dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 36 z 120
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 2388
  1. #701
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aida77
    [...]No i sobie uswiadomiłam, że brakuje tylko jednego pokoju na dole i po co mi poddasze...

    No a wersja 2 pokoje plus salon i reszta na potem jest chyba zdecydowanie droższa niz parterówka po kwadracie z lekkim stropem do 100m2? Jak sądzicie? Przy takiej powierzchni, mozna chyba jakos sensownie i centralnie ulokować kominek.
    A nie mówiłem?
    BTW dziś w czasie spaceru wokół działki widziałem 2 fajne parteróweczki, jedna tak na oko ze 100 metrów miała, druga może ze 120 - to taka wielkość w sam raz, a stawia się to w mig. Niestety, w żadnym z tych domklów nikogo nie było, żeby zagadnąć o szczegóły (i poznać sąsiadów przy okzji).
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  2. #702

    Domyślnie

    Aida77,
    Może te dwie firmy Cię zainspirują

    Agrobisp - budujemy ich WB-3388

    Archistudio - podobał się nam właśnie AR-153.

    Pozdrawiamy
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  3. #703

    Domyślnie

    :aida jak widze masz duże rozbieżnosci pomiędzy opisywanymi przez Ciebie możliwościami ,czy raczej założeniami finansowymi,a potrzebami mieszkaniowymi proponuje się oprzeć na jednym konkretnym typie budynku /albo parterówka ca. 90-100m2 użytkowej albo mały domek z poddaszem użytkowym/ Z tym że ,by uzyskać 100m2 użytkowej w budynku z poddaszem musi on mieć po podłogach ze 140-150m2..a to wszystko się liczy w ogólnym finansowym rozrachunku.
    :zygmor ten budynek z Archistudio,mimo zapewnień biura "o tanim w budowie", tanim w budowie wcale nie jest.Choć urzeka maksymalnie wykorzystanym poddaszem /duża pow. użytkowa/,stopień skomplikowania ścian,dachu powoduje ,że ponizej 250tys. do niego nie podchodź...Natomiast ten z Agrobispu-rewelacja,może i pokoje nieco za małe ,natomiast jest duża szansa,by wybudować go "na gotowo" za mniej niż 200tys

  4. #704
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    jak myslicie ile moze kosztowac wybudowanie takiego domu http://www.domfort.pl/projekt.php?op...jektu=ISKIERKA do stanu pod klucz?
    Ile moze kosztowc budowa tego domu bez balkonu , chce zostawic tylko 2 okna połaciowe i bez drzwi zew w kotlowni...i calkowicie bez wykonczania poddasza( bez scianek,instalacji itp.. calkowicie puste poddasze..do wykoczenia okolo 2lata pozniej).dach z dachowka.
    jle moze mnie to kosztowac zeby zamieszkac na parterze? ...a za okolo 2 lata wykocze gore( bo mi narazie nie potrzebne i kasy nie za wiele..a buduje bez kredytu)
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  5. #705
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    moim zdaniem 100tyś
    ale zalęży wiele od robocizny i zastosowanych materiałów

  6. #706
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Beti_
    moim zdaniem 100tyś
    ale zalęży wiele od robocizny i zastosowanych materiałów
    dom chce budowac z betonu komorkowego 24 + styropian.okna raczej plastyki. instalacje bede robil sam wiec koszt tylko materialow.
    myslicie ze spokojnie powinienem zmiescic sie w 100tys wykanczajac w duzej mierze sam?
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  7. #707

    Domyślnie

    Buduję D06- 77 m kw. Nie da rady za 100 tyś. pomimo pracy własnej, chyba, że z trocin i słomy na dachu Wiem, trochę ostro, ale też tak myślałam- 100 tyś. i mieszkam. Wydałam już te 100 tyś., a mam stan surowy zamknięty, instalacje, studnię, prąd, sufity,zakupione materiały na ocieplenie i wylewki- a gdzie reszta?

  8. #708

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_u
    jak myslicie ile moze kosztowac wybudowanie takiego domu http://www.domfort.pl/projekt.php?op...jektu=ISKIERKA do stanu pod klucz?
    Ile moze kosztowc budowa tego domu bez balkonu , chce zostawic tylko 2 okna połaciowe i bez drzwi zew w kotlowni...i calkowicie bez wykonczania poddasza( bez scianek,instalacji itp.. calkowicie puste poddasze..do wykoczenia okolo 2lata pozniej).dach z dachowka.
    jle moze mnie to kosztowac zeby zamieszkac na parterze? ...a za okolo 2 lata wykocze gore( bo mi narazie nie potrzebne i kasy nie za wiele..a buduje bez kredytu)
    Ja również przymierzam się do wybudowania domu Iskierka z tym, że jestem trochę dalej – jutro mam odebrać pozwolenie U mnie wypadł balkon (drzwi balkonowe zamieniłem na duże okna), dwa okna połaciowe, wyrównany został strop nad garażem i poszerzyłem dom o 1m od strony kuchni i salonu (w projekcie kuchnia jest stanowczo za mała przy swojej „nieustawności”). W tej chwili liczę, że stan surowy otwarty wyjdzie przy dobrych wiatrach 85 – 90 kpln z dachem ceramicznym, ściany z ceramiki tradycyjnej i przy bardzo dobrych warunkach ziemnych mojej działki (piasek i zero wody gruntowej do 3m).
    Mogę wysłać Ci kosztorysy jakie dostałem przy zakupie projektu (mam też zwymiarowane rzuty i przekrój który dostałem e-mailem z pracowni przed zakupem). Jeśli jesteś zainteresowany podeślij e-maila.

  9. #709
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek23
    Cytat Napisał marcin_u
    jak myslicie ile moze kosztowac wybudowanie takiego domu http://www.domfort.pl/projekt.php?op...jektu=ISKIERKA do stanu pod klucz?
    Ile moze kosztowc budowa tego domu bez balkonu , chce zostawic tylko 2 okna połaciowe i bez drzwi zew w kotlowni...i calkowicie bez wykonczania poddasza( bez scianek,instalacji itp.. calkowicie puste poddasze..do wykoczenia okolo 2lata pozniej).dach z dachowka.
    jle moze mnie to kosztowac zeby zamieszkac na parterze? ...a za okolo 2 lata wykocze gore( bo mi narazie nie potrzebne i kasy nie za wiele..a buduje bez kredytu)
    Ja również przymierzam się do wybudowania domu Iskierka z tym, że jestem trochę dalej – jutro mam odebrać pozwolenie U mnie wypadł balkon (drzwi balkonowe zamieniłem na duże okna), dwa okna połaciowe, wyrównany został strop nad garażem i poszerzyłem dom o 1m od strony kuchni i salonu (w projekcie kuchnia jest stanowczo za mała przy swojej „nieustawności”). W tej chwili liczę, że stan surowy otwarty wyjdzie przy dobrych wiatrach 85 – 90 kpln z dachem ceramicznym, ściany z ceramiki tradycyjnej i przy bardzo dobrych warunkach ziemnych mojej działki (piasek i zero wody gruntowej do 3m).
    Mogę wysłać Ci kosztorysy jakie dostałem przy zakupie projektu (mam też zwymiarowane rzuty i przekrój który dostałem e-mailem z pracowni przed zakupem). Jeśli jesteś zainteresowany podeślij e-maila.
    bardzo bede wdzieczny za przeslanie twoich materialow na maila [email protected] z gory dzieki

    ps.czy ta mala scianke miedzy kuchnia a salonem bedzie mozna usunac (ta mala przylegajaca do sciany zew.)
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  10. #710

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_u
    Cytat Napisał Tomek23
    Cytat Napisał marcin_u
    jak myslicie ile moze kosztowac wybudowanie takiego domu http://www.domfort.pl/projekt.php?op...jektu=ISKIERKA do stanu pod klucz?
    Ile moze kosztowc budowa tego domu bez balkonu , chce zostawic tylko 2 okna połaciowe i bez drzwi zew w kotlowni...i calkowicie bez wykonczania poddasza( bez scianek,instalacji itp.. calkowicie puste poddasze..do wykoczenia okolo 2lata pozniej).dach z dachowka.
    jle moze mnie to kosztowac zeby zamieszkac na parterze? ...a za okolo 2 lata wykocze gore( bo mi narazie nie potrzebne i kasy nie za wiele..a buduje bez kredytu)
    Ja również przymierzam się do wybudowania domu Iskierka z tym, że jestem trochę dalej – jutro mam odebrać pozwolenie U mnie wypadł balkon (drzwi balkonowe zamieniłem na duże okna), dwa okna połaciowe, wyrównany został strop nad garażem i poszerzyłem dom o 1m od strony kuchni i salonu (w projekcie kuchnia jest stanowczo za mała przy swojej „nieustawności”). W tej chwili liczę, że stan surowy otwarty wyjdzie przy dobrych wiatrach 85 – 90 kpln z dachem ceramicznym, ściany z ceramiki tradycyjnej i przy bardzo dobrych warunkach ziemnych mojej działki (piasek i zero wody gruntowej do 3m).
    Mogę wysłać Ci kosztorysy jakie dostałem przy zakupie projektu (mam też zwymiarowane rzuty i przekrój który dostałem e-mailem z pracowni przed zakupem). Jeśli jesteś zainteresowany podeślij e-maila.
    bardzo bede wdzieczny za przeslanie twoich materialow na maila [email protected] z gory dzieki

    ps.czy ta mala scianke miedzy kuchnia a salonem bedzie mozna usunac (ta mala przylegajaca do sciany zew.)
    Materiały już poszły. Co do ściany nie jestem pewien, ale może być problem ponieważ jest to element ściany nośnej, więc musi się wypowiedzieć specjalista od konstrukcji (w projekcie stropu są na niej podparte belki systemu Teriva). U mnie, ponieważ nie jesteśmy zwolennikami kuchni otwartych, przejście z kuchni do pokoju zostało całkowicie zlikwidowane. Powiększyliśmy natomiast główne wejście do pokoju do 1,5m. Przyjrzyj się natomiast kuchni (dostałeś zwymiarowane rzuty). Jest dość wąska (jak postawisz zabudowę ciężko się będzie ruszyć). Jest też dość „nieustawna” z powodu okien na dwóch ścianach, przejścia do pokoju na trzeciej oraz wejścia na czwartej. W powyższych powodów zdecydowaliśmy się na poszerzenie o 1m. Teraz oprócz tego, że zrobi się luźniej to dodatkowo zmieści się nam mały stolik i nie będziemy musieli biegać z każdym posiłkiem do pokoju. Nasza rodzina to 2+1, a w planach 2+2 więc powinniśmy się zmieścić

  11. #711

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_u
    jak myslicie ile moze kosztowac wybudowanie takiego domu http://www.domfort.pl/projekt.php?op...jektu=ISKIERKA do stanu pod klucz?
    Ile moze kosztowc budowa tego domu bez balkonu , chce zostawic tylko 2 okna połaciowe i bez drzwi zew w kotlowni...i calkowicie bez wykonczania poddasza( bez scianek,instalacji itp.. calkowicie puste poddasze..do wykoczenia okolo 2lata pozniej).dach z dachowka.
    jle moze mnie to kosztowac zeby zamieszkac na parterze? ...a za okolo 2 lata wykocze gore( bo mi narazie nie potrzebne i kasy nie za wiele..a buduje bez kredytu)
    Bezpośredni adres pracowni to: http://www.domna5.pl

  12. #712

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beaty
    Buduję D06- 77 m kw. Nie da rady za 100 tyś. pomimo pracy własnej, chyba, że z trocin i słomy na dachu Wiem, trochę ostro, ale też tak myślałam- 100 tyś. i mieszkam. Wydałam już te 100 tyś., a mam stan surowy zamknięty, instalacje, studnię, prąd, sufity,zakupione materiały na ocieplenie i wylewki- a gdzie reszta?
    Napisz jeszcze proszę jaki jest u Ciebie stosunek robocizny do materiałów?
    - Ja cię stresuję, kur..?! Uczysz się tego piąty rok w szkole i na kursach, i wszystko to jak krew w piach!
    - Ta, krew, od razu...

  13. #713

    Domyślnie

    Jeżeli już tak wyceniacie wszystkie domki po kolei to może ktoś pokusi się na wycenę tego domku. Działka już jest, media są - dachówka cementowa, ściany bk+styropian, strop drewniany, podłogi kafle i panele, stolarki pvc, drzwi klasy porta,
    http://www.domyrodzinne.pl/domek-opi...90500&ProjID=1

    Pozdrawiam, jeśli znajdzie się ktoś kto już wybudował ten domek, chętnie obejrzę zdjęcia.

  14. #714
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beaty
    Buduję D06- 77 m kw. Nie da rady za 100 tyś. pomimo pracy własnej, chyba, że z trocin i słomy na dachu Wiem, trochę ostro, ale też tak myślałam- 100 tyś. i mieszkam. Wydałam już te 100 tyś., a mam stan surowy zamknięty, instalacje, studnię, prąd, sufity,zakupione materiały na ocieplenie i wylewki- a gdzie reszta?
    No i prawda wychodzi na jaw, a niektórzy optymiści uważają, że 100 tysięcy spokojnie wystarczy na wybudowanie domu. Superoptymiści twierdzili, że za tą sumę wybudują dom o powierzchni nawet 100m2 (vide początki wątku).

    Beaty, jakoś dociągniesz do końca. Masę roboty i kosztów masz już za sobą.
    Pozdrawiam.

  15. #715

    Domyślnie

    Stiff, witam krajana! Jak chcesz to zaproszę Cię na moją budowę

  16. #716
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    mnie sie marzy stan surowy zamknięty za 200 k - niepoprawna optymistka .
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  17. #717

    Domyślnie

    Andre 59- dzięki za wsparcie Już po woli , chyba jak każdy na tym etapie świruję Dobrze, że zapał nie schodzi, bo to chyba w budowaniu jest najważniejsze

  18. #718
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    mnie sie marzy stan surowy zamknięty za 200 k - niepoprawna optymistka .
    Hmmm...to zależy jak dużą masz wyobraźnię

  19. #719
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga124

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    9

    Domyślnie

    a co sądzicie o `wnękowo`?
    http://www.gazetadomprojekt.pl/strona.php?ajd=180
    mnie b. się podoba - uroczy ganek i zamknięta kuchnia.
    czy taki domek będzie tani i FUNKCJONALNY??

  20. #720

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga124
    a co sądzicie o `wnękowo`?
    http://www.gazetadomprojekt.pl/strona.php?ajd=180
    czy taki domek będzie tani i FUNKCJONALNY??
    Ciekawy projekt. Taka mała willa miejska, na małą działkę w mieście w gestej zabudowie.
    Funkcjonalny chyba by był co do "taniości" to juz nie bardzo.
    pzdr

Strona 36 z 120

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony