dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Malowanie gładzi gipsowej różnymi farbami

    Mam pytanie do fachowców mianowicie przyszła pora malowania ścian. Ściany w gładziach gipsowych, czy można zagruntować farbą akrylową emulsyjną firmy Malfarb (jest stosunkowo tania) a potem ostatnią wierzchnię pomalować Dekoralem Akrylit-W. Wyczytałem gdzieś że gruntowanie ścian musi być robione tą samą farbą bo może odparzać. Czy to prawda bo jeśli nie to po co malować pierwsze warstwy drogą farbą jak można zrobić to taniej. Czekam na wasze opinie.

  2. #2

    Domyślnie

    Pomaluj najtańszą farbą (oczywiście odpowiednio rozcieńczoną) a potem możesz malowac warbą wierzchnią ale na raz to chyba trochę za mało. Nie zapomnij o dokładnym przelaniu farby
    Aby do zimy ... może będzie lżej...

  3. #3

    Domyślnie

    A nie będzie nic odłazić, bo tego się boję najbatdziej, stosował już ktoś takie rozwiązanie jeśli tak to jakie farby.

  4. #4

    Domyślnie

    dlaczego ma coś odłazić ?? Ja kupiłem Cieszynkę grunt raz a potem Dulux.
    Aby do zimy ... może będzie lżej...

  5. #5

    Domyślnie

    A jaką farbę na ostatnie malowanie ?? Czym malowaliście ??? Jaka farba najmniej brudzi się z czasem ???? Jaką najlepiej się zmywa z małych zabrudzeń ?? I do tego dobry stosunek jakość-cena ???
    Ile zejdzie farby na ok 400 m2 ??

  6. #6
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Malowałem całość mieszkanka Malfarbem (Byczek) z pigmentami. Efekt mnie zadowala. Gruntowałem Unigruntem.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał SławekD
    A jaką farbę na ostatnie malowanie ?? Czym malowaliście ??? Jaka farba najmniej brudzi się z czasem ???? Jaką najlepiej się zmywa z małych zabrudzeń ?? I do tego dobry stosunek jakość-cena ???
    Ile zejdzie farby na ok 400 m2 ??
    Farba lateksowa Huma.

    www.huma-farby.pl

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Tak się często robi. tania farba pod spód, dobra na wierzch. Ci od dobrej zaraz będą straszyć, ale chcą zarobić większą kasę - to jedyna przyczyna.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sp5es
    Cytat Napisał SławekD
    A jaką farbę na ostatnie malowanie ?? Czym malowaliście ??? Jaka farba najmniej brudzi się z czasem ???? Jaką najlepiej się zmywa z małych zabrudzeń ?? I do tego dobry stosunek jakość-cena ???
    Ile zejdzie farby na ok 400 m2 ??
    Farba lateksowa Huma.

    www.huma-farby.pl
    Nie magę znaleźć tej stronki w necie też nie ma tej farby

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi tak zrobię tania pod spód lepsza pójdzie na ostatnią warstwę.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał SławekD
    Cytat Napisał Sp5es
    Cytat Napisał SławekD
    A jaką farbę na ostatnie malowanie ?? Czym malowaliście ??? Jaka farba najmniej brudzi się z czasem ???? Jaką najlepiej się zmywa z małych zabrudzeń ?? I do tego dobry stosunek jakość-cena ???
    Ile zejdzie farby na ok 400 m2 ??
    Farba lateksowa Huma.

    www.huma-farby.pl
    Nie magę znaleźć tej stronki w necie też nie ma tej farby
    www.humafarby.pl

  12. #12

    Domyślnie

    A co do malowania i pęknięć .....
    czy standardowa farba pokryje drobniutkie pęknięcia tynku gipsowego które są widoczne po zmoczeniu ściany ???

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jarbas

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    9

    Domyślnie

    Malowałem jedynką (gruntowanie) potem Duluxem i nie było problemów

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    My pod Dekoral gruntowaliśmy Śnieżką. Nic nie odpada, nie ma nierówności, tylko rzeczywiście przy złączach płyt gk na skosach trzeba było trzy razy malować. Choć masa osób narzeka na Dekoral (zresztą rzeczywiście kapie), to mi się podoba ta jego pudrowa faktura.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał abromba
    My pod Dekoral gruntowaliśmy Śnieżką. Nic nie odpada, nie ma nierówności, tylko rzeczywiście przy złączach płyt gk na skosach trzeba było trzy razy malować. Choć masa osób narzeka na Dekoral (zresztą rzeczywiście kapie), to mi się podoba ta jego pudrowa faktura.

    Bardzo dobre rozwiązanie, Dekoral +grunt śnieżki wcale mnie nie dziwi pozytywny efekt. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie farb MAGNAT, jakie są wasze opinie?

  16. #16

    Domyślnie

    Przygotowanie ściany jest bardzo ważne, dobry gruncik i na to jeszcze lepsza farba i zawsze będzie ślicznie. A magnat to w moim przypadku bardzo dobre rozwiązanie, wyśmienita farba, nie ma smug, szybko pokryła. Co do dekorała, nie jestem przekonany, po własnych nieprzyjemnych doświadczeniach.

  17. #17

    Domyślnie

    A mi odchodzi przy malowaniu gips ze ściany i sufitu, a z gk to odchodzi płatami. Co robić? Czy ja żle maluje czy źle przygotowane podłoże?

    1 warstwa - śniazka z unigruntem
    2 wartwa - śniezka z woda
    3 i 4 warstwa - dulux

    Narazie odchodzi tylko przy robieniu warstwy 1 lub 2, jak malujemy duluxem (to odpukać) nic juz nie odchodzi.

    Pomocy!!!

  18. #18

    Domyślnie

    Spróbuj pomalować nie mieszając jakieś farby śnieżki z unigruntem, ani z wodą. Może malowałaś na jakieś brudne ściany.. Umyj je mydłem malarskim, pomaluj normalną farbą podkładową, gruntującą, (ja malowałem śnieżką grunt) i na to jak wyschnie to farbę docelową ( w moim przypadku magnat). O duluxie słyszałem sporo negatywnych opinii, sam z niej niekorzystałem, więc się nie wypowiem.

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mistka

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    To ja tak też pod temat (trochę odkopuje, ale przeca nowego zakładać nie będę).
    Problem jest taki: maluję kuchnię, poprzednia farba została zdarta ( a raczej prawie sama odpadła całkowicie. Powierzchnia została oczyszczona i zagruntowana gruntem tytan, w niektórych miejscach farba trzymała mocno, więc została oczyszczona i zagruntowana, potem poszła na ta gładź wyrównująca dziury, ubytki itd, Gładź została wyrównana siatką ścierną, ściana odpylona, zagruntowana znowu tytanem i na to poszedł dulux lateksowy i pojawił się problem, tam gdzie była cieńsza warstwa gładzi farba zaczęła odłazić i pękać.
    I co teraz, pól kuchni jest już pomalowane duluxem, trzyma ładnie, a w 3 miejscach farbę usunęłam i dumam co z tym fantem dalej?
    Gruntować znowu, na to głaź i grunt i próbować znowu czy jak?
    Mogę pomalować juz nie lateksową farbą czy będzie jeszcze większa katastrofa?
    Zasadniczo to nie pierwszy problem z tym duluxsem, więc obecnie mam do niego uraz;/ Panowie podpowiedzcie jak ratować moją kuchnię
    Co masz zrobić dziś, zrób dziś, nikt Ci jutro suszyć głowy nie będzie

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    Powiem tak, dla mnie jest tylko jeden grunt Atlasu reszta to rozcieńczone podróby.Jakim gipsem ściana była zaciągana? Maluje ściany już bardzo ale to bardzo długo i nigdy z czymś takim sie nie spotkałem a stosuje jedną niezmienną technike.Gruntyje atlasem rozcieńczonym z wodą 1:1 i dodaje do lekkiej gęstośći farbe białą ale akrylową.Biała farba dodaje matowego wykończenia i daje lepszą chłonnosc końcowej farbie.A jednyną farbą jaką maluje i za nią odpowiadam to Dekoral na bazie akrotixu na ściany a akrylit-w na sufty.Farbami innych firm maluje na odpowiedzialnosć klienta.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony