dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 37 z 120
Pokaż wyniki od 721 do 740 z 2388
  1. #721
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Hyhy, tani to on na pewno nie będzie, widzę co najmniej 3 elementy podrażające budowę na dzień dobry: lukarna, wykusz i straszne łamańce na dachu - że o oknie połaciowym nie wspomnę W ogóle bryła jest dosyć frymuśna, co pociąga niestety koszta.
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  2. #722

    Domyślnie

    No i ta wierzyczka...jak na moje niedoświadczone oko, to też bedie srogi...z drugiej strony wszystko zalezy chyba od ekipy, jak bedze im wszystko jedno czy budują skomplikowany dom czy nie, to kto wie...a ogrewanie tez wyjdzie chyba drogo...

    areq...No włąśnie daltego to ejst takie trudne..małe możliwości finansowe..i chyba o to się wszystko rozbija ...Bo te inne rzeczy które sobie wymyslilam to po to, żeby było taniej. Ale już sama nei wiem czy jest to realne, duzo tego wszystkiego.Może fakt że same łazienki z gosodarczym beda kolo siebie a kuchnia już nie nie podniesie az tak kosztow budowy w stosunku do całosci zgrupowanej...

    A co do decyzji, chyba dlatego tak się łamię, bo ciężko jest mi znalesc jednoznacza odpowiedz jak bedzie taniej. A zdrugiej strony wkladajac w domek wszystko oczekujemy czegos w zamian..wiec ja nie przyklsadowo nie moge postawić domku cichego bo brakuje w nim jednej sypialni i to do minimum.

    zygmor fajne projekciki, ale ja jakos mam wrazenie, ze i tak nie na nasza kieszen...w porownaniu z tymi prosciznami co ogladalam to tamte wydaja się bardzo skomplikwane. Ale w tym Waszym fajnie wykorzystana przestrzen, szczególnie parter ...Ja bym pewnie jeszcze pokombinowala cos ze schodami zeby odzyskac prestrzen przedsionka

  3. #723
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    .Może fakt że same łazienki z gosodarczym beda kolo siebie a kuchnia już nie nie podniesie az tak ksoztow budowy w stosunku do całosci zgrupowanej...
    Aida u mnie w projekcie są 4 piony kanalizacyjne. Kuchnia jest w jednym końcu kotłownia w drugim (po przekątnej) dwie łazienki w środku, więc instalacja dość rozbudowana i kosztowała mnie ta przyjemnośc (zimna woda i kanaliza) 1400zł (słownie tysiąc czterysta) z materiałem. Bez przesady więc. Fakt, ze fachowiec "po znajomości", ale ilez mogłabym zaoszczędzić mając wszystko "w kupie". 200 czy 500zł maksymalnie.

  4. #724

    Domyślnie

    Cala instalacja 1400?? wwila...no t z nieba mi spadła Twoja wypowiedz....Wm takim razie nei ma co kombinowac za duzo tylko....jeszcze raz od nowa wszystkie projekty, wiem juz jakie zmiany w projekcie robi się łątwo, jakie trudno i bede szukać czegoś prostego i taniego aloe wystarczającego dla nas, co będxie ok po ewentualnych przeróbkach i takimi rzeczami jak instalacje nie bedę się już aż tak przejmować...
    ayha ostatnio odkryłam, że nawet kominek można przestawiać w gotowym projekcie...nie sądziłam nawet

  5. #725

    Domyślnie

    Aida77,
    My zdecydowaliśmy się na WB-3388
    Sam projekt jest w technologii drewnianej, ale wymieniamy ściany zewnętrzne na murowane, reszta w drewnie. Agrobisp godzi się na wszelkie zmiany w projekcie, poszukaj może coś sobie wybierzesz...

    Pozdro
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  6. #726
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aida77
    Cala instalacja 1400?? wwila...no t z nieba mi spadła Twoja wypowiedz....Wm takim razie nei ma co kombinowac za duzo tylko....jeszcze raz od nowa wszystkie projekty, wiem juz jakie zmiany w projekcie robi się łątwo, jakie trudno i bede szukać czegoś prostego i taniego aloe wystarczającego dla nas, co będxie ok po ewentualnych przeróbkach i takimi rzeczami jak instalacje nie bedę się już aż tak przejmować...
    ayha ostatnio odkryłam, że nawet kominek można przestawiać w gotowym projekcie...nie sądziłam nawet
    Powiem więcej - można go nawet DOstawić (tak jak u nas) a potem PRZEstawić (w stosunku do Ustawienia pierwotnego ) - a powiem więcej - można nawet kanał dymny puścić niezupełnie w pionie, tak że kominek masz w rogu salonu a komin jak Pan Bóg przykazał 0 w kalenicy - jest z tym trochę rzeźbienia ale podobno można.
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  7. #727

    Domyślnie

    Ale tanio wybudować to jeszcze nie wszystko, czasem warto zadbać aby opłaty nie były dla nas dokuczliwe, dowiesz się TUTAJ


    Pozdro
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  8. #728

    Domyślnie

    ja mam dom 116 m2 plus garaz piwnice budulec protherm na zaprawie ciepłoochronnej okna drewniane otynkowany z zewnątrz bez koloty dachówka cementowa gipsy w środku instalacja leektryczna c.o woda i na razie zamknołem sie 120 tys

  9. #729
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    jestem optymistką ale to brzmi wręcz niewiarygodnie
    proszę o konkrety

  10. #730

    Domyślnie

    konkrety sa takie jak kupujesz coś to pokaż że masz gotówke inne ceny na geby inne na kase dużo robie sam instlacje elektryczna wode , tynkowanie piwnic może to pracochłonne ale czegoś sie przynajmniej nauczyłem i moge powiedzieć że dom wybudowałem a nie firma .
    jeśli chodzi o okna kupiłem drewniane impregnowane niemalowane z zakładu w likwidacji udało sie wszystko za 1/4 ceny potem dobry lakiej i jest ekstra , drewno na wieźbe kupiłem w lasach surowe potem tartak i znowu zaoszczedziłem około 30% gdybym kupował gotowce , można by wiele wymieniać nie mam kredytów dużo własnego wkładu i pilnowanie całej inwestycji . murator pokazuje jak samemu wykonać duzo prac a ludzie chyba go kupuja dla szpanu ja z tych rad kożystam i dlatego potrafie sie zmieścić w takiej kwocie może ten domek nie ma super tynków i pewnie wprowadzając się zostanie dużo do zrobienia ale co ja bym robił gdybym miał wszytsko porobione .dom buduje dla swojej rodziny nie dla znajomych i somsiadów

  11. #731

    Domyślnie

    Conan nie bądź taki "wielki" i zmniejsz fotkę. Zdjęcie jest ok. ale jego rozmiar do du.. .
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  12. #732

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Beti_
    jestem optymistką ale to brzmi wręcz niewiarygodnie
    proszę o konkrety
    ja jestem chyba typowy facet wybudowac dom w miare mozliwości przy jak największym udziale własnym spłodzic syna hahaha już mama i posadzic drzewo to zrobie w tym roku . czasem nie kasa jest ważna ale własne chęci budowac trzeba lubieć zyc tym .

    mnie jeszcze pozostaje wybudowac stajnie na koniki obok domu i projekt zamkne

  13. #733
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    witaj
    my z mężem także będziemy budować dom własnymi siłami bez kredytów z małą pomocą fachmanów, wiele rzeczy zrobimy sami8 i z pomocą rodziny, ( zaglądnij do dziennika ) ale za Chiny Ludowej nie zmieścimy się chyba w 120 tyś choć wszystko jest możliwe, no zobaczymy
    słuchaj a nie masz może arkusza w który zapisywałeś swoje koszta bardzo by mi się przydała taka podkładka abym mogła ją porównać moimi kosztami

  14. #734

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz1974
    a co myślicie o kosztach tego projektu. uważam że jest ekonomiczny w budowie. http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2712.html . co więcej nie będę w projekcie nic zmieniał bo się nam taki podoba. mam zatem pytanie jeżeli nie chcę zmian to co architekt adoptujący będzie adoptował? jedynie chyba przyłącza?
    Tani to on taki nie jest. Według mnie:
    1. Garaż i pomieczenia gosp. razem 27 m2 - czysta rozrzutność -> zamienic na wiate i 10m2 pom gosp. z garazu zrobic pokój.
    2. Zlikwidować drugie wejście do pom gosp.
    3. zlikwidować balkon - >zamienić na wykusz z daszkiem
    4. powiekszanie garderoby kosztem drogiego dachu - watpliwe rozwiazanie

    Ode mnie tyle ...
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  15. #735

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_budowniczy
    Cytat Napisał Aida77
    cos w koncu znalazłam...........
    2.: http://www.studioatrium.pl/projekt-d...61,parter.html

    obora
    sorki
    Dom to nie tylko bryła. to także otoczenie. Dom ma byc prosty. Zdobienia i udziwnienia sa zbyteczne. Schludny dom bedzie szybciej sprzedany niż taki z wydziwionym dachem. Wiecej pieniązków mozna przeznaczyc na wspaniałe urzadzenie ogrodu.
    Spójrz np. we Wrocławiu. Są domy poniemieckie tzw kostki ze spiczastym dachem (fakt że czterspadzisty). Dla wielu szczyt elegancji . Prawie nie maja dodatków.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  16. #736

    Domyślnie

    http://vidal.com.pl/images/vidal_94.pdf

    Trochę mały ale jak dla mnie fajny.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  17. #737

    Domyślnie

    Beti ty masz fachowców za grosze ja zapłaciłem za wieźbe niecałem 200m2 2000 tys wszystko rzeźbione prześle zdjęcia krycie dachówka kolejne 3500 zł. masakra ja chyba kupie sobie działke pod rzeszowem niesamowite jeśli macie takie ceny to napewno sie wyrobisz mnie sam fundament kosztował 25 tyś tak trzymaj

  18. #738

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Cytat Napisał tomasz1974
    a co myślicie o kosztach tego projektu. uważam że jest ekonomiczny w budowie. http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2712.html . co więcej nie będę w projekcie nic zmieniał bo się nam taki podoba. mam zatem pytanie jeżeli nie chcę zmian to co architekt adoptujący będzie adoptował? jedynie chyba przyłącza?
    Cytat Napisał NOTO
    Tani to on taki nie jest. Według mnie:
    1. Garaż i pomieczenia gosp. razem 27 m2 - czysta rozrzutność -> zamienic na wiate i 10m2 pom gosp. z garazu zrobic pokój.
    2. Zlikwidować drugie wejście do pom gosp.
    3. zlikwidować balkon - >zamienić na wykusz z daszkiem
    4. powiekszanie garderoby kosztem drogiego dachu - watpliwe rozwiazanie

    Ode mnie tyle ...
    A jak ktoś chce bardzo balkon to można go zrobić na wykuszu nie? Ja tak mam tylko,że tomasz1974(jak te liczby to jego rocznik to my rówieśniki )nic o wykuszu chyba nie wspominał.
    Ja buduję Chaber2 z Archetonu
    http://www.archeton.pl/index.aspx?ProjektID=693
    Co o nim myślicie???
    Pozdrawiam (Beti w szczególnosci )
    Jeśli sądzisz ,że kobiety to słabsza płeć ,popróbuj przeciągnąć kołdrę na swoją stronę

    http://www.3kwadrat.pl
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=106412
    http://mojefotki.galerie.superfoto.pl/

  19. #739
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    conan
    zbyt dużo otuchy mi dałeś

    Pozdrawiam cyle

  20. #740

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Beti_
    witaj
    my z mężem także będziemy budować dom własnymi siłami bez kredytów z małą pomocą fachmanów, wiele rzeczy zrobimy sami8 i z pomocą rodziny, ( zaglądnij do dziennika ) ale za Chiny Ludowej nie zmieścimy się chyba w 120 tys


    Beti ja jak ogladalam Twoje wyliczenia itd, ze dotychczas tak malo to bylam prekonana ze kto jak kto, ale Ty to się napewno zmiescisz...

    Pozdrawiam szczegolnie tych czyniacych rzeczy "niemozliwe" albo zamierzających tak czynic

Strona 37 z 120

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony