dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie jak odprowadzić deszczówkę ?

    jak macie rozwiązane odprowadzenie deszczówki ? w chwili obecnej po wykonaniu dachu rury spustowe mam poprowadzone blisko fundamentu i deszczówka bedzie zalewać fundament , chodzi mi o jakieś rozwiązane docelowe żeby odprowadzić wodę deszczową , nie wiem jakiś drenaż czy coś zeby woda się nie lała bezpośrednio pod fundamenty, jak macie zrobione u siebie?

  2. #2

    Domyślnie

    Tymczasowo ma tzw przdłużacze żygaczy czyli pod końcówki rynien podłożone kawałki blachy i woda odprowadzona od budynku.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  3. #3

    Domyślnie

    ja z względu na to, że działka jest płaska i w ogóle okolica płaska..... mam ze wszystkich rynien ryrami PCV odprowadzona wodę do najniższego punktu na działce, tam zrobiona studzienka.i dalej rurą pod drogą do rowu.... /u mnie nie ma kanalizacji/
    Nie myśl o drenażu... to nie zda egzaminu... dla mnie bezsens...
    Jesli już to odprowadzić wode na zewnatrz do rowu lub kanalizacji i zrobić opaskę drenazowa...wokołlo domu

  4. #4

    Domyślnie

    Jak masz w okolicy rów to odprowadzasz deszczówkę do rowu. Jak nie masz możesz zrobić studnię chłonną. W obu przypadkach musisz sprowadzić drenażem deszczówkę do jednego punktu.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja zrobiłem tak:
    Każda rura spustowa wchodzi do osadnika Marleya. To takie czarne plastikowe pudełko z syfonem sitkiem i odprowadzeniem rurą kanalizacyjną 110. Dalej mam rurę kanalizacyjną właśnie. Woda tymi rurami dopływa do studni chłonnej. Dwie studnie 3 kręgi fi 120cm każda umieszczone obok siebie i przykryte betonowymi deklami. Dekle są ok 70 cm pod powierzchnią działki. Więc wody z deszczu nie widzę. Odzyskiwać jej do podlewania nie chcę, bo musiałbym ją pompować pompą elektryczną, a jedną pompę głębinową już mam więc po co druga.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie zgodzę się z tymi radykalnymi opiniami.
    Mam rozwiązanie podobne jak krzysztofh, tylko bez studni chłonnej. Zakopałem 50 metrów rury drenarskiej fi 100 i przy powierzchni dachu 220 metrów2 spisuje się znakomicie. Koszt - 300 zł + robocizna

  7. #7

    Domyślnie

    Ja od każdej ruru spustowej dałem rurę drenażową 110 i zbieram je w studzience 2 kręgi betonowe. Przelewowa rurka jast połączona z kolektorem burzowym. Niby miałem wodę wukorzystać do podlewania ale kiedy naprawdę jest potrzebna to jej ni ma.
    Pozdrawiam
    TCzarek

    "Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał tczarek
    Niby miałem wodę wukorzystać do podlewania ale kiedy naprawdę jest potrzebna to jej ni ma.
    Właśnie z tego powodu zrezygnowałem ze studni

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał rispetto
    Cytat Napisał tczarek
    Niby miałem wodę wukorzystać do podlewania ale kiedy naprawdę jest potrzebna to jej ni ma.
    Właśnie z tego powodu zrezygnowałem ze studni
    Studnia chłonna, jak sama nazwa wskazuje, nie służy do magazynowania wody.
    Pozdrawiam Tomik_B

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomik_B
    Cytat Napisał rispetto
    Cytat Napisał tczarek
    Niby miałem wodę wukorzystać do podlewania ale kiedy naprawdę jest potrzebna to jej ni ma.
    Właśnie z tego powodu zrezygnowałem ze studni
    Studnia chłonna, jak sama nazwa wskazuje, nie służy do magazynowania wody.
    No dobrze, chodzi o studnię do magazynowania deszczówki.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał rispetto
    Nie zgodzę się z tymi radykalnymi opiniami.
    Mam rozwiązanie podobne jak krzysztofh, tylko bez studni chłonnej. Zakopałem 50 metrów rury drenarskiej fi 100 i przy powierzchni dachu 220 metrów2 spisuje się znakomicie. Koszt - 300 zł + robocizna
    To jak bez studni to co, te połączone rury tak po prostu kończa się w którymś momencie i woda ma wsiąkać w grunt, czy w ogóle się ich nie łaczy tylko na każdym rogu zakopuje na jakąś głębokość?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolia
    Cytat Napisał rispetto
    Nie zgodzę się z tymi radykalnymi opiniami.
    Mam rozwiązanie podobne jak krzysztofh, tylko bez studni chłonnej. Zakopałem 50 metrów rury drenarskiej fi 100 i przy powierzchni dachu 220 metrów2 spisuje się znakomicie. Koszt - 300 zł + robocizna
    To jak bez studni to co, te połączone rury tak po prostu kończa się w którymś momencie i woda ma wsiąkać w grunt, czy w ogóle się ich nie łaczy tylko na każdym rogu zakopuje na jakąś głębokość?
    Na końcach rur spustowych mam osadniki (Wavin), od nich tak po 2-3 metry rury PCV fi 100 po to, żeby odporowadzić wodę z dala od fundamentów, a dalej poprzez trójniki tak po około 20 metrów rury drenarskiej fi 100. Rury drenarskie owinąłem geowłokniną i przysypałem żwirem (tak ze 30 cm pod i 50 nad rurą).
    Rury spustowe, które "obsługują" małą powierzchnię dachu połączyłem razem rurą PCV i zrobiłem od nich jedno rozprowadzenie.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał rispetto
    Na końcach rur spustowych mam osadniki (Wavin), od nich tak po 2-3 metry rury PCV fi 100 po to, żeby odporowadzić wodę z dala od fundamentów, a dalej poprzez trójniki tak po około 20 metrów rury drenarskiej fi 100. Rury drenarskie owinąłem geowłokniną i przysypałem żwirem (tak ze 30 cm pod i 50 nad rurą).
    Rury spustowe, które "obsługują" małą powierzchnię dachu połączyłem razem rurą PCV i zrobiłem od nich jedno rozprowadzenie.
    te 2-3 metry to nie w głąb ale w bok od domu, znaczy się w poziomie a nie w pionie, cz też jest to głebokośc na jekiej masz posadowione te rury?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolia
    Cytat Napisał rispetto
    Na końcach rur spustowych mam osadniki (Wavin), od nich tak po 2-3 metry rury PCV fi 100 po to, żeby odporowadzić wodę z dala od fundamentów, a dalej poprzez trójniki tak po około 20 metrów rury drenarskiej fi 100. Rury drenarskie owinąłem geowłokniną i przysypałem żwirem (tak ze 30 cm pod i 50 nad rurą).
    Rury spustowe, które "obsługują" małą powierzchnię dachu połączyłem razem rurą PCV i zrobiłem od nich jedno rozprowadzenie.
    te 2-3 metry to nie w głąb ale w bok od domu, znaczy się w poziomie a nie w pionie, cz też jest to głebokośc na jekiej masz posadowione te rury?
    Oczywiście, że od domu w stronę dzialki, a więc "w poziomie" Rura jest podłączona do osadnika, a więc przy domu na głebokości 30-40 cm, a na końcu - jak wyjdzie (byleby był spadek)

  15. #15

    Domyślnie

    i rozumiem, że działa bezproblemowo, nie robi ci się bajorko w miejcu gdzie kończą się rury drenarskie...
    Tak sobie myślę, bo mam dom z piwnicą, czy końcówka tych rur nie powinna byc niżej niż podłoga w piwnicy, ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, w końcu i tak bedzie daleko kurcze dużo jeszcze nie wiem no ale cały czas się dokształcam, więc jakaś nadzieja jest

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolia
    i rozumiem, że działa bezproblemowo, nie robi ci się bajorko w miejcu gdzie kończą się rury drenarskie...
    Tak sobie myślę, bo mam dom z piwnicą, czy końcówka tych rur nie powinna byc niżej niż podłoga w piwnicy, ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, w końcu i tak bedzie daleko kurcze dużo jeszcze nie wiem no ale cały czas się dokształcam, więc jakaś nadzieja jest
    Nie wiem, jak będzie to wyglądać w Twoimw ypadku, bo ja nie mam piwnicy, ale zawsze możesz odprowadzić tą wodę rurą PCV parę metrów dalej i tam rozsączać. Bajorko się nie robi, choć kilka niezłych ulew już było. Myślałem, że w tym miejscu trawnik będzie lepiej rósł (bo niby gleba bardziej wilgotna - tak myślałem), ale nic z tego

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony