzięki. Nad nimi się zastanawiałem. Wezmę Twoją opinię pod uwagę.

  19. #299
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stopi

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    46

    Domyślnie

    No i moje pierwsze wrażenia z garnków Hoffburg Dziś smażyłem, gotowałem zupe i takie tam.. Garnki jak dla mnie wypas. Jest jednak minus.

    Patelnia jest naprawdę głęboka i cieżka (głębokość to akurat plus w sumie). Jest solidna, co widać od razu nie znając się na garnkach kompletnie Dla Pań pewnie nie będzie to atrakcją, aczkolwiek patelnią się cały czas przecież nie trzęsie trzymając w ręku i w większości stoi nieruchomo na kuchence. Drugi minus to brak odkręcanych rączek od patelni i rondla (w zmywarce to małe utrudnienie, aczkolwiek mam zmywarkę 45cm, tę mniejszą). Liczyłem się z tym w sumie, bo na aukcji, z której kupowałem była informacja o nitach. Rączki są metalowe, nagrzewają się bardzo nieznacznie, nawet podczas godziny gotowania zupy. Zaznaczam, że gotowałem w nich na indukcji.

    Każdy garnek ma rączki po bokach, pokrywy są metalowe bez otworów i jedna duża szklana z dziurką (pasuje też do patelni). Pokrywy metalowe garnków nie mają dziurek, ale konstrukcja jest jakoś tak zrobiona, że parująca woda wydostaje się powolutku brzegami, w żadnym wypadku nie ściekając gdzieś po boku.

    Drugi plus jaki zauważyłem, to to, że zupa po ugotowaniu i odstawieniu na podstawkę (w komplecie) przez godzine prawie nie ostygła i była ciepła stojąc już dawno obok kuchenki. Wskaźniki temperatury w rączkach pokrywek działają z opóźnieniem, ale działają No i praktyczne podziałki objętości wewnątrz garnków, czyli "ile tutaj mamy mleka". Jak za taki komplet w cenie 350zł dla mnie bomba. Zobaczymy po roku, ale pierwsze wrażenie pozytywne!

    Do tego książeczka z całkiem fajnymi przepisami, poradnikiem jak gotować, opisem itp. w kilku językach w tym polski oczywiście Wyczytałem do tego, że można jakoś piętrowo w nich gotować, ale nie miałem na razie takiego zamiaru. Jest tam taka miska głębokości połowy garnka do niej dopasowanego, a ogólnie udało mi się dwa garnki złożyć tak, że jeden wchodzi w drugi do połowy (tutaj chyba chodzi o to gotowanie/podgrzewanie piętrowo).

  20. #300
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    A macie wiedzę na temat garnków Missoli sprzedawanych poprzez oferty Grupera itp.?

Strona 15 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony