dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie ile za podział dużej działki na 6 mniejszych

    Hejka wraz z przyjaciółmi zamierzamy kupić dużą działkę ( w oklolicy Wrocławia ) i podzielić na 6 mniejszych. Czy ktoś z Was już robił podziały i ile możę to kosztować. Będę wdzięczna za każdą informację.
    Pozdrawiam Katka

  2. #2

    Domyślnie

    Na ten cel należy mieć kilka tysięcy złotych. Na samym początku trzeba się zapoznać z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w kontekście dopuszczalności podziału działek na danym obszarze, a następnie złożyć wniosek we właściwym wydziale urzędu gminy (tu może być procedura dwuetapowa) z geodezyjnym projektem podziału działki, który winien wykonać geodeta uprawniony. Dla poszczególnych działek należy założyć księgi wieczyste i dokonać w nich należnych wpisów.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem jak jest obecnie, oraz jakie akty prawne regulują te sprawy, ja w 2003 roku kupowałem działkę ale była potrzeba wykrojenia jej z większej działki, wszystko załatwiał miejscowy geodeta, koszt 1000 zł, powiedział mi też coś takiego że jak się dzieli działkę to koszt jest taki: pierwsze cięcie/podział/ 1000 zł a każde następne 100 zł, ale stawki za usługi geodezyjne mogły iść do góry, ale nie myślę aby to była jakaś astronomiczna suma,
    powodzonka
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeszcze jedno,
    proponuję zamówić od razu u geodety mapki do celów projektowych, jak będzie wieksza ilośc można negocjować cenę, tak czy siak mapka jest konieczna.
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  5. #5

    Domyślnie

    A najlepiej spytaj miejscowego geodety, on wie najlepiej co można postawić na "jego terenie"

    Pamietaj też że nikt nie lubi jak na "jego teren" wchodzi obcy, myślę o geodecie, projektancie, kierowniku budowy. Tak to już jest, mój sąsiad zatrudnił projektanta ze swojego miasta i już 2 lata zezwolenia na budowę nie może zalatwić, ja miałem miejscowego i cały temat i papierologia trwała 4 miesiące.
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  6. #6

    Domyślnie

    cena zalezy od kilku czynikow
    wiecej na PW

    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    witam,

    ja zaplacilem w 2005 zachodniopomorskim kolo miedzyzdroji.
    za 15 dzialek, ok. 9000 zl z kompletem mapek.

    pozdrawiam
    wyciag-bud

    www.wyciagi-budowlane.com

    .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony