dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 120
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2388
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cosmita

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    2

    Domyślnie Tanio wybudowac dom

    Witam

    jestem "swiezy" w tematach budowlanych, zajrzalem na strone muratora i przegladalem gotowe projekty domow parterowych "male i tanie"

    mam ziemie 1000 m dzialka budowlana i zastanawiam sie czy jestem w stanie za 100 000 zl postawic dom, oczywiscie wiadomo ze nie bede miec wygorowanych zadan co do wykonczenia wnetrza bo to zawsze bywa najdrozsze ale zastanawiam sie czy jest sens podejmowania wysilkow w tym kierunku

    prosze dajcie jakies wskazowki / doswiadczenia

    pozdrawiam
    Marcin

  2. #2

    Domyślnie

    W/g mnie jest to mozliwe, w pieniądzach o których mówisz powinieneś się zmieścić, oczywiście wszystko zależy od wielu rzeczy, ale domek 90 - 120 m2 jest realny.
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  3. #3

    Domyślnie

    Zezo, daj parę wkazówek.
    Czy cuda się zdarzają?
    Pozdrawiam.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wybudować i wykończyć dom za 1000zł/m2 nie ma szans.

  5. #5

    Domyślnie

    Moi drodzy
    chcąc budować dom trzeba sobie zadać parę pytań :

    1. w jakim regionie buduję, drogim czy tanim ?

    wiadomo że są regiony w naszym kraju gdzie cena robociny jest bardzo wysoka, ale są też takie tereny gdzie można mieć majstra za odpowiednie pieniądze.

    2. co zamierzam budować, rezydencję czy mały dom ?
    i tu jest przysłowiowy pies pogrzebany, wielu ludzi decyduje się na piękne projekty po 200 m2, z piwnicami, dachy istne dzieła sztuki, kominów kilka, okna dachowe takie piękne, tu balkonik tam lukarna, najnowsze technologie itp. a moi drodzy to wszystko kosztuje nie ma rady.

    3. co mogę zrobić sam ?
    mam paru takich kumpli co nie potrafią gwoździa wbić w ścianę, ale proszę mi wierzyć święci garnków nie lepią, są takie prace co można zrobić samemu.

    4. co mogę zrobić przy pomocy znajomych ?
    nie wiem jak wy ale ja ma paru dobrych znajomuch co potrafią pewne rzeczy, jeden jest elektrykiem inny hydraulik, na nich można liczyć


    Tak więc moja rada jest taka:

    Dom ma być jak najprostrzy, bez udziwnień, bez piwnicy, dach dwuspadowy, jeden komin, technologia nowoczesna ale pod warunkiem że ją zna wasz majster.

    A wybudownie domu za 100 000 zł jest możliwe i w cale to nie cuda.
    Pewnie że jeden powie co to za dom, on może uważać że to jest psia buda ale dla mnie to jest dom MÓJ DOM, na taki mnie stać i taki buduję.


    Sonika
    pragnę cię poinformować że ja mam zamiar zmieścić się w takich pieniądzach 1000 zł /m2 i bardzo cię proszę nie pisz że to niemożliwe, ja już parę latek mam i wiem co jest możliwe a co nie jast, jak by to było nie możliwe to nie topił bym kasy w budowę, uważam że porywać się z motyką na słońce nie ma sensu, a decyzja o podjęciu dużej inwestycji bez odpowiedniego kapitału tak wygląda.
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli masz 100 000 zł, to NIE WYBUDUJESZ niczego, w czym można zamieszkać, zakładając że nie budujesz czegoś mniejszego niż 70-80m2.
    Niestety takie są fakty i to że ktoś ma parę latek czy wujka i szwagra złotą rączkę nic tutaj nie zmienia.
    Lepiej to przemyśl, bo nie będziesz miał ani 100 000zł, ani domu.
    pzdrw

    P.S. Słuchaj tych, co zbudowali, a nie tych co im się wydaje że zbudują.

  7. #7

    Domyślnie

    Dr.opsik
    Naczytałem się na tym forum wielu tematów, czytałem o rekuperatorach, pompach ciepła, solarach i innych abstrakcyjnych tematów przeczytałem wiele,
    i tak zastanawiałem się czy tylko ludzie z grubymi portwelami mogą podjąć takie wyzwanie? czy normalni pracownicy w tym kraju nie mają szans na swoje miejsce na ziemi?
    zastanawiałem się jak to jest że gdzie nie popatrzę tu i tam się budują ludzie na potęgę, czy oni mają aż takie dochody?

    sam piszesz że w takich pieniądzach można postawić domek 70-80 m2, a wiec mozna coś postawić, jeśli dobrze będziemy gospodarzyć kapitałem to i 100 m2 postawimy, pewnie że można jedną wannę za 50 000 zł kupić, ale jaki procent budujących na to stać ?
    wiec nie opowiadaj mi bajeczek że to nie możliwe, a co do przyjaciół to jesteś w bardzo dużym błedzie, ich pomoc jest nie oceniona, no może ty nie masz przyjaciół, ja mam i jest mi z tym super, ja mogę liczyć na nich oni zaś na mnie,

    jeszcze jedno, co prawda jeszcze nie zakończyłem budowy, ale co do stanu surowego to pomyliłem się w wycenie o 5% ale i tak myślę że to nie jest duży błąd, mogło go nie być tylko że wybrałem lepszą blachodachówkę, tak więc oceniam że i wykończenie dobrze liczę.

    Powodzenia.
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Za 100 000 nie dasz rady. Trzeba Ci jeszcze jakieś 50-80 tysięcy przy założeniu ekonomicznej budowy z dużym udziałem własnym.
    Sama papierologia to ze 3-4 tysiące przy założeniu, że projekt jest gotowy.
    Domek 70-80m - uwierz, to naprawdę mało, chyba, że do rozbudowy.
    Nasz znajomy w wariancie hiperekonomicznym (materiały najtańsze + kombinowane pustaki II gatunek) postawił domek o powierzchni 60m, mieszkalnej 45 za 80 000 ponad dwa lata temu. Było w tym mnóstwo pracy własnej i rodziny. I nie wierzę, że da się taniej...
    Mały dom można "ulepić" za powiedzmy 80 000 w stanie surowym zamkniętym i POWIEDZMY nie robisz od razu elewacji. Ale:
    -czy wiesz, jakie masz warunki gruntowe na działce??? Fundamenty potrafią być wymagające.
    -czy masz dociągnięte media NA działce? Jak nie, licz conajmniej 10 000
    -trzeba kupić jakiś kocioł, zrobić instalacje - też ze 25000
    - jakieś podłogi, jeden kibelek, kabinę prysznicową...

    I już stówka dawno pękła, a do końca ho, ho...

  9. #9

    Domyślnie

    Ja uważam, ze sam koszt najtańszych materiałów na dom 70-80m2 wyniesie te 100tyś zł. Nawet jak wszystko zrobisz sam (w co wątpie), to i tak zabraknie na przyłącza (15 tyś w najkorzystniejszym wariancie) i ok. 5tyś za papierologie.

    PS. U mnie koszt materiałów na bardzo prosty dom o pow. uż 110m2+ 15m2 garażu wyniesie ponad 160tyś. I nie bede miał żadnych pomp ciepła, rekuperatorów, solarów i innych tego typu duperel. Materiały ze średniej półki, bez żadnych szaleństw i po sporych upustach.

    pozdrawiam
    Konrad

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Prawdopodobnie za 100 tysięcy mozna "coś" postawić.
    Ale co to będzie? Może 70 m2.
    Kończę budowę domu parterowego 110 m2.
    Prosty jak stodoła.
    Dach dwuspadowy, ściany jadnowarstwowe, bez piwnicy.
    4 pokoje, kuchnia, jadalnia, łazienka, wc, hall i sień.
    Centralne ogrzewanie i cwu od kotła gazowego.
    Tanie drzwi wewnętrzne i zewnętrzne. Okna średniej klasy.
    Żadnych wodotrysków i fanaberii.
    Dużo prac wykonuję samodzielnie.
    Koszt budowy szacuję na 180 tysięcy (oczywiście bez działki, którą miałem od ponad 20 lat).
    Wydaje mi się, że to niedrogo.

  11. #11

    Domyślnie

    Muszę Cię zmartwić , bo postawiłem dom , co prawda 147mkw. za 90 tyś w stanie surowym otwartym z dobrych materiałów i przy ogromnym wkładzie własnym , ale za 100 tyś na gotowo to jest nie realne! Zawsze jest tak że wychodzą Ci jakieś dodatkowe koszty i tak na prawdę oszczędzać na materiałach nie warto bo kiedyś będziesz płacić za nie podwójnie!!! Jasne na siłe postawisz to co chcesz , ale czy to będzie tym co sobie wymażyłeś?

  12. #12

    Domyślnie

    widzę że jestem w zdecydowanej mniejszości
    może więc ktoś z was mi odpowie jak to się stało że postawiłem w tym roku domek / 7 x 9m/ w stanie surowym: fundamenty, ściany, strop lany, ściana kolankowa, dach pokryty blachodachówką w puralu, orynnowanie i inne drobne prace za 40 000 zł, pragnę nadmienić że praktycznie nic nie robiłem, prawdziwy inwestor byłem, tylko kasę płąciłem,
    może mi ktoś odpowie jak to jest że tylko tyle kasy wydałem?
    mało tego to jeszcze w tych pieniądzach jest kierownik budowy, ale nie napiszę ile bo znowu mnie wyśmiejecie.

    fakt media i papiery zalatwione wcześniej /elektryka 4000, woda 3000, projekt i adaptacja 2000, razem 9000 zł/
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo
    widzę że jestem w zdecydowanej mniejszości
    może więc ktoś z was mi odpowie jak to się stało że postawiłem w tym roku domek / 7 x 9m/ w stanie surowym: fundamenty, ściany, strop lany, ściana kolankowa, dach pokryty blachodachówką w puralu, orynnowanie i inne drobne prace za 40 000 zł, pragnę nadmienić że praktycznie nic nie robiłem, prawdziwy inwestor byłem, tylko kasę płąciłem,
    może mi ktoś odpowie jak to jest że tylko tyle kasy wydałem?
    mało tego to jeszcze w tych pieniądzach jest kierownik budowy, ale nie napiszę ile bo znowu mnie wyśmiejecie.

    fakt media i papiery zalatwione wcześniej /elektryka 4000, woda 3000, projekt i adaptacja 2000, razem 9000 zł/
    Spojrzałem w swój kosztorys i jestem skłonny Ci uwierzyć. Ale pod warunkiem że:
    - bardzo dobre warunki gruntowe
    - absolutnie najtańsze materiały
    - kupowane bez vatu
    - ekipa poniżej 10tyś

    Nie zmienia to faktu, że za 100tyś się nie da wybudowac małego domu. Bo ten stan jaki masz to ok.40% wszystkich kosztów samego domu bez przyłączy. A materiały wykończeniowe trudniej jest już kupować bez Vatu, a tych najtańszych po prostu sie nie opłaca.

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo
    widzę że jestem w zdecydowanej mniejszości
    może więc ktoś z was mi odpowie jak to się stało że postawiłem w tym roku domek / 7 x 9m/ w stanie surowym: fundamenty, ściany, strop lany, ściana kolankowa, dach pokryty blachodachówką w puralu, orynnowanie i inne drobne prace za 40 000 zł, pragnę nadmienić że praktycznie nic nie robiłem, prawdziwy inwestor byłem, tylko kasę płąciłem,
    może mi ktoś odpowie jak to jest że tylko tyle kasy wydałem?
    mało tego to jeszcze w tych pieniądzach jest kierownik budowy, ale nie napiszę ile bo znowu mnie wyśmiejecie.

    fakt media i papiery zalatwione wcześniej /elektryka 4000, woda 3000, projekt i adaptacja 2000, razem 9000 zł/
    I w stówce się nie zmieścisz Teraz nadejszła pora tej droższej połowy budowy Możemy się założyć nawet
    Ale gratuluję, chylę czoła i jestem pod wrażeniem. Masz naprawdę dużo szczęścia, że znalazłeś tanią i uczciwą ekipę

  15. #15

    Domyślnie

    co to znaczy najtańsze materiały?
    normale materiały, jak to najtańsze?
    np.za blachodachówkę pruszyńskiego kron 350 w puralu płaciłem coś koło 30 zł /m2 to są w/g ciebie tanie materiały?
    krokwie o przekroju 8 x 18 cm, to też za cienkie są?
    beton z atestem b-15 i b-20, może też za słaby?
    pustaki max po 1.8 zł za sztukę, też za tanio?
    bez vatu kupiłem tylko drewno na więźbę, i raz beton z betoniarni, a cała reszta na faktury.
    a ekipa ???? nie napiszę ile wzieła bo znowu nie uwierzcie.
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo
    co to znaczy najtańsze materiały?
    normale materiały, jak to najtańsze?
    np.za blachodachówkę pruszyńskiego kron 350 w puralu płaciłem coś koło 30 zł /m2 to są w/g ciebie tanie materiały?
    krokwie o przekroju 8 x 18 cm, to też za cienkie są?
    beton z atestem b-15 i b-20, może też za słaby?
    pustaki max po 1.8 zł za sztukę, też za tanio?
    bez vatu kupiłem tylko drewno na więźbę, i raz beton z betoniarni, a cała reszta na faktury.
    a ekipa ???? nie napiszę ile wzieła bo znowu nie uwierzcie.
    W taki przypadku, jak nie robili Ci za darmo, lub nie miałeś np. własnego lasu to nie uwierze w te 40tyś.

  17. #17

    Domyślnie

    Chociaż może i uwierze. Zrobiłem szybką kalkulacje i wyszło mi. ze na taką powierzchnie za materiały mogłeś wydać ok. 33tyś. Więc może i w tych 40tys mogłeś się zmieścić.

  18. #18

    Domyślnie

    Zezo a co z ekipą budowlaną?, betonem na fundamenty, zbrojenie beton na płytę? i wiele innych.Mi też wydaje się że kosztowało mnie to wszystko z 50tyś a tu żona mi mówi że to już 90tyś!!!???

  19. #19

    Domyślnie

    oj, gdybym ja mial sto tysiecy w kieszeni.... nie zastanawialbym sie czy budowac...
    zezo - jestem z toba

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wilcza75

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Szanowny Kolego

    Przed chwilą podsumowałem wydatki od 25.04 do 29.10.2005.
    Domek maleńki 78m2 pow.użytkowej:
    http://mtmstyl.pl/projekty/letniskow...ult.asp?id=110

    na stan surowy zamkniety (dach,okna drzwi) + trochę robót w środku (tynki, posadzka,rozprowadzenie instalacji el i wod-kan.), wydałem do dzisiaj 49.504zł
    z paliwem do moje dojazdy + telefony będzie tego równe 50tys.zł
    W tym 0 pracy własnej.

    Co zostało do zrobienia ?
    ocieplenie poddasza i budynku, malowanie, podłogi, parapety wew., drzwi wew., biały montaż, hydrofor, kominek zrozprowadzeniem ciepła, doprowadzenie elektryki i wody do budynku, szambo, panele elektr. jako uzupełnienie kominaka i trochę jeszcze.
    Myślę że na to wszystko starczy drugie 50.000zł.

    Podsumowując. Z takim optymizmem i wiarą jakie tchną z Twoich wpisów - powinieneś zbudować to o czym marzysz za..... 100tys.zł z niewielkim hakiem.
    TO JEST MOŻLIWE
    a oto dowód


    tomasz

Strona 1 z 120

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony