dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie zbrojenie fundamentów

    czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć, jak się kładzie zbrojenie, mamy w projekcie oznaczenie dla zbrojenia A3...
    dzięki za wyrozumiałość

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Witam
    W moim przypadku przygotowałem na strzemiona prostokąty z drutu fi6. Głowne zbrojenie było z drutu fi12. Wiążesz to zbrojenie w ten sposób,że w środku takiego strzemiona przywiązujesz za pomocą drutu wiązałkowego pręty głównego zbrojenia tak że tworzy Ci się taka klatka. Jak to wygląda zobacz sobie tutaj:http://muratordom.pl/6646_1635.htm Strzemiona dawałem co 30 cm a w narożnikach dawałem zbrojenie główne z zakładem 50cm. Przygotowane zbrojenie układa sie w wykopie na podpórkach (w moim przypadku jego rolę spełniał gruz) tak żeby zbrojenie nie leżało na dne wykopu. odległośc od dna ławy znajdziesz w projekcie. Tak przygotowane zbrojenie zalewasz betonem.
    Proste prawda?
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    dziękuję, przekażę mężowi, bo ja naprawdę w tej kwestii słabo sie orientuję, a czy ew. na gg moglibyśmy pogadać? podaję nr5174160

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie Re: zbrojenie fundamentów

    Cytat Napisał a.chudziak
    czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć, jak się kładzie zbrojenie, mamy w projekcie oznaczenie dla zbrojenia A3...
    dzięki za wyrozumiałość
    A3 to chyba rodzaj stali , jest też czasami oznaczane jako 34gs , są to pręty żebrowane , a układa się je tak jak jest w projekcie , przeważnie 4 prety fi 12 połączone strzemionami z drutu gładkiego fi 6 co 20-30 cm strzemiona wiaże się drutem wiązałkowym, zbrojenie układa się tak żeby było otulenie prętów betonem przy ławach jakieś 3-4 cm otuliny , pręty łączy sie na zakład około 50 średnic , najważniejsze jest dobre połączenie na rogach , to tylko ogólne zasaday a sposób ułożenia, ilość prętów , ich miejsce , powinny być zgodne z projektem, są tam napewno podane długości prętów, może być różnie , ja miałem ławy zbrojone 4 fi 12 , w niektórych miejscach były zbrojone jeszcze dołem w poprzek , w niektórych miejscach były takie kratki pod stopy kominów , wyrostki pod słupy itp. więc na Twoje pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wszystko zależy od projektu i tego się trzeba trzymać.

  5. #5

    Domyślnie

    A III oznacza klasę stali, a 34 GS gatunek stali i to nie jest z całą pewnością to samo.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweu
    A III oznacza klasę stali, a 34 GS gatunek stali i to nie jest z całą pewnością to samo.
    masz rację , ale przeważnie tak jest że AIII i 34gs, a swoja droga czy ktoś wybierał to ? kupowałem w składzie poprostu pręt fi 12 żebrowany i nie wnikałem jaki rodzaj i jaka klasa.

  7. #7

    Domyślnie

    A czy zmiana gatunku stali z 34GS na 18 G2 wnosi coś isotnego do sprawy wytrzymałości fundamentów (ław). Nadmienię, że średnica prętów pozostała ta sama czyli 12mm

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Ja tak jak pawelurb kupowałem pręt fi 12 nie zwracając uwagi na klase? Ale czy w przypadku małego domu jednorodzinnego ta klasa ma aż takie znaczenie?

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał pjotr
    A czy zmiana gatunku stali z 34GS na 18 G2 wnosi coś isotnego do sprawy wytrzymałości fundamentów (ław). Nadmienię, że średnica prętów pozostała ta sama czyli 12mm
    W zwykłym fundamencie betonowym (ze zbrojeniem) zmiana z AIII na AII raczej istotnej różnicy nie będzie miała. Gorzej już w słupach,podciągach itp.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony