dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 61
  1. #41

    Domyślnie

    WLAD

    My nie nosimy nie tylko dlatego, że są nie wygodne (chociaż bardzo ładne, matowe w połaczeniu z błyszczącym złotem), ale też dlatego, że mąż wogóle nie lubi nosić jakielkowlwiek bizuterii a ja chyba się z nim solidaryzuje. Zresztą wogole jestesmy chyba dziwni, ślub wzieliśmy bo chcieliśmy mieć już dziecko (cichy w Boże narodzenie, tylko my i rodzice), chociaż mieszkalismy ze sobą od 5 lat, mieliśmy wspólne mieszkanie, samochód i wspólny rachunek bankowy. Rodzicom to nie przeszkadzało, uznali że grunt to dobrze się poznać, ale jak chodzi o dziecko to uleglismy im namowom. Nazwiska zostawiliśmy jednak swoje.
    Pozdrawiam

  2. #42
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hanula

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    423
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    A my mamy bardzo wąskie i bardzo wygodne obrączki, w ogóle nie przeszkadzają, i nosimy na palcach PRAWYCh dłoni.

  3. #43

    Domyślnie

    dzióbek - to rzeczywiscie dziwne co piszesz ale najwazniejsze ze jestescie szczesliwi - tylko to sie liczy! a to na ktorej rece sie nosi obraczke, albo wielkosc kamienia w pierscionku zareczynowym - to bez znaczenia - obraczka to tylko SYMBOL - przyznaje - dla mnie wazny
    Dziekuje Moderatorom za czujnosc - w koncu sprawiedliwosc!

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorotazab
    dzióbek - to rzeczywiscie dziwne co piszesz ale najwazniejsze ze jestescie szczesliwi - tylko to sie liczy! a to na ktorej rece sie nosi obraczke, albo wielkosc kamienia w pierscionku zareczynowym - to bez znaczenia - obraczka to tylko SYMBOL - przyznaje - dla mnie wazny
    SYMBOL, ale też informacja dla obcych, że jesteś mężatką czy żonaty

  5. #45

    Domyślnie

    Zgadzam się, wieczna panna (niważne czy kogos ma i z kims zyje), juz koło 30tki to ludzie inaczej patrzą, po śluie np mój mąż jest inaczej traktowany w pracy przez przełozonych pod katem awansu, bo ma juz rodzine i jest odpowiedzialny itp. A obrączke pewnie przyjdzie czas, że zaczne nosić. Musze tylko podkreślić, że moja połowa wróciła na 4 dni przed ślubem, wszystko ja załatwiałam z księdzem (na szczęście ugodowy a granitur miał w domu), ale do końca nie bylismy pewni czy zdąży i te obrączki kupiliśmy dzień przed wigilią. Nie mieliśmy nawet czasu się zastanowić i przemyśleć, poprostu spodobały się i już a w praktyce gorzej.
    Pozdrawiam

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    powiadacie informacja dla obcych, że ktoś zajęty? możliwe, ale to raczej kilka stuleci wstecz działało. teraz co niektórym pasuje "zaobrączkowany" bo np. mniej z takim kłopotów

    my od 16 lat nosimy na.... lewej. raczej nikt obecnie nie zwraca na to, uwagi i nie zaczepia, ale kiedyś......

    a ostatnimi czasy prawie wogóle nie nosimy. powód:
    - małż raczej w domu siedzi, więc tylko mu przeszkadza
    - a mnie się często paznokcie łamią, a nic tak mnie nie drażni jak krókie paznokcie i piścionki na łapkach - widok okropny

    a jak ktoś będzie chciał wiedzieć jaki mój status to, się zapyta
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  7. #47

    Domyślnie

    Nie zawsze wypada zapytać, a już zwłaszcza jak się kogoś nie zna

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał joanka77
    Nie zawsze wypada zapytać, a już zwłaszcza jak się kogoś nie zna
    jak się nie zna to, nie pytać bo, po co? z ciekawości? ciekawość to, pierwszy stopień do piekła, a kto mało wie, krócej zeznaje
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał czupurek
    Cytat Napisał joanka77
    Nie zawsze wypada zapytać, a już zwłaszcza jak się kogoś nie zna
    jak się nie zna to, nie pytać bo, po co? z ciekawości? ciekawość to, pierwszy stopień do piekła, a kto mało wie, krócej zeznaje
    jak to po co ? żeby się lepiej poznać

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał joanka77
    jak to po co ? żeby się lepiej poznać
    do tego informacja "obrączkowa" nie jest potrzebna. no chyba że ktoś z góry dokonuje segregacji. a to, już ociera o rasizm.
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    W Polsce nie uzywa się innych zwrotów do kobiet zamężnych i wolnych. Wszystkie sa traktowane równo per "pani".

  12. #52

    Domyślnie

    a ja nosze obrączkę i pierścionek zaręczynowy na 1 palcu prawej ręki, bo tak lubie i już a czasami nie noszę bo zapomnę albo wiem , że mogę uszkodzić troszkę

    2 lata po ślubie i bardzo szczęśliwa
    Aga

  13. #53

    Domyślnie

    generalnie w cywilizowanym świecie obrączki nosi się na lewej ręce, za wyjątkiem wdów i wdowców, którzy noszą na prawej, w Polsce również był taki zwyczaj ale po klęsce powstania styczniowego na znak żałoby narodowej zaczęto nosić obrączki na prawej ręce co z kolei zmusiło wdowy i wdowców do noszenia na prawej, i tak jakoś już zostało,

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał czupurek
    Cytat Napisał joanka77
    jak to po co ? żeby się lepiej poznać
    do tego informacja "obrączkowa" nie jest potrzebna. no chyba że ktoś z góry dokonuje segregacji. a to, już ociera o rasizm.
    Pewnie, że na podstawie obrączki dokonuje się segregacji
    I bynajmniej nie o jakąkolwiek dyskryminację tu chodzi...

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie

    Ja nosiłam na prawej ręce ale pewnego dnia nie mogłam wcisnąć na ten prawy serdeczny palec więc przerzuciłam na lewy i stwierdziłam, że na lewej jest wygodniej i tak zostało. Jakoś nie ma z tym problemu tzn nikt się nie czepia. Ja noszę na lewej a Małżek na prawej
    Jakiś czas temu byłam w Wielkiej Brytanii i tam dopiero była sensacja, że mam obrączkę na prawej ręce .
    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

  16. #56

    Domyślnie

    obrączkę i pierścionek nosze na prawej ręce

  17. #57

    Domyślnie

    Odświeżam temat Ja noszę na lewej a mąż żywy i ma się świetnie

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja czasem noszę na prawej a czasem na lewej, jak mi się akurat założy. Mąz nie nosi.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    mąż latem na lewej ,bo nie ma wtedy odcisków od kosiarki i motocykla (dodawanie gazu i hamulca) ....ja zawsze na prawej bo lewą ma szczuplejszą i obrączka mi zlatywa

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Na lewej , jakoś tak ładniej - wg mnie - wygląda


Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony