dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 22
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 423
  1. #101

    Domyślnie

    Poczekaj aż cieszynianka zobaczy twój post, to będziesz miała przynajmniej kilka odnośników do wątków o płytach indukcyjnych (to w ramach reklamy a nie przytyku cieszynianko ).

    Wpisz w szukaczkę słowo "indukcja" i masz czytanie na dwa dni

    Co do garnków, to oczywiście najlepiej te specjalne do indukcji - działają w ten sposób, że nagrzewa się tylko wnętrze gara. Wtedy płyta zachowuje się jak w reklamie. Zdejmujesz garnek a płyta pod nim zimna

  2. #102

    Domyślnie

    .....ze tak odgrzebie temat..........kupilam gary na indukcje w Ikeii, opinie pochlebne wszedzie, ze dzialaja, ze super. Moje spostrzezenie jest takie, ze dzialaja i to owszem bardzo dobrze, ale po 3-krotnym umyciu w zmywarce na jednym z nich pojawily sie rdzawe (!?) kropki i to w srodku garnka. Mial ktos tak?
    Szukam wiec dalej garow ale porzadnych, bo lubie gotowac i duzo gotuje, ale chce wspolpracowac z czyms co bedzie na lata bezproblemowe. Nabylam wlasnie podwojny garnek (WMF) z termometrem do robienia sosow/kremow na parze, jak sie bedzie sprawowal tego jeszcze nie wiem, ale wok´a WMF ma wspanialego, ten z Ikeii lubial tez niestety przyrdzewiec.

  3. #103
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kasia i mat
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    138
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    My mamy zestaw WMF i kilka garnków Stellara "James Martin".
    I te i te są rewelacyjne. Nie testowaliśmy je jeszcze na indukcji bo nie mamy jeszcze zamontowanej płyty/kuchni, ale na normalnej płycie sprawdzają się super. Nie ma porównania w stosunku do naszych pozostałych garnków.
    Jeśli jest ktoś zainteresowany to tu je można bardzo tanio kupić (za 30-40% ceny), a funt jest tani, także się bardzo opłaca:
    http://www.verynice2.com/lamina-20cm-saucepan.php

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia i mat
    Jeśli jest ktoś zainteresowany to tu je można bardzo tanio kupić (za 30-40% ceny), a funt jest tani, także się bardzo opłaca:
    http://www.verynice2.com/lamina-20cm-saucepan.php
    Z tymi niby przecenami to przesadzili, bo w amazon´ie mozna znalezc niektore zestawy Stellar nawet taniej (gdzie nie ma slowa o znizkach i promocjach), albo porownywalnie cenowo. Z pewnoscia ceny nie odbiegaja tyle % od siebie. No, ale lep w postaci rzekomych niby znizek dziala .

  5. #105
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kasia i mat
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    138
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Amazon to też sklep internetowy. Ja byłem w salonie z wyposażeniem kuchni i tam są takie ceny jak z przed "promocji".
    Tak czy inaczej garnki naprawdę super. WMF minimalnie solidniejsze. Ale też i droższe.

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia i mat
    Amazon to też sklep internetowy. Ja byłem w salonie z wyposażeniem kuchni i tam są takie ceny jak z przed "promocji".
    Tak czy inaczej garnki naprawdę super. WMF minimalnie solidniejsze. Ale też i droższe.
    Sklepow internetowych z garami jest masa i ceny czesto od siebie nie odbiegaja. Stosowanie niby znizek to juz znany chwyt. Po prostu producenci wyceniaja garnki po swojemu i sugeruja dana cene sprzedazy w sklepach, a to czy sklep sobie da taka czy nizsza (wyzszej nie daja, bo sugerowana jest juz mocno naciagnieta), to juz jego sprawa. Sklepy internetowe maja ta przewage, ze nie potrzebuja utrzymywac calego sklepu ze sprzedawcami stad maja nizsze ceny. W sklepach czesto tez ceny sa utrzymywane na wysokim poziomie, zeby podkreslic jaki to dobry jest ten sklep i przede wszystkim produkt.
    WMF jest moja ulubiona firma, kupilam juz ich sporo sprzetow/rzeczy kuchennych i jak do tej pory sie sprawdzily. Przymierzam sie teraz do konkretnego zestawu garow .

  7. #107
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kasia i mat
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    138
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    My też mamy sporo sprzętu WMF i szczerzę polecam tę firmę. Szczególnie noże i garnki. Ze Stellar-em trzeba bardziej uważać bo oni buble też produkują, WMF nie.
    Co do sklepów internetowych to wiadomo, że tam jest taniej, ale jeśli cena katalogowa to 10zł a ktoś sprzedaje ten sam produkt za 5zł to ma prawo napisać przekreślone 10 na 5. Nawet jeśli wiadomo, że ta cena to nie promocja.

  8. #108

    Domyślnie

    Zainspirowana tym co napisałyście o WMF poszukałam garnków tej firmy na Allegro.
    I tu pytanie, który zestaw najlepszy, czy uchwyty nie parzą jak są nagrzane? http://www.allegro.pl/item633471855_...wosc_5szt.html
    http://www.allegro.pl/item638289199_...ga_zestaw.html
    Czy może ten jest lepszy? Wygląda ekstra, choć brakuje do kompletu patelni. http://www.allegro.pl/item632209887_...m_ostatni.html
    Który zestaw warto kupić (będziemy mieć płytę indukcyjną)?

  9. #109

    Domyślnie

    Witam,
    my mamy garnki emaliowane. A dokładniej z firmy Emalia Olkusz. Działają rewelacyjnie. Cena normalna, no i wybór wzorów (na garnkach) spory
    Pozdrawiam

  10. #110
    ELITA FORUM (min. 1000)
    aka-jonek

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    1.039
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    252

    Domyślnie

    Gdybym miała zamiar dopiero kupić indukcję i zobaczyła ceny tych garnków, to pewnie płyty bym nie kupiła...
    Ja zakupiłam komplet garnków ze stali w lidlu (trochę ponad 300zł) i działają rewelacyjnie. Dobrze, że najpierw kupiłam płytę, a potem tu zajrzałam...
    Wszystko oczywiście kwestią gustu i ... kwoty, którą możemy wydać
    aka

  11. #111

    Domyślnie

    akurat do indukcji (zreszta na inne kuchnie takze) mozna kupic i drogie i tańsze garnki. Drogie mają zazwyczaj ten plus że są dobre .
    Przekonałam się o tym sama, kiedy chcąc zaoszczędzić kupiłan komplet tanich garnków firmy Bergner, które to i owszem, nieźle wyglądają, działają, ale to koniec ich zalet. Uchwyty sie nagrzewają niemożliwie więc nieraz sparzyłam łapska. W efekcie będę chciała kupić jeśli nie komplet to choć ze 2 porządne garnki.

    Te z Ikei też mi rdzewieją.

  12. #112

    Domyślnie

    Mnie spośród wszystkich garnków do indukcji, o których czytałam i oglądałam na razie najbardziej podobają się te z WMF. Tylko nie wiem, który zestaw wybrać, no i co wtedy na to mój małż

  13. #113

    Domyślnie

    Mam patelnie do indukcji z Ikea, naleśniki i kotlety wychodzą wyśmienite:)
    A w Lidlu kupiłam komplet rondli do indukcji, 5 szt za jakieś 80 zł, działają idealnie.

  14. #114

    Domyślnie

    ja kupiłam patelnie za 18 zł na rynku z teflonem - i też działa
    Jacki
    ---------------------------------------
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nie-szuka-pana
    Ościeżnicę Porta nową sprzedam

  15. #115
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Honia74
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    201
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    ja jestem użytkownikiem indukcji od dwóch tygodni
    Narazie mam braki w patelniach ...........
    Natomiast garnki mam Berkendorfa http://www.berkendorfcookware.com/
    dostałam je w niby gratisie przy zakupie Roomby jakiś rok temu i nie używałam na kuchence gazowej , wiedząc że bede miała w nowym domu płyte ceramiczną lub indukcyjną
    pozdrawiam

  16. #116

    Domyślnie

    My do indukcji zakupilismy na sztuki takie garnki http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10100443
    Teraz chcielismy dokupic jeszcze i kicha, tej wielkosci co chcielismy chwilowo byly niedostepne.

  17. #117

    Domyślnie

    ja mam berghoffa, komplet na allegro kosztował ok 500zł. do tego 2 patelnie z powłoką nieprzywieralną z Lidla na indukcję (często pojawiają się w specjalnych ofertach Lidla), jedna mała druga b. duża i jestem zadowolona do patelni jeszcze sobie dokupiłam szklaną pokrywkę i jest super

  18. #118

  19. #119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anulek2005
    Pozwólcie, że wtrącę swoje trzy grosze.

    Garnki specjalne do używania z płytą indukcyjną zachowują się w ten sposób, że wewnątrz są gorące (czyli potrawy się w nim gotują) ale NA ZEWNĄTRZ SĄ ZIMNE! Sprawia to, że po ich zdjęciu z płyty jest ona zimna.

    Używanie innych garnków powoduje ogrzanie płyty nie "samej z siebie" ale właśnie od gorącego garnka.

    Moja kuzynkja kupiła indukcję (jak będziecie zainteresowani to dopytam jaką) i po jej zainstalowaniu (z podbiciem pieczątek na odpowiednich papierkach) wysłała do producenta informację, że płyta jest zainstalowana i dostała (o ile wiem bezpłatnie) cały zestaw garnków specjalnych do płyty indukcyjnej.

    Ot i cała tajemnica reklamy, która nie kłamie, ale też nie pokazuje całej prawdy.
    a jaka to indukcja?

  20. #120

    Domyślnie

    pewnie indukcja magiczna...

    zasada jest jedna, indukcja to pole magnetyczne, by magnetyzm zachodził musi być garnek z zawartością żelaza. Stawiasz na polu indukcyjnym tam gdzie jest garnek wytwarza sie indukcja czyli ciepło, dlatego reklamy pokazują jajko na patelni które scina sie na patelni i jest rozlane na reszcie pola.

    Garnek i płyta muszą być gorące !!! ale są gorące nie od płyty a do zawartości która podgrzała sie od dolnej podstawy żelaznego dna.

    NIE ISTNIEJE INDUKCJE I MAGICZNE GARKI KTÓRE SĄ ZIMNE A W ŚRODKU GOTUJE SIE WODA BO JEST TO FIZYCZNIE NIE MOŻLIWE.

Strona 6 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony