dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 22
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 423
  1. #321

    Domyślnie

    Cytat Napisał żona m Zobacz post
    Dziś oglądałam w sklepie garnki Zeptera seria Satino (chyba), wyglądają solidnie, masywnie, bez dodatku plastiku w rączkach, cena do przełknięcia, ale nie jestem przekonana na 100%
    bo Ingenio Tefala tańsze. Sama nie wiem co robić a czas nagli.
    Satino to raczej Zelmer Mam od 1,5 roku i jestem b.zadowolona. Bardzo szybko się nagrzewają i potrawy gotują się błyskawicznie.
    Mam też Ikea +365 oraz Tefala Ingino. Jeśli chodzi o Tefala to w porównaniu z Zelmerem , moim zdaniem, wypadają gorzej z 2 powodów - ta sama ilość ziemniaków na przykład gotuje się dłużej po ustawieniu tej samej mocy kuchenki lub aby czas był porównywalny trzeba zwiększyc jej moc, po drugie zostawiają ślady na płycie , które ciężko schodzą.
    Jesli chodzi o garnki Ikea to nie mogą stanac niestety obok wyżej wspomnianej konkurencji. Nie polecam.

  2. #322

    Domyślnie

    stopi jak tam Twoje doswiadczenia z garnkami? moj zakup niestety sie odklada..... ale kuchnia ma byc za 2 tyg wiec ebdzie mozna serio cos zamowic juz za jakies 3-4 tyg
    szklana przykrywka to jest to! zdecydowanie jestem za.

    Dus - a Ty ktory zestaw tych garnkow solingená masz? patrzyalm i chyba wiekszosc ma metalowa przykrywke...
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  3. #323

    Domyślnie

    ja mam chyba ten zestaw 17 el. (a w każdym razie coś bardzo podobnego - widziałam kiedyś dokładnie taki sam tylko z przezroczystymi dekielkami. ja nie jestem zbyt doświadczoną kucharką (se radze ), ale z drugiej strony - nie traktujmy podglądactwa jako przestępstwa przeciwko sztuce kulinarnej )
    http://www.stalchem.sklepna5.pl/stal..._garnkow_6.jpg
    dwa małe garnki, jeden średni, jeden gigantyczny, duża patelnia, wkładka do gotowania na parze, miska z silikonową pokrywką, podkładki i przyssawki. wrzucam je do zmywary (to, co się mieści) i nic mi się z garnkami niepożądanego nie dzieje (no na jednym uchwycie dokręciłam śrubkę ), nic się nie przypaliło. pewnie nie mam porównania z innymi firmami, bo na dłuższą metę nie używałam innych indukcji. cena jest atrakcyjna, jakość wykonania - przyzwoita. szkoda, że nie można ich na sztuki dokupować, bo bym sobie z chęcią jeszcze jednego "średniaka" sprawiła.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	garnki_bachmayer_1679_kuchniavip_111.jpg
Wyświetleń:	743
Rozmiar:	80,0 KB
ID:	102578  
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  4. #324

    Domyślnie

    a co do gotowania mleka, budyniu. za nic nie mogę ugotować budyniu i go nie przypalić!!! mam płytę teki a garnki berghofa i jakieś inne ciężkie

  5. #325
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiakulka Zobacz post
    a co do gotowania mleka, budyniu. za nic nie mogę ugotować budyniu i go nie przypalić!!! mam płytę teki a garnki berghofa i jakieś inne ciężkie
    A może nie o garnki tu chodzi a o technikę gotowania...
    Spróbuj najpierw na dnie garnka zagotować odrobinę wody, zmniejsz temperaturę płyty na 3 i wlej mleko a następnie po minucie, dwóch zwiększ temperaturę na 5 po kolejnych dwóch minutach na 7 i na 9 i powinno być OK. Mleko nie lubi natychmiastowych zmian temperatury.

  6. #326

    Domyślnie

    Cytat Napisał mr6319 Zobacz post
    A może nie o garnki tu chodzi a o technikę gotowania...
    Spróbuj najpierw na dnie garnka zagotować odrobinę wody, zmniejsz temperaturę płyty na 3 i wlej mleko a następnie po minucie, dwóch zwiększ temperaturę na 5 po kolejnych dwóch minutach na 7 i na 9 i powinno być OK. Mleko nie lubi natychmiastowych zmian temperatury.
    A po co tyle zabawy z ciągłym przestawianiem mocy? Komu by się chciało

    Zgadzam się, że to nie garnek jest winny przypaleniu tylko za długie gotowanie budyniu. Jak się wsypie budyń do ciepłego mleka (jeszcze nie zagotowanego), to potem wystarczy tylko kilka minut (na 4 albo 5) na jego dojście do siebie i gotowe
    Tak więc by budyń nie przypalić robi się go na małym "ogniu" więc 5 to max., ot cała tajemnica.

  7. #327
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Miesiąc czasu szukałem zestawu garnków do domu. Od czytania różnych forum, przeglądania ofert na portalu aukcyjnym straciłem wzrok na lewe oko. Wahałem się między chińskim "hoffom, bergom" i innym "szwajcarskim" cudom krytych złotem za 180zł, a zestawowi Beka Ilano - markowym, niemieckim garnkom w dobrej cenie oraz zestawowi garnków z Lilda, wyglądających super, funkcjonalnych, ale jednak już drogich, no i małych. Zależało mi na idealnie równym dnie, dużej pojemności i ogólnie pojętej jakości, zdrowotności. Na pytanie o to czy gwarancja obejmuje wypaczenie dna, większość sprzedawców z Alle... milczało. Już miałem "Kupić teraz" tego Beka Ilano, gdy przypadkiem wpadłem na promocję Emalia Olkusz Opal ze stali nierdzewnej za 275zł z przesyłką gratis. Garnki wyglądały bardzo ładnie, firma z tradycjami, produkt oznaczony jako "premiuim i Makłowicz edyszyn". Po kolejnym tygodniu, w którym zacząłem tracić wzrok na drugie oko, podjąłem męską decyzję i kupiłem. Musicie wiedzieć, że ja na zakup czajnik tracę miesiąc czasu, żeby podjąć przemyślaną decyzję.

    Jestem bardzo zadowolony. Garnki bardzo ładne i są super jakościowo. Na paczce napisane jest "Wyprodukowano dla Emalia Olkusz" , więc dopuszczam myśl, że to China. Tak czy inaczej, są duże, zero plastiku, bardzo fajne metalowe pokrywki bez szkła, przez które i tak nic nigdy nie widać. Metalowe rączki zgrzane do garnka, bez nitów, które zbierają brud. Dna praktycznie idealne, działają na indukcji. Polecam.
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  8. #328

    Domyślnie

    My kupiliśmy kilka dni temu drugi zestaw Zelmera, bo z jednym zestawem nie wyrabiałam sie w kuchni. Mogę więc polecić z czystym sumieniem Satino Zelmera. Mają teraz fajną promocję, mozna sobie coś wybrać dodatkowo za free.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  9. #329
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stopi

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał nicol21 Zobacz post
    stopi jak tam Twoje doswiadczenia z garnkami? moj zakup niestety sie odklada..... ale kuchnia ma byc za 2 tyg wiec ebdzie mozna serio cos zamowic juz za jakies 3-4 tyg
    szklana przykrywka to jest to! zdecydowanie jestem za.
    Moje doświadczenia pozytywne. Jestem bardzo zadowolony z tego wyboru, trochę w ciemno, bo mało opinii było o tych Hoffburg, ale są ok. Szklana pokrywka też ma minus, bo łatwiej ją stłuc. Plus taki, że widać przez nią. Na razie - odpukać - nic się nie stało Mógłby tylko ten wskaźnik temp. działać dobrze, bo ma opóźnienie i wątpię, czy wskazuje tę faktyczną temperaturę. I tak w sumie gotuje na oko. Dokładnie to by trzeba termometrem mierzyć w zupie Pamiętaj jednak, że szklana pokrywka jest tylko jedna, ta największa, pasująca do największego garnka i patelni. Reszta metalowa.

  10. #330

    Domyślnie

    a jak sie sprawuja garnki z IKEI?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  11. #331
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    a jak sie sprawuja garnki z IKEI?
    Na podstawie opinii w internecie, to poza ładnym wyglądem i niską ceną, raczej nie rzucają na kolana. Co dziwne potrafią się na nich pojawić rdzawe plamy. Fakt faktem, że wymiana na nowe nastąpiła bez problemu. Tyle internet.
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  12. #332

    Domyślnie

    wlasnie, a moze ktos ma w domu i moze sie wypowiedzieć?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  13. #333

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    a jak sie sprawuja garnki z IKEI?
    Mam zestaw +365, byłam z niego początkowo bardzo zadowolona, potem narzekałam, bo po kilku tygodniach mycia w zmywarce pojawiła się na zewnątrz w kilku miejscach rdza. Mogłam reklamować i zostałoby to uwzględnione, tylko nie mogłam znaleźć paragonu. Po jakimś czasie rdza przestała drażnić , i ogólnie jestem zadowolona, bo są zgrabne, mają podziałkę w środku i co dla ,nie ważne - bardzo wygodne uchwyty. Tak je lubię, że ostatnio dokupiłam drugą patelnię i średni garnek, też z zestawu +365

  14. #334

    Domyślnie

    Dwa dni temu dzwoniłam do serwisu amica żeby uzyskać pewne informacje dot. ich płyt indukcyjnych i jakoś tak zeszło na garnki. Pan rozmawiający ze mną stwierdził że najlepsze do indukcji są zwykłe garnki emaliowane np. z Olkusza. Czytałam na tym forum że niektórym takie garnki działały ( innym nie) ale sądziłam ze można je stosować tak trochę "z braku laku", czyli jak jeszcze nie zakupiliśmy tych specjalnych do indukcji, albo brakuje nam danego rozmiaru garnka. A tu okazuje się ze emalia najlepsza . I tak sie zaczęłam zastanawiać po co kupować specjalne drogie gary jak te najtańsze działają , a z drugiej strony czym się różni indukcja amici od innych , że niektórym emalia nie działa. Co o tym myślicie? Rozwazam zakup płyty indukcyjnej i teraz nie wiem czy zakup specjalnych garnków jest potrzebny. Z drugiej strony czy gotując na emalii nie zwiększy się np. zużycie prądu. Sama nie wiem , szukam jakiegoś wytłumaczenia dlaczego wszyscy wiedzą i ja tez żyłam w przekonaniu że jak ma sie indukcje to trzeba sie liczyć z wymianą naczyń.

  15. #335
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Jak dla mnie garnki emaliowane odpadają. Komfort użytkowania stalowych w porównaniu z emalią jest o niebo wyższy.
    Jak się coś przypali, to zostawiam namoczony garnek, a przypalenizna sama odchodzi. Z emalią nie ma już tak łatwo. Do tego ta ostatnia lubi się obić przy uderzeniu garnkiem o garnek. Przy stali tego problemu nie ma.
    Moje garnki stalowe po niespełna 5 latach użytkowania wyglądają prawie jak nowe (nie ma cudów żeby wyglądały jak nowe ), na emaliowanych u mojej mamy dość mocno widać upływ czasu.
    Garnki emaliowane w środku na biało lubią złapać kolor od potrawy, stal nie.

    No i przykrywki, tylko szklane. Widzę czy woda się już zagotowała bez potrzeby ciągłego zaglądania pod pokrywkę. Widzę jak potrawa się gotuje, czy przykręcić gaz czy nie. Przy nieprzejrzystych pokrywkach dużo łatwiej o wykipienie, no i to stałe zaglądanie, czy już czy jeszcze nie...


    A, garnki stalowe wcale nie muszą kosztować fortunę.

  16. #336

    Domyślnie

    Ostatnio w Tesco jest promocja ''super hiper''- garnków Thomas Cook&Pour, z czego jeden kosztuje od 145 do 419 zł. Jak uzbierasz 30 naklejek rabatowych, możesz go kupić z 70 % zniżka. Jeden kupon dają za każde wydane 20 zł. Mnie brakuje tylko 6 nalepek do pierwszego zakupu i chyba skuszę się na patelnie wok. Każdy z garnków ma powłokę non-stick. Zobaczymy co to za cudo.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  17. #337

    Domyślnie

    Ja dziś zakupiłam dwa garnki w tejże promocji. Jeden z nich ten największy 7,5 litrowy w którym już bulgoce bigos i patelnie wok. Garnki super, polecam z czystym sumieniem. Jakość rewelacyjna. Cena z rabatem też. Zamiast wydać 840 zł, wydałam 250.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  18. #338

    Domyślnie

    też mam te "pyzy" z olkusza. Dobrze mi się gotuje, i jeszcze ingenio używam - patelni - rzeczywiście - dzinialne ale bez pokrywek - mam tylko tą uniwersalną... no cóż....
    płyta amica

  19. #339
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Iwek
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    772
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Ja mam garnki z Ikei 356 i mam je już ze 4 lata i ja nie narzekam! Uchwyty są zimne, dno grube - nic nie przypalam. Za tą cenę ok.
    Ale za to patelnia z tej samej serii z teflonem to dupa, teflon odchodzi płatami - patelnia idzie w odstawkę.
    Stąd moje pytanie: czy ktoś używa patelni ceramicznej na indukcji ????????
    Pani w sklepie powiedziała, ze odradza, bo za szybko temp wzrasta i się patelnie wygina! (to jej słowa). Macie jakieś opinie?
    komentarze

    dziennik+foto

    If life gives you lemons, make lemonade

  20. #340

    Domyślnie

    Chyba zdecyduje sie na Zelmer Satino zestaw 10cz. szkoda ze nie widze ani z Tefala ani z Zelmera np. mniejszej patelni... coz, dokupi sie z czegos innego jak bedzie przyplyw gotowki i potrzeba!
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

Strona 17 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony