dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 120 z 120
Pokaż wyniki od 2.381 do 2.388 z 2388
  1. #2381
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    plusultra

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Najlepszy sposób na oszczędności to dobry architekt, który ma za zadanie zaprojektować tani w budowie dom. Nie uświadczymy w nim 3 balkonów, wolich oczek czy wielospadowego dachu... a i garaż można zawsze dobudować. Projekt indywidualny moim zdaniem to pierwsza prawdziwa oszczędność. Później nie należy oszczędzać na materiałach do stanu surowego otwartego, bo to sama konstrukcja budynku czyli rzecz olbrzymiej wagi- wykończeniówka zawsze jest do poprawienia w rozsądnych pieniądzach, spartolona konstrukcja już niekoniecznie... No i lepiej zamiast drewna mieć panele, ale warto by dom stawiała ekipa solidna. Albo samodzielnie zabierzmy się do pracy. Nam w końcu najlepiej zależy na efekcie.

  2. #2382

    Domyślnie

    przez jakieś 5 ostatnich stron była kłótnia o podatki lekka przesada
    ja szukam kogoś kto buduje projekt z259 lub tuluza V
    wydaje mi się, że te projekty będą tanie w budowie . . . mam działke nie uzbrojoną, chcę odłożyć jakieś 15 tyś na pozwolenia i projekt. Myślę, że tyle dla banku wystarczy, żeby dostać 150 000 i systemem gospodarczym zamieszkać w jednym z tych projektów. Zagląda tu jeszcze ktoś, kto pomoże mi wybrać ?

  3. #2383
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  4. #2384

    Domyślnie

    a co to ma do mnie ?

  5. #2385
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar motylek0503
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    brodnica
    Kod pocztowy
    85-500
    Posty
    94
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Oba domy są małe więc i tanie w budowie tylko zetka to dom typowo nowoczesny a tuluza to tradycyjny. napewno elewację będziesz miał tańszą w tuluzie . Mi osobiście bardziej się podobają też tam rzuty. A co do kredytu to musisz wziąść tyle żeby mięć na wybudowanie całej powierzchni , ja miałm też z tym problem bo chciałam mniej kredytu a wyszło inaczej dobrze że chociaż mam pozytywną decyzję. Jak masz pytania to mów ja jestem po fundamentach i będe ruszać w górę

  6. #2386

    Domyślnie

    motylek dzięki za opinie, narazie próbuje wejść w temat. w tym miesiącu chcemy polatać po bankach i dowidzieć się o zdolność kredytową

  7. #2387

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusultra Zobacz post
    Najlepszy sposób na oszczędności to dobry architekt, który ma za zadanie zaprojektować tani w budowie dom. Nie uświadczymy w nim 3 balkonów, wolich oczek czy wielospadowego dachu... a i garaż można zawsze dobudować. Projekt indywidualny moim zdaniem to pierwsza prawdziwa oszczędność. Później nie należy oszczędzać na materiałach do stanu surowego otwartego, bo to sama konstrukcja budynku czyli rzecz olbrzymiej wagi- wykończeniówka zawsze jest do poprawienia w rozsądnych pieniądzach, spartolona konstrukcja już niekoniecznie... No i lepiej zamiast drewna mieć panele, ale warto by dom stawiała ekipa solidna. Albo samodzielnie zabierzmy się do pracy. Nam w końcu najlepiej zależy na efekcie.
    Swieta racja, ja jestem na etapie dachu i mam nadzieje ze za 3 tygodnie dom bedzie gotowy, na materialach konstrukcji domu nie ma sensu oszczedzac bo to pozorna oszczednosc, kupilem cegle pelna na obudowe komina systemowego a nie dziurawke zeby pozniej sie nie lalo, graniczylo to z cudem bo tylko sprzedaje sie dziurawke a pozniej ludzie narzekaja i placa za naprawy itd. W domu jeden balkon rzutem na tasme zaprojektowany, zadnych wykuszy daszkow zadaszen polokraglych scian itd. Podsumowujac im prostsza bryla budynku tym taniej.

  8. #2388

    Domyślnie

    ja też szukam taniego w budowie domu; rozważałam Z259, ale obejrzę jeszcze dokładnie Tuluzę V - dziękuję za podpowiedź
    Tylko że my na pewno nie będziemy potrzebować użytkowego poddasza, a tu jest przewidziane.
    Ostatnio edytowane przez gaja2 ; 14-10-2015 o 11:10

Strona 120 z 120

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony