dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Kiedy zatrudnić kierownika budowy?

    Szukam i szukam i nic..
    mianowicie:
    Kiedy muszę zatrudnić kierownika budowy?
    Jest on niezbędny do otrzymania pozwolenia na budowę (czyli przed wystąpnieniem o pozwolenie), czy też dopiero mogę go poszukać jak już będę miał pozwolenie na budowę w ręku?
    Dziękuje
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  2. #2

    Domyślnie

    podbijam
    (... nikt nie ma kierownika? )
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Lepiej przed.
    Mój kierownik załatwiał mi wszystkie formalności w gminie i powiecie i do tego ograniczała się jego rola. Zrobił też adaptację projektu. Na budowie był tylko 2 razy, a dom już praktycznie skończony. Cenę ustaliliśmy na początku. Za adaptację zapłaciłem po otrzymaniu pozwolenia, a za kierowanie budową rozliczymy się przy odbiorach.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  4. #4

    Domyślnie

    szukalismy w trakcie załatwiania w urzędach, a dogadaliśmy się z naszym obecnym jak juz mielismy pozwolenie.
    kierownika koniecznie trzeba miec w momencie gdy chce sie zglosic zamiar rozpoczecia budowy - wtedy dołącza się oświadczenie kierownika o przejęciu budowy i kopię jego uprawnień - i od tego momentu juz musi byc, wczesniej - kwestia indywidualnych ustalen i potrzeb
    pozdrawiam
    Nic nie może wiecznie trwać.. Budowa też nie... Już na swoim...

  5. #5

    Domyślnie

    Jak najszybciej zatrudniaj.

    Nawet jeśli będzie to kierownik tylko dla pieczątki (jak to czasem się słyszy, że jest), to zawsze coś podpowie i doradzi.

  6. #6

    Domyślnie

    Z chwilą rozpoczecia budowy musi być, dokonuje wpisu do dziennika budowy, jego nazwisko zgłasza sie przy odbiorze dziennika, opracowuje bios budowy, do pozwolenia nie potrzebny, ale praktycznie może się przydać - doradzi ewentualne zmiany, sprawdzi projekt albo wybija nam z głowy jakieś ciekawe pomysły.

    pozdrawiam
    Aga

  7. #7

    Domyślnie

    Ile może kosztować usługa kierownika ktory przystawi pieczątke i na tym jego praca się zakończy??

  8. #8

    Domyślnie

    Od 500,- zł do 1500,- zł.
    Ale weź choć takiego co pojawi się w newralgicznych momentach budowy:
    zalewanie fundamentów, stropu, więźba.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patras
    Ile może kosztować usługa kierownika ktory przystawi pieczątke i na tym jego praca się zakończy??
    Poszukaj sobie chociaż jakiegoś znajomego budowlańca ,którego w ramach rekompensaty za "stracony" czas na budowie zaprosisz na sobotni wieczór a pomoże Ci uniknąć wątków na forum zaczynających się od :Ratunku,pomocy co mam zrobić...?"
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  10. #10

    Domyślnie

    mam osobe ktora dobrze sie zna na murarce, dlatego kierownik potrzebny mi jest tylko na papierze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony