dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie cena montażu parapetu

    pytanie jak w temacie. Ile mniej więcej kosztuje motaż parapetu wewnętrznego i zewnętrznego? Czy to się płaci od metra kwadratowego, czy bieżącego czy jak? Pytam ponieważm mój mistrzu chyba przesadza ze swoją ceną za tę usługę

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    powiedz w takim razie ile sobie zyczy i skad jestes ocenimy czy kroi cie czy nie hehehe
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #3

    Domyślnie Re: cena montażu parapetu

    Cytat Napisał kriss73
    Ile mniej więcej kosztuje motaż parapetu wewnętrznego
    Zastanów się, ile może kosztować przycięcie parapetu na właściwą długość i położenie go na warstwie świeżo nałożonego cementu. Jak masz czas i ochotę - to nic, bo sam to sobie zrobisz. Jak nie masz czasu, ochoty ani innego fachowca pod ręką, a bardzo ci na tym zależy - to jest to warte każdej ceny, jaką zgodzisz sie zapłacić.
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    U mnie chcial 20 zł/mb z płytek klinkierowych, a gdyby był blaszany to 15 zł - dotyczy zewnętrznego.

  5. #5

    Domyślnie

    za zewn. to nie pamietam ile wsyzło bo były razem z innymi pracami ,
    a za wewn. marmurowy gosciu zyczy sobie 35pln/szt i wsio ryba czy ma to długosci 90cm czy 150 cm ... i dobrze bo mam tylko dwa 90cm
    Życie to ciągła walka ! Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja płaciłem 2 lata temu 20 zł za zewnętrzny aluminiowy lub z płytek klinkierowych i 22 zł za wewnętrzny z konglomeratu. Cena od sztuki.

  7. #7

    Domyślnie

    u mnie wychodzi za położenie 8 marmurowych i 1 blaszanych na zewnątrz ok. 800zł. No to 40 zł średnio za sztukę! Parapety na wymiar i wogóle szok ta cena. Musze z nim pogadać

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    legar

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał kriss73
    u mnie wychodzi za położenie 8 marmurowych i 1 blaszanych na zewnątrz ok. 800zł. No to 40 zł średnio za sztukę! Parapety na wymiar i wogóle szok ta cena. Musze z nim pogadać
    ta cena to chyba razem z parapetami szok jak to czytam...
    u mnie montaz 10 parapetów wewn. -150 pln; montaż 12 zewn. -120 pln ...pzdr
    już mieszkam )

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    No to ja strasznie przepłaciłem 30z (12parapetów) od sztuki i tylko w wewnatrz .Tak mnie górale skroili p.Czesio c Pozdr.
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  10. #10

    Domyślnie

    Jeszcze odnośnie przycinania parapetów wewnętrznych. Montowałem parapety z konglomeratu. Szef firmy chciał koniecznie je przycinać, ja się nie zgadzałem. W końcu powiedziałem, że mogą przycinać, ale jak się pojawi chociaż jedna ryska lub pęknięcie to wymieniają na własny koszt.

    I podkuwali ściany, a parapety nie były przycinane

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    radex - przycinanie konglomeratu czy aglomarmuru jest mozliwe ale zawsze obarczone penym ryzykiem. Co innego jak producentowi parapetu to peknie - on ma to wkalkulowane w cene. Montazysta tego unika jak ognia i slusznie. Ale tez czasem zdarzy sie klient hmmm.....
    Taki jeden ostatnio uparl sie ze sam sobie zwymiaruje parapety i kupi. OK - wszak jego wola. Zwymiarowalem mu okna zas parapety on sam i jakie byly fekty? Jak sadzisz?
    Zle wymierzyl i udalo sie czesc skrocic juz u producenta parapetu. ALe dwa mimo skrocenia ciagle byly za glebokie bo mu sie wizja ich licowania w trakcie pracy zmienila. Wiec co? Mimo ostrzezenia prosi bysmy mu przycieli. Tniemy i ..... cholera pekl na dwie polowki. Zamowienie na cito parapetu u producenta. Jest w ciagu nastepnego dnia gotowy.
    A jaki koniec przygody z klientem?
    Jak sadzicie?
    Nie dosc ze z powodu jego podejscia do parapetow zamiast jeden dzien roboty wyszly dwa - to juz strata dla mnie to jeszcze obarczyl mnie wina za pekniecie parapetu. Lekko sie wqrwilem ale coz....Ja czlowiek spolegliwy i nie chcialem sie juz klocic ale niestety uwaga ogolna - Unikajcie takiego ulegania klientom bo przejedziecie sie jak Zablodzki na mydle a jesli jzu to jednak spisujcie wszystkie ich fanaberie na pismie by pozniej nie dokladac do interesu
    Nomen omen ten klient to jeden z bywajacych tutaj
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cena montażu parapetów zewn. i wewn. - gratis
    Tak było u mnie okna i parapety kupowałem w jednej firmie i to własnie oni montowali.
    Pozdrawiam

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor
    Cena montażu parapetów zewn. i wewn. - gratis
    Tak było u mnie okna i parapety kupowałem w jednej firmie i to własnie oni montowali.
    Pozdrawiam
    Widzisz - jak zamowienie jest duze to nie ukrywam ze czesto nie licze za montaz parapetow - i tak wychodze wtedy na swoje Az tak radyklanie nei wydluza to pracy i mozna sobie na taki gest wzgledem klienta ktory zamawia sporo okien u mnie pozwolic
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    radex - przycinanie konglomeratu czy aglomarmuru jest mozliwe ale zawsze obarczone penym ryzykiem.
    Tylko, że u mnie sytuacja była odwrotna - to montażysta chciał przycinać, a ja nie pozwoliłem. Z resztą parapety były dobrze zwymiarowane - dłusze o około 6-8 cm od wymiaru otworu okna, więc akurat pozostawało po 3-4 cm na boki.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monmel

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    32
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    mam pytanie na co montuje się parapety marmurowe na zaprawe czy na piankę

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dadus18

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Szczawnica
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam, jeśli chodzi o ceny montażu parapetów marmurowych/granitowych/aglo, to 25 zł/mb.
    Jeśli chodzi o montaż parapetów jw to montujemy je na piance niskorozprężnej, a jeśli zdarzy się tak że podmurowane jest idealnie pod daną grubość parapetu+klej(+-1cm)+spadek na parapecie, to owszem można montować na kleju .

    Druga sprawa to wcięcia na szpalety, zazwyczaj wykuwa się w szpaletach dziurę na parapet, ale to wiąże się z kurzem i gruzem na co klient zazwyczaj patrzy bardzo krzywo, oczywiście wycinanie też wchodzi w grę ale wtedy jeśli parapet ma odpowiednio duże wypuszczenie na boki i do przodu, zależy też to od rodzaju kamienia, granity i aglomeraty wycina się dość bezpiecznie, niektóre rodzaje marmurów są narażone na pęknięcia i uszczerbienie.
    Czasem bywa problem, jak szpaletą okna jest belka konstrukcyjna budynku, wtedy podkuwa się tynk i połowę wycina w parapecie.

    Jeszcze na koniec, jeśli chcesz zamówić parapety to niech wymierzy je firma w której będziesz zamawiał, w 80 % mierzonych przez klienta nie pasują.

    Ot to cała filozofia, jeśli ktoś ma pytania związane z parapetami i rodzajami kamienia nadającego się na zewnątrz/wewnątrz, wytrzymałością, lub inne w dziedzinie kamieniarki to pisać śmiało
    Ostatnio edytowane przez dadus18 ; 25-04-2014 o 20:21

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lew 76

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Szamotuły
    Kod pocztowy
    64-500
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał kriss73 Zobacz post
    u mnie wychodzi za położenie 8 marmurowych i 1 blaszanych na zewnątrz ok. 800zł. No to 40 zł średnio za sztukę! Parapety na wymiar i wogóle szok ta cena. Musze z nim pogadać


    ,Przygotowanie podłoża,osadzenie ,obróbka ,posprzątanie ,odpowiedzialność za materiał ,no fakt ,to szok tylko 40 zł za sztukę

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał lew 76 Zobacz post
    ,Przygotowanie podłoża,osadzenie ,obróbka ,posprzątanie ,odpowiedzialność za materiał ,no fakt ,to szok tylko 40 zł za sztukę
    A datę widziałeś ? 40PLN w 2005 roku to nie 40PLN w 2014 .

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lew 76

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Szamotuły
    Kod pocztowy
    64-500
    Posty
    124

    Domyślnie

    o kurde ,faktycznie nie widziałem ,sorka

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dadus18

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Szczawnica
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    13

    Domyślnie

    Matko ja też nie zauważyłem daty w każdym bądź razie moja cena jest teraźniejsza ale nie dotyczy obróbki, tylko montażu i piankowania.

    Wszystkim się wydaje że to dużo ale jak klient ma do zamontowania 3 parapety to się nawet jechać nie opłaca, co innego jak ma 20

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony