dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 120
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 2388
  1. #2001
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GREANMA

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    ZAL MI TYCH WSZYSTKICH KTORZY MOWIA ZE ZA 100000 NIE WYBUDUJE DOMU.WIDAC ZE NIE MACIE O TYM POJECIA JESLI MASZ DZIALKE TO SMIALO POD WARUNKIEM ZE NIE JEST TO DUZY I SKOMPLIKOWANY DOM.AHA DUZO BEDZIESZ MUSIAL SAM ZROBIC.POZDRAWIAM

  2. #2002
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał GREANMA
    ZAL MI TYCH WSZYSTKICH KTORZY MOWIA ZE ZA 100000 NIE WYBUDUJE DOMU.WIDAC ZE NIE MACIE O TYM POJECIA JESLI MASZ DZIALKE TO SMIALO POD WARUNKIEM ZE NIE JEST TO DUZY I SKOMPLIKOWANY DOM.AHA DUZO BEDZIESZ MUSIAL SAM ZROBIC.POZDRAWIAM
    Post w stylu komentarzy na onecie... Za 100000 to można sobie fajną altankę na działce rekreacyjnej postawić więc zmykaj trollu!

  3. #2003
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał GREANMA
    ZAL MI TYCH WSZYSTKICH KTORZY MOWIA ZE ZA 100000 NIE WYBUDUJE DOMU.WIDAC ZE NIE MACIE O TYM POJECIA JESLI MASZ DZIALKE TO SMIALO POD WARUNKIEM ZE NIE JEST TO DUZY I SKOMPLIKOWANY DOM.AHA DUZO BEDZIESZ MUSIAL SAM ZROBIC.POZDRAWIAM
    Widać ze ty też chyba nie masz za dużo pojęcia o budowaniu. Chyba bedziesz musiał sam wszystko zrobić . No i nie wiem o jakim domu mówisz ,60m2 ?

  4. #2004
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zgieras

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    3

    Domyślnie Dom cieply

    Drodzy Forumowicze
    Wraz z żonką planujemy wybudować dom pasywny w/g projektu lipinskich

    http://www.termodom.pl/inne/projekty...160___lipinscy

    prosiłbym o komentarze oraz sugestie odnosnie projektu

    Chcielibyśmy wykorzystać panele słoneczne, kominek z płaszczem wodnym

    i niewiemy jaki wybrac rodzaj ogrzewania


    sugestie jesli nie na forum to moze na [email protected]

    za wszystkie komantarze serdecznie dziekujemy

  5. #2005
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Re: Dom Pasywny

    Cytat Napisał zgieras
    Drodzy Forumowicze
    Wraz z żonką planujemy wybudować dom pasywny w/g projektu lipinskich

    http://www.termodom.pl/inne/projekty...160___lipinscy

    prosiłbym o komentarze oraz sugestie odnosnie projektu

    Chcielibyśmy wykorzystać panele słoneczne, kominek z płaszczem wodnym

    i niewiemy jaki wybrac rodzaj ogrzewania


    sugestie jesli nie na forum to moze na [email protected]

    za wszystkie komantarze serdecznie dziekujemy
    To zamierzacie wybudować ten dom wg projektu, czy chcecie sami improwizować?
    Jeżeli jest to dom pasywny, to nie wymaga ogrzewania, po co więc kominek z płaszczem wodnym ?
    Nawiasem mówiąc dom do którego link podaliście nie jest domem zaprojektowanym jako pasywny .

  6. #2006
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zgieras

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    3

    Domyślnie Re: Dom Pasywny

    chcilibysmy sami improwizowac bo koszt budowy domu pasywnego jest bardzo drogi a i i pozniejsza eksploatacja (trwalosc urzadzen ktore musza byc sprawne by tracily jak najmniej ciepla ) wiaze sie ze zwiekszonymi wydatkami
    chcemy zbudowac cos zblizonego i stad nasza prosba o sugestie odnosnie pomieszczen i wlasnie ogrzewania

  7. #2007
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Re: Dom Pasywny

    Cytat Napisał zgieras
    chcilibysmy sami improwizowac bo koszt budowy domu pasywnego jest bardzo drogi a i i pozniejsza eksploatacja (trwalosc urzadzen ktore musza byc sprawne by tracily jak najmniej ciepla ) wiaze sie ze zwiekszonymi wydatkami
    chcemy zbudowac cos zblizonego i stad nasza prosba o sugestie odnosnie pomieszczen i wlasnie ogrzewania
    To zapraszam do lektury wątku :
    http://forum.muratordom.pl/dom-ciepl...owy,t60908.htm .

  8. #2008
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Re: Dom Pasywny

    Cytat Napisał HenoK
    Nawiasem mówiąc dom do którego link podaliście nie jest domem zaprojektowanym jako pasywny .
    Dom pasywny z tej samej pracowni znajdziecie tutaj :
    http://www.lipinscy.pl/passive_proje...backcmd=Energo

  9. #2009
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zgieras

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    dziekujemy za rady widze ze pan buduje swoj domek z podobnymi zalozeniami
    zyczymy powodzenia

  10. #2010
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał GREANMA
    ZAL MI TYCH WSZYSTKICH KTORZY MOWIA ZE ZA 100000 NIE WYBUDUJE DOMU.WIDAC ZE NIE MACIE O TYM POJECIA JESLI MASZ DZIALKE TO SMIALO POD WARUNKIEM ZE NIE JEST TO DUZY I SKOMPLIKOWANY DOM.AHA DUZO BEDZIESZ MUSIAL SAM ZROBIC.POZDRAWIAM
    Buduję dom wedle projektu indywidualnego, opartego na projekcie Z14 ( około 150m2 z garażem i kotłownią w tym 120m2 powierzchni mieszkalnej).

    W tej chwili mam SSO z pełnym deskowaniem + papa + elektryka i rozłożona kanalizacja. Koszt - 110 000 PLN z robocizną. Nie wiem, czy za 90 000 USD uda mi się go wykończyć bo lekką ręką licząc :

    Instalacje CO i CWU z piecem gazowym i zasobnikiem 120l - 25 000 z robocizną
    Okna i drzwi + drzwi garażowe z automatyką - 17 000 PLN z robocizną
    Alarm - 2500 PLN z robocizną
    Wylewki - 12 000 PLN z robocizną
    Tynki - 8500 z robocizną
    Pokrycie dachu i ocieplenie poddasza - 20 000 PLN z robocizną

    No i masz SSZ za kwotę ~185 000 PLN

    A gdzie podłogi, biały montaż, uprzątnięcie działki, że o ogrodzeniu nie wspomnę ?

  11. #2011

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Cytat Napisał GREANMA
    ZAL MI TYCH WSZYSTKICH KTORZY MOWIA ZE ZA 100000 NIE WYBUDUJE DOMU.WIDAC ZE NIE MACIE O TYM POJECIA JESLI MASZ DZIALKE TO SMIALO POD WARUNKIEM ZE NIE JEST TO DUZY I SKOMPLIKOWANY DOM.AHA DUZO BEDZIESZ MUSIAL SAM ZROBIC.POZDRAWIAM
    Buduję dom wedle projektu indywidualnego, opartego na projekcie Z14 ( około 150m2 z garażem i kotłownią w tym 120m2 powierzchni mieszkalnej).

    W tej chwili mam SSO z pełnym deskowaniem + papa + elektryka i rozłożona kanalizacja. Koszt - 110 000 PLN z robocizną. Nie wiem, czy za 90 000 USD uda mi się go wykończyć bo lekką ręką licząc :

    Instalacje CO i CWU z piecem gazowym i zasobnikiem 120l - 25 000 z robocizną
    Okna i drzwi + drzwi garażowe z automatyką - 17 000 PLN z robocizną
    Alarm - 2500 PLN z robocizną
    Wylewki - 12 000 PLN z robocizną
    Tynki - 8500 z robocizną
    Pokrycie dachu i ocieplenie poddasza - 20 000 PLN z robocizną

    No i masz SSZ za kwotę ~185 000 PLN

    A gdzie podłogi, biały montaż, uprzątnięcie działki, że o ogrodzeniu nie wspomnę ?
    Popieram. Ja pod Głogowem w dolnośląskim wybudowałem dom o pow. całk. 180m, mieszk. 115, ceramika 24, terriva, ścianki działowe murowane, kompletny dach dwuspadowy pokryty dachówką Braasa (Cisar kasztanowa romańska - najdroższa z tej firmy) + orynnowanie Ruuki, zadaszony taras i przyłącza (woda, kanaliza, prąd) - kostz na dzień dzisiejszy - 130.000 z robocizną. I nic sam nie robiłem.

  12. #2012

    Domyślnie Czy dam rade za 350 tys?

    Witam Was budujacy,mam dylemat projekt powoli dojrzewa,a ja watpie czy za 350 tys cos skleje i do jakiego etapu.Biore pod uwage system gospodarczy,dom 170 m bez poddasza ,dach dwuspadowy.Działke mam ładną 1500m ale mój mąz sie obawia kosztów,a ja sie upieram ze sobie poradzę.Buduje w Wielkopolsce.

  13. #2013
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Ja liczę na to, że parterówkę 105 m2 uda mi się wybudować za 250 tys. (z przyłączami). Działkę ogrodzoną już mam.

  14. #2014

    Domyślnie

    Będzie trudno. Ale może jak tańsze materiały, duży wkład pracy własnej, absolutnie żadnych szaleństw w wykończeniówce (ta jest najdroższa) to tak na styk może dać radę. Zresztą - dysponując kwotą 250 tys. i założywszy projekt circa 100 metrów da się go zbudować w stanie do zamieszkania. Zapewne nie będzie jednak w tej kwocie w pełni wykończony (np brak podbitki, czy koloru na elewacji, może brak tarasu etc) ale mieszkać i powoli wykańczać zapewne się da.
    Pozdr

  15. #2015
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał arktyk
    Będzie trudno. Ale może jak tańsze materiały, duży wkład pracy własnej, absolutnie żadnych szaleństw w wykończeniówce (ta jest najdroższa) to tak na styk może dać radę. Zresztą - dysponując kwotą 250 tys. i założywszy projekt circa 100 metrów da się go zbudować w stanie do zamieszkania. Zapewne nie będzie jednak w tej kwocie w pełni wykończony (np brak podbitki, czy koloru na elewacji, może brak tarasu etc) ale mieszkać i powoli wykańczać zapewne się da.
    Pozdr
    Właśnie na to liczę, że da się tam zamieszkać. Nie muszę mieć wszystkiego zrobionego na tip top. W dwóch pokojach mogę mieć linoleum na podłodze (na początku potrzebuję tylko jednego pokoju) i białe ściany zamiast kolorowych (a nawet mogą być w ogóle niepomalowane - byle tynk był, żeby potem tynkarze nie łazili po domu). Taras też można dorobić później. Jak się mieszka na doczepkę u rodziny to niewiele trzeba do szczęścia we własnym domku

  16. #2016

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Mieszkam w małej mieścince na Podkarpaciu. Od 2 lat wynajmuję mieszkanie 30m2 . Jest tu kilka strarych bloków spółdzielczych, kilka mieszkań na sprzedaż w ciągu roku się pojawia. Ceny: 3300 - 4000 za m2(!!!), bo miasteczko kompletnie nie przystosowane do potrzeb mieszkańców. Domy na sprzedaż - np. 90m2 30 letni na średniej wielkosci dzialce do niewielkiego remontu za 400kzł. (Musiałam wylać swoje żale) Chce tu mieszkac wiec chyba trzeba bedzie budowac. Na razie mam dzialke. Czy ktorys z ponizszych projektow da rade za 200-220k w technologii murowanej 2-warstwowa ściana ceramika + docieplenie? Co do inwestycji: spory wkład pracy własnej - przy wykończeniówce (CO, hydraulika, kanalizacja w domu - tylko koszt materiałów, podłogi, glazura - materiały). Budowa - SSZ zlecona robocizna, plan - wykonać jak najszybciej.
    Czy to wszystko ma sens?

    http://pprojekt.pl/projekt273-niziolek_ii,elewacje.html

    http://www.projekty.ign.com.pl/?p=de...28&opcja=rzuty

    http://www.projekty.ign.com.pl/?p=de...70&opcja=rzuty

    Proszę oceńcie... O budowie myślę od niedawna i niewiele wiem

  17. #2017
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pit56

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    1

    Domyślnie Ile mnie to będzie kosztować?

    Witam! Jestem nowy na tym forum.Przymierzam się do budowy domu wg projektu Bartne nowe http://www.dom-projekt.pl/projekt-domu-234.html .Posiadam ogrodzoną i uzbrojoną działkę tzn. woda, prąd,i kanaliza.Będę wdzieczny za informację ile w przybliżeniu może kosztować budowa do stanu zamkniętego.Może ktoś budował lub buduje wg tego projektu i podzieli się swoimi doświadczeniami, za co z góry dziękuje.Pozdrawiam wszystkich.
    Piotr

  18. #2018

    Domyślnie

    my mamy wiekszy dom + piwnica

    w tej chwili wydane z 210 kola i mysle ze jak wydamy jeszcze z 50 to bedzie mozna spokojnie mieszkac ze zrobiona na gotowo i wyposazona kuchnia, 1 lazienka, pokojami na gorze, klatka schodowa

    piwnica wiadomo nie musi byc od razu cala w kaflach itd

    budowa zaczeta 2 kwietnia 2007 wiec niebawem obchodzimy 1 rocznice poczęcia naszego malenstwa - uzytkowa okolo 127 + piwnica z 80[/quote]


    Witam ,

    zainteresowała mnie wypowiedź na temat kosztów budowy Waszego domu.

    ja mam dom troszkę wiekszy bo 150 m +18 m garaż ale nie mam piwnicy. Musze się zmieścić w 300 tys. (bez wyposażenia typu meble do kuchni, czy wypoczynek) i szczerze mówiąc jestem lekko przerażona, że to na nic nie wystarczy. Ale znalazłam Waszą wypowiedź, budowaliście w tym największym "bumie 2007" i troszke mi ulżyło....

    W jakich kosztach się zamknęliście? Będę wdzięczna za informacje

  19. #2019

    Domyślnie

    Dom w prymulkach archonu. P.U. 121 metrów. Dziś właściwie jest już stan deweloperski - tynki, wylewki, podbitka, elewacja na gotowo (został tylko cokół), rozłożone c.o. i inne instalacje, gaz, szambo, pomalowane 1 raz gruntem. Wydaliśmy do tego stanu 300.000 zł. Jeszczo około 50.000 zł i będzie można się wprowadzić. Dom z pTH 25 i 12 cm styro, dachówka euronit profil s cementowa. Większość prac była zlecona jednej firmie z ich materiałami.
    Dałoby radę pewnie jeszcze trochę zaoszczędzić. Dalej czeka mnie jeszcze uzyskanie decyzji lokalizacyjnej na zjazd (wcześniej nie było nistety to zrobione) zamówienie projektu zjazdu, uzgodnienie go, pozwolenie na budowę zjazdu, wnisoek o zajęcie pasa drogowego, zbudowanie zjazdu (mam nadzieje że starczy na to 4 miesiące, ale mogę się mylić) wykończenie domu.. parkiet, płytki, łazienka. Porobienie dodatkowej papierologii... odbiory elektryczny, gazowy, kominiarski i oddanie dokumentacji budynku waz z dokumentacją zjazdu do Nadzoru oraz przeprowadzka, przemeldowanie itd.
    Pozdr,
    Pozdr,

  20. #2020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie Re: Ile mnie to będzie kosztować?

    Cytat Napisał pit56
    Witam! Jestem nowy na tym forum....
    Kolego pit56, zmiejsz ten obrazek w avatarze, pół strony zajmuje.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

Strona 101 z 120

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony