dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 120
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2388
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ala1
    ...Mi też wydaje się że kosztowało mnie to wszystko z 50tyś a tu żona mi mówi że to już 90tyś!!!???
    A jak wiadomo ŻONA ZAWSZE MA RACJĘ.
    A jeśli jest to własna żona to ma WIĘCEJ NIŻ RACJĘ.

    A tak poważnie to przy budowaniu bez cudów najwięcej urwać można na robociźnie.

    Jak bym miał dać 15tyś za robocizne przy ścianach i 15tyś przy dachu to musiałbym być albo Kulczykiem albo idiotą.
    Zwłaszcza że po wydziale mechanicznym i elektrycznym wszyćko umiem sam.

    U mnie w planach jest dachówka cementowa i okna drewniane, BK 24 + styropian. Robota tylko własna.

    Ale niestety w 100 000 nie wierze.
    Przewiduje 180 tyś za 140m2 z garażem.
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  2. #22

    Domyślnie

    baba_budowniczy
    moja droga ja naprawdę wiem że w takiej kasie bardzo trudno jest się zmieścić, ale uparty taki gość jestem że ho ho ho, może jestem w błedzie ale liczę tak:
    - taras +szambo około 5000 zł
    - okna +drzwi wejsciowe - oceniam na 7000 zł
    - insatlacje, elektryczna i wodna - 4000 zł
    - tynki na parterze - jakieś 3000 zł,
    - ogrzewanie elektryczne- kabel grzewczy -3000 zł
    - wylewki parter - 2000 zł
    - łazienka na parterze - 3000 zł
    - ocieplenie stropodachu + płyty GK - 5000 zł
    - wylewki piętro 1000 zł
    - ocieplenie budynku - 5000 zł
    - kominek z DGP - 6000 zł
    - podłoga parter / glazura taka do 30 zł/- 2500 zł
    - podłoga piętro /panele tak do 40 zł/ - 2500 zł
    - schody drewniane - jakieś 3000 zł
    - razem mamy 52 000 zł
    no i doliczmy inne 8000 zł
    razem mamy 60 000 zł, doliczajc to co wydałem czyli 40 000 zł
    mamy równą 100,
    fajnie to wyszło z wyliczeń a jak wyjdzie to wam odpowiem za 2 lata, ale musi wyjść, uparty człek jestem.
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  3. #23

    Domyślnie

    wydatki od 25.04 do 29.10.2005
    .
    wydałem do dzisiaj 49.504zł
    z paliwem do moje dojazdy + telefony będzie tego równe 50tys.zł
    Przepraszam, ale czy Ty jeździsz może motorynka
    Jeżeli tak liczycie, to nie dziwota, że wychodzi Wam poniżej 100 000zł
    A tak na poważnie, prowadząc budowę i przez 6 miesięcy spaliłeś paliwa za 400zł???? a wydzwoniłeś za 100???
    Wow

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał jabko
    ...
    Przewiduje 180 tyś za 140m2 z garażem.
    Kiedy zaczynałem budowe, to kosztorys miałem na jakieś 200tyś na gotowo za dom o pow. 110m2+garaż 15m2. Niestety apetyt rosnie w miare jedzenia. Zbliżam się do końca stanu surowego otwartego i mój kosztorys urósł już do 250tyś (i nadal rośnie). Chociaż koszt tego co już mam wyszedł dokładnie wg. planu, to koszt wykończenia bardzo niedoszacowałem. Bo liczyłem wszystko z najtańszych materiałów, a teraz już wiem ,że ich nie chce.

  5. #25

    Domyślnie

    - taras +szambo około 5000 zł
    - okna +drzwi wejsciowe - oceniam na 7000 zł
    - insatlacje, elektryczna i wodna - 4000 zł
    - tynki na parterze - jakieś 3000 zł,
    - ogrzewanie elektryczne- kabel grzewczy -3000 zł
    - wylewki parter - 2000 zł
    - łazienka na parterze - 3000 zł
    - ocieplenie stropodachu + płyty GK - 5000 zł
    - wylewki piętro 1000 zł
    - ocieplenie budynku - 5000 zł
    - kominek z DGP - 6000 zł
    - podłoga parter / glazura taka do 30 zł/- 2500 zł
    - podłoga piętro /panele tak do 40 zł/ - 2500 zł
    - schody drewniane - jakieś 3000 zł
    - razem mamy 52 000 zł
    no i doliczmy inne 8000 zł
    razem mamy 60 000 zł, doliczajc to co wydałem czyli 40 000 zł
    mamy równą 100,
    Dolicz media, mapki geodezyjne, koszt projektu, odbiory, uzgodnienia. Przydałyby się jakieś drzwi wewnętrzne, może jakaś lampka i wyłączniki, nie byłoby głupio pomalować ścian, Z parapetem też byłoby ładnie, itp, itd. Pożyjemy, zobaczymy. Widzisz ja buduję domy i widziałem już niejednego inwestora który w szoku był, że mu brakuje.. A przecież miało starczyć.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo
    baba_budowniczy
    moja droga ja naprawdę wiem że w takiej kasie bardzo trudno jest się zmieścić, ale uparty taki gość jestem że ho ho ho, może jestem w błedzie ale liczę tak:
    - taras +szambo około 5000 zł
    - okna +drzwi wejsciowe - oceniam na 7000 zł
    - insatlacje, elektryczna i wodna - 4000 zł
    - tynki na parterze - jakieś 3000 zł,
    - ogrzewanie elektryczne- kabel grzewczy -3000 zł
    - wylewki parter - 2000 zł
    - łazienka na parterze - 3000 zł
    - ocieplenie stropodachu + płyty GK - 5000 zł
    - wylewki piętro 1000 zł
    - ocieplenie budynku - 5000 zł
    - kominek z DGP - 6000 zł
    - podłoga parter / glazura taka do 30 zł/- 2500 zł
    - podłoga piętro /panele tak do 40 zł/ - 2500 zł
    - schody drewniane - jakieś 3000 zł
    - razem mamy 52 000 zł
    no i doliczmy inne 8000 zł
    razem mamy 60 000 zł, doliczajc to co wydałem czyli 40 000 zł
    mamy równą 100,
    fajnie to wyszło z wyliczeń a jak wyjdzie to wam odpowiem za 2 lata, ale musi wyjść, uparty człek jestem.
    Ocieplenia zewnętrznego za 5000tyś nie zrobisz. Chyba, ze samodzielnie i bez tynku.
    Nie widze drzwi wewnętrznych, parapetów, instalacji kanalizacyjnej.
    Schody za 3000zł szybko się zniszczą, bo będą raczej sosnowe.

  7. #27

    Domyślnie

    marall i wilcza75

    dzięki za poparcie,


    Dr.opsik
    ale ty niedowiarek jesteś, ale sam nic konkretnego nie napisałeś.
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  8. #28

  9. #29

    Domyślnie

    ale ty niedowiarek jesteś, ale sam nic konkretnego nie napisałeś.
    Powiedz co chcesz usłyszeć, a służę pomocą

  10. #30

    Domyślnie

    Też jestem uparty , ale chłopie z tego co widzę to masz to wszystko narazie na papierze.Jak zaczynałem to też tak liczyłem i się przeliczyłem!
    Chciałem na wszystkim oszczędzać, ale szybko stwierdziłem że to niema sensu.Wolę wprowadzić się dwa lata pużniej , a mieć wszystko tak jak chciałem żeby w przyszłości nie żałować.Popieram pomysły taniego budowania i wiem że najgorsze jest udawadnianie jak coś tanio zrobiłem , a to ze względu na zazdrość tych którzy zrobili to samo lub podobnie za wiele większe pieniądze.Życzę powodzenia!.

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cosmita

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    2

    Domyślnie

    hejka wszystkim

    dziekuje za zainteresowanie tematem...

    moze nieco wyjasnie i tutaj nakieruje nieco, gdyz czesc odpowiedzi bladzila przy 70 m2 domu do 200 m2 piwnice pietra itp ))

    otoz ja mam 100 tys. zl i chcialbym miec wlasny dom nie wazne ze maly ale to bedzie wlasny.

    i moze to byc domek parterowy (bez garazu) nawet te 70 m2.
    i nie bedzie to tak ze w miare jedzenia apetyt mi rosnie ja mam tyle pieniedzy i wiecej ni ebede miec ... oczywiscie wahania rzedu kilka tysiecy nie maja az takiego znaczenia ale jakies 20 tysiecy to juz problem...

    aha dodam ze w zupelnosci mnie zainteresuje dom parterowy 3 pokoje lazienka kuchnia, widzialem takie projekty na stronach muratora - malych tanich domow od 60 m2 (wiem ze dla niektorych to bedzie jak namiot na wakacjach) ale to bedzie moj wlasny dom na wlasnej ziemi



    pozdrawiam i czekam na dalsze wskazowki

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wilcza75

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Szanowny Dr.opsiku

    Nie motorynką, jeżdżę autem na gaz.
    1 wyjazd na działkę, 130km w tą i z powrotem =ok. 17zł (10l x 1,7zł do sierpnia). Wyjazd 1-2 razy w tygodniu, od rozpoczęcia do początku sierpnia (nie licząc 2 tygodni urlopu). Od 10 sierpnia do dziasiaj byłem na działce w sprawach budowy 6razy ale dojazdy droższe aż o 5zł (gaz wczoraj 2,14zł).

    Tyle kalkulacji, ale nie o to chodzi.
    Nie ma znaczenia czy na dojazdy, telefony, batony zamiast obiadu gdy jechałem po pracy i piwo po powrocie, bo lato było gorące, wydałem 500zł czy 700zł.

    Pozostałe koszty policzone są co do złotówki, a nie wspomnałem że w tym
    jest też dokumentacja i kierownik budowy. O faktach dżentelmeni nie dyskutują (chyba że są z PiSu).
    Tak więc możesz wątpić czy zmieszczę się w 50tys. z pozostałymi robotami, ale dotąd wydałem 50 i basta.

    Zezo , trzymam z tobą

    tomasz

  13. #33

    Domyślnie

    Też jestem uparty , ale chłopie z tego co widzę to masz to wszystko narazie na papierze.Jak zaczynałem to też tak liczyłem i się przeliczyłem!
    Chciałem na wszystkim oszczędzać, ale szybko stwierdziłem że to niema sensu.Wolę wprowadzić się dwa lata pużniej , a mieć wszystko tak jak chciałem żeby w przyszłości nie żałować.Popieram pomysły taniego budowania i wiem że najgorsze jest udawadnianie jak coś tanio zrobiłem , a to ze względu na zazdrość tych którzy zrobili to samo lub podobnie za wiele większe pieniądze.Życzę powodzenia!.

  14. #34

    Domyślnie

    tu dobrym wyjściem bedzie połowiczne wykończenie domu i ...mieszkanie na budowie , a potem sukcesywnie wykańczanie domu i ...siebie

  15. #35

    Domyślnie

    KAS01
    schody mówisz się zniszczą, nie wiem ale:
    znalazłem majstra na wsi co mi zrobi za 70 zł stopień, stopni jest 18 x 70 zł, mamy 1260, dobra niech bedzi 1500, muszę jedak mu drewno kupić, jeśli za więźbę płaciłem 550 m3, to myślę że na schody z buka 1,5 m3 wystarczy, jak by było po 1000 zł to daje 1500, razem więc mamy 3000 zł

    kanalizację już mam rozprowadzoną, reszta ruru kupiona tylko wszystko zmontować.

    co do drzwi wewnętrznych raptem ich będzie 5 sztuk, kupię jakiś po 300 zł i starczy, ale dzięki widzisz przeoczyłem te drzwi.

    co do parapetów myślę że dostanę do okien?

    co do ocieplenia, mam obietnicę kumpla że razem zrobimy, nie chce mi si teraz liczyć ale:
    styropian na m2 to jakieś 15 zł, nie wiem ile klej , kołki i tynk, ale myślę że nie więcej jak następne 15 zł razem więc 30 zł.
    liczmy ściany 7+7+9+9 = 32 mb x 4 m = 128 + 36 = 164m2 x 30 zł = 4920 zł
    ale powiem tak to ocieplenie to na samym końcu, jak kasy braknie to się nie wykona w terminie i po kłopocie.
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    Jestem na etapie zalania stropu i do tej pory wydałem po dokladnym podliczeniu ok.60 tys. (sama budowa , ale z piwnicami) zwarta bryła , bez udziwnien , pustak max za 1.90zł.

    Z pewnoscią gdybym to robił jeszcze raz sporo bym zaoszczedził, ale za 100 tys. to w zyciu bym domu nie wybudował , sam dach bedzie mnie kosztował ok.35 tys. bez ocieplenia, a dachowke kupiłem z brassa w promocji za 20zł.....chyba nie drogo?
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  17. #37
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    kocie, ale powiedź, kto chcąc wybudować tanio dom, daje dachówkę?

  18. #38

    Domyślnie

    To do tych drzwi dolicz jeszcze ościeznice

    Ja w swoich kalkulacjach ociepleniowych przyjałem najtańszy system Atlasa (styropian z tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową). Tam koszt materiałów wychodzi 54zł na m2 (styropian 15cm). Wiem, ze Atlas nie jest tani, ale systemu poniżej 40zł, to chyba nie znajdziesz.
    Z tym drewnem na schody, to moze być drozej, bo ono musi być suszone chyba ze dwa lata.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    A ja myślę ,że dasz radę.I trzymam kciuki. Może za 100 będzie ciężko ale za 110 dasz radę.
    Ale - dach dwuspad bez "kukułek",schody tylko drewniane (obróbka betonu kosztuje - a "sosnowe się szybko zużyją"...hmmm...to w koncu nie firma gdzie biega sie po nich non stop tak że nie słuchaj bajek),ściana z BK,strop ? żelbet jest nawet do 2* tańszy niż teriva , dach (pokrycie) tanio? To z trapezówki. I taniej wyjdzie kupić zwykła blachę i dać do trapezowania ,a po roku ładnie pomalować (wiem wiem zaraz mnie esteci zakrzyczą że tak nie można bo brzydko-ja mam pape termozgrzewalną zbrojoną w kolorze zielonym-jak mnie kiedyś będzie stać to se położe jakis wyopasik,ale na łeb nie leci).Okna ?Pcv białe 3-kom,albo zaszalej i za 3% więcej wrzuć 4-kom. Drzwi? Hmmm ja mam zew. z porty za 1200 brutto stalowe z okienkiem i ościeżnicą.Tanio? - były z wystawki ale w bdb stanie. Wewnętrzne ?Porta minimax,ale są też tańsze - i tak właściwie cały czas otwarte...
    Instalacje? na pewno poniżej 25 tys zł,ale poszukaj i nie cuduj. Tynki? A kto mówi że mają być wypasione.Ja mam zwykłe cem wap z barankiem i przynajmniej nie ma naleciałości jak na mineralnych u sąsiada.
    No i trza jakies ogrodzenie...siatka jednak najtańsza. Ale jak juz to kolor.
    Co do samego środka do juz zależy od Ciebie czy wydasz 5 czy 50 tys.
    Pytaj na forum i ...działaj.Dasz radę.
    Wiesz może nie będzie to super chałupa Twoich marzeń.Ale np dla mnie ważny jest dach nad głową i w miarę przyzwoity wygląd,a nie wypasione krużganki,20 spadowe dachy i PC z rekuperatorem obowiązkowo.A przed domem(lub pałacykiem) co najmniej bejca lub mesio (oczywiście nowiutkie).
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    kocie, ale powiedź, kto chcąc wybudować tanio dom, daje dachówkę?
    Dziadek kiedy byłes ostatnio w składzie budowlanym ??
    zobacz sobie ile kosztuje blacha ? ....z ciekawosci zerklem - 22 zeta widzialem najtanszą , gont jest w podobnej cenie
    liczyłem ze na moim dachu bym zaoszczedził ok.1500zł !!! ..warto ?
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

Strona 2 z 120

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony