dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 120
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 2388
  1. #381

    Domyślnie tani dom

    w "naszej"okolicy też już wołają po 200/m. My zapłaciliśmy 150, bo jest wpisana w księdze wieczystej służebność gruntowa, która dawno wygasła, tylko trzeba udać się do sądu, aby wykreślić wpis.
    A najzabawniejsze jest to , że kupiliśmy działkę od ludzi, którzy nabyli ją przez akt zamiany w 1990r. i wiecie co dali za tę działkę??? Telewizor i magnetowid marki Panasonic! Takie wtedy , przed 15 laty, były ceny ziemi. A teraz???

    Ale taniej nie będzie

  2. #382
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    nikt już nie ma doświadczeń w związku z tanim budowaniem ???

  3. #383
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Ja mam.
    Ale tanie budowanie weryfikuje życie.
    Mam wode na -60cm, podłoze gliniaste (jakby gline ze żwirem pomieszać)

    Bee dalej budował tanio ale też porządnie.
    I teraz myśle i planuje co robić i już wiem ze w fundament pójdzie więcej niz liczyłem przez złe warunki glebowe.

    I tu właśnie czasem nie mylcie budowania "taniego" z "głupim"
    Nie można oszczędzić na tym co trzeba zrobić.
    Najważniejsza konstrukcja, potem reszta
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  4. #384

    Domyślnie Re: Tani dom!

    Cytat Napisał malchu
    I jeszcze jedno. 3-4 pokojowe mieszkanie w Poznaniu to koszt ok 250 tys, taki sam kredyt i comiesięczny czynsz ok 600-700 zł. Taką będziemy mieć ratę kredytu.
    dla nas wybór był prosty. Będziemy budować DOM.
    Troche z tymi cenami przesadziłeś
    65 metrowe, 3 pokojowe, nowe mieszkanie w spokojnej okolicy kosztuje ok. 180-195 tys zł brutto. Na 2 lub 3 pietrze. Na parterze kupisz taniej.
    Czynsz to ok. 350-490 zł z przedpłatami za wodę, ogrzewanie, śmieciami itp. Bez prądu.

    Faktem jest, ze działki w miejscu gdzie dojezdza MPK, nie dostanie sie ponizej 100 zł/m2.

  5. #385
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Witam - ja tez (a wlasciwie my = mlode malzenstwo) zaczynam w Poznaniu i zamierzeniem jest - dobrze, ale mozliwie jak najtaniej.
    Jak na razie najdrozsza dzialka - ok 150 zł ale super polozona jak dla mnie - z zacisznej okolicy w samym Poznaniu (zgadzam sie z pelni z logika malachu).
    A reszta - zmiany w projekcie: okna do wymarowych zamiast udziwnionych, prosty 2-spadowy dach - tylko okna polaciowe, rezygnacja z balkonow i z czescie okien. Materiał na sciany: siporex + styropian. A zeby bylo pozniej taniej w eksloatacji planuje porzadnie dom ocieplic i zaizolowac - wg norm skandynawskich No ale zobazymy jak to nam wyjdzie.

  6. #386

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Projekt mi sie podoba. Tylko ten balkon ... w moim pomyśle na dom jednorodzinny nie ma miejsca na balkon - od tego jest OGRÓD.
    Balkon to spory koszt i spore miejsce na błędy.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  7. #387
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) STAŁY BYWALEC FORUM
    AGA44

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    184

    Domyślnie

    Mam pytanie na temat robocizny stanu surowego.

    Wyceniła mi ekipa robociznę, bez więźby - max 16.800 PLN (łącznie ze schodami i tarasami), (bez rachunku, ale jest możliwość wystawienia).
    Mam z dwóch niezależnych źródeł pozytywne opinie o tej firmie.
    Adres mojego projektu:
    http://www.archipelag.pl/domek.php?K...0500&ProjID=23

    Kwota ta wydawała mi się w sam raz (dość tanio) do dnia gdy nie spotkałam się z ...

    koleżanką, która buduje

    http://www.archon.pl/index.php?menu_...726b5f&lang=pl
    i inna ekipa wyceniła swoją robotę na kwotę max. 10.000 PLN (bez rachunku) - również bez więźby, ale także bez fundamentów (zostały już zrobione). Dom ten jest dużo większy od mojego, a jednak cena niższa.
    Ekipa ta robiła u jej kuzyna, który był ogólnie zadowolony.

    Czy ta cena nie jest trochę mała w stosunku do robót, ale może się mylę ...

    I drugie pytanie ile może kosztować więźba?
    GG 5473589
    Na Forum od grudnia 2004

  8. #388
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    ja za więźbę ma zapłacić 1000zł + pokrycie dachu 1500zł ale to są ceny z Podkarpacia i ja mam o wiele prostszy dach naczółkowy z jedną lukarną, wiele osób buduje manuele czy też podobną librę spytaj ich na grupie na pewno Ci pomogą

  9. #389
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) STAŁY BYWALEC FORUM
    AGA44

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    184

    Domyślnie

    _Beti_ - a jak myślisz skąd ja jestem?

    Jak byś mogła podaj mi namiary na Twoich ludzi. Może być na priv lub GG. Będę bardzo wdzięczna .
    GG 5473589
    Na Forum od grudnia 2004

  10. #390
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    malchu jezusmariamatkoswietajuzefieiprzenaswietszapanienk o tyle kasy za m2 - to trudno tak jak prowadzi ten watek zmiescic sie w 100 000. Ja za m2 mojejdzialki zaplacilem 2.35 PLN - dodatkowo na niej stoi dom murowany z 1965 r.
    Wlasnie remontuje !!1
    Może malchu takie rozwiazanie gdzies znajdziesz

    _beti_ ja tez okrutnie proszę o namiar na tych gosci od polozenia pokrycia.
    1500 wzieli Ci za ilemetrowy dach ??

    sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  11. #391
    gregmena
    Guest
    gregmena

    Domyślnie

    w kwesti balkonu się nei zgadzam... moi rodzice mają duży dom, i jak mialem 15 lat to popalem soebie na balkonie... ale teraz się wstydzę, ale często czy ja czy bracia wychodziliśmy sobie na balkon i siedzieliśmy rozmyślając i patyrząc w księzyc, a jest to propstsze niż zejście na dół i odpowiedż na pytania rodziców gdzie idziesz... pamiętam nawet jak wiele razy na balkonie siedziałem z dziewczyną, balkon i taraz wspaniała sprawa... biorąc oszczędnośc... to można nie robić schodów, a miec drabine linkową co widzialem w jednym domu, to naprawdę duża oszczędnośc brak schodów...

    ja myśę ze podstawą oszczędnośc to własna robocizna, już podawłem wcześniej u mnie więźne i dachówke robila ekipa, a szwagier sobie sma zrobił i chyba 6000 oszczędził... on sobie sam płytki zrobi, drzwi, drewno (jest stolarzem) i myślę że spokojnie mu dom taniej wyjdzie 50-80 tys

  12. #392
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    A no jasne, ze z wlasna robocizna najtaniej. Ale znac sie na wszystkim trudno i niewielu z nas jest "zlotymi raczkami". Ja o budownictwie nie mam prawde mowiac bladego pojecia i bez tych wszystkich wiadomosci z gazet i forum to pewnie kazda ekipa zbilaby na mnie fortune a dom bylby 2 x drozszy Ale zawsze chociaz sciany moge pomalowac

  13. #393
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregmena
    w kwesti balkonu się nei zgadzam...
    No patrz, znowu się zgadzamy U mnie jest balkon 1 x 10 metrów, nie sądzę, żeby mnie on kosztował więcej niż 3-4 tysiące (razem z wykończeniem). Wolę oszczędzać na czymś innym

  14. #394
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Mariusz projekt mojego domu wg. którego buduje jest...jeszcze prostszy, bryla totalnie prostokątna, wywaliłam balkon i 1 lukarne z poddasza, zadnego dodatkowego daszku czy wykuszu, za to mam doprojektowana do podstawowej bryly budynku wiatę garazową i podwyzszona scianke kolankowa do 110 cm -bardzo praktyczne.
    Balkon zostawiac czy wywalac? chmm, od strony kosztowej -wywwalac, od strony atrakcyjnosci bryly budynku i uzytkowej -to zalezy, ja gdybym miala wiecej pieniazkow zostawilabym u siebie ten balkon, bylby z niego akurat u mnie najpiekniejszy widok i mysle ze bylby wykorzystwyany przez domownikow, zamiast tego mam 1 okno dachowe.

    Koszt budowy mojego domu -bede wiedziec w grudni, w przyblizeniu, jak pisalam wyjdzie ok. 310-330 tys (mam ok. 170 m2 podłóg), ale: budowa w 2 sezony, tylko z ekipami budowlanymi, zero pracy wlasnej, wysoki standard wykonczenia, cena kompletna wraz z zabudowa kuchni, kompletnie wyposazonymi 2 lazienkami, kontaktami, wtyczkami etc, obudowa kominka, parapetami, wykonczeniem zewnetrznym, agd itd(jedynie bez docelowego oswietlenia i mebli w pokojach)
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  15. #395

    Domyślnie Re: tani dom

    Cytat Napisał malchu
    Domek będzie mały- 118m, bez garażu, ok80m2 na dole ( 3 pokoje), i 38m pow użytkowej na poddaszu ( 2 pokoje i łazienka)
    118 m2 to mały dom ?
    Dom ma jeszcze ogród i tam spędza się wiele czasu. A każdy m2 domu kosztuje.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  16. #396

    Domyślnie Re: tani dom

    Cytat Napisał NOTO
    Cytat Napisał malchu
    Domek będzie mały- 118m, bez garażu, ok80m2 na dole ( 3 pokoje), i 38m pow użytkowej na poddaszu ( 2 pokoje i łazienka)
    118 m2 to mały dom ?
    Dom ma jeszcze ogród i tam spędza się wiele czasu. A każdy m2 domu kosztuje.
    ...a co moze wielki ... gosciu

  17. #397

    Domyślnie Re: tani dom

    Cytat Napisał bezele
    Cytat Napisał NOTO
    Cytat Napisał malchu
    Domek będzie mały- 118m, bez garażu, ok80m2 na dole ( 3 pokoje), i 38m pow użytkowej na poddaszu ( 2 pokoje i łazienka)
    118 m2 to mały dom ?
    Dom ma jeszcze ogród i tam spędza się wiele czasu. A każdy m2 domu kosztuje.
    ...a co moze wielki ... gosciu
    Bardziej bym powiedział, że odpowiedni.
    Wiem że wiele osób posiadających większe niż odpowiednie domy ma teraz powierzchnie których wcale lub prawie wcale nie wykorzystuje.
    Dlatego staram się wskazać że 100 m2 to już dobry odpowiedni dom
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  18. #398
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Zgadzam sie z przedmówcą...przejdźmy od słów do czynów...

    W mieszkaniu mam 107m2 i dwa pokoje zamknięte i obłożone grapidołami.
    Używam praktycznie 80m2.

    Projekt mam na 129m2 użytkowej i śmiem twierdzić ze to za duzy domek.
    ALE:
    Żonka chce taki i basta.
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  19. #399

    Domyślnie

    Jeśli pozwolicie sobie wmówić, że się nie da , to się nie da. Proste. Zezo - jestem po Twojej stronie.

  20. #400
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Jak ktoś jest na 100% przekonany, że się da to nie powinien pytać: Czy się da...?

Strona 20 z 120

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony