dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Szym1

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    3

    Domyślnie Odległość od granicy a okna dachowe

    Witam!
    Dużo sie pisze o odległosci ścian (z oknem lub bez) od granicy działki, ale nigdzie nie doszukałem się informacji o oknach dachowych.
    Czy przepisy dot. okien w ścianach i min. odległości dotyczą również okien dachowych.
    a dokładniej:
    Żeby maksymalnie przysunąć się do mojego płotu, sąsiad wybudował ścianę bez okien w odległ. 3m od granicy działki. W moją stronę ma pochyloną połać dachu.
    Czy może w tej połaci wstawić okno?

    Problem w tym, że ja 3 lata temu postawiłem dom w odległ. 4m od granicy, bo tam była działka bez możliwośći budowy, potem się powiększyła i sąsiad wystawił chałupę przed moimi oknami, i nie chcę, żeby mi zaglądał do sypialni i salonu (tylko nie piszcie mi proszę, żebym sobie zawiesił zasłony )

  2. #2

    Domyślnie

    z tego co wiem: okno to okno. Odległość spodu połaciówki powinna być nie bliżej jak 4 m.
    Jeżeli się mylę, to mnie poprawcie.

  3. #3

    Domyślnie Re: Odległość od granicy a okna dachowe

    Cytat Napisał Szym1
    Witam!
    Dużo sie pisze o odległosci ścian (z oknem lub bez) od granicy działki, ale nigdzie nie doszukałem się informacji o oknach dachowych.
    Czy przepisy dot. okien w ścianach i min. odległości dotyczą również okien dachowych.
    a dokładniej:
    Żeby maksymalnie przysunąć się do mojego płotu, sąsiad wybudował ścianę bez okien w odległ. 3m od granicy działki. W moją stronę ma pochyloną połać dachu.
    Czy może w tej połaci wstawić okno?

    Problem w tym, że ja 3 lata temu postawiłem dom w odległ. 4m od granicy, bo tam była działka bez możliwośći budowy, potem się powiększyła i sąsiad wystawił chałupę przed moimi oknami, i nie chcę, żeby mi zaglądał do sypialni i salonu (tylko nie piszcie mi proszę, żebym sobie zawiesił zasłony )
    Może wstawić okno jeśli odległość od granicy działki do krawędzi (najbliższej) okna będzie zachowana - 4m. Ale takie działanie chyba wymaga zmian w projekcie budowlanym. Ale zanim sąsiada "uśmiercisz"( podasz do PINBu ) przeczytaj ten wątek: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=859213
    Pozdrawiam.
    Lepiej .......... nie mówić !

  4. #4

    Domyślnie

    ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
    z dnia 12 kwietnia 2002 r., w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
    (Dz. U. z dnia 15 czerwca 2002 r.)

    § 12. punkt 4. Odległość, mierzona w poziomie, od najbliższej krawędzi otworu okiennego umieszczonego na dachu lub w połaci dachowej do granicy działki budowlanej nie może być mniejsza niż 4 m.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Szym1

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    3

    Domyślnie Nieszczęsne okno dachowe

    Witam!
    Dziękuję za informacje.
    Teraz będę mógł porozmawiać z sąsiadem znając prawo.
    Nie zamierzam oczywiście smagać go tym przepisem po twarzy, ale nawet w życzliwej rozmowie, dobrze wiedzieć, że się ma mocny argument w dłoni (a może raczej w ustach )
    Dzięki i pozdrawiam!
    Szym

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony