dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 118 z 120
Pokaż wyniki od 2.341 do 2.360 z 2388
  1. #2341

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nawet nie pisz takich rzeczy bo z tego wynika,że budujesz jedynie dach nad głową żeby nie padało,nieważne czy więźba prawidłowo,nie ważne czy dachówka odpowiednio zakotwiona,nie ważne czy są piony,nie ważne czy okna dobrze wstawione,nie ważne czy ściany popękają przy oknach,nie ważne jaki rodzaj betonu.Dla Ciebie wsio ryba.
    No chyba,ze Ty masz uprawnienia budowlane i znasz wszystkie tajniki budowy "zgodnie ze sztuką"
    A potem dachy odlatują
    Ja także jak fotohobby zbieram wszystkie faktury,nawet za beton(B30),żeby w razie czego,w razie jakiejś ekspertyzy można było do kogoś się zgłosić...
    Arturo,celowo nie dostrzegłes kontekstu i przesłania tych słów?
    ok przetlumaczę na polski...
    Mam kierownika który na kazdy mój telefon zjawi sie na budowie,zawsze mogę go się poradzic w kazdej kwestii i który obowiazkowo bedzie na budowie przy Kkazdym istotnym z konstrukcyjno-technicznego punktu widzenia,-elemencie..ale nie będzie niańką która bedzie mnie za raczke prowadzić przy wyborze klamki do drzwi...paniał?..tak w telegraficznym skrócie..chodzi mi o inwestora który nic nie wie,nie umie i w ogole potrzebuje ludzi zeby przezyc 24 godziny w tak ,,ekstremalnym,, srodowisku jak miasto...ja do takich nie naleze..dlatego mam normalnego kierbuda na normalnych warunkach

    Co do betonu...ani certyfikat ani nawet jego brak nie zapewnią ci dobrego betonu...ale na pewno zapewni ci go solidna betoniarnia która dba o swoich klientów ...poczytaj w dzienniku Artixa....jak na chudziaka podwiezli mu B37,fakt ze akurat norma w druga strone ale jednak sam widzisz ze nie o papier tu chodzi.
    pozdrawiam

  2. #2342

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post

    Może uznasz mnie za dziwaka - ale ja płacę podatki i zbieram faktury (choćby po to, by odliczyć VAT).
    Czyli należę do tych 30%
    Może, jakby te 70%, do których Ty należysz też tak robiło, to byłoby w tym państwie trochę lepiej ?



    I Ci najtańsi mają beton B20 "najwyższej klasy" i nie oszczędzają, jak sprzedają na lewo
    Ty nawet nie wiesz, jaki Ci beton przywieziono.
    Nie,nie od nas zalezy czy w tym panstwie bedzie lepiej ,a tym bardziej od tego na ile damy się złupić. Jesli w to wierzysz ze jest odwrotnie to współczuje naiwnosci..ale jako ze cię nie znam to staram się nie osadzac po kilku postach

    Betonu na lewo nie sprzedaja bo..na lewo od czego? Skoro sprzedaje to szef betoniarni to myślisz ze kierowca szybcie odjezdza spod elewatora z cementem zeby ukręcic b17,5?....troche powagi.Wiesz jaka jest przebita dla betoniarni na produkcjii betonu od B10 do b30? prawie zadna...
    pozdrawiam

  3. #2343
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    Co do betonu...ani certyfikat ani nawet jego brak nie zapewnią ci dobrego betonu...ale na pewno zapewni ci go solidna betoniarnia która dba o swoich klientów ...poczytaj w dzienniku Artixa....jak na chudziaka podwiezli mu B37,fakt ze akurat norma w druga strone ale jednak sam widzisz ze nie o papier tu chodzi.
    pozdrawiam
    Co do kierownika to zgoda,tak powinno być.
    Co do betonu to jesteś w błędzie,wyobraź sobie teraz,że robię badania laboratoryjne mojej próbki betonu i wychodzi na to,że zamiast B30 jest B20 i co wtedy ? Betoniarnia zamiast zyskać 2tys.zł musi wydać 50tys.zł na "naprawę".
    Która szanująca się betoniarnia pójdzie na to ?
    Mam fakturę na usługę z VAT 8% na wylanie elementu betonowego "płyta fundamentowa" z betonu kl.B30.

  4. #2344
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    Nie,nie od nas zalezy czy w tym panstwie bedzie lepiej ,a tym bardziej od tego na ile damy się złupić. Jesli w to wierzysz ze jest odwrotnie to współczuje naiwnosci..ale jako ze cię nie znam to staram się nie osadzac po kilku postach

    Betonu na lewo nie sprzedaja bo..na lewo od czego? Skoro sprzedaje to szef betoniarni to myślisz ze kierowca szybcie odjezdza spod elewatora z cementem zeby ukręcic b17,5?....troche powagi.Wiesz jaka jest przebita dla betoniarni na produkcjii betonu od B10 do b30? prawie zadna...
    pozdrawiam
    Dobra, bo już mnie to nudzi.
    Właściwie - jeśli uważasz, że będąc fair wychodzę na naiwniaka to pozostaje mi tylko żałować, że budujesz w Polsce, a nie w Grecji, bo bardziej tam pasujesz.

    Beton na lewo sprzedają, bo właśnie kupiłeś.
    Bez faktury = na lewo.
    Wiem, że to dla Ciebie trudne do pojęcia, ale tak jest.

    Na lewo = bez gwarancji
    Jak się coś zacznie sypać, to projektant pokaże obliczenia, kierownik budowy pokaże podpis, ze wykonano zgodnie ze sztuka, sprzedawca betonu nic ni pokaże, bo Ci go w świetle prawa nie sprzedał.

    Co to Twojej pewności, że masz to, co dostałeś, bo "przebita jest prawie żadna", to jak widać, niektórzy nawet dla 8% potrafią zakombinować

    Ale jak mówi się Twój cyrk, Twoje małpy.
    Nie wiem tylko, czy to forum to dobre miejsce na chwalenie się przynależnością do "szarej strefy"
    Wiem, jaka jest rzeczywistość na budowach, ale chwalenie się tym, to delikatnie mówiąc niefrasobliwość...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #2345
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Ale jest prosty sposób na wyjście z tego kljent przyjezdza negocjować cene betonu B20 powie że nie chce mieć faktury jak nie ma faktury to nie ma próbek betonu a inwestor nie jest w stanie zbadać betonu sam czy ma B20 czy B15 jedynie wizualnie . inwestor zadowolany ze kupił taniej beton B20 np na strop a betoniarnia sprzedała beton tak po cenie B15 i nie jest w plecy .
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  6. #2346
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał byry007 Zobacz post
    Ale jest prosty sposób na wyjście z tego kljent przyjezdza negocjować cene betonu B20 powie że nie chce mieć faktury jak nie ma faktury to nie ma próbek betonu a inwestor nie jest w stanie zbadać betonu sam czy ma B20 czy B15 jedynie wizualnie . inwestor zadowolany ze kupił taniej beton B20 np na strop a betoniarnia sprzedała beton tak po cenie B15 i nie jest w plecy .
    No i o to wszystko się rozchodzi
    Ja nie mogłem/nie chciałem sobie pozwolić na badziewny/nie klasowy beton

  7. #2347

    Domyślnie

    Beton jest zawsze na 8% vat,bo jest z usługą betonowania.
    Dajcie spokój z tym rachunkami,vatami itd.W państwie od tego nie będzie lepiej,najwyżej premier będzie miał więcej pieniędzy na imprezy typu najdroższa prezydencja etc.Żadna władza tak racjonalnie nie wyda pieniędzy jak sami obywatele.
    Tyle podatku co my jako inwestorzy płacimy kupując materiał na dom(w większości nie da się ominąć vatu),to naprawdę przyczyniamy się do ogromnego wzrostu.I ludzie zarabiają i mają co wydawać.
    I co z tego mamy?Biurokrację,kłody pod nogi(zamiast nam ułatwiać wydawanie pieniędzy),a już straszą zaostrzeniem przepisów odbioru domu

    Ty nawet nie wiesz, jaki Ci beton przywieziono.
    I to jest argument,żeby na pewne rzeczy zawsze brać fakturę.
    Ostatnio edytowane przez marynata ; 03-08-2012 o 06:42

  8. #2348

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    witam
    od mniej wiecej 4 miesiecy wisi na allegro domek http://otodom.pl/dom-wolnostojacy-w-...d12495010.html
    dokladnie 60m od mojej budowy...teraz ten dom ma okna ,ocieplenie instalacje..własciwie stan deweloperski..i facet chce za niego 230 tys...
    Także rzeczywiście jesli Piczman budował 110m2 i robił duzo sam i wyszło 300k to miazga.
    Już 215 tyś
    i nawet duża działka w cenie
    no tak się dziś sprzedają nieruchomości

  9. #2349
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał marynata Zobacz post
    Beton jest zawsze na 8% vat,bo jest z usługą betonowania.
    Oj, chciałabym, żeby tak było U mnie 23% i to wszędzie - dzwoniłam i próbowałam wykręcić te 8%, bo przecież pompę biorę, więc logiczne chyba, że z usługą? Niestety nie. A to są całkiem duże pieniądze akurat, ten vat na betonie - tym bardziej mnie to boli, że betonu w domu docelowo będę miała sporo.
    Ale co zrobić...
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  10. #2350

    Domyślnie

    Cytat Napisał bury_kocur Zobacz post
    Oj, chciałabym, żeby tak było U mnie 23% i to wszędzie - dzwoniłam i próbowałam wykręcić te 8%, bo przecież pompę biorę, więc logiczne chyba, że z usługą? Niestety nie. A to są całkiem duże pieniądze akurat, ten vat na betonie - tym bardziej mnie to boli, że betonu w domu docelowo będę miała sporo.
    Ale co zrobić...

    urząd skarbowy odda Ci różnicę

  11. #2351

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dobra, bo już mnie to nudzi.
    Właściwie - jeśli uważasz, że będąc fair wychodzę na naiwniaka to pozostaje mi tylko żałować, że budujesz w Polsce, a nie w Grecji, bo bardziej tam pasujesz.

    Beton na lewo sprzedają, bo właśnie kupiłeś.
    Bez faktury = na lewo.
    Wiem, że to dla Ciebie trudne do pojęcia, ale tak jest.

    Na lewo = bez gwarancji
    Jak się coś zacznie sypać, to projektant pokaże obliczenia, kierownik budowy pokaże podpis, ze wykonano zgodnie ze sztuka, sprzedawca betonu nic ni pokaże, bo Ci go w świetle prawa nie sprzedał.

    Co to Twojej pewności, że masz to, co dostałeś, bo "przebita jest prawie żadna", to jak widać, niektórzy nawet dla 8% potrafią zakombinować

    Ale jak mówi się Twój cyrk, Twoje małpy.
    Nie wiem tylko, czy to forum to dobre miejsce na chwalenie się przynależnością do "szarej strefy"
    Wiem, jaka jest rzeczywistość na budowach, ale chwalenie się tym, to delikatnie mówiąc niefrasobliwość...
    ale jaki ty masz problem? Ze ktoś kupił troche taniej beton? Zawiść w Polsce jest powszechna ale ja mam to w nosie ,za tyle kupiłem i koniec kropka ,nie chwale się lecz po prostu podaje info .Pierwszy obieg informacyjny jest taki ze nikt nie kradnie ,wszyscy płaca podatki i zyjemy w cudownym kraju..drugi obieg to inna rzeczywistosc.

    W Grecjii akurat chciałbym mieszkać ale z innych powodów. Jesli ty jestes dumny że twoja własne państwo cie okrada na każdym kroku a ty sie temu poddajesz bo ,,tak jest słusznie,, to mnie w to nie mieszaj....zahaczanie o szara strefe to smutna koniecznosc w tym kraju.
    pozdrawiam

  12. #2352

    Domyślnie

    Ludzie,kto chce niech płaci na gabinety i prezesów kolejnych rządów,kto woli niech da zarobić kolejnemu wykonawcy żeby miał za co zus opłacić i książki dzieciom kupić do szkoły,bo vatu prorodzinnie dołożyli.Albo niech bezdomnemu wciśnie ten vat do kieszeni,będą jakieś zasługi w niebie a nie kolejny fotoradar
    Wróćmy do tematu taniego budowania,chociaż może to się i mieści w temacie akurat
    Ostatnio edytowane przez marynata ; 03-08-2012 o 12:36

  13. #2353
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    ale jaki ty masz problem? Ze ktoś kupił troche taniej beton? Zawiść w Polsce jest powszechna ale ja mam to w nosie ,za tyle kupiłem i koniec kropka ,nie chwale się lecz po prostu podaje info .Pierwszy obieg informacyjny jest taki ze nikt nie kradnie ,wszyscy płaca podatki i zyjemy w cudownym kraju..drugi obieg to inna rzeczywistosc.
    Jaka zawiść ? Raczej niedowierzanie, że dla 8%oszczędności ktoś na fundamenty swojego domu kupuje beton, którego jakości ("najwyższej klasy beton B20" ) nie może być pewien, świadomie rezygnuje z jakichkolwiek roszczeń związanych z niezgodnością towaru z umową - i jeszcze jest dumny, jaki to on jest sprytny, że bez podatku, aż się znajomy dziwi, że "tak można"

    W Grecjii akurat chciałbym mieszkać ale z innych powodów. Jesli ty jestes dumny że twoja własne państwo cie okrada na każdym kroku a ty sie temu poddajesz bo ,,tak jest słusznie,, to mnie w to nie mieszaj
    No tak, w Grecji by Ci się spodobało, bo tam okradają państwo na potęgę (patrząc na przykład na aspekt budowlany) i właśnie smutno się to dla nich kończy...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 03-08-2012 o 21:43
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #2354

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jaka zawiść ? Raczej niedowierzanie, że ktoś na fundamenty swojego domu kupuje beton, którego jakości ("najwyższej klasy beton B20" ) nie może być pewien, świadomie rezygnuje z jakichkolwiek roszczeń związanych z niezgodnością towaru z umową - i jeszcze jest dumny, jaki to on jest sprytny, że bez podatku, aż się znajomy dziwi, że "tak można"



    No tak, w Grecji by Ci się spodobało, bo tam okradają państwo na potęgę (patrząc na przykład na aspekt budowlany) i właśnie smutno się to dla nich kończy...
    cIAGNĄC TĘ BEZSENSOWNA POLEMIKE DALEJ...
    Jaki sprytny? jaki dumny? skoro producent betonu daje mi dobra cene za swój towar to biorę go...twoim zdaniem powinienem wybrac najdrozszego i przeprowadzic badania laboratoryjne? hehe zawiśc człowieku przemawia przez ciebie ale to twój problem

    Co do Grecjii...teraz juz wiem dlaczego jestes oderwany od rzeczywistosci nawet we własnym kraju.... w Grecjii nie obywatele okradaja tylko głupi eurosocjalistyczny rzad zadłużył ten kraj...a banki zachodniej europy teraz wysysaja co się da żeby odzyskac prawdziwe pieniadze a nie nic nei warte papierki w postaci obligacjii- ot cały sekret eurolandu
    Słabo u ciebie z ekonomią,słabo ze znajomoscią polityki UE ,chyba nie mamy o czym rozmawiac kolego
    pozdrawiam

  15. #2355
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego cały czas posądzasz mnie o zawiść
    Cieszę się, że poczyniłes 8% oszczędności, że kupiłeś "najwyższej klasy beton B20" jak Ci powiedział gruszkowy...
    Jeśli czułbym zawiść to chciałbym mieć tak jak Ty, a wierz mi - nie chce
    Zresztą, chyba z trzy osoby, podobnie jak ja wyraziły swoje, podobne zdanie na temat takiego kupowania materiałów na fundament.

    A co do Grecji... Poczytaj sobie, o ściągalności podatków, zastanów się, dlaczego większość domów w Grecji ma pręty zbrojenia wystające ze stropu ostatniej kondygnacji, ile m2 samowolek budowlanych zdołali postawić w ostatnim trzydziestoleciu, do tej pory nie płącąc za nie ani eurocenta podatku...
    Odnalazł byś sie w tym kraju
    Tacy domorośli znawcy ekonomii i polityki, jak Ty zawsze winę zwalą na rząd, banki, masonów i Angelę Merkel. Może jeszcze na cyklistów
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 03-08-2012 o 22:21
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #2356

    Domyślnie

    Nie no,fotohobby wybacz,ale krach jest wtedy jak więcej jest wypływów niż wpływów.
    Jeżeli do budżetu Grecji nie wpływały te wszystkie podatki,to rząd nie powinien wypłacać takich szalonych socjali.
    Tu nie ma nic do politykowania,to jest tylko matematyka.Ktoś fatalnie zarządzał budzetem zaciągając kolejne kredyty.To się nazywa niegospodarność i w niektórych krajach włodarze idą za to siedzieć.
    Każdy z nas budując dom także jest zarządcą wpływów i wypływów i jak dobiera kredytu żeby kupić sobie złota klamkę,to postępuję min jak grecki rząd.
    Rząd się bawi i to i o obywatele nie próżnują.Zapytaj się np takiego bogatego kraju jak Szwecja dlaczego ministrowie nie maja tam służbowych samochodów?
    Płacimy ok 80% wszystkich swoich dochodów do budzetu.Każdy z nas nawet jak nie płaci dochodowego to płaci vat w każdym produkcie,albo akcyzę itp.Jest wszystko mało,to co 100% mamy oddawać?
    Podatki od WŁASNEJ nieruchomości,za którą zapłaciliśmy już raz własnymi opodatkowanymi pieniędzmi,to jest idiotyzm.Podatki się powinno płacić lokalnie w miare potrzeb gminy i zarządzać nimi wspólnotowo,wtedy byłyby dobrze wykorzystane,a nie za przeproszeniem rozpieprzone.
    Jak teraz gminy zaczną uchwalać katastrata,bo furtkę już mają też się tak łatwo z tym pogodzisz?Bo tak trzeba,bo w kasie państwa brakuje pieniędzy?Były już systemy z którymi ludzie walczyli,chociaż niektórzy mówili że przecież jest wszystko ok,tylko obywatele kombinują.Niewykluczone że i z tym systemem następne pokolenie zawalczy.
    Tobie może jest w tym systemie dobrze,tylko dlaczego budujesz tani dom???Zus tam jakoś nie ma problemu z szybka budową przeszklonych,klimatyzowanych pałacy w marmurach,hmmmmm i nawet systemem gospodarczym nie budują
    Ostatnio edytowane przez marynata ; 04-08-2012 o 07:35

  17. #2357

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jaka zawiść ? Raczej niedowierzanie, że dla 8%oszczędności ktoś na fundamenty swojego domu kupuje beton, którego jakości ("najwyższej klasy beton B20" ) nie może być pewien, świadomie rezygnuje z jakichkolwiek roszczeń związanych z niezgodnością towaru z umową - i jeszcze jest dumny, jaki to on jest sprytny, że bez podatku, aż się znajomy dziwi, że "tak można"

    chłopie ale bzdury piszesz aż mnie zęby bolą.
    1. beton w betoniarni bierzesz pół/pół (w betoniarni powiedzieli, cyt.: "k... jakieś faktury musimy wystawić, nikt k... faktur nie chce brać")
    2. do zafakturowanej połowy dostajesz wszystko razem z certyfikatem potwierdzającym jakość
    3. tak naprawdę jakości betonu NIGDY nie możesz być pewien z zapłacona faktura w żaden sposób Ci jakości nie gwarantuje. jak chcesz być pewien, to po wylaniu zamów ekspertyzę.
    jak się okaże, że był za słaby, to może Ci się uda wynegocjować powtórną dostawę, ale skuć stary to będziesz skuwał we własnym zakresie
    ps
    domu można nie budować, pieniądze przechlać, wtedy będzie bardziej patriotycznie bo państwo dostanie swoje z wypitej wódy ale szybko je odda na lokal socjalny i zaniedbane dzieci. jak wolisz
    Ostatnio edytowane przez desmear ; 04-08-2012 o 09:11
    desmear

  18. #2358
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacekk666

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    dobra cicho juz badzcie, bo co jeden to głupszy mądrala. masz swoje zdanie - kazdy z was - wiec zachowaj je dla siebie i wezcie sie za cos pozytecznego a nie jak wybudowac tanio norę dosłownie

  19. #2359
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacekk666

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    albo polemika o cemencie - jak was kreca te tematy to studia budownicze czekaja

  20. #2360

    Domyślnie

    Ostatnio czytając niektóre wątki już sam zacząłem zastanawiać się czy jestem frajer. Szokuje mnie taka recepta budowania "tanio" domu: materiał bez fv, pracownicy bez zusu bo taniej, narzędzia od Pana na parkingu przed castorama bez pudełka oczywiście a materiały to najlepiej z samochodu obwoznego od podejrzanej ekipy po 1/2 ceny ( oczywiście dla czystego sumienia musi paść odpowiedz Panie to napewno nie kradzione tylko zostało z budowy). Sprawa jest o tyle poważniejsza ze takie postępowanie przez samych inwestorów jest powodem do dumy a inne zachowanie frajerstwem. Dla powyższych inwestorów specjalistów od podatków i polityki mam jeszcze jeden pomysł: nie płacić OC bo prezes PZU kupił sobie nowy fotel.

Strona 118 z 120

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony