dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 120
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 2388
  1. #481
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    http://atrialny.home.pl

    To raczej propozycja na osiedle, a to juz inna bajka i watpię by było tanio. Wyjdzie pewnie cena rynkowa albo i drożej.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  2. #482
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Pomysł fajny, ale fakrtycznie jako alternatywa dla segmentów raczej niż dla domów wolnostojących. Spieszę wjaśnić skąd moje wątpliwości.
    - skomplikowany kształt to większa powierzchnia ścian przy tej samej pow. użytkowej - więcej cegieł, tynków, ociepleń itd. , większe koszty dachu (słynne już gąsiory), no i większa powierzchnia ucieczki ciepła
    - Co tu ma być niby tańsze? Chyba ziemia bo ogródek w skrajnej wersji ma 50-60 m czyli wystarczy działa 150 metrów na 100 metrowy dom tak plus-minus. I to jest plus.
    - Dlaczego dla segmentów akurat? Ano kolega kupił segment i wszystko jest cacy, ale wychodząc do ogródka jest się na widoku całej czeredy sąsiadów - tutaj faktycznie intymność jest lepiej zapewniona.
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  3. #483
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Witam!
    Dzisiaj jest mój pierwszy raz na tym forum,ale myślę ,że będę tu zaglądał częściej. Też marzę o wybudowaniu domku. Mam już uzbrojoną działkę(woda, prąd, kanaliza), gaz ziemny przy granicy.
    Wybrałem projekt domku parterowego- użytk. 116m2 + garaż. parterowy, bo nie chcę na starość chodzić po schodach spać, a poza tym ma układ pokoi, który mi bardzo pasuje.
    Przerażają mnie jednak opinie forumowiczów, odnośnie kosztów budowy.
    Ale jestem uparty i wierzę ,że się uda - tak jak zezo.

  4. #484
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tak poczytałam poczytałam
    i..chyba pesymistka jestem
    1000 zl /m2 (pod klucz) i to jeszcze brutto - nijak nie widze (uwierze choc z trudem w stan bez bialego montarzu i przykro mi bardzo ale sie wanny, kibelka czy kontaktow za 10 zł nie skleci samemu)

    ciekawa tez jestem co zrobi zezo jak np stal skoczy w gore (jak to bylo ok roku temu- z dnia na dzien praktycznie o 30 %) i sorry nic nie poradzisz - nie spadla do tej pory
    na papierku fajnie wyglada ( w rezczywistosci gorzej) takie pierdoly jak zaplecze budowy, przylacza tez kosztuja...
    moim zdaniem za 1000 zl domu nie bedzie, zaawansowana budowa owszem

    inna rzecz - budować!!! oczywiscie ze budować - czasem mozna uzbierac wiecej zlotych polskich, w najgorszym wypadku - sprzedać jesli okazalo sie ze sie przeliczylo z silami
    inna rzecz - nie jestem wyrocznia
    i bardzo bardzo mocno trzymam kciuki zeby Ci sie udało

  5. #485
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    O, dzięki chociaż za słowa otuchy. Sporo rzeczy umiem zrobić sam (hydraulika, elektryka, trochę budowlanki), a i chatka prosta bez wymyślania- 4 ściany,2-spadowy dach, 1 komin, bez piwnicy(brr) i stropu betonowego.
    Poza tym kominek (chcę z DGP) i piec 2funkc.
    Na razie siedzę i liczę ,liczę..

  6. #486
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET
    Ale jestem uparty i wierzę ,że się uda - tak jak zezo.
    Podobno wiara czyni cuda. Próbuj może Ci się uda.
    Ja w to wątpię.

  7. #487

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    Tak poczytałam poczytałam
    i..chyba pesymistka jestem
    No patrz to calkiem jak ja

    Podzielam Twoje zdanie i takze trzymam kciuki choc nie wiem czy one cos pomoga bo ceny sa cenami i trzymanie kciukow ich nie zmniejszy ( niestety)
    za 100 tys zl dla domu 120mkw to stan surowy otwarty - to jest moje zdanie.

  8. #488
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka1
    Cytat Napisał zielonooka
    Tak poczytałam poczytałam
    i..chyba pesymistka jestem
    No patrz to calkiem jak ja

    Podzielam Twoje zdanie i takze trzymam kciuki choc nie wiem czy one cos pomoga bo ceny sa cenami i trzymanie kciukow ich nie zmniejszy ( niestety)
    za 100 tys zl dla domu 120mkw to stan surowy otwarty - to jest moje zdanie.
    Ale zadaszony
    W sumie to jestem ciekaw waszych, Optymiści, wyliczeń - też karkuluję tnąc po zbędnych kosztach i jakoś taniej mi nie chce wyjść, może coś przeoczyłem?
    Dom tani w budowie a tani w użytkowaniu to mogą być 2 różne domy, warto też o tym pomyśleć na etapie projektu.
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  9. #489

    Domyślnie

    Cytat Napisał kropi
    Cytat Napisał Agnieszka1
    za 100 tys zl dla domu 120mkw to stan surowy otwarty - to jest moje zdanie.
    Ale zadaszony
    .
    no zadaszony zadaszony, nic nawet nie kropi

  10. #490
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka1
    Cytat Napisał kropi
    Cytat Napisał Agnieszka1
    za 100 tys zl dla domu 120mkw to stan surowy otwarty - to jest moje zdanie.
    Ale zadaszony
    .
    no zadaszony zadaszony, nic nawet nie kropi
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  11. #491

    Domyślnie

    Cytat Napisał patio
    Aida77
    Na stronie
    http://atrialny.home.pl
    znajdziesz coś dla siebie.
    Ale może ktoś z "kosztorysantów" zechce obalić tę ideę?
    Dom za mieszkanie w bloku!!!???????
    Ciekawe..cena rzeczywiście powalająca...Ale to nie jest preciez ofeta firmy budowlanej... Styropian ok niby,..ale tak jak tam jest to mam wrazenie ze to bedzie jak termos niepraepuszczalne...i masa wilgoci ...
    Na dzien dzisiejszy mam 3 opcje:
    1. cegła wapienno - piaskowa (silikaty? To to samo?) + wełna
    2. Prefabrykiowane sciany z keramzytobetonu
    3. Szkielet drewniany

    No i rozzwazam wszystkie za i przeciw

    I moze dodam ze budowac jak Kodi to n ei bedziemy bo my oboje pracujacy mocno, ale z wykonczeniowka to chyhba predzej mozemy zaszalec Generlanie neich bedzie domek w stanie surowym otwartym + dach a reszte to juz mozemy ekipy po kawalku brac...

    hmmm, chyba ze znajdziemy kogos kto za 130 000 zbuduje nam stan surowy zamkniety z dociepleniem i instalacjami w jednej z powyzszychb technologi, projekt o takim rzucie parteru prosty jak stodola
    Poddasze na potem...


    Jesli nie ma, znajdziemy gdzie indziej albo sami postawimy

  12. #492
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    O, rzut parteru b. podobny do naszego z tym że u nas człość jest na planie 8x10, klatka schodowa jest zamknięta a kuchnia lekko schowana za winklem.
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  13. #493
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Ściągnąłem właśnie kosztorys "swojego" domku i się zagłębiam w lekturę.
    Cena to 165tys zł, ale w tym koszty pośrednie (robocizna?) to prawie 70%.
    Jeśli nie chcę zatrudniać zgrai (często pseudo-) fachowców, to cena spadnie, prawda? Liczyłem wcześniej koszty stanu surowego zamkniętego, ale muszę to zrobić jeszcze raz i wtedy się "pochwalę" co mi wyszło.
    Ciekaw jestem co robi zezo?

  14. #494

    Domyślnie

    Ja właśnie dostałam wycenę stanu surowego otwartego z dachem odeskowanym i "opapowanym" - dom o pow. parter 130 + garaż 28 m + poddasze nad domem bez garażu, razem 288 m po podłogach - robocizna 29 tys., materiały - 90 tys. zł. Co wy na to?

  15. #495

    Domyślnie

    No to dodam swoje trzy grosze.
    Od ponad roku jestem szcześliwym mieszkańcem własnego domu. Wybudowałem go (wraz z szanowną Koleżanką Małżonką) w ciągu 4 lat.
    Starałem się pilnować kosztów ale zdaję sobie sprawę, że ani projekt nie był optymalny (Oliwia z Archipelagu) ani materiały najtańsze. jak przeczytałem, że ktoś chce wybudować za 100 tys. - lekko się uśmiechnąłem - niemożliwe. Ale później pomyslałem i...
    Mój dom ma w sumie ok. 200m2. Dotychczas wydałem ok. 260 tys., więc ok. 1300PLN/m2.
    Co mam zrobione: ściany (bet. kom.), dach z dachówką betonową, okna plastikowe, złoty dąb z roletami i szprosami, tynki wewnętrzne gipsowe, instalacje, poddasze w płytach g/k, brama garażowa segmentowa (4x2,2), drzwi zewnętrzne i wewnętrzne (na razie 5 szt) z drewna robione na zamówienie, parter wykończony na 90% poddasze na 10%.
    Czego brakuje: ogrodzenia, wykończenia podwórka, tynków zewn., podłogi na poddaszu, łazienka na poddaszu (mam już osprzęt), schody.
    Oceniam to wszystko na ok. 80-100 tys.
    Fakt, że budowałem z VATem 7%.
    I wracając do tematu. Uważam, że da się wybudować dom za jakieś >100-130tys., ale tzreba BARDZO DUŻO pracy własnej, stałego kontaktu z kalkulatorem, ołówkiem i kartką i DUŻO samozaparcia - ostatni rok żona ciągnęla mnie za uszy na budowę .
    Mam jeszcze kilka rad dla początkujacych budowniczych:
    1. musicie wszystko wiedzieć lepiej o wykonawców i umieć to na nich wymóc (polecam Muratora, Ładny Dom itp.)
    2. uważajcie na zakup materiałów "okazyjnie" i "z promocji". Tanie rzeczy są dla ludzi bogatych.
    3. jeżeli wynajmujecie "brygadę" to CODZIENNIE tzreba byc na budowie i czepiać się każdej pierdółki. A jeżeli nie ma się czego doczepić to przynajmniej pytać - a czemu to jest tak?. To zmusza "firmę" do myślenia przy robocie.

  16. #496
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Koszty przyłączy praktycznie nie zależą od wielkości domu.
    Czy będzie to dom 200m2, czy 100m2 zapłacisz tyle samo.
    Wniosek:
    1m2 powierzchni w małym domu wychodzi drożej niż w dużym.

  17. #497
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał SyMa
    Ja właśnie dostałam wycenę stanu surowego otwartego z dachem odeskowanym i "opapowanym" - dom o pow. parter 130 + garaż 28 m + poddasze nad domem bez garażu, razem 288 m po podłogach - robocizna 29 tys., materiały - 90 tys. zł. Co wy na to?
    To nie jest tak źle. Ja odliczam poddasze, bo nie będzie.
    TomekM pisze:
    Mój dom ma w sumie ok. 200m2. Dotychczas wydałem ok. 260 tys., więc ok. 1300PLN/m2.
    Co mam zrobione: ściany (bet. kom.), dach z dachówką betonową, okna plastikowe, złoty dąb z roletami i szprosami, tynki wewnętrzne gipsowe, instalacje, poddasze w płytach g/k, brama garażowa segmentowa (4x2,2), drzwi zewnętrzne i wewnętrzne (na razie 5 szt) z drewna robione na zamówienie, parter wykończony na 90% poddasze na 10%.

    Muszę to skomentować: dom 200m2, okna, drzwi na zamówienie, brama segmentowa itp. i się dziwisz że tyle kasy poszło. A później jeszcze to ogrzać.
    Chyba, że się ma bardzo dużą rodzinę- to wiele wyjaśnia .
    W Polsce jest tak, że buduje się na pokaz, żeby sąsiadowi gul skoczył.
    Taka nasza mentalność. Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem.

  18. #498
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał andre59
    Koszty przyłączy praktycznie nie zależą od wielkości domu.
    Czy będzie to dom 200m2, czy 100m2 zapłacisz tyle samo.
    Wniosek:
    1m2 powierzchni w małym domu wychodzi drożej niż w dużym.
    Zgadzam się ,że koszt przyłącza nie zależy od wielkości domu.
    W mojej okolicy np. przyłącze gazu ziemnego kosztuje ok. 2500zł.
    Ale chyba taniej ogrzać 100m2 niż 200m2? Koszty eksploatacji domu też się liczą i to chyba bardziej niż wybudowanie domu 200m2 bo koszt wyniósł 1000, a 100-metrowego 1200zł/m2.

  19. #499
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET
    W Polsce jest tak, że buduje się na pokaz, żeby sąsiadowi gul skoczył.
    Taka nasza mentalność. Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem.
    Koszt wybudowania swojego domu (110m2 parterowy, widok obok) szacuję na ok. 180 tys. zł.
    Wcale nie uważam, żeby to był dom na pokaz.
    Włożyłem bardzo dużo własnej pracy i nadal uważam, że 1000 zł/m2 to utopia, marzenia tych co jeszcze domu nie zbudowali i nie są w stanie przewidzieć wszystkich wydatków.
    Z drugiej strony mam znajomych, którzy budują dom przerastający ich rzeczywiste potrzeby. Finansują to w całości z kredytu i mam wrażenie, że pożyczone pieniądze łatwiej się wydaje. Przynajmniej w ich przypadku.

  20. #500
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    [Z drugiej strony mam znajomych, którzy budują dom przerastający ich rzeczywiste potrzeby. Finansują to w całości z kredytu i mam wrażenie, że pożyczone pieniądze łatwiej się wydaje. Przynajmniej w ich przypadku.[/quote]

    No i to jest potwierdzenie tego co pisałem, a pożyczone faktycznie łatwiej się wydaje. Dobranoc, idę spać.

Strona 25 z 120

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony