dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 119 z 120
Pokaż wyniki od 2.361 do 2.380 z 2388
  1. #2361
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacekk666

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    szarap dogi

  2. #2362
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    "jak tanio wybudować dom?"
    W tym temacie najlepiej zwrócić się do tych co już zbudowali. Jak chcecie ich znaleźć to najlepiej trafić tam gdzie były niedawno silne wichury,trąby powietrzne,podtopienia etc. Siądźcie pod sklepikiem postawcie kolejkę piwka miejscowym obszczymurkom i dowiecie się komu odfrunął dach, rozpadły się mury.I już będziecie wiedzieć kto stawiał tanio domek i jaką miał tanią ekipę(być może właśnie rozmawiacie z fachowcami stawiającymi te domki).
    Albo może znajdziecie tu na FM jakiegoś cwaniaka który poinstruuje Was jak kupować kradziony materiał,bądź jak wynosić go z firmy bez wpadki.
    Wtedy dom będzie tani.
    Ale uważam, że ważniejsze jest by dom był trwały a nie tani.Co z taniości jeżeli będzie wymagał nieustannych poprawek i remontów.

  3. #2363

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    I ...

    Normalnie szok jak się czyta takie coś.
    A potem dachy odlatują,czy ściany pękają a wylewka wybrzusza się...
    dam Ci moje ulubione przykłady:
    1.nasze autostrady. tanie nie są, ba, podobno jedne z najdroższych w Europie. robią fachowcy. a cholera pękają i do poprawy.
    2. słynny most pod Wrocławiem. jeszcze nie oddany a już do rozebrania. Drogi był i fachowcy budowali
    3. słynne schody na jednym z najdroższych stadionów Europy: Stadionie Narodowym w Warszawie. Projekt indywiduallny, kasy dużo, fachowcy i ... spieprzone.
    desmear

  4. #2364

    Domyślnie

    Sprawa jest o tyle poważniejsza ze takie postępowanie przez samych inwestorów jest powodem do dumy a inne zachowanie frajerstwem.
    Hmmmmm,to już chyba wynika z rozwijającej się dyskusji jeżeli padną takie czy inne zarzuty,bo coś się jednemu inwestorowi nie podoba co robi drugi w ogólnoobowiązującym systemie.
    Wystarczy że nie będzie komentarzy na te tematy,a nikt nie będzie się tłumaczył ze swojej postawy.
    Sprawa łamania prawa to także sprawa sumienia,a sumienie pozostawmy każdemu z osobna.Sumienie kształtuje się pod wpływem doświadczeń życiowych,a tu każdy ma inne.
    I dopóki większość ludzi będzie miała przekonanie,że urodziła się po to,żeby karnie przestrzegać wszystkiego co ustaliła sobie demokratycznie wybrana władza poprzez niedemokratyczną ordynację wyborczą,dotąd nigdy nie będzie się liczył człowiek.
    70% ludzi w Polsce zarabia poniżej średniej krajowej,z czego 60% zarabia najniższą.Czy oni wszyscy mają kupić sobie kawalerki i to na dozywotni kredyt,bo tak by było dla rządu najwygodniej?

  5. #2365

    Domyślnie

    materiał bez fv, pracownicy bez zusu bo taniej,
    Nie spotkałam się jeszcze z tym,żeby można było zakupić towar bez vatu.Wszyscy producenci markety czy składy budowlane wydaja przynajmniej paragon.Tu akurat rynek jest opanowany przez potentatów którzy nie bawią się w "kup taniej".
    Co innego robocizna,ale tutaj już jak inwestor nie potrzebuje gwarancji na papierze nie powinno go obchodzić jak wykonawca to sobie rozlicza-to jego sprawa.
    Jeżeli inwestora nie będzie stać na usługę,wykona sobie coś sam i zapłaci za te prace w gotówce zero.Czyli pieniądze nie wejdą w obieg,ktoś nie będzie miał pracy,nie zarobi,nie wyda na inne obligatoryjnie opodatkowane rzeczy.Szara strefa wbrew pozorom napędza ruch w małych,skromnych przedsiębiorstwach,które w innym przypadku zostałyby skazane na zagładę.

  6. #2366
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.636
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał desmear Zobacz post
    chłopie ale bzdury piszesz aż mnie zęby bolą.
    1. beton w betoniarni bierzesz pół/pół (w betoniarni powiedzieli, cyt.: "k... jakieś faktury musimy wystawić, nikt k... faktur nie chce brać")
    2. do zafakturowanej połowy dostajesz wszystko razem z certyfikatem potwierdzającym jakość
    Ale kolega front nie dostał ŻADNEJ faktury. Jest różnica ?

    Cieszę sie, ze sporo osób ma jednak podobny do mojego pogląd na budowanie bez VATu i gwarancji jakości.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #2367

    Domyślnie

    marynata widze ze reprezentujesz tzw. zdroworozsadkowe podejscie...to podobnie jak ja...
    Założenie jest proste..inteligentny człowiek nie pozwoli się okradać w majestacie prawa...natomiast normy prawne są ustalane przez ..ludzi....a jak historia świata uczy czlowiek lubi się bardzo pomylic. Ale to i tak mniejsze zło bo czesto te przepisy i normy sa po to by obywateli ,,zakuc w kajdany,,

    Dokladnie jak napisala marynata,skrawek społeczenstwa wybrał sobie na wladze jakiś ludzi a reszta ma potulnie się temu przyporzadkowywac. Ok jak ktoś jest lemingiem to tak i takim wspołczuje.
    Bede kupował realnie dany produkt tak tanio jak się da..a jedynym kryterium wyboru bedzie sama jakość towaru...nic więcej.
    Co to za sztuka zabrac kredyt na 300k ..zakopac siebie i dzieciaki na 30 lat tylko po to by być fair wobec tych hien na górze Zadna sztuka
    pozdrawiam

  8. #2368

    Domyślnie

    Front w takim razie pozostało mi tylko jako nieinteligentnemu lemingowi pozdrowić mądrzejsza grupę inwestorów. Do usłyszenia w innych wontkach.
    Ps. Jeśli masz jeszcze jakieś wskazówki dla lemingów oprócz nie płacenia podatków i kupowania materiałów z nie pewnego źródła ( kradzionych - przecież taniej) to bardzo proszę o podanie może oczy mi się otworzą. Aha pozdrowienia przesyłam z odebranego domu na który zarobiłem ( z płaceniem podatków zus ubezpieczeń itp)
    Bez odbioru

  9. #2369

    Domyślnie

    lelelek, jak chcesz wiedzieć jak tanio wybudowac dom - bez wchodzenia w dyskusję o podatkach - to wybuduj go 3 razy. ja dopiero wybudowałem raz i już wiem co bym zrobił przy następnej budowie, żeby było taniej. przy drugim razie popełniłbym inne błędy, ale jak przypuszczam trzeci dom byłby tym właściwym

    ps
    w życiu nie spotkałem się z kradzionymi materiałami budowlanymi - uważam że to raczej bajki. spotkałem się z handlarzami oferującymi tanio narzędzia - nie są kradzione, spokojnie. to tanie chińskie podróby kupowane na całe kontenery. jak chcesz to kupuj, uważam że lepiej kupić tanie marki marketowe, jak się popsuje to wymienisz.
    nie interesuje mnie, czy moja ekipa płaci ZUS czy nie. to ich prywatna sprawa. ceny wszystkich pytanych ekip oscylowały w koło podobnej kwoty, więc nie cena była kryterium wyboru.
    każda z ekip pytała mnie, czy potrzebuje fakturę bo bez faktury to do zapłacenia X a z fakturą X+Y. faktura do niczego nie jest potrzeba a to Y starczy na wakacje, więc wziąłem opcje bez faktury. może człowiek ma drogie bloczki do wystawiania faktur, skąd mam wiedzieć ?
    brak faktury nie przeszkodził w spisaniu umowy, określeniu w niej wszystkich terminów i zakresu gwarancji. płatności dokonałem przelewem na konto wykonawcy, zgodnie z umową - nikt mi w razie co nie zarzuci, że nie zapłaciłem.
    gdzie popełniłem przestępstwo ? gdzie prawo narzuca mi obowiązek brania faktury ?
    desmear

  10. #2370

    Domyślnie

    Założenie jest proste..inteligentny człowiek nie pozwoli się okradać w majestacie prawa.
    Tzn ja patrze też i z innej strony.Nie idę na całkowity bunt.
    Posiadam bardzo dużą zdolność empatii I nigdy nie będę kogoś oceniała poprzez taki post,bo nie wiem czy płacący netto nie jest czasami chorą osoba,która dostała 600zł renty po 20 latach harówy ,albo nie handluje na bazarze śnieg,mróz,upał czosnkiem ze stolika i jeszcze musi ponieść koszty kuriozalnego w tym przypadku zusu,lub czy z jednej średniej pensji nie utrzymuje 6 osób.
    I cóż ma to ukrywać że nie płaci vat,toż to hipokryzja.Trzeba mówić głośno o bolączkach narodu,a nie karnie zgadzać się na wszystko.Bo nic się nie zmieni(rozumiem że część jest zadowolona-konkretnie 30% społeczeństwa-ale błagam,używajcie w stosunku do innych ludzi empatii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
    Nie może być tak że przepisy są ważniejsze od człowieka!
    Zobaczcie ile tu wątków o tanim budowaniu i to często na kredyt.Ludzie po 200 tyś biorą na 30 lat i jeszcze budują swoimi rękami.To jest żenujące.
    Ostatnio edytowane przez marynata ; 04-08-2012 o 20:38

  11. #2371

    Domyślnie

    desmear daj mi trochę pożyć w spokoju
    Mam za sobą generalny remont domu z lat 60 (gorszy niż budowa nowego) później przeprowadzka do innego miasta i dwa tygodnie temu minoł termin do sprzeciwu z NB więc mieszkać już można spokojnie w nowo wybudowanym domu Każdy swój rozum ma co do taniego budowania i solidnego budowania. Szlag mnie tylko trafia jak na forum publicznym ktoś wyzywa mnie od nieinteligenta, leminga i frajera za to że płacę podatki i podchodzę do tego jak do wspólnego budowania Państwa. Co innego jeśli ktoś z zaistnaiłej swojej prywatnej sytuacji kalkuluje sobie co się bardziej opłaci a co innego chwalić się tym na forum publicznym a innych obrzucać inwektywami.
    Ps. na emeryturkę pewnie trzecią budowę trzeba będzie przeżyć ale do tego jeszcze przynajmniej 35 lat

  12. #2372

    Domyślnie

    a mi jest przykro bo wczoraj kupiłem:
    -10 litrów benzyny z akcyza i podatkiem vat łącznie 68,3% podatku
    -zakupy dla mojej rodziny gdzie większosc produktów ma 23% vat plus podatek dochodowy ukryty w tych produktach który odprowadzają jego producenci...tych co robią transport i płaca już nie liczę
    - kupiłem też kilka pierdółek na budowe z solidnym vatem i podatkiem dochodowym
    -zapłaciłem kilka faktór za energie elektryczna ,czynsz itd. ,gaz..gdzie akcyza plus vat to lwia częsc tej opłaty....
    -potem dostałem mandat 100 zł...bo odpiołem pasy 10 m. przed parkingiem czym spowodowałem śmiertelne zagrożenie dla ruchu drogowego i innych uzytkowników parkingu

    Taki miły ,piękny słoneczny dzień w naszej mlekiem i miodem płynącej Rzeczpospolitej,także się lelelek tak nie obruszaj ,tylko trochę pomysl,gdzie żyjesz.


    pozdrawiam

  13. #2373

    Domyślnie

    Podatki trzeba płacić i to nie ulega wątpliwości,ale w jakiś rozsądnych ilościach.No ludzie jak nieraz patrzę na co są wydawane moje CIĘŻKO zarobione pieniądze,to wolę podejchać do makro,kupić 100 czekolad i domu dziecka zanieść

  14. #2374
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    a mi jest przykro bo
    i do tego jeszcze zrobiłeś dwa błędy ortograficzne (w słowach faktura i odpiąłem)
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  15. #2375

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    i do tego jeszcze zrobiłeś dwa błędy ortograficzne (w słowach faktura i odpiąłem)
    najlepszym się zdarza..profesorze

  16. #2376
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacekk666

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    no i pantograf co z tego , że błędy sam pewnie wszystko piszesz dokładnie co do ą,ę itp. żeby ci błędy podkreślało

  17. #2377

    Domyślnie

    To jak tam. Stemple kupowaliście z fakturą czy bez? Do taksówki jak wsiadacie to pytacie się kierowcy czy jest KRUS-owcem? Przecież to może być rolnik nie taksówkarz! Taki sam rolnik może Wam właśnie dach kładzie lub posadzkę leje : ). Wg mnie, jak w prawie wszystkich usługach budowlanych, cena materiału to zazwyczaj +- 40-50% kosztów całego zlecenia netto. Pytanie ilu forumowiczów postawiło dom całkowicie w kwocie brutto i ma na wszystkie zlecone prace faktury? Podejrzewam, że z odpowiedzi Rostowski byłby niezadowolony. Zastanawiam się też, jak dzisiaj wyglądałaby cała branża budowlana, gdyby nie "toczyła jej" szara strefa. Ile tak na prawdę tych domów by się budowało? Wnioski chyba nasuwają się same.
    I już mieszkamy !

  18. #2378

    Domyślnie

    Zgodnie z prawem prawie wszyscy indywidualni inwestorzy postawili dom w kwocie brutto. Chyba że namawiasz wykonawcę do przestępstwa ?.
    Z wykonawcą umawiasz się na cenę (indywidualnie tylko ceny brutto), on ma obowiązek wystawić paragon/fakturę (Ty nie masz obowiązku brać faktury !!!). Dodatkowo wykonawca ma obowiązek rozliczyć się z VAT.
    Kupując cukier w sklepie zastanawiasz się czy to jest "szara strefa" ?

  19. #2379

    Domyślnie

    Budowlana akcja "weź paragon" się kłania. Nie wiem czy się budujesz, czy budowałaś, ale spróbuj powiedzieć wykonawcy, że chcesz ten paragon czy fakturę, to zapewne doliczy Ci VAT(przynajmniej). Nie ma się co czarować. I nie ma też odpowiedzi kto ma na wszystko papierki. Bo to dałoby obraz prawdziwej sytuacji. O obowiązkach fiskalnych każdy wie, tylko też i większość tego unika. Cukier i zwykłe zakupy są obarczone zakupami w sklepie z kasa fiskalną. Jak jajka czy pietruszkę kupujesz od babci pod tym samy sklepem to sądzisz, że ona podatek od tego odprowadzi?
    Ostatnio edytowane przez compi ; 15-08-2012 o 09:20
    I już mieszkamy !

  20. #2380

    Domyślnie

    Wracając do tematu, czyli jak tanio wybudować dom, to ja zaczęłabym od obniżenia kosztów pacy i materiałów. Z obniżeniem kosztów pracy sprawa jest bardziej skomplikowana. Doświadczenie, solidność, pracowitość etc. na tym nie da się za bardzo oszczędzać - w końcu kto chciałby mieszkać w koślawym domu ? Zaczęliście dyskusje o możliwości oszczędzenia pieniędzy przy zakupie materiałów. W jaki sposób wyszukujecie najtańsze materiały? Sama przygotowuje się do budowy domu, więc dobrałam potrzebne produkty a później sprawdziłam na dom.eu (w części "zapytania") dostępne oferty.

Strona 119 z 120

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony